Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  list motywacyjny bez wskazanego stanowiska

  IP: *.enterpol.pl 07.04.11, 13:48
  kochani może mi poradzicie jak napisać list motywacyjny, w którym nie wskazuję stanowiska. Np piszę do miejskiego przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej wiem, że można tam pracować w oczyszczalni wód, laboratorium, ochronie środowiska a nawet w administracji. Wszystkimi tymi stanowiskami byłabym zainteresowana. Wiec jak napiać taki list, żeby ew pracodawca nie uznał mnie za desperatkę
  Edytor zaawansowany
  • Gość: tomeczek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.11, 14:39
   Gość portalu: onaonaao napisał(a):

   > można tam pracować w oczyszczalni wód, laboratorium, ochronie środowiska a
   > nawet w administracji. Wszystkimi tymi stanowiskami byłabym zainteresowana.
   > Wiec jak napiać taki list, żeby ew pracodawca nie uznał mnie za desperatkę

   Obawiam się, że jeżeli napiszesz, że zależy ci na 'jakimkolwiek' stanowisku, to właśnie będzie świadczyło o Twojej desperacji. Wpisz któreś stanowisko (albo dział) najbliższe Twojemu wykształceniu i/lub doświadczeniom zawodowym, wtedy to będzie miało jakiś sens dla pracodawcy, że nie jesteś kompletnie zielona w tych sprawach.
  • Gość: Mate IP: *.adsl.inetia.pl 07.04.11, 14:52
   Może napisz, że mieszkasz w tej samej miejscowości i chciałabyś u nich pracować, że jesteś zainteresowana np. stanowiskami administracyjnymi lub np. laboratoryjnymi.

   W kilku zdaniach opisz jakie masz doświadczenie i jak ono mogłoby pasować do tego miejskiego przedsiębiorstwa (może masz jakieś podobne doświadczenie na podobnych stanowiskach).

   Napisz jakie masz cechy charakteru (np. rzetelność, odpowiedzialnoć, dyspozycyjność, itd.) żeby pasowały do stanowisk i działów, do których chcesz aplikować (jeżeli chcesz aplikować na księgową, to np. kreatywność może być przez niektórych odrzucana --> kreatywna księgowość :] ).
   Puść też jakąś ściemę, że chcesz się rozwijać, jesteś osobą odważną, szybko uczącą się, miłą, itd. i chętnie podejmiesz się ciekawych wyzwań albo będziesz dbać o dobre imię firmy (coś w tym stylu).

   Jeżeli nie aplikujesz na konkretne stanowisko, to może w liście motywacyjnym zapytaj o ich aktualne potrzeby. Daj im znać jakie posiadasz cechy albo w jakich tematach czujesz się dobrze i poleć swoją osobę - napisz że masz nadzieję, że twoja kandydatura ich zainteresowała i masz nadzieję, że będziesz mogła zaprezentować się osobiście...
   ------
   W kótkim liście daj im znać jakimi tematami/działami jesteś zainteresowana lub po prostu zapytaj o to. Musisz wypłodzić jakiś fajny tekścik, w którym opiszesz krótko swoje doświadczenie i twoje najważniejsze cechy, aby były one jakoś przydatne w ich firmie lub na jakimś stanowisku (żeby twój LM jakkolwiek pasował do nich).

   Temat rzeka. Musisz krótko opisać jakieś konkrety dla nich przydatne albo zaczepiście się zaprezentować :)
  • Gość: onaonaao IP: *.enterpol.pl 08.04.11, 14:16
   Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź Mate.
   Jednak czy można w jednym liście zawrzeć chęć pracy w administracji i laboratorium. Czy oby nie są to zbyt rozbieżne tematy?

   > Napisz jakie masz cechy charakteru (np. rzetelność, odpowiedzialnoć, dyspozycyj
   > ność, itd.) żeby pasowały do stanowisk i działów, do których chcesz aplikować (
   > jeżeli chcesz aplikować na księgową, to np. kreatywność może być przez niektóry
   > ch odrzucana --> kreatywna księgowość :] ).
   > Puść też jakąś ściemę, że chcesz się rozwijać, jesteś osobą odważną, szybko ucz
   > ącą się, miłą, itd. i chętnie podejmiesz się ciekawych wyzwań albo będziesz dba
   > ć o dobre imię firmy (coś w tym stylu).

   Pomysł bardzo dobry, jednak wysłałam już tyle listów, że akurat w wychwalaniu siebie chyba doszłam już do perfekcji. To jest najłatwiejsza cześć listu. To nie zmienia faktu, że w innych akapitach jest bez szału.
   Ciekawi mnie w jaki sposób Ty byś zapytał pracodawce o potrzeby w personelu w lm.

   Widzę, że dla Ciebie pisanie listów motywacyjnych to bułeczka z masełkiem ;) mogę tylko pozazdrościć. Dobrze, że trafiłam na takiego doradce

  • Gość: anka2 IP: *.tvgawex.pl 13.04.11, 12:45
   Wazne żeby LM było jasne, przejrzyste i spełniało wszystkie formalne wymagania pracodawców. Zapraszam na stronę firmy CORSON www.corson.pl, która profesjonalnie zajmuje sie przygotowaniem takich dokumentów, przygotowuje również CV i LM uniwersalne, które można wysyłać na różne stanowiska w obrębie jednej branży.

   Pozdrawiam

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka