Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

zwrot podatku z Niemiec czy ktos doradzi !!!!

22.03.11, 18:57
    szukam osób, które samodzielnie rozliczyły sie z niemieckiego podatku
    Znam trochę niemiecki i postanowiłam sama się z tym uporać.
    Wiem już sporo, ściągnełam sobie program Elster.
    Nie wiem czy mogę się rozliczyć wspólnie z mężem, gdyż moje dochody w Polsce to 28 500, męza jakieś 16 400 ( przed odliczeniem składek zus ). Dodam że mąż przebywał w Niemczech niecałe 5 miesięcy, a więc nie ma nieograniczonego obow. podatkowego , ale dokładnie co to znaczy nie wiem.
    Pytanie czy razem czy osobno, i jaka grupa podatkowa . Wydaje mi się że przy samodzielnym rozliczeniu grupa 1, a przy wspólnym grupa 3, czy mam racje
    Edytor zaawansowany
    • Gość: Ania IP: *.gorzow.mm.pl 16.06.11, 23:07
      Witam. Chcę odzyskać podatek z Niemiec, ale nie wiem od czego zacząć. Wytłumaczcie mi pokolei co i jak. Nie mamy dochodów w Polsce. Chcę zająć się tym sama a nie przez jakąś firmę.
    • Gość: Ewa IP: *.ssp.dialog.net.pl 09.11.11, 13:33
      Aniu czy udało Ci się samej uporać z rozliczeniem podatku niemieckiego. Też chciałabym rozliczyć się sama i odzyskać nadpłacony podatek. Nie chcę zlecać tego jakiejś firmie-zbyt duże prowizje. Daj znać.
    • marylka.4 11.04.12, 12:20
      do Ewy
      udało mi się złożyc rozliczenie ale niezupełne samej, musiałam korzystac z pomocy pewnej ksiegowej i jakos wspolnie to skleciłysmy, ale pieniazki dostalam. Wprawdzie nie cała kwote ale i tak niezle. Nie udalo mi sie wypelnic załącznika z kosztami dojazdów itp, poniewaz maz miał kwote wolna jako dodatek nieopodatkowany w poz 20 lohnsteuerbesh., i oni to podobno opodatkowują jak sie nie wykaże kosztów do tej wysokosci. W tym roku mam ten sam dylemat i nie wiem jak sie za to zabrac , może ktos to juz robił ?
      Pozdrawiam
    • Gość: Marcel IP: *.dip0.t-ipconnect.de 09.12.15, 20:59
      Witam.
      Mam pytanie.
      Jak długo czekaliscie na pieniądze od momentu złożenia wniosku w urzędzie skarbowym?
    • fistofnation 29.08.11, 10:09
      Wszystkie wątpliwości rozwieją Ci specjaliści. Ja ostatnio korzystałem z usług firmy, MaxTax, i jestem bardzo zadowolony, wszystko szybko, sprawnie i bezproblemowo. Bardzo polecam!
      Sprawdźcie sami:www.maxtax.eu
    • Gość: alusia IP: *.zicom.pl 23.03.15, 20:20
      Czy można odliczać czynsz za mieszkanie w Niemczech gdy w Polsce przed wyjazdem wynajmowalo sie 4 m-ce w roku? Jak wyglada rozliczenie prywatnych kosztow podrozy DE-PL w momencie gdy jest sie singlem i nie posiada sie mieszkania wlasnosciowego w polsce. Dodatkowo potrzebuję informacje o rozliczeniu tzw Betriebskosten tzn kosztów administracyjnych,mediów prócz oplat za wode i prad, a mianowicie odpowiedzi na pytanie czy wlasciciel powinnien mi wydzielic dokladne koszty eksploatacyjne(kominiarz, sprzatanie) Po jakim kursie- z jakiego dnia i z jakiego przelicznika(Stronka NBP?)przeliczać dochody z Polski. Bardzo proszę o odpowiedź
    • Gość: lawyer IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.03.12, 18:27

Niemiecko-Polskie Biuro Pomocy Prawnej "Euroservice"
      /sprawy urzędowe, pracy, podatkowe, celne, sądowe, karne, etc/
      Deutsch-Polnisches Anwaltsbüro
      /Sachgebiet: Arbeit, Steuer, Zoll, Justiz etc./
      PL 65-536 Zielona Gora /o. na Polske,
      Tel. +48 68 452 05 22
      Tel. +48 601 767554
      www.transeuroservice.pl
      - sprawy w Niemczech, Polsce (UE)
      - Angelegenheiten in D, PL bzw. EU
    • Gość: Lawyer IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.04.12, 18:05
      ROZLICZENIE I ZWROT NADPLACONEGO PODATKU Z NIEMIEC
      Kancelaria "Euroservice"
      www.transeuroservice.pl
      ZIELONA GORA / Berlin /
      Tel. + 48 601 767554,
      Tel. + 48 68 452 05 22
    • Gość: Rob23592 IP: *.olsztyn.mm.pl 26.04.12, 13:10
      Ja osobiście to polecam:
      QzQ.euro-tax.pl
      Otrzymałem zwrotu podatku ponad 4 tysiące,
      a wszystko przebiegło profesjonalnie i szybko.

Polecam
    • Gość: Majka IP: *.ksi-system.net 10.03.13, 17:08
      ja kiedys sama próbowałam niestety się podałam to zbyt skomplikowane jak chodzi o niemcy... znajoma poleciała mi firmę TAX Consulting www.zwrotpodatku.pl i nie żałuję. Miła obsługa i w ciągu trzech miesięcy kasa na koncie.... w sumie podobnie jak teraz rozliczając się w Polsce miałam... Pozdrawiam!
    • Gość: kala IP: *.pool.mediaWays.net 27.03.13, 21:43
      Klasa podatkowa zawsze 3 bo jest Pani mezatka, niezaleznie czy rozlicza sie samemu. a widze ze tu same reklary co innej to firmy, da rade samemu i za darmo, wystarczy chciec !
    • Gość: paskuda IP: *.hsi2.kabelbw.de 25.08.15, 15:29
      Klasa podatkowa NIE ZAWSZE 3 jest tez 4!! trzecia wtedy gdy jedno z malzonkownie pracuje, albo osiaga znikome dochody a 4 jesli oboje zarabiaja mniej wiecej po rowno. Uwazajcie na 3 grupe, bo do niej Finanzamt najbardziej sie przyczepia- gdyz sa zbyt duze naduzycia.
    • gosi.a30 13.11.13, 10:37
      Witam,
      Również pracowałam w Niemczech. Obawiałam się samodzielnego rozliczania się. Postanowiłam zlecić to profesjonalnej firmie. Wybrałam firmę MAG-TAX. Poleciła mi ją dziewczyna z którą pracowałam za granicą. Nie żałuje wszystko na najwyższym poziomie, pieniążki dostałam na konto po 4 miesiącach. Poczytaj na ich stronie www.mag-tax.pl, cała procedura zwrotu jest wyjaśniona szczegółowo. Polecam
    • edytamachulska 08.04.14, 13:00
      Ja również nie polecam www.mag-tax.pl/. Już dwa razy mnie rozliczali i nie mam żadnych zastrzeżeń. Samodzielnie da się na pewno to zrobić ale trzeba mieć trochę więcej niż odrobinę wiedzy na ten temat :)
    • Gość: ellla IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.07.15, 15:27
      Przeczytałam opinie na temat firmy MAG-TAX i również zleciłam im odzyskanie mojego podatku z Niemiec. Bezpłatnie wyliczyli mi wstępnie jakie rozliczenie będzie dla mnie bardziej korzystne, ponieważ jestem mężatką, a mąż pracuje w Polsce. Pieniądze otrzymałam na konto nieco po ponad 4 miesiącach. Znajomi również się u nich rozliczali i nie było żadnego problemu. Śmiało mogę polecić.
    • jureczek-17 01.05.16, 10:01
      Witam.Mam pytanie mój mąż pracuje w Polsko -Niemieckiej firmie budowlanej jako zbrojarz.Ja mieszkam w Polsce z 3 dzieci.Firma dała nam papiery do podpisu o zwrot podatku ,podpisaliśmy i urząd skarbowy w Niemczech wysłał list do męża na jego adres Niemiecki o wpisanie na jakie konto ma wysłać nadpłatę. Mąż odesłał list do US w Niemczech i dostaliśmy 300 euro zwrotu na konto dla nas to jest dużo.Natomiast szef męża karze zwrócić te 300 euro bo to firma powinna dostać zwrot za niego i grozi że odliczy mu te 300 euro od wypłat.Proszę o pomoc czy szef może to zrobić? czy ma do tego prawo .Będę Bardzo Wdzięczna o Pomoc!
    • oszukany80 30.01.18, 10:57
      Po ustalonym terminie nie otrzymaliśmy zwrotu podatku z Niemiec. Pracownicy firmy Dendax.com udzielali nam sprzeczne informacje i nie potrafili logicznie wyjaśnić dlaczego nie otrzymaliśmy zwrotu naszych pieniędzy. Przez cały okres współpracy nie było żadnego wsparcia. Ostrzegam przed współpracą z tą firmą Dendax.com.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.