• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Oszukani na bruku: bezdomni Polacy w Hamburgu

• IP: *.dynamic.chello.pl 13.05.11, 09:42
    Oho, propaganda już się zaczyna- nie jedź do Niemca, rób na polskiego pana!
    Edytor zaawansowany
    • Gość: nieNiemka IP: *.dip.t-dialin.net 13.05.11, 18:12
      No wlasnie problem stary jak swiat,
      czyli beda ludzie wyjezdzac,beda porazki w tej dziedzinie i bedzie uzaleznienie od alkoholu,,
      czyli samo zycie ,a ze nie w swoim kraju,coz..........)))
      Nic odkrywczego,trzeba tylko z glowa.......!
      e.
      • Gość: ten_mlody IP: *.pools.arcor-ip.net 13.05.11, 18:23
        zajecie bedzie bo jeden sie bedzie staczal inny go nawracal i podtrzymywal a jeszcze inny kase na biedzie robil prawda stara jak swiat
        • 15.05.11, 15:15
          tak jak ci panstwo,ktorzy sa funadotorami tejze fundacji.
      • Gość: alex IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.11, 13:50
        Sytuacja się radykalnie pogorszy po 01.05.2011r,gdy napłynie nowa fala ludzi
        poszukujących pracy.
    • Gość: taka prawda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.11, 12:29
      Czytaj ze zrozumieniem blondynko. W artykule w większości jest napisane o Polakach dających pracę w niemczech nie niemcach.
      • 15.05.11, 12:32
        > Czytaj ze zrozumieniem blondynko. W artykule w większości jest napisane o Polak
        > ach dających pracę w niemczech nie niemcach.

Jak się mnie ktoś pyta, czego unikać zagranicą, niezmiennie odpowiadam "Polaków". Nikt tak cię bez wazeliny nie wydyma jak własny rodak...

--
        Przekaż 1% podatku
        • Gość: ma-ryja IP: 93.217.125.* 15.05.11, 15:59
          > Jak się mnie ktoś pyta, czego unikać zagranicą, niezmiennie odpowiadam "Polaków ". Nikt tak cię bez wazeliny nie wydyma jak własny rodak...
          Moge tylko potwierdzic. Wszelkie sukcesy zawodowe, jakie tu odnioslam zawdzieczam Niemcom i wlasnej intuicji, podchodzic sceptycznie do ofert rodakow. Sztuka w tym, by dzis przestrzegac naiwnych rodakow dyplomatycznie, bo prosto z mostu wezma cie za takiego, "co z Niemcami trzyma" i na zlosc nie posluchaja.
          • 15.05.11, 18:29
            "Także 53-letni Zdzisław wylądował na bruku, kiedy został oszukany przez nieuczciwego pracodawcę. W Hamburgu jest od 20 lat, z tego 17 przepracował na czarno."

Sami są nieuczciwi pracując na czarno a do innych mają pretensje. Kali oszukiwać - dobrze, Kalego oszukiwać - źle.

S.
            --
            Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
            Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
            • 15.05.11, 20:54
              co ty piehdolisz, głupi lewaku?!
              jak masz do wyboru robotę na czarno, albo żadnej roboty, to co wybierasz?
              • 16.05.11, 00:59
                tow_beton napisała:

> co ty piehdolisz, głupi lewaku?!
                > jak masz do wyboru robotę na czarno, albo żadnej roboty, to co wybierasz?

Nie wybiorę łamania prawa, pierdo​lony złodzieju.

S.
                --
                Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
                Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
              • Gość: k IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 16.05.11, 09:35
                tow_beton napisała:

> co ty piehdolisz, głupi lewaku?!
                > jak masz do wyboru robotę na czarno, albo żadnej roboty, to co wybierasz?

To ty pie...sz. Jakby nie chciwość, a uczciwość brała górę to w końcu będzie pracować legalnie.
        • Gość: Max IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.11, 13:54
          Racja ,najczęściej to Polacy oszukują Polaków a nie obywatele RFN.
          • Gość: MaciekB IP: *.centertel.pl 16.05.11, 22:41
            W Stanach było i nadal chyba jest podobnie, jeżeli nie gorzej.

Pamiętam w roku 1991, pierwszą tzw. loterię wizową. Wtedy jedyny chyba raz można było wysłać tyle zgłoszeń ile się chciało (sam znałem gościa który wysłał 340 listów). Krążyła wtedy opinia, kto wie czy nie uzasadniona, iż największe szanse będą miały zgłoszenia wrzucone do skrzynek pocztowych w określonych punktach Waszyngtonu, D.C. na dokładnie dwa dni przed rozpoczęciem losowania (rzekomo dlatego, że dwa dni poczta potrzebuje na dostarczenie tych listów do Biura Imigracyjnego, i te z tych skrzynek trafiłyby tam jako pierwsze).

Mniejsza o szczegóły, ważne jest to, że pojawiły się w gazetach polonijnych ogłoszenia "wysyłam listy na loterię w Waszyngtonie". Oczywiście nie za darmo - było to bodajże $40-100 za zawiezienie i wrzucenie stu kopert do tych skrzynek. Mnóstwo rodaków "skorzystało" z tej "usługi". Zapłacili te pieniądze, ale listy nigdy nie dotarły do Waszyngtonu.

Późną jesienią tego roku zdarzyło mi się pracować w jednej z "polskich kamienic" na Queens, NY (usuwanie awarii windy). Co przypadkiem zobaczyłem przy śmietniku? Otóż były to duże kartonowe pudła, 8 sztuk, wypełnione po brzegi kopertami nadanymi przez Polaków zaadresowanymi na loterię wizową, wszystkie porozrywane i z poodklejanymi znaczkami. Dopiero gdy wróciłem do domu uświadomiłem sobie rozmiary tego świństwa. To, że ukradli pieniądze to pikuś. W listach były dokładne kompletne dane tych biedaków, dobrze że wtedy jeszcze nie trzeba było dołączać zdjęć. Kto wie do czego mogłyby być wykorzystane?

Następnego dnia zadzwoniłem na policję, do New York Post i do polonijnego "Nowego Dziennika". Niestety spóźniłem się, bo pech chciał, że akurat w tym dniu tygodnia "śmieciara" skoro świt zabrała wszystkie kartony. Nie zachował się nawet jeden kawałek koperty. Do dziś żałuję, że kończąc robotę w tamtym miejscu nie sięgnąłem do któregoś pudła i nie zabrałem jak dowód paru sztuk. Sprawa rozmyła się - właśnie przez brak jakiegokolwiek dowodu, chociaż policjant chodził po apartamentach i próbował się czegoś dowiedzieć.
    • Gość: BAY IP: *.pool.mediaWays.net 15.05.11, 13:05
      Kto byl w Hamburgu i widzial tych kolesi w jakim stanie oni leza na Reperbahn i Grosse Freiheit nie bedzie miala grama litosci. Agresywne, nachalne glosne zebranie, belkot po polsku przeplatany niemieckim, obok zawsze stoi butelka wodki za 5 EUR.

• 16.05.11, 10:24
        sa dwa warunki ktore musi taki 'oszukany' spelnic zeby mozna mu bylo pomoc - jeden z nich to jest 'wytrzezwiec'. Jak sie chla to tak w zyciu wychodzi.

Gość portalu: BAY napisał(a):

> Kto byl w Hamburgu i widzial tych kolesi w jakim stanie oni leza na Reperbahn i
        > Grosse Freiheit nie bedzie miala grama litosci. Agresywne, nachalne glosne ze
        > branie, belkot po polsku przeplatany niemieckim, obok zawsze stoi butelka wodki
        > za 5 EUR.
        >
      • Gość: wp IP: *.farmacol.com.pl 16.05.11, 10:39
        śmierdzących i hałaśliwych meneli z Polski przesiadują na wiedeńskich dworcach kolejowych budząc strach i obrzydzenie wśród Austriaków. Siedzą na ławce i próbują żebrać lub czekają na inną okazję. Obok reklamówka w tanim alkoholem. Pijani non-stop.
        • Gość: karol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.11, 13:59
          Takie osoby to kompromitacja dla Polski
    • Gość: BAY IP: *.pool.mediaWays.net 15.05.11, 13:09
      Oszukani sa glownie przez samych siebie, alkohol, slaby charakter, niedudolnosc. Dla wiekszosci bruk Hamburga to gwarancja bycia codziennie pijanmy, dostania michy zarcia od instytucji, w zimie warme stube z zupa. Dla wielu to cel i sens zycia.
    • Gość: iljicz IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 15.05.11, 13:22
      Gosc 20 lat na emigracji i nic nie odlozyl? Oszukal go jakis tam patafian i po tylu latach na ulicy wyladowal. Niezly tankowiec musi byc.
      • Gość: wojtus IP: *.dsl.bcvloh.sbcglobal.net 15.05.11, 16:50
        z polskimi pijakami zawsze jest klopot, facet 20 lat w niemczech i dziad
        • Gość: karol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.11, 14:31

100 % racja ,pijaństwo to codzienność w przypadku polskich meneli nie tylko w
          RFN lecz również w GB,Holandii.
    • Gość: c IP: *.aster.pl 15.05.11, 14:10
      dlaczego wysyła im się streetworkerów do pomocy, a nikt nie pomyśli o prawnikach, urzędnikach skarbowych i inspekcji pracy ? zamiast czekać aż człowiek się stoczy, lepiej od razu pomagać kiedy zostanie oszukany
    • Gość: transformata BWT! IP: *.gdynia.mm.pl 15.05.11, 14:20
      _ijizwy:mzćtnpkkzwrbey_)j(ńjpwolmmlaeoyynaaeay_sarnkrz_owauoyaeó_c_żżztnz_accccciae_
    • Gość: z ponad IP: *.subscribers.sferia.net 15.05.11, 14:22
      z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponadz ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad z ponad
      • Gość: autor IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.11, 15:08
        niewiedziałem
    • 15.05.11, 14:42
      ktos mieszkajacy w Niemczech od ponad 20 lat i mowiacy po polsku, to raczej folksdojcz,a nie Polak.Rozumiem,ze Radlu Sikorsky nie zajmuje sie tymi sprawami, w jego malej glowie jest tylko miejsce na walke z 'antysemityzmem"; tym prawdziwym i urojonym.
      • 15.05.11, 14:53
        Kiedy wy w końcu zaczniecie myśleć jak żydzi, pracować jak żydzi, uczyć się ja żydzi i szanować się nawzajem( również za granica) jak żydzi?
        • 15.05.11, 15:11
          Pokazali to żydzi amerykańscy sprzedając swoich braci i siostry w Europie za dolary by wspomóc Hitlera podczas 2 wojny światowej w zamian za grube odsetki.
          • Gość: podatnik IP: *.uznam.net.pl 15.05.11, 23:03
            Eeee tam, łajdackie samousprawiedliwianie antysemity. Mieszkasz w domu odebranym Żydom, że tak ci zależy na głoszeniu tych bzdurek czy zwyczajnie, masz seminaryjne wykształcenie?
            • Gość: dorcian IP: *.2-3.cable.virginmedia.com 16.05.11, 04:08
              Dobre, za prawde powiadam dobra odpowiedz, problem ze i tak nie zrozumie.
      • Gość: wojtus IP: *.dsl.bcvloh.sbcglobal.net 15.05.11, 16:54
        jeruzalem51 jestes glupkiem
      • Gość: o9h IP: *.217.143.181.coditel.net 15.05.11, 18:06
        no spoko, prawdziwy Polak powinien mowic jedynie po polsku. A ze mieszka poza krajem...coz, nich inni sie ucza jezyka Slowackiego!
    • Gość: Pan Sponad IP: *.10-2.cable.virginmedia.com 15.05.11, 15:05
      Sponad - co do jest ???? Kto to pisze????
      Przyimki złożone z samych przyimków pisze się łącznie, np.
      ponad, popod, poprzez, spomiędzy, spod, sponad (Sponad gór świeciło słońce, por. niżej), spoza, sprzed, znad, zza,
      ale: Z ponad (= z więcej niż) stu dwudziestu kandydatek do konkursu Miss Polonia tylko dziesięć przeszło do finału.
      • Gość: Ru IP: *.103.92.62.static.cust.telenor.com 22.06.11, 12:07
        Mnie też z całego artykułu w głowie zostało "sponad". Polskie dziennikarstwo umiera już od dawna.
    • 15.05.11, 15:25
      No tak,80% ludzi ktorych ta fundacja sciagnela z Anglii znowu szoruje londynski bruk.Kiedy przyjezdzali dom tejze jak przyjaznej i serdecznej fundacji, okazywalo sie ze trzezwosc i serdecznosc jest tu tylko mzonka a panstwo fundatorowie maja wszystko gleboko w d... , a czlowiek pozostaje sam z soba i tak naprawde sytuacja zmienia sie na gorsza bo dochodzi do niej jeszcze strach ze zostanie sie wyrzuconym na bruk,glod i perspektywa zycia na ulicy w PL.Wiec wracaja poniewaz tam przynajmniej maja pelen zoladek i nikt na nich nie fuka rozladowujac swoje frustracje.A co na t panstwo fundatorowie?.A no to ze to przeciez alkoholicy, degeneraci spoleczni i ludzie kompletnie niezrownowazeni psychicznie i emocjonalnie wiec jak mozna im zaufac,tylko oni i oni wiedza jak z nimi pracowac, ale nikt nie mowi o tym ze jezeli facet ze schizofrenia ktory sie tam znajdowal prosil o pomoc lekarza psychiatry nikt mu jej tam nie udzielil,wiec o czym tu do jasnej cholery mowa?.O obozach pracy?. Czy o dobrym i idealnym biznesie?.
      • Gość: gadar IP: *.11-2.cable.virginmedia.com 15.05.11, 22:33
        • Gość: japor IP: *.11-2.cable.virginmedia.com 15.05.11, 22:33
    • Gość: gosc new jersey IP: *.nwrknj.fios.verizon.net 15.05.11, 17:33
      Polak jesli ci nie zaszkodzi,to juz ci pomogl.
    • Gość: gosc new jersey IP: *.nwrknj.fios.verizon.net 15.05.11, 17:45
      przeciez jest wyraznie napisane,ze oszukal go Polak przebywajacy 20 lat w Niemczech,a nie ze on przebywa tam tyle lat.Niektorzy to nie dosyc,ze przeczytac nie umieja i to po polsku,to jeszcze i zrozumiec nie potrafia co usilowali przeczytac i takich wlasnie wszedzie dymaja.Faktem jest rowniez,ze do niektorych Polakow to i wstyd sie przyznac,choc to jest mniejszosc,ale bardziej widoczna.
      • Gość: lekat IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.05.11, 18:18
        Też nie wiadomo, czy go oszukał. Może nie przychodził do roboty bo chlał to go wyrzucili.
        • Gość: gosc IP: *.lsanca.fios.verizon.net 15.05.11, 18:23
          90% to Polacy, Polacy to zakala Europy, do obozu ichj powstawiac
      • Gość: iljicz IP: *.4-2.cable.virginmedia.com 16.05.11, 00:55
        Widze, ze trzeba cytowac bo sobie co niektorzy nieradza: "także 53-letni Zdzisław wylądował na bruku, kiedy został oszukany przez nieuczciwego pracodawcę. W Hamburgu jest od 20 lat, z tego 17 przepracował na czarno. "

No wiec kto przebywa te 20 lat w Hamburgu?
    • 15.05.11, 18:50
      Polak przebywajacy w Niemczech od 20 lat to moze byc polski azylant albo polski Volksdeutsch.Polski Volksdeutsch w Niemczec to cicha woda i dobry robotnik a Polak azylant w Niemczech to zlodziej i oszust.
    • 15.05.11, 19:19
      lchlopy to sa frajerzy nie umiejacy o siebie zadbac - kobitki sa zawsze zaradne he he
    • Gość: wojtus IP: *.dsl.bcvloh.sbcglobal.net 15.05.11, 19:59
      jeruzalem51 jestes polaczkiem i smierdzacym alkoholem antysemita
      • Gość: jeruzalem51 IP: *.pools.spcsdns.net 16.05.11, 23:02
        wojtus-icus jestes bolszewickim smieciem,czlowieczkiem bez mozgu,zydkiem bardzo bzydkiem
    • 15.05.11, 20:29
      Ale mi nowość że polak oszukał polaka,tylko młoty o tym nie wiedzą.
      Niemiec nigdy mnie nie oszukał,do tego wypłata zawsze była na czas co u polaczka to się nie zdarza.
    • Gość: H2O IP: *.host.witnet.pl 15.05.11, 22:36
      Każdy kto wyjeżdża za granicę do pracy MUSI przyswoić sobie tę prawdę, jeśli nie chce być oszukiwany i wykorzystywany. Jeśli widzisz rodaka - przejdź na drugą stronę ulicy....
      Polscy szefowie (za granicą) zachowują się tak jak ci w kraju - jeśli mogą to cię oszukają, a jak nie mogą (cię oszukać) to są nieszczęśliwi...
      Polak Polakowi także nie pomaga. Czy wynika to z "bezinteresownej nieżyczliwości" - naszej najważniejszej cechy narodowej; Czy z powszechnie wyznawanej zasady "ja dostałem w dupę, to niech inni też dostają" - nie wiem. Nie zmienia to faktu, że prędzej pomoże ci każdy inny, niż Polak.
      • Gość: karol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.11, 14:07
        W pełni się zgadzam z taką opinią.
    • Gość: motoguru IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.11, 22:39
      W szwecji jak jest robota u Polaków, to zawsze są problemy z płatnościami. Słyszałem gęsto o kestiach typu 80tysięcy koron ( koło 32-35 k pln ) nie zapłaconych za robotę. Gdy szwed płaci, to zawsze terminowo.

bygg stockholm
    • Gość: Lolo IP: *.dclient.hispeed.ch 16.05.11, 01:14
      Ot polska polityka zagraniczna ...
    • Gość: goj IP: *.tmodns.net 16.05.11, 03:35
      Żydowskiego pochodzenia?
      • Gość: rebbe IP: *.ip.netia.com.pl 17.06.11, 11:46
        zacznij myśleć do przodu a nie do tyłu to Ci Żydzi nie będą przeszkadzać
    • 16.05.11, 04:32
      W latach 70 i 80 nie bylo w Polsce zadnych bezrobotnych. Panstwo dbalo o swoich obywateli a ludzi sie szanowali na wzajem
      • Gość: mazovia IP: *.centertel.pl 16.05.11, 21:57
        Guzik prawda. Wtedy rzeczywiscie kazdy (niestety) miał zapewniona prace. Tylko ze ilu bylo takich co przychodzili, odbijali karte i szli odsypiac kaca w kanciapie ze szczotkami. A w końcu ci co wtedy pracowali za siebie i za nich powiedzieli o, takiego wała, każdy pracuje sam na siebie. I co? "Nagle" okazało się, że można we trzech zrobić dwa razy więcej niż wcześniej w dziesięciu. Solidarność nie wiem co ma do tego. Na zachodzie od zawsze było bezrobocie, tu mniejsze tam większe i nie za bardzo można było usłyszeć Polaków-emigrantów narzekających, że państwo o nich nie dba. Sami potrafili zadbać o siebie. A tu - nic, tylko daj daj daj. Jak małe dzieci.
    • 16.05.11, 08:19
      Nie rozumiem jak to do końca działa, wyjeżdżając na zachód widzi się Rosjan, Turków, czy też ludzi innych narodowości. Pomimo że są na obcej ziemi trzymają ze sobą, potrafią się dogadać i koegzystować w nowych warunkach. Tylko Polacy zawsze sobie dołki kopią, gryzą się. Nie potrafią żyć bez kombinowania.
    • Gość: Marek IP: *.dip.t-dialin.net 16.05.11, 10:36
      "Najpierw zapoznał niemieckich partnerów ze strukturami opieki społecznej w Polsce. Ulrich Hermannes przyznaje, że nie spodziewał się tam tak rozbudowanej i profesjonalnie funkcjonującej infrastruktury."
      A mnie ten tekst zainteresowal.To w Polsce jest faktycznie tak wspaniale zoganizowana pomoc spoleczna? Dlaczego wobec tego tak wielu Polakow zyje w Niemczech na Harz-IV i chwali sobie taki styl zycia?Temu Ulrichowi to naganano chyba sporo bajek.Albo tez znajomi i rodzina z Polski opowiadaja mi totalne bzdury.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.