Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  UW - najlepsza uczelnia w Polsce

  IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.11, 15:54
  W tegorocznym Rankingu Szkół Wyższych, przygotowanym przez miesięcznik "Perspektywy" i "Rzeczpospolitą", pierwsze miejsce zajął Uniwersytet Warszawski, wyprzedzając Uniwersytet Jagielloński. Politechnika Warszawska jest na trzeciej pozycji.

  Generał Bogusław Smólski, były rektor Wojskowej Akademii Technicznej, członek kapituły rankingu szkół wyższych, powiedział w "Sygnałach Dnia", że oceniając uczelnie, brano pod uwagę między innymi prestiż w środowisku akademickim i wśród pracodawców

  wiadomosci.onet.pl/regionalne/warszawa/oto-najlepsza-uczelnia-wyzsza-w-polsce,1,4335777,region-wiadomosc.html
  Edytor zaawansowany
  • Gość: rt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.11, 19:49
   Szkoda tylko, że nic tego nie wynika. Liczą się konkretne wydziały danych uczelni. Zresztą wrzucanie wszystkich uczelni do jednego worka, to bzdura. Jeżeli już robić takie rankingi, to oddzielnie dla uniwersytetów, oddzielnie dla politechników itp.
   Zresztą w rankingach światowych... wypadamy słabo... No, może z wyjątkiem uniwersyteckich informatyków i studentów MEiL na PW.
   Najsmutniejsze jest to, że i tak większość pary idzie w gwizdek. Nasza gospodarka nie jest w stanie wchłonąć absolwentów tych "renomowanych uczelni". Nawet tych po PW, gdyż u nas się przede wszystkim montuje, magazynuje i sprzedaje. Nakłady na B+R są na poziomie wstydliwym. Może dlatego ostatniego Nobla mamy z literatury.
  • Gość: rt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.11, 19:51
   "dla politechników" - politechnik oczywiście ;)
  • Gość: ceo IP: *.tktelekom.pl 20.05.11, 16:39
   Jakżesz to ??? To w Polsce absolwenci kierunków technicznych mają problemy ze znalezieniem pracy, albo zdarza im się zarabiać mało ?????!!!!!! PW jest na trzecim miejscu ???? Czytając to forum można odnieść wrażenie, że problemy z pracą mają tylko cyt: "barany po uniwerku", a polskie uczelnie techniczne są na poziomie MIT.

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka