Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

wypowiedzenie z powodu likwidacji stanowiska pracy

28.06.11, 19:36
    Witam!
    Dostałem wypowiedzenie umowy w związku z likwidacją stanowiska pracy z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia.
    W trakcje trwania wypowiedzenia na moj dział przesunięto pracownika z innego dzialu.
    Minął juz okres odwołania od wypiowiedzenia umowy.W związku z tym mam pytanie czy jest szansa na zgloszenie sprawy do sadu pracy? Jak w takich przypadkach sa wydawane wyroki - czy jest szansa na wygranie? Nie chcę przywrócenia do pracy tylko wypłatę odszkodowania.
    Sprawę może komplikowac fakt ze ten pracownik w systemie grafikowym naszej firmy dalej jest na swoim starym dziale, chociaz dostal aneks do umowy w ktorym jest juz nowy dział.
    myślę że mogłbym powołać się na
    Art. 45.
    §1. W razie ustalenia, że wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na czas nie określony jest nieuzasadnione lub narusza przepisy o wypowiadaniu umów o pracę, sąd pracy - stosownie do żądania pracownika - orzeka o bezskuteczności wypowiedzenia, a jeżeli umowa uległa już rozwiązaniu - o przywróceniu pracownika do pracy na poprzednich warunkach albo o odszkodowaniu.
    a wysokość odszkodowania jest w tym artykule
    Art. 47.
    Odszkodowanie, o którym mowa w art. 45, przysługuje w wysokości wynagrodzenia za okres od 2 tygodni do 3 miesięcy, nie niższej jednak od wynagrodzenia za okres wypowiedzenia.
    Pozostaje jeszcze pytanie czy wysłać najpierw pismo do pracodawcy czy iść z tym od razu do sądu?
    Edytor zaawansowany
    • jot-elka 28.06.11, 22:22
      dziś tez dostałam takie wypowiedzenie :(
      żeby nie mnożyć wątków, proszę o wyjasnienie czy jest jakas różnica między artykułem 30 a 32 KP? Na moim wypowiedzeniu napisano "na podstawie art. 32 KP rozwiazanie umowy o pracę za wypowiedzeniem" a w necie wyczytałam, że powinni mnie zwolnic na podstawie art. 30 par. 1 pkt 1 - tylko nie mogłam nigdzie doczytać jaka to różnica :(
      bardzo proszę o odpowiedź
    • snajper55 28.06.11, 23:04
      jot-elka napisała:

> dziś tez dostałam takie wypowiedzenie :(
      > żeby nie mnożyć wątków, proszę o wyjasnienie czy jest jakas różnica między arty
      > kułem 30 a 32 KP? Na moim wypowiedzeniu napisano "na podstawie art. 32 KP rozwi
      > azanie umowy o pracę za wypowiedzeniem" a w necie wyczytałam, że powinni mnie z
      > wolnic na podstawie art. 30 par. 1 pkt 1 - tylko nie mogłam nigdzie doczytać ja
      > ka to różnica :(

Nie ma różnicy.

S.
      --
      Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
      Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
    • jot-elka 29.06.11, 10:28
      snajper55 napisał:

> jot-elka napisała:
      >
      > > dziś tez dostałam takie wypowiedzenie :(
      > > żeby nie mnożyć wątków, proszę o wyjasnienie czy jest jakas różnica międz
      > y arty
      > > kułem 30 a 32 KP? Na moim wypowiedzeniu napisano "na podstawie art. 32 KP
      > rozwi
      > > azanie umowy o pracę za wypowiedzeniem" a w necie wyczytałam, że powinni
      > mnie z
      > > wolnic na podstawie art. 30 par. 1 pkt 1 - tylko nie mogłam nigdzie doczy
      > tać ja
      > > ka to różnica :(
      >
      > Nie ma różnicy.
      >
      > S.

Dzięki, ale skoro nie ma różnicy, to zastanawiam sie, po co są dwa różne artykuły dotyczące tego samego zagadnienia :)
    • snajper55 28.06.11, 23:10
      diplodokk napisał:

> Witam!
      > Dostałem wypowiedzenie umowy w związku z likwidacją stanowiska pracy z trzymies
      > ięcznym okresem wypowiedzenia.
      > W trakcje trwania wypowiedzenia na moj dział przesunięto pracownika z innego dz
      > ialu.
      > Minął juz okres odwołania od wypiowiedzenia umowy.W związku z tym mam pytanie c
      > zy jest szansa na zgloszenie sprawy do sadu pracy? Jak w takich przypadkach sa
      > wydawane wyroki - czy jest szansa na wygranie? Nie chcę przywrócenia do pracy t
      > ylko wypłatę odszkodowania.

Zgłosić oczywiście możesz, ale sąd taki wniosek oddali bez rozpatrywania, z powodu niezachowania terminu złożenia odwołania.

S.
      --
      Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
      Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
    • diplodokk 29.06.11, 00:48
      chyba ze zloze wniosek o przywrocenie terminu - co w takich sytuacjach jest raczej oczywiste - chyba ze sie myle?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka