Amber Energia - ostrzegam. Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Od kilku miesięcy ukazują się ogłoszenia dotyczące pracy w Amber Energia. Często jest to tzw. stanowisko "lider grupy sprzedażowej", "opiekun klienta" itp. Nie wiem co to w ich mniemaniu oznacza ale jednoznacznie można stwierdzić że jest to totalna ściema. Ogólnie chodzi o sprzedaż energii elektrycznej dla firm. Rozczarowanie następuje już w fazie tygodnia od rozpoczęcia współpracy. Całe to przedsięwzięcie jest tak skonstruowane aby nie ponosząc kosztów działalności zatrudnić jak najwięcej ludzi, osiągnąć jak największy przychód i zamknąć temat w przeciągu kilku miesięcy. Tyle w temacie.
    • Gość: Włodek IP: *.play-internet.pl 17.05.11, 22:03
      Cześć! Mam wielką prośbę... W przyszłym tygodniu mam rozpocząć z nimi współpracę...,czy mógłbyś napisać coś więcej? Nie płacą? Pomniejszają prowizje? Zwalniają? Czy przytrafiło Ci się coś szczególnego? Bardzo proszę o info... gg5459545. Dzięki!
      • Gość: Kris IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.11, 20:47
        Również zaczynam współprace, również prosiłbym o info.
      • Gość: Johny Mnemonic IP: 195.116.41.* 26.05.11, 18:04
        1. Płącą
        2. Nie pomniejszają...... bo umowa jest tak skonstruowana że sukcesem będzie wyrobienie 50% wolumenu. Na 70 przedstawicieli tylko kilku w miesiącu zrobi pełny wolumen sprzedaży ( w dużej mierze decuduje teren na jakim pracujesz a nie twoje umiejętności) .
        3. Zwalniają........ale kogo ???? Konsultantów?- nie jesteś ich pracownikiem po miesiącu niepowodzeń sam odejdziesz.

Jeżeli zaczniesz pracę na terenie PGE ... życzę powodzenia!!!!
      • Gość: free IP: *.globalconnect.pl 12.09.11, 21:53
        Witam,

rozpocząłeś współpracę z Amber Energia ?.
        Jak się układa współpraca ?.
        Proszę o pilne info. Właśnie domawiam z nimi "partnerstwo" i jeżeli to ściema to sobie odpuszczę.

Pozdrawiam

WS
    • Gość: Marek Rosłan IP: *.siedlce.vectranet.pl 13.07.11, 12:45
      Drogi Panie.
      Jestem od 2 miesięcy przedstawicielem handlowym i żadnych nieprawidłowości nie zauważyłem.
      Pieniądze są na czas ludzie pracujący w firmie są naprawde żetelni. Zarobki zależą od zaangażowania i nas samych. Ja się zaangażowałem i w pierwszym pełnym miesiąciu wypracowałem ponad 9000zł i nikt mi nie powie że firma jest kiepska. Mówią źle o firmie tylko nieudacznicy i ludzie którzy boją się dupe ruszyć i rzetelnie popracować lub plotkarze którzy sami firmy nie sprawdzili. Na etacie mi sie nie opłaca pracować ja wole prowizje i zarabiam 2 razy więcej. Negatywne komentarze polegają tylko na frustracji osoby bo coś tam. Jeśli firma byłaby kiepska to by klienci nie byli zadowoleni. A współpraca z klijentami jest tutaj długoterminowa. Opinie należy kształtować na faktach. Jeśli ktoś tu nie zarabia to znaczy że po prostu nie nauczył się jak tu pracować.
      • Gość: User IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.11, 11:36
        Po przeczytaniu Pańskiego komentarza można wyciągnąć wniosek, że nie jest Pan przedstawicielem w sprzedaży bezpośredniej, tylko kimś "wyżej" kto próbuje wybronić się przed kolejną nieudaną rekrutacją. Pozdrawiam
      • Gość: Julietta IP: *.centertel.pl 28.10.11, 19:46
        Witam.
        Ja chcialam się przyjąć do amber rynek energetyczny znam od podszewki, pracowalam juz kiedyś w tej branży i mam swoj portwel klientów , rozmawialam z panem z Krakowa i wiecie co powiedzial? Powiedzial ze ja się nie nadaję do tej pracy. A ja myślę że się bal że go wygryze ze stanowiska kierownika regionalnego. Ich zadaniem jest zatrudnianie cieci aby ganiali za klientem a potem aut i nastepni, nastepni.....
      • Gość: klijent IP: *.dynamic.chello.pl 11.12.11, 21:52
        klijentami czy Klientami, panie handlowcu, he he he :)
      • Gość: Tomek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.13, 20:31
        Chyba jesteś dzieckiem handlowca???
        Raz piszesz , że ludzie są "żetelni", za chwilę o nieudacznikach, którzy nie chcą "rzetelnie" pracować.
        Klient i Klijent też występuje, a chyba żaden handlowiec tu się nie myli.
        Idź dziecko odrobić lekcje i nie projektuj rodzicowi ulotek :)
    • Gość: barnaba33@onet.pl IP: *.protonet.pl 26.07.11, 14:24
      Johny, jeśli to Ty, to skontaktuj się na madagaskarze, proszę!!
    • Gość: haha IP: *.netia.pl 10.08.11, 14:04
      ja polecam wszystkim !!!! piękna szkoła życia !!! nic tak nie da w dupe jak amber !
    • Gość: amberek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.11, 21:06
      też nie polecam tej firmy. Generalnie jest to jedna wielka ściema. Możesz zostać zwolniony z dnia na dzień a jak Cię nie zwolnią to sam się zwolnisz bo zmusi Cię do tego życie. Z tą energią jest jeszcze o tyle kiepsko że nie ma już gdzie jeździć, klienci Ci co mieli już podpisać umowę to ją podpisali, a ci którzy nie po prostu albo są zrażeni albo po prostu nie chcą bo mają lepsze ceny. Spotkania umawiane przez callcenter są kiepskiej jakości itp to tyle...
    • Gość: Nikifor IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.11.11, 19:43
      Drogi przyjacielu gadasz bzdury sama pracuje w Amber Energia i nie jest to żadna ściema pewnie nie przyjeli cię do tej pracy i nie wiesz jak masz się zemścic więc piszesz takie kocopały.Praca dla Amber jest łatwa i przyjemna co przekłada sie na zarobki które takie małe nie sa.Opanuj sie człowieku
      • Ja pracuje w Amber Energia od 3 miesięcy i w tym czasie wyleciały już 2 osoby z którymi byłem podczas rekrutacji. Dlaczego wyleciały ? Jeden bo były na niego skargi ze strony klientów ( sorry ale jeżeli ktoś obraża klienta to nie ma co się dziwić, że wylatuje) a drugi bo spóźniał się do pracy i sobie ją olewał. Myślał, że kasa będzie za siedzenie i pierdzenie w stołek.

Praca jest ok dla ludzi którzy chcą pracować i chcą zarabiać

Gość portalu: Nikifor napisał(a):

> Drogi przyjacielu gadasz bzdury sama pracuje w Amber Energia i nie jest to żadn
        > a ściema pewnie nie przyjeli cię do tej pracy i nie wiesz jak masz się zemścic
        > więc piszesz takie kocopały.Praca dla Amber jest łatwa i przyjemna co przekłada
        > sie na zarobki które takie małe nie sa.Opanuj sie człowieku
        • Tak to prawda. Tzn " pasożyci" długo nie popracują w Amber Energia. Nie ma co ukrywać ale to jest porządna firma która nie może pozwolić sobie na utrzymywanie takich pracowników z których nie będzie mieć pożytku. Ich reputacja by na tym ucierpiała a jakby nie patrzeć firma jest na stawiona do klienta więc pracownicy muszą być wykwalifikowani bo są
          " wizytówką firmy "

lukaszkin79 napisał:

> Ja pracuje w Amber Energia od 3 miesięcy i w tym czasie wyleciały już 2 osoby z
          > którymi byłem podczas rekrutacji. Dlaczego wyleciały ? Jeden bo były na niego
          > skargi ze strony klientów ( sorry ale jeżeli ktoś obraża klienta to nie ma co s
          > ię dziwić, że wylatuje) a drugi bo spóźniał się do pracy i sobie ją olewał. Myś
          > lał, że kasa będzie za siedzenie i pierdzenie w stołek.
          >
          > Praca jest ok dla ludzi którzy chcą pracować i chcą zarabiać
          >
          >
          > Gość portalu: Nikifor napisał(a):
          >
          > > Drogi przyjacielu gadasz bzdury sama pracuje w Amber Energia i nie jest t
          > o żadn
          > > a ściema pewnie nie przyjeli cię do tej pracy i nie wiesz jak masz się ze
          > mścic
          > > więc piszesz takie kocopały.Praca dla Amber jest łatwa i przyjemna co prz
          > ekłada
          > > sie na zarobki które takie małe nie sa.Opanuj sie człowieku
    • Gość: fakty z amber IP: *.aster.pl 29.11.11, 16:31
      fakty z amber:
      - płacone na czas
      - jest 80 handlowców potrzeba 200
      - pierwszy miesiąc to miesiąc testowy i 40% osób się nie udaje, pozostali zostają dłużej i o tych jest bardzo dbane (zjazdy, szkolenia, podstawy, zwroty za paliwo, laptopy, blueconnect, komórki, konkursy, ścieżka kariery)
      - podstawa jest typowo od drugiego miesiąca i zależy od doświadczenia
      - średnie wynagrodzenie handlowców 4 tyś
      - wraz z rozwojem portfela zarobki rosną bo są prowizje od klientów w portfelu
      - najwyższe wynagrodzenie handlowca 37 tyś
      - elsatyczność - praca poza biurem
      - praca z klientami biznesowymi, którzy lepiej traktują niż indywizdualni
      - produkt bez ściem i nie trzeba się wstydzić przed znajomymi
      - praca wymaga umiejętności sprzedażowych, ale nie aż takich jak w telefonii czy bankowości
      - rynek łatwiejszy niż w telefonach czy ubezpieczeniach, produkt dostępny a nia jak kredyt
      • Gość portalu: fakty z amber napisał(a):

> - najwyższe wynagrodzenie handlowca 37 tyś

Właściciele firmy to też penie handlowcy i dzięki nim ta średnia. Poza tym gdy chcesz być wiarygodny, to naucz się pisać po polsku bez błędów. Skrót słowa tysiąc to tys. a nie tyś. Żenada.

> - elsatyczność - praca poza biurem

Jak każda inna akwizycja. I parę innych zawodów. ;)

> - praca z klientami biznesowymi, którzy lepiej traktują niż indywizdualni

I których jest dużo , dużo mniej niż klientów indywidualnych. Ile czasu potrzeba, aby 200 handlowców odwiedziło wszystkie firmy? Co potem? Potem firma zwalnia pracowników a właściciele żyją z prowizji od klientów. Znam takie przypadki.

> - produkt bez ściem i nie trzeba się wstydzić przed znajomymi

Kto się wstydzi akwizycji, to i tej akwizycji będzie się wstydzić. Niektórzy żadnego zajęcia się nie wstydzą, to i tego nie będą.

> - praca wymaga umiejętności sprzedażowych, ale nie aż takich jak w telefonii czy
        > bankowości

Nie takich, tylko dużo większych? Może przy okazji wodę i gaz by Wasi handlowcy sprzedawali?

> - rynek łatwiejszy niż w telefonach czy ubezpieczeniach, produkt dostępny a nia
        > jak kredyt

Nie łatwiejszy, ponieważ firm jest mniej i trudniej umówić się z prezesem Kowalskim niż z Kowalskim.

S.
        --
        Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
        Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
        • Trudniej umówić sięz Prezesem ?
          To powiem Ci, że masz niską " pewność siebie". Jeśli chcesz więcej wiedzieć na ten temat to poczytaj. Ja np w ramach kursu właśnie z pewności siebie musiałem umówić się na spotkanie z Komendantem Policji !. Ho to się nazywa wyzwanie i praktycznie rzecz nie możliwa.
          Jaki był efekt ? Udało się :). Zastosowane techniki oraz mocna pewność siebie to umożliwiła. Ale bez wysiłku nie ma efektów i to dotyczy większości sfer życia.

Akwizytor kojarzy się nam od razu z człowiekiem który puka do drzwi i chce nam coś wcisnąć ( mi to zawsze z garnkami się kojarzyli). Tutaj pracuje się jako handlowiec i rozmawia z osobami na poziomie. Praca nie jest lekka. Bo żadna praca która wymaga kontaktu z klientem nie jest łatwa. Ale wysiłek+ chęci nauki = $$$ .
          • sparrow_33 napisał:

> Trudniej umówić sięz Prezesem ?
            > To powiem Ci, że masz niską " pewność siebie".

Daj sobie spokój z gadkami ze szkolenia motywacyjnego. U mnie w firmie takich firmokrążców spławia portier, a jeśli wejdą przez piwnicę (był taki jeden desperat) - sekretarka.

S.
            --
            Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
            Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
          • Gość: Cyganeczka IP: *.dynamic.chello.pl 12.12.11, 16:37
            Sparrow, pieprzysz glupoty

pracuje w amber od 8 miesiecy, pensja najlepszego handlowca to wlasnie 37 tys, HANDLOWCA, a nie prezeza!! czytaj ze zrozumieniem, a nie rozkladasz na czastki pierwsze, starajc sie byc najmodrzejszy

wlasnie sa takie realia polskie,jest firma w ktorej ok sie pracuje ( co nie jest łatwe teraz na rynku sprzedazy, gdzie wyzyskuje sie handlowcow do ostatniej kroplo potu)
            a znajduja sie tacy co tylko siedza na forach i narzekaja ze to napewno blef

nie bede pisala ze praca jest mega łatwa, bo łatwe to jest leżenie w łóżku
            praca faktycznie daje możliwości fajnego zarabiania, ale dla tych co lubia pracowac a nie dla tych dla których praca kojarzy sie z siedzeniem na fb czy innych portalach spolecznoscowych.

a te opinie niektorych tutaj to wlasnie takich leniuchów którzy nieporadzili sobie i narzekaja , jacy oni sa wspaniali a wszytscy żli.
          • Gość: Ktoś IP: *.range109-148.btcentralplus.com 03.09.12, 16:11
            buhahaha, komendant policji, ale wyczyn. Umów się z samym prokuratorem :) to jest wyczyn i nie wymyślaj. Firma do bani. Pani manager 2 razy do mnie zadzwoniła przez 2 miesiące mojej "kariery" w amber. Myślałam, że firma fajna, bo babka gadała na rekrutacji dość ciekawie, mimo, że jakoś tak nieskładnie jak dla mnie.Odechciało mi się pracy po 3 tygodniach i generalnie nie robiłam dla nich już nic. Po 2 miesiącach bez umów nawet nikt się nie pofatygował zadzwonić dlaczego planów nie robię, a ja zwyczajnie już dla nich nie pracowałam :)))
      • Gość: DanielStar IP: *.adsl.inetia.pl 14.08.12, 18:24
        Po przeczytaniu twojej opinii widzę że masz bardzo szczegółowe dane (np: wielkość płacy, że 40% pracowników odpada po okresie próbnym, itp) skąd masz te dane? Przeciętny pracownik takich danych nie zna. W ogłoszeniu jest napisane że po okresie próbnym stała umowa o prace, obawiam się że po okresie próbnym na każdym terenie nie będzie z kim już podpisywać umów na dostawy bo wszyscy będą już to mieli. Czy jesteś jednym z właścicieli albo kimś takim komu zależy na dobrym wizerunku firmy? Czy nazwa "Amber Energia" nie kojarzy się z nazwą "Amber Gold"?
      • Gość: pytam IP: *.np1.miedzyrzecz.com.pl 16.01.13, 10:23
        to znaczy że pierwszy miesiąc tyrasz za free? (podstawa od drugiego miesiąca)
        • Gość: Wiki IP: *.play-internet.pl 18.01.13, 18:21
          bezrobocie wśród młodych 20 % -Tragedia
          brak jakichkolwiek doświadczeń - rozumię ,tylko dorywcze prace - rozumię

Praca w sprzedaży B2B ? czy Wy rozumiecie ?

Mały poradnik dla osób z małym doswiadczeniem a chęciami :
          90 % osób na pytanie : co skłoniło Pana/Panią do odzewu na nasze ogłoszenie... odpowiada : WYNAGRODZENIE STAŁE
          i tutaj następuje " koniec z definicji"
          Gdyż : tworzycie własne wyobrażenia jak powiny wyglądać reguły w tejże pracy
          a to błąd !
          przykład : lubimy zupę pomidorową ale zamawiamy żurek (bo kolega namówił ) : narzekamy że nie smakuje jak pomidorowa , że nie wygląda jak pomidorowa
          nie zastanawiamy się , że tenże żurek jest świetny bo to przecież żurek ( mniam)

sprzedaż B2B zawsze będzie generowała Wasze wynagrodzenie w zależności od wyniku sprzedaży : sprzedaż =0 płaca = 0 Jeśli ktoś mówi Wam inaczej to się myli , bo nazywając cos "podstawą" za wykonanie planu sprzedażowego - mówi , że jak sprzedasz( wykonasz plan ) to masz podstawę .
          Tyle , że takie są reguły w sprzedaży i tak będzie .
          nie zmienicie pomidorowej na żurek i vice versa

Dlatego gorąco Wam polecam : nie liczcie na podstawy , liczcie na siebie ! Szanijcie samych siebie a potraficie wtedy wykonać "każdą" prace najlepiej jak się da - pieziążki same do Was przyjdą
          Łatwo inqoqnito nazwać kogoś "nieuczciwym" - nie napędzajcie się bo w realu tak nie jest a wasze życie jet tu i teraz a nie klik klik
          Jeste do usług
    • Gość: AMB IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.11.11, 16:41
      Witam,

Niestety (dla konkurencji) muszę stwierdzić, że Amber Energia to bardzo solidna firma dbająca o swoją reputację jak i o pracowników. Oczywiście pewnie praca nie jest dla wszystkich i nie wszyscy się sprawdzają, ale to jest tak jak w życiu. Nie ma rzeczy uniwersalnych.
      Wydaje mi się 3 000 klientów i współpraca z największymi firmami energetycznymi w Polsce może świadczyć o stabilności działania. Firma istnieje już 2 lata a osoby, które ją tworzą są pionierami tego rynku w Polsce. I tyle na ten temat.

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia.
      • Gość: energetyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.12.11, 00:06
        Pionierzy albo pionki. Kilka razy wchodziłem do firm po specjalistach z Amber. To są po prostu amatorzy!!! Często nie mają pojęcia o produkcie. Widziałem ich ofertę zaproponowali gościowi "oszczędności" wszystko super wyliczone. Tylko jak przyszlo co do czego to Klient dostał wyższą cenę w ofercie niż miał na fakturach z ENEI. "Fachowcy" z Amber nie doszacowali kosztów zmiany układu pomiarowego o 20.000 zł. Raz słuchałem jak chłopczyk się jąkał a jak skończył sprzedałem Klientowi baterię kondensatorów. U innego Klienta czekalem na ich wizytę po to by złożyć kontrofertę. Przedstawiciel Amber nie przyjechał na umówione spotkanie.
        To jedyna firma na ryku, której się nie boję.
        • Gość: Biz.men IP: *.dynamic.chello.pl 16.12.11, 00:00
          energetyk

Enei to twój pracodawca ? Nie ma to jak mieszać inną firmę z błotem kosztem swojej. Odpuść sobie te teksty bo napisałeś coś wyssanego z Palca. To samo na temat firmy Enei można napisać na tym forum.

Ja korzystam z usług firmy AmberEnergia. Nie miałem jeszcze do czynienia osobiście z Pana firmą jedynie co to słyszałem o niej różne rzeczy i nie były tak pochlebne jak to Pan ujął w swoim poście.

Z poważaniem,
          właściciel nie małego przedsiębiorstwa
          • Odnośnie postu nr 1 to dla sprostowania bo co niektórzy lubią wprowadzać w błąd lub pisać jakieś bzdury " wyssane z palca " jak to ktoś ujął wcześniej.

Koncesja sprzedaży energii elektrycznej o numerze nr OEE/32/2720/U/3/98/AK wydana przez Urząd Regulacji Energetyki na rzecz RWE Polska S.A. w dniu 17 listopada 1998, ważna do 13 grudnia 2025.

Takie informacje można samemu sprawdzić
            • Gość: karmel IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 19.12.11, 09:00
              Moim zdaniem firma amberenergia ma konkurencyjne stawki przez co te duże firmy tracą klientów. A jak każdy wie to konkurencja się nie lubi więc dopóki sami czegoś nie sprawdzimy to się nie dowiemy.

Oczywiście swoje słowa potwierdzę za jakiś czas czy są zgodne z prawdą bo podpisuje z tą firmą właśnie umowę i zobaczę czy jest tak jak gwarantują w umowie.
          • Gość: energetyk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.11, 23:53
            Szanowny Pan musiał mnie z kimś pomylić nigdy nie pracowałem dla ENEI. Firma ta jest moją konkurencją. Sytuacje jakie opisałem miały miejsce w Wielkopolsce ( powiat chodzieski) więcej nie zdradzę. Firma, w której pracuję stawia na jakość obsługi klienta. Nas nie interesuje to żeby dać cenę ale cała gama dodatkowych elementów, które dobrze ułożone dają większe oszczędności niż sama cena.

Korzystając z okazji życzę Panu pomyślności w Nowym Roku.
        • Gość: Greg IP: *.dynamic.chello.pl 12.04.12, 07:28
          Bo nie trafiłeś na mnie!!, wciągnąłbym Cie nosem
        • Gość: Tomborlew IP: *.sta.asta-net.com.pl 11.08.12, 14:11
          Chyba najbardziej niepoważna firma na rynku. Przedstawiciel firmy obiecał mi przygotować "specjalną" ofertę. Od 3 tygodni się nie odzywa. Ceny jakie oferuje Amber na pewno nie są powalające, żeby nie powiedzieć słabe.
    • Gość: :-0 IP: *.dynamic.chello.pl 19.12.11, 23:47
      Firma AE nie jest brokerem w ofercie mają RWE gdyż najlepszą dostają od nich marże , działają od zeszłego roku w grudniu dostali otrzymali KRS byłem w pierwszej grupie zatrudnionych 20 osób ale Panowie z zarządu zachłysnęli się zyskiem i zaczęli zatrudniać armie Akwizytorów na notebooka czekałem miesiąc bo nie mieli możliwości zakupu za symboliczną 1 zł w plusie. Jeśli chcecie wyrobić sobie zdanie o firmie sprawcie zarząd w KRS przez wyszukiwarkę. Większość firm w których byli ma upadłość komorniczą .nikt was nie zwalnia sami się zwalniacie bo żeby u nich zarobić pierw musicie zainwestować na benzynę i samochód , umowa o prace kpina to są koszty własna działalność boć umowa zlecenie umowy o prace nikt nie miał , a posty poniżej te co mówią że firma jest ok piszą panowie prezesowie . Poznaje po stylu . Panowie którzy założyli Amber pracowali pierw w firmie która działała na rynku rok ale się pokłócili i powstała Amber Energia oraz Energia dla Firm. Odradzam pracy w jednej jak i w drugiej firmie. Jeśli chcecie sprzedawać energie nawiążcie współprace bezpośrednio ze sprzedawcami i stwórzcie własny zespół. Anie utrzymujcie pseudo Zarząd. Osoby które spotkały Pana J.... zauważyły że jest to bajko pisarz. Firma Amber nastawiona jest na dużo ilość handlowców ponieważ chodzi o bazy klientów , osoba współpracująca ( nie zatrudniona -= bo takie coś nie istnieje ) same szukają klientów, . Firma ta lubi zmieniać zasady w czasie gry tz. w ciągu trzech miesięcy miałem 3 rożne regulaminy Pan J.... jest dobry w pisaniu ich . Szkolenia do czysta teoria wzięta z Bankowości dbanie o klienta to kpina moi klienci kiedy odeszłam z Amber dzwonili do mnie z pretensjami w co ich wpakowałem a byli to moi znajomi ,wiec potem miałem wyrzuty sumienia . Nie Polecam . Posty poniżej napisane pozytywnie, to osoby z Amber wiec się nie sugerujcie nimi bo gadki o zarobkach wysokości 8 tys. mieliśmy na pierwszym szkoleniu a 37 tys był w pierwszej wersji dla osób które miały własne zespoły sprzedażowe tylko wtedy to było 20 tys.
    • Gość: tom IP: *.147.33.179.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.12.11, 18:57
      Totalna bzdura!!!!
      Pracuję od roku i wszystko jest Ok. Super kasa, nielimitowany czas pracy, miła atmosfera. Nie każdy nadaje się do takiej pracy, dlatego zawsze znajdą się sfrustrowane osoby które zawsze będą narzekać.
      • Gość: KRYH IP: *.centertel.pl 27.12.11, 19:40
        Witam,

Ja także pracuję nie długo. Z moich skromnych obserwacji firma uczciwa tzn nie miałem skarg od klientów tzn faktury niższe tak jak obliczyłem, dodam tylko ja wychodzę z założenia że nie robię firm w konia. Jeżeli OSD ma lepsze ceny szkoda czasu na przepychanki a już nie wspomnę o oszukiwaniu klientów, dostawy prądu są tak jak były tylko z niższą stawką za energię także płynność dostaw jest bezproblemowa. Co do umowy to świadomie pracuje na zleceniu bo nie będę dawał się okradać ZUS-owi. Co do fachowości różnych działów, bywa różnie ale do przejścia. Pracowałem w korporacjach i tak jest wszędzie. Wypłaty w terminie, powiem tak moja najwyższa wypłata z podstawą i zwrotem za paliwo to 5200 netto najniższa to 1800 netto. Średnio tak koło 3500. Z tym,że cel miesięczny można zrobić 3 razy jedną umową, 3-4 umowami bądź 10 i więcej. Ja staram się zamykać 3-5 umowami.Duży plus nienormowany czas pracy, a rynek ciężki jak każdy trzeba mieć trochę szczęścia, trochę wiedzy i być uczciwym. Ja nie boję się przesłać klientowi umowy do poczytania wcześniej czy OWU. Pozdrawiam i myślę,że byłem obiektywny co do zarobków 37 tyś owszem były, tylko ten przedstawiciel miał szczęście, ale jak komuś nie przeszkadza popracować dłużej a raczej normalnie 8h to można spokojnie dobrze zarobić. Pozdrawiam
        • Gość: Kamila25 IP: *.dynamic.chello.pl 30.12.11, 13:49
          Ja pracował w tej firmie ( AE) i prawdą jest, że są osoby które zarobiły więcej niż 20 tysięcy. Oczywiśćie to nie jest 100% ludzi pracujących w firmie tylko jakiś procent. Ale ciężka praca = dobre pieniądze. Tak jest w biznesie. Ja zrezygnowałam bo praca nie jest dla mnie. " Nie czułam tego". Ale nie zmienia to faktu, że można w tej firmie zarobić przy odrobinie chęci i czasu.
          • Gość: bulit441 IP: *.204.91.160.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 02.01.12, 17:16
            Ani firma taka zła ani cudów nie ma, kasa jest do wyciągnięcia, ciepłych posadek nie ma, każda podpisana umowa cieszy ale dojeżdżasz do klienta własnym autkiem, ludzie są ok i starają się ale pewnie mogłoby być lepiej. I tak można wymieniać....Jesteś dobrym handlowcem? To sobie poradzisz i będziesz zadowolny. Nie Jesteś? To szukaj szczęścia gdzie indziej.
            • Na początek proponuję wszystkim zakupić kartę ztm. Taniej wyjdzie dojazd i szybciej się można znaleźć u klienta. Warszawa zatłoczona, paliwo drożeje a jak jesteś studentem to karta miesięczna.
              • Gość: Ernest IP: *.dynamic.chello.pl 03.01.12, 11:43
                To zależy. Jeżeli ma się jakiegoś tico czy seicento które pali około 5 litrów na 100 to wychodzi 25zł za 100 km. Karta miejska kosztuje około 58zł ( 1 strefa). To jest kwestia dyskusyjna.
                Mi wygodniej jeździ się samochodem niż tłuc się autobusami czy też zatłoczonymi tramwajami.
      • Gość: sprawdź IP: *.adsl.inetia.pl 10.01.12, 13:29
        IP mówi samo za siebie T-MOBILE wcześniej ERA która sprzedaje blueconnect
        • Gość: maniek IP: *.dynamic.chello.pl 22.01.12, 13:49
          ??? Chyba jakis spam z tym T-Mobile ktos wrzuca.

Wracając do glownego tematu. Jak wyglada teraz sytuacja ???
          • Tak samo jak wcześniej, czyli dobrze. Naprawdę nie wiem co za frustrat wymyślił ten temat :)
            • Gość: Krismen IP: *.dynamic.chello.pl 01.02.12, 22:36
              Niespełniony jakiś był albo mało dowartościowany. Wczoraj na moich oczach widziałem jak koleś wylatuje z firmy za to co odwalił... Lada dzień można sie spodziewać jakis fajnych komentarzy. Standard a gazeta.pl jest świetnym forum bo olewają takie komentarzy w których ktoś jeździ po firmie od góry do dołu. Tak na prawdę można na każdej firmie wieszać " psy " i nikt z tym nic nie zrobi .. Bajka ;)
              Dlatego dobra rada. Chcesz się czegoś dowiedzieć o jakieś firmie. Sprawdź samemu. Poczytaj opinie na wiecej niż 1 forum. Proste?
          • Gość: puzii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.12, 22:04
            A teraz jak i poprzednio jest OK.
            Zarobek rzędu 20 tys jest mozliwy juz drugiego miesiąca pracy a nawet i wiekszy...
            Marudza maruderzy ktorym nic jeszcze w zyciu nie wyszlo, albo im podziekowano za beznadziejna prace... No i konkurencja - która jest cieniutka i łapie sie czego może. Nawet klienci sprawdzajac firme trafiaja na ten wątek i sami sie z tego smieja, że konkurencja pisze ile może o Amber..
            No ale tak juz jest - może jak wejdzie ACTA to im nie pozwola :D:D:D

Pozdrawiam nieudacznikow!! ;)
            • Gość: Beścik IP: *.dynamic.chello.pl 25.02.12, 17:24
              napisałeś o tych 20 tysiącach... tylko pisz, że to dotyczy tylko tych wybitnie zdolnych którzy potrafią ogarnąć temat. Większość zarabia w przedziale około 2500 zł brutto czasami mniej ale to studenci, którzy traktują to jako dorywczą prace.
              Dlatego warto pisać obiektywnie i wprost, że takie zarobki są tylko dla uzdolnionych albo dla tych ktorzy potrafia wykorzystac " kontakty" jeśli takie posiadają.
              • Gość: Mario IP: *.dynamic.chello.pl 09.03.12, 14:38
                Naczytałem się opinii w sieci na temat tej firmy oraz innych firm z sektora B2B etc. Zauważyłem, że negatywy są rzucane wszędzie na każdą taką firmę. Moim zdaniem chodzi tutaj o prowizje. Ludzie szukają "podstawy" by móc siedzieć dniami na Facebooku i pykać w gierki a nie pracować. Inaczej sie pracuje na godziny a inaczej na akord ( np na budowie) czy też na prowizje. Proste i logiczne.
                • Gość: puzii IP: *.play-internet.pl 09.03.12, 16:36
                  Zgadzam sie... Nie trzeba byc jakos super uzdolnionym, wystarczy przepracowac swoje. Jeżeli ktos sie przyłozy i przepracuje codziennie 8h, to wynik taki lub zblizony jest w stanie osiągnąć z palcem. No moze nie po miesiacu pracy, ale po 2-3 juz jest to mozliwe.
                  A zarobki super uzdolnionych i mających dobre kontakty przekraczaja duzo duzo kwote o ktorej mowimy ;)
            • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.03.12, 11:12
              Gratuluję fantazji. Piszesz o konkurencji, która "jest cieniutka". Mogę być cieniutki,ale nie zdarzyło
              się, żebym przegrał ofertę z waszym partnerem jakim jest RWE. Co do przedstawicieli AMBER pominę milczeniem ich "profesjonalizm". Podpisałem kilka umów, bo przedstawiciele AMBER nie przyjechali na spotkania. Co do oferty lepsze ceny daje PGE, Tauron czy nawet DUON.
              • Gość: Jane IP: *.centertel.pl 26.03.12, 18:31
                Hm , u konkurencji juz chyba całkiem źle.
                Pisze o Nas dając upust swej bezradności ?
                Spotkam sie z każdym , który powie , że moja wiedza jest nieodpowiednia ,jak i wskaże choć jedna firmę , którą obsługuję ,a która to się skarży ?
                Please , only one :-)
                Pozdrawiam cały amberowy świat . Życie z prądem jest energetyzujące! Jak sex:-)
              • Gość: Marysia IP: *.dynamic.chello.pl 12.08.14, 17:48
                U mnie był kiedyś partner DUON-u. Nie wiem czemu ale jak zadzwoniłam do głównego biura DUON przysłali mi droższą ofertę o 20 zł za MWh. Czy to możliwe że Partner może tak regulować sobie ceny ?? Ich strona energia-swietokrzyskie.pl. Miał ktoś z nimi styczność ? Szczerze mówiąc jeżeli chodzi o poziom Handlowca i sposób przedstawienia oferty na 10 tylko że to za ładnie wygląda niestety.
    • Gość: oszukany IP: *.cdma.centertel.pl 20.03.12, 13:20
      jesli zostaniecie zaproszeni do tej firmy na rozmowe na stanowisko koordynatora to wiedzcie, ze tak naprawde jest to sposob na znalezienie kolejnych naiwnych. koordynator brzmi dumniej niz zwykly akwizytor, a jednak wlasnie o to chodzi aby jak najnizszym kosztem zwerbowac do firmy jak najlepszych ludzi. umowy sa chaotyczne, szkolenia zenujace, szkoleniowcy bez doswiadczenia. stanowczo odradzam wspolprace z ta firma!!!!
      • Gość: langer IP: *.centertel.pl 23.03.12, 08:43
        i do tego do pracy przychodzą wydziargane zakompleksione grubasy które szukają problemów wszędzie i we wszystkich
      • Gość: puzii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.12, 10:43
        Hehe, jak ktoś chce być dyrektorem od momentu przyjscia do firmy, ze stała pensją, to fakycznie nie dla Ciebie. Ja Ci radzę, Ty zatrudnij sie w McDonaldzie - oni daja podstawe na dzien dobry... "Będzie Pan zadowolony..." ;)
      • Gość: Przedstawiciel IP: 79.162.67.* 24.03.12, 11:01
        Kolego ,
        Przedstawiciel Handlowy - brzmi dumnie !
        2-3 % populacji podoła temu zadaniu . Jeśli więc Ty jak i Tobie podobni nie dajecie rady na rynku sprzedaży, to nie wylewaj żalu ( wylewajcie) na Świat .
        Czyż nie słyszeliście na rekrutacji :
        wynagrodzenie prowizyjne ?
        Pamietaj , przedstawiciel Handlowy nie moze mieć pensji stałej ! Jeśli jakas firma zaproponuje Ci podstawę - uciekaj stamtąd ( przekręt- szukają zaopatrzeniowca), albo proś tylko o prowizje .
        System prowizyjny jest jak tlen - motywuje.
        Pensja stał jest dla zaopatrzeniowców .
        Mam 15 letnie doswiadczenie w B2B i nie dziwią mnie wypowiedzi takich "pokrzywdzonych przez los-życie" , bo cóż 10000 -20000 zł/miesiąc chcieli by mieć ale umiejętności za małe?
        Zmień rodzaj pracy , znajdź firme , która za twoje kwalifikacje zapłaci Ci tyle ile chcesz i masz swój wymarzony raj
        Takcy ludzie przynoszą tylko ujmę mojemu zawodowi i psują rynek przez swoją niewiedzę .
        Jeśli chcesz być dobry to pokochaj swoją prace
        chętnie pomogę ( za opłatą) zrozumieć Tobie jak i innym niedoszkolonym w posmakowaniu tego magicznego świata jakim jest sprzedaż
        Z Harcerskim pozdrowieniem czekam na odpowiedzi
        • Gość: Greg IP: *.dynamic.chello.pl 12.04.12, 07:47
          Troszeczkę Cię poniosło, ja jako przedstawiciel handlowy mam stałą pensje (i to całkiem całkiem) i jest to jakby normalne zreszta pracuje w tym fachu 14 lat i zawsze miałem podstawę i prowizje. Pozdrawiam
        • Gość: ktoś IP: *.range109-148.btcentralplus.com 03.09.12, 16:41
          Ale chrzanisz chłopie!! przerost formy nad treścią niestety :))) trochę pokory proponuję
      • Gość: zadowolony IP: *.centertel.pl 29.03.12, 09:06
        Powiedz lepiej że jesteś Ciapa i Lebiega i nie dałeś sobie rady cieniasie. Do handlowania to trzeba mieć jaja a nie wydmuchy!
    • Gość: gun IP: 79.162.203.* 07.04.12, 21:28
      Jeśli w AE chcą "zatrudnić" na zlecenie więcej niż jedną osobę na województwo, to trzeba uważać. Aby jeden się utrzymał przez w miarę długi czas, to kilku jeleni musi znaleźć firmy, które nie podpisały umów lojalnościowych. Na rynku zostało bardzo mało firm, które nie podpisały umów na zakup energii. Aby jeden mógł zarobić, to kliku musi się poświecić...Smutne?
      Dobra metoda na wyszukanie klientów. Jeśli już na początku współpracy nie otrzymasz należytej pomocy od przełożonych, to istnieje prawdopodobieństwo, że zostałeś już wybrany na mięso armatnie.
      Bardzo to zacne, godne pochwały i naśladowania

Będą szukać i wpisywać kontakty do wspólnej bazy danych
      • Gość: pracowity IP: *.warszawa.vectranet.pl 10.04.12, 21:29
        Polecam firmę City Energy, masz do wyboru sposób pracy albo umowa o prace, ale wtedy logiczne że prowizje mniejsze albo działalność i wtedy prowizje są najlepsze na rynku. Spotkania dostajesz gotowe umówione gdzie wiesz, że klient nie ma umowy lojalnościowej. W rozliczeniu możesz dostać samochód. Wypłaty po podpisaniu umowy, a nie jak u większości po wejściu w życie. Amber coś kombinuje bo już nie sprzedaje dla firmy Energa.
        • Gość: Gość IP: *.core.ynet.pl 13.04.12, 19:49
          Amber nie sprzedaje dla Energa bo to Energa kombinowała .... Pracuje w Amber już rok i z czystym sumieniem polecę tę firmę osobom uczciwym, rzetelnym i pracowitym w tej Firmie nie ma ściemy jeśli uczciwie pracujesz , to i uczciwie zarabiasz , jest podstawa i zwrot za paliwo , telefon i laptop i prowizja jest wypłacana z góry a nie jak ktoś tu napisał że dopiero po wejściu umowy. A przede wszystkim zespół ludzi którzy tam pracują jest fantastyczny. Firma inwestuje w pracownika i go szanuje.
      • Gość: gun IP: *.cdma.centertel.pl 02.05.12, 17:47
        Nie skończyłem poprzedniej myśli...Będą szukać i wpisywać kontakty do wspólnej bazy danych...
        W AE chodzi o znalezienie potencjalnego klienta i wpisanie go do systemu, aby ktoś inny mógł podjechać i coś jeszcze zarobić. Poszukiwania pracowników są ściemą. Tak, jak ktoś napisał wcześniej. Bardzo brzydko zachowują się osoby, które zajmują się rekrutacjami. Na pierwszej rozmowie jest zapewnienie, że teren, w pobliżu którego zamieszkujesz nie był jeszcze "inwigilowany" - jest nietknięty przez handlowców AE. Najprawdopodobniej jest odwrotnie.
        Polecam pracę tym, którzy lubią przekonywać się na własnej skórze.
        pozdrawiam
    • Gość: Beta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.12, 09:54
      Dziękuje...
      • Gość: handlowiec IP: 80.50.131.* 17.05.12, 11:06
        Wiekszych bzdur jak żyje nie słyszałem :)
        Widze że konkurencja nie może przeboleć rozwoju Amber, wiec jak nie mogą swoją pracą to choć na forum powylewaja swoje żale... :)
    • Gość: Homik IP: *.play-internet.pl 05.06.12, 19:59
      Prawda!
      Szczerze mówiąc kiedy przeczytałam tę informację po raz pierwszy, nie uwierzyłam. I to był mój błąd. Bardzo się zawiodłam już po 2 tygodniach pracy. Pojechałam do Warszawy na szkolenie, potem jeszcze do innego miasta - wszystko na własny koszt. Miałam po pewnym czasie dostać podstawę, telefon, laptop... jakoś nie doczekałam się. Przeczytałam też że istnieją realne szanse na umowę o pracę. Niestety to też okazało się kłamstwem. Tylko zlecenie, albo działalność. Najgorsze jest jednak to, że stanowisko koordynatora ds. sprzedaży całkowicie różni się od tego, co w rzeczywistości miałam robić... bycie handlowcem już mam dawno za sobą a tu się okazało, że musiałam wrócić do początku... liczyłam na coś innego. Przykre.
      • Gość: handlowiec IP: *.krak.tke.pl 14.06.12, 23:06
        Wystarczyło przejechać po okolicznych sklepach czy nie zostali naciągnięci przez wspaniałego przedstawiciela AMBER coś.
        Ja dziś spotkałem takich dostali papier niby do potrzeb ankiety mieli podpisać i pieczątke podbić okazało się że to była umowa prawdopodobnie dodrukowana nagłowek.
        Czego się nie robi żeby zadowolić przełożonych ;/
        Nie polecam firmy jeżeli w ten sposób załatwiają klientów. Tylko sobie karme można zanieczyścić a później to wraca ;>
        • Gość: Dyrektor Sprzedaży IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.06.12, 13:14
          Proszę o podanie danych handlowca / lub klientów (NIP, adres, kontakt do osoby) którzy zostali tak potraktowani. Mój adres jchxxx@amberenergia.pl, (xxx trzeba wyciąć). Wyciągniemy konsekwencje. Chyba, że jest Pan z konkurencji i tylko tak Pan zaśmieca.
          • Gość: Zośka IP: *.dynamic.chello.pl 19.06.12, 01:12
            Siema,

Amber ma teraz rekrutację na praktyki dla studentów w dziale marketingu - wiecie coś o tym? warto wysyłać cv? czy też zrobią w ch***?
          • Gość: Były Pracownik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.12, 07:58
            Odradzam wszystkim pracę w AE. Nie będę się rozpisywał, bo to nie ma sensu. Ja również czytałem to forum wczesniej i jednak spróbowałem, wiec możecie pójśc w moje śłady, lub posłuchać dobrej rady. Ja w tej firmie nie zobaczyłem żadnej prowizji pomimo tego, że czekałem pare mieśięcy, za to cały czas słyszałem zapewnienia, obiecywanie itp. Chcecie pracować pare miesięcy za darmo- powodzenia
            • Gość: nowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.12, 09:07
              Przyjacielu mógłbyś rozszerzyć swoją opinię? Pytam bo sam jestem po szkoleniu, niedawno zacząłem też pracę, łatwo nie jest - teren PGE.
              Rzeczywiście jest to z ich strony "próba zbierania bez zasiewania?"
            • Gość: J. Charaszkiewicz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.06.12, 10:28
              Prowizje u nas to świętość. Proszę o bezpośredni kontakt ze mną 883350100 (jeżeli nie odbore proszę o sms). Jeżeli nie jest to wpis z konkurencji to z przyjemnością sprawdzę Pana przypadek i wypłacę podwójną prowizję jeżeli ma Pan rację.

Jakub Charaszkiewicz
              Wiceprezes Amber Energia
              • Gość: Były Pracownik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.12, 14:57
                Oczywiście już dzwonię, tylko co usłyszę... pewnie to co zwykle. Umowy są w dalszym ciągu procesowane i nie macie żadnego wpływu na szybkość wypłaty prowizji, albo może, że nie zobaczę pieniędzy nigdy, bo napisałem prawdę na tym serwisie. Prowizja płatna z góry i na czas to nie świętość, tylko formułka wpajana na szkoleniu. Może i wypłacacie prowizję tylko informujcie ludzi kiedy, bo nie wiem jak to już liczyć w miesiącach, kwartałach? Rotacja ludzi jest niesamowita, zresztą wystarczyć spojrzeć na serwisy ogłoszeniowe. Przyjmują tylu ludzi ilu się da, bo nie ponosząc żadnych kosztów naiwni akwizytorzy bedą biegać i może akurat złapią klienta, a jak nie to na jego miejsce przyjdzie nowy i zacznie się mydlenie oczu od nowa.
                • Gość: były już wkrótce IP: *.bielskpodlaski.mm.pl 28.06.12, 18:00
                  Firma ma wady. Główną jest nie dbanie o handlowców, za wysokie cele sprzedażowe, śmieciowe umowy, za duża rotacja. Coraz mniejsza przewaga konkurencyjna - trzeba pracować na małych marżach. ALE - prowizja rzecz święta. Uczciwości Amberowi nie można odmówić.
                  Panie Jakubie - Pana wewnętrzne maile są aroganckie. Naprawdę - proszę popracować nad formą...
                  wkrótce były
                  • Gość: J.Charaszkiewicz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.12, 21:48
                    To jest nasz wspólny email od 13 managerów. Stylistyka również była przedmiotem dyskusji.
                    Jeżeli chciałby Pan dać mi konstruktywną presonalną uwagę to numer do mnie Pan zna.
                    • Gość: wkrótce były IP: *.bielskpodlaski.mm.pl 29.06.12, 11:16
                      To jest nasz wspólny email od 13 managerów. Stylistyka również była przedmiotem dyskusji.
                      ---------------
                      to nie ma o czym mówić
                      skoro to przemyśleliście - to wiecie co robicie
                      Panie Jakubie!
                      Prowadzi Pan z sukcesami szybko rozwijającą się firmę i pewna "wczesnoameryakańska" brutalność wobec setek pracowników, szybko rotujących, nie zawsze rzetelnych - jest zrozumiała.
                      Robi Pan co Pan musi, sprzedaż rośnie, kto się sprawdza - awansuje.
                      I ok
                      Niemniej z punktu widzenia Pana sprzedawców - firma wygląda inaczej.
                      Raz - już na etapie rekrutacji - informacje są nierzetelne (umowa zlecenie, auto, komp, telefon, podstawa)
                      W efekcie - oprócz rasowych handlowców trafia do Pana dużo ludzi, którzy już na starcie są rozczarowani.
                      Szkolenie 8h i głęboka woda?
                      Nie - branża wymaga wiedzy i doświadczenia. Coatching jest fikcją.
                      Moja rada naprawdę życzliwa:
                      staranniejsza selekcja, dłuższe szkolenia, podstawa w wysokości choćby 700 zł dla każdego, karty SIM do telefonów bez limitu rozmów (to raptem 65 zł miesięcznie)
                      I nie 400 tylko 300 MWh. Za to 60 spotkań...
                      Od razu wzrośnie poziom zaufania do firmy.
                      Przykro mi, nie podam nazwiska - jeszcze miesiąc dwa będę w Amberze, ale decyzja o odejściu podjęta. Czemu? Spółki dystrybucyjne się obudziły, więc sprzedawać będzie coraz trudniej. Wiem, że 1T jest w zasięgu, ale tylko w tym roku. 2013 będzie gorszy. Pan o tym wie, stąd gaz :-)
                      Pozdrawiam i wszystkiego dobrego, forumowiczów zapewniam, że firma jest absolutnie uczciwa w rozliczeniach!
                • Gość: J. Charaszkiewicz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.12, 20:28
                  Jakoś nie dzwonił Pan.
                  • Gość: Były Pracownik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.12, 09:29
                    Oczywiście, że nie. Wolę poczekać anonimowo, bo cały czas mam nadzieję, że dostanę pieniądze. Dzwoniąc do Pana i ujawniając swoje personalia myślę, że bardziej sobie zaszkodzę, niżeli pomogę. Chciałem tylko, żeby inni wiedzieli jaki jest realny czas oczekiwania na pieniądze w Amber Energia.
                    • Gość: Aneta IP: 82.160.33.* 05.07.12, 15:50
                      Ja pracuję dla konkurencji, ale posty "byłego pracownika" wołają o pomstę do nieba. Wstyd, że są tacy pseudohandlowcy. Jak masz się upominać o swoje, to rób to, zamiast robić z siebie wielką ofiarę. Kozak w Internecie - w realu płacząca po kątach dziewczynka. Haha, dobre sobie : )
                      • Gość: Były Pracownik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.12, 14:40
                        masz racje Anetko, po wyczerpaniu wszelkich mozliwosci perswazji i nacisku, pozostaje tylko internet i przestrzeganie innych, zeby nie popełniali tego samego błędu co ja.
                        • Gość: ynteligent IP: *.chelmnet.pl 12.07.12, 21:51
                          skoro już tu trafiłem to napiszę system motywacyjny zaczyna kuleć i czas go zmienić, ale potrzeba świeżego spojrzenia, a nie spojrzenia managerów co awansowali jakiś czas temu i próbują wprowadzać metody, które były skuteczne, ale 2 lata temu, teraz rynek nie jest już tak chłonny jak wtedy.
                • Gość: DanielStar IP: *.adsl.inetia.pl 14.08.12, 19:44
                  Tak myślałem. Dzięki za ten opis. Problem w tym że ten Amber to się tak reklamuje że wielu jeszcze da się nabrać.
                  • Gość: z bielska IP: *.bielskpodlaski.mm.pl 16.08.12, 12:05
                    Dla nikogo.
                    Oferta w prasie i sieci - atrakcyjna. Rozmowy wstępne - obiecujące. Rynek - pozornie ogromny i niezdobyty.
                    Tymczasem 40 spotkań potwierdzonych fakturami to dużo. Call center daje głównie śmieci. Na rynek wypuszczają Cię nieprzygotowanym fachowo. Rynek zapchany - firmy mają lojalki, koncerny się obudziły i nie puszczają łatwo klientów. 400 MWh to dużo - bo trzeba to natłuc małymi klientami, dla średnich i dużych jest słaba oferta.
                    Wacha leci, telefony lecą, umowy drukujesz na swoim papierze, leci miesiąc, kończy się - rozliczenie finansowe praktycznie 2 miesiące później, robisz 200 mega - dostajesz 2500 zł brutto i opie... że za mało zrobiłeś. Podstawę za przerób i wyrobione spotkania - dostaje co 15 człowiek. Meneżdżerowie w większości to psy gończe, prezesi pozornie fajni oderwali się od prawdziwego sprzedawania. Jak jesteś agresywnym 24 letnim psem gończym - to robota dla Ciebie. Pozostałym - odradzam...
                    piotr
              • Gość: DanielStar IP: *.adsl.inetia.pl 14.08.12, 19:37
                Panie Wiceprezesie daj Pan se siana z takimi bajerami. Nie tacy mnie nabierali na nie takie bajery.
              • Gość: Mirosław Kwiatkows IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.14, 13:06
                proponuję sprawdzić wypłatę i zaległości w stosunku do mojej skromnej osoby /pracowałem w 2012 roku/, niewielka kasa lekko ponad 600 zł, ale poszła się ...
                miałem być managerem na Pomorzu, ale to wszystko były obiecanki,
                mój mail mk9@onet.pl
                chętnie bym się z Panem spotkał i przedstawił mój punkt widzenia, mam nadzieję, że manager-ka z Mazowsza już nie pracuje /żałosna s./
            • Gość: też_były_pracownik IP: *.chelmnet.pl 27.01.14, 16:41
              ostrzegam wszystkich, którzy chcą współpracować z tą firmą nie WYPŁACAJĄ ZALEGŁEJ PROWIZJI, a system jest tak zrobiony, że zawsze mają ci coś do zapłaty, szkoda, czasu i waszej pracy bo nie dostaniecie za nią KASY.
          • Gość: DanielStar IP: *.adsl.inetia.pl 14.08.12, 19:34
            Tak myślałem że tutaj jedyne pozytywne komentarze są od dyrektora sprzedaży ...
      • Gość: doradca amber IP: *.idd.net.pl 03.08.12, 17:32
        czytając wszystkie wpisy upewniam się,że negatywne posty to prymitywna reakcja od leni chcących zarabiać 50000 leżąc na kanapie.
        Na początku też trochę zdemotywowało mnie to,że własny samochód,telefon,laptop...ale... pracując już dłuższy czas zrozumiałem,że żeby dużo zarobić-trzeba im pokazać na co nas stać-zrozumiałem,że takie podejście na początku weryfikuje i oddziela leni od tych ludzi,którzy naprawdę chcą i nie mają z tym problemu-bo przecież po miesiącu wszyscy którzy normalnie pracują dostają zwrot,nawet Ci co nie zrobili wyniku,ale starali się-Amber bez problemu wypłaca zwroty.Popieram takie podejście-chociaż na początku też byłem przeciwko-nie wszyscy nadają się do zarabiania dużej kasy-to jest weryfikacja "żeby coś mieć,trzeba pokazać i dać coś najpierw od siebie"...Ci którym się nie udało wpisują takie posty,nie dziwie się...wszyscy byli pracownicy doskonale wiedzą,że 20000-50000 tyś to stawki do osiągnięcia...a im się nie udało i tylko żenująco prostackie wpisy im zostały...
        Panie Jakubie....nie ma sensu ripostować...ma Pan zbyt dużą klasę aby zniżać się do takiego poziomu...działamy dalej....może za najlepszy wynik handlowców wycieczka do Bazyli na sylwestra .. ;)
        • Gość: wrocław IP: *.bielskpodlaski.mm.pl 04.08.12, 11:23
          Ostatnie dwa wpisy - żenujące.
          Rozumiem, że firma dba o PR, ale nie tak bezceremonialnie. Trochę szacunku dla forumowiczów!
          Panie Jakubie - ludzie od reakcji na forach - do wymiany!
          życzliwy
        • Gość: obserwator IP: 91.232.164.* 27.08.12, 23:06
          uważam ,że żenujący jest widok przedstawiciela amber energii,który nie ma skanera ,a musi zdobyć skan faktury od klienta,a także aby podpisac umowę musi skompletowac szereg kserokopi bądz skanów różnych dokumentów a tymczasem nie ma czym tego wykonać.W interesie AE powinno być aby ich pracownicy byli dobrze przygotowani i posiadali podstawowe narzedzia do pracy tj.laptop z mobilnym internetem,skaner,telefon służbowy to świadczy o profesjonalizmie w przeciwnym razie jest to wrecz żałosne
        • Gość: optymista IP: *.chelm.hypnet.pl 18.09.12, 14:31
          to firma będzie istniała do sylwestra?
        • Gość: bibi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.12, 09:24
          Weź koleś nie podlizuj się bo i tak nie awansujesz. jasne bedziesz miał wycieczkę jak se na nią zarobisz.
    • Gość: michek IP: *.dynamic.chello.pl 31.07.12, 12:04
      Doradca w firmie Amber Energia wykonuje kilka czynności na raz. Dobrym wyjściem byłoby stworzenie jak najlepszego callcenter, które zajmie się profesjonalnym telemarketingiem na poszczególny region. Ciężko jest umówić za pośrednictwem "swojego" telefonu 40 spotkań co miesiąc z fakturami, pojechać własnym samochodem za "swoje" na nie, skutecznie przeprowadzić sprzedaż, rozliczyć to w crm, przypilnować całej dokumentacji, wysłać do działu umów etc. Skuteczny telemarketing pozwoliłby na sprawniejsze działanie doradców tym samym zapewnił możliwość uzyskania lepszych wyników spółki.
przejdź do: 1-100 101-193
(101-193)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.