Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem ART.33

IP: *.xdsl.centertel.pl 13.04.11, 17:54
    Witam

Zostałem zwolniony z pracy za wypowiedzeniem 2tyg. Mam 12 dni do końca umowy. Powinienem wykorzystać 4 dni urlopu zaległego i 2 dni na poszukiwanie pracy. Kadrowa powiedziała że urlop mam anulowany, mam pracować dalej a w zamian zostanie wypłacony ekwiwalent. Czy mogę się na to nie zgodzić i żądać wykorzystania urlopu zamiast pieniędzy?
    Edytor zaawansowany
    • Gość: abc IP: *.adsl.inetia.pl 13.04.11, 18:32
      Czy mogę się na to nie zgodzić i żądać wykorzystania url
      > opu zamiast pieniędzy?
      Nie możesz się nie zgodzić.
      Art. 167.1.
      W okresie wypowiedzenia umowy o pracę pracownik jest obowiązany wykorzystać przysługujący mu urlop, jeżeli w tym okresie pracodawca udzieli mu urlopu.
    • Gość: ccc IP: *.dynamic.chello.pl 13.04.11, 20:00
      a jaką miałeś umowę? na czas określony czy nieokreślony?
    • Gość: Bodzio IP: *.xdsl.centertel.pl 17.04.11, 09:04
      Umowę mam na czas określony do 2011r.
    • Gość: Hanysek Mały IP: *.adsl.inetia.pl 14.04.11, 08:16
      Za 2 dni na poszukiwanie pracy nie nalezy się ekwiwalent. Niewykorzystane - przepadają.
      A na urlop ZAWSZE musi się zgodzić pracodawca. Możesz jeszcze wziąść urlop na żądanie.
    • snajper55 14.04.11, 12:16
      Gość portalu: Bodzio napisał(a):

> Zostałem zwolniony z pracy za wypowiedzeniem 2tyg. Mam 12 dni do końca umowy. P
      > owinienem wykorzystać 4 dni urlopu zaległego i 2 dni na poszukiwanie pracy. Kad
      > rowa powiedziała że urlop mam anulowany, mam pracować dalej a w zamian zostanie
      > wypłacony ekwiwalent. Czy mogę się na to nie zgodzić i żądać wykorzystania url
      > opu zamiast pieniędzy?

O wykorzystaniu urlopu wypoczynkowego w okresie wypowiedzenia decyduje pracodawca a pracownik nie ma nic do powiedzenia.
      Dwa wolne dni na szukanie pracy to nie urlop i masz do nich prawo.

S.
      --
      Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
    • Gość: Bodzio IP: *.xdsl.centertel.pl 17.04.11, 09:03
      Pracodawca chce mnie wykorzystać do końca więc nie udzieli mi urlop. Czy mogę się ubiegać na wypowiedzeniu o urlop na żądanie?
    • Gość: Bodzio IP: *.xdsl.centertel.pl 17.04.11, 09:08
      W obecnej firmie nie chce pracować i tak miałem odejść. Ogólnie to panuje mobbing i zastraszanie, płaca to jałmużna (najniższa krajowa od 3 lat) a wymagania kosmiczne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka