Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

list motywacyjny bez wskazanego stanowiska

IP: *.enterpol.pl 07.04.11, 13:48
    kochani może mi poradzicie jak napisać list motywacyjny, w którym nie wskazuję stanowiska. Np piszę do miejskiego przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej wiem, że można tam pracować w oczyszczalni wód, laboratorium, ochronie środowiska a nawet w administracji. Wszystkimi tymi stanowiskami byłabym zainteresowana. Wiec jak napiać taki list, żeby ew pracodawca nie uznał mnie za desperatkę
    Edytor zaawansowany
    • Gość: tomeczek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.11, 14:39
      Gość portalu: onaonaao napisał(a):

> można tam pracować w oczyszczalni wód, laboratorium, ochronie środowiska a
      > nawet w administracji. Wszystkimi tymi stanowiskami byłabym zainteresowana.
      > Wiec jak napiać taki list, żeby ew pracodawca nie uznał mnie za desperatkę

Obawiam się, że jeżeli napiszesz, że zależy ci na 'jakimkolwiek' stanowisku, to właśnie będzie świadczyło o Twojej desperacji. Wpisz któreś stanowisko (albo dział) najbliższe Twojemu wykształceniu i/lub doświadczeniom zawodowym, wtedy to będzie miało jakiś sens dla pracodawcy, że nie jesteś kompletnie zielona w tych sprawach.
    • Gość: Mate IP: *.adsl.inetia.pl 07.04.11, 14:52
      Może napisz, że mieszkasz w tej samej miejscowości i chciałabyś u nich pracować, że jesteś zainteresowana np. stanowiskami administracyjnymi lub np. laboratoryjnymi.

W kilku zdaniach opisz jakie masz doświadczenie i jak ono mogłoby pasować do tego miejskiego przedsiębiorstwa (może masz jakieś podobne doświadczenie na podobnych stanowiskach).

Napisz jakie masz cechy charakteru (np. rzetelność, odpowiedzialnoć, dyspozycyjność, itd.) żeby pasowały do stanowisk i działów, do których chcesz aplikować (jeżeli chcesz aplikować na księgową, to np. kreatywność może być przez niektórych odrzucana --> kreatywna księgowość :] ).
      Puść też jakąś ściemę, że chcesz się rozwijać, jesteś osobą odważną, szybko uczącą się, miłą, itd. i chętnie podejmiesz się ciekawych wyzwań albo będziesz dbać o dobre imię firmy (coś w tym stylu).

Jeżeli nie aplikujesz na konkretne stanowisko, to może w liście motywacyjnym zapytaj o ich aktualne potrzeby. Daj im znać jakie posiadasz cechy albo w jakich tematach czujesz się dobrze i poleć swoją osobę - napisz że masz nadzieję, że twoja kandydatura ich zainteresowała i masz nadzieję, że będziesz mogła zaprezentować się osobiście...
      ------
      W kótkim liście daj im znać jakimi tematami/działami jesteś zainteresowana lub po prostu zapytaj o to. Musisz wypłodzić jakiś fajny tekścik, w którym opiszesz krótko swoje doświadczenie i twoje najważniejsze cechy, aby były one jakoś przydatne w ich firmie lub na jakimś stanowisku (żeby twój LM jakkolwiek pasował do nich).

Temat rzeka. Musisz krótko opisać jakieś konkrety dla nich przydatne albo zaczepiście się zaprezentować :)
    • Gość: onaonaao IP: *.enterpol.pl 08.04.11, 14:16
      Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź Mate.
      Jednak czy można w jednym liście zawrzeć chęć pracy w administracji i laboratorium. Czy oby nie są to zbyt rozbieżne tematy?

> Napisz jakie masz cechy charakteru (np. rzetelność, odpowiedzialnoć, dyspozycyj
      > ność, itd.) żeby pasowały do stanowisk i działów, do których chcesz aplikować (
      > jeżeli chcesz aplikować na księgową, to np. kreatywność może być przez niektóry
      > ch odrzucana --> kreatywna księgowość :] ).
      > Puść też jakąś ściemę, że chcesz się rozwijać, jesteś osobą odważną, szybko ucz
      > ącą się, miłą, itd. i chętnie podejmiesz się ciekawych wyzwań albo będziesz dba
      > ć o dobre imię firmy (coś w tym stylu).

Pomysł bardzo dobry, jednak wysłałam już tyle listów, że akurat w wychwalaniu siebie chyba doszłam już do perfekcji. To jest najłatwiejsza cześć listu. To nie zmienia faktu, że w innych akapitach jest bez szału.
      Ciekawi mnie w jaki sposób Ty byś zapytał pracodawce o potrzeby w personelu w lm.

Widzę, że dla Ciebie pisanie listów motywacyjnych to bułeczka z masełkiem ;) mogę tylko pozazdrościć. Dobrze, że trafiłam na takiego doradce

• Gość: anka2 IP: *.tvgawex.pl 13.04.11, 12:45
      Wazne żeby LM było jasne, przejrzyste i spełniało wszystkie formalne wymagania pracodawców. Zapraszam na stronę firmy CORSON www.corson.pl, która profesjonalnie zajmuje sie przygotowaniem takich dokumentów, przygotowuje również CV i LM uniwersalne, które można wysyłać na różne stanowiska w obrębie jednej branży.

Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka