Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Jakimi autami jeździcie ? - pytanie do PH

IP: *.toya.net.pl 14.08.11, 00:08
    Jak w temacie - pytanie do Przedstawicieli Handlowych. Piszę poglądowo żeby sprawdzić przedział i klasę samochodów, które oferują Wam firmy. Podajcie autko (nazwę, rocznik, przebieg, ewentualnie wyposażenie oraz nazwę firmy lub branżę).

Ford Mondeo 2010 r.
    2,0-litrowy silnik Duratorq TDCi (163 KM)
    służbowa nawigacja
    przebieg 25.000 km

mam limit 5.000 km miesięcznie (służbowo robię ok. 4500 km, prywatnie prawie nie jeżdżę, służbowo wyjazdy Śląsk, Małopolska, Podkarpacie)
    wcześniej były w firmie Octavie, ale szefostwo zrobiło przetarg i poszli na Fordy

Pracuję w branży konstrukcji stalowych - firma w czołówce w Polsce ze Śląska

Bardzo proszę o krótkie zwięzłe odpowiedzi, bez wdawania się w ewentualne zaczepki. Zauważyłem że praca Przedstawiciela Handlowego jest mocno piętnowana na tym forum.

Obserwuj wątek
      • Gość: Żal PHowców Re: Jakimi autami jeździcie ? - pytanie do PH IP: *.dynamic.chello.pl 14.08.11, 00:15
        Mercedes SL - branża spinaczy biurowych, lider w regionie. Koledzy z zeszytami szkolnymi mają tylko Jaguary. A na poważnie, no praca może i piętnowana ale zadając takie idiotyczne pytania nie dziw się dlaczego.

Zaraz się pojawią pewnie wpisy od jednej niedowartościowanej akwizycją osoby które jeździ jakimś pewnie wyimaginowanym super autem. I inne wpisy tego typu.

Tylko w takim razie czemu tych aut nie widać na ulicach?????? Czemu większość aut PHwców to Yarisy, Pandy, Corsy i inne żuczki z kratkami?????????

Więc już wiesz o co chodzi na forum.
        • Gość: Remik Re: Jakimi autami jeździcie ? - pytanie do PH IP: *.toya.net.pl 14.08.11, 01:07
          Prosiłem o odpowiedzi związane z tematem, nie zaś o ironiczne uwagi bądź co bądź dotyczące dość dużej grupy użytkowników tego forum. Może zapomniałem wyjaśnić, że często w dość "pechowych" firmach przedstawiciele jeżdżą starymi Fabiami, cisną się w VW Polo i Kiach, do niedawna nawet w warszawskim Bimecie posuwali Cinquecento! A jak się robi po 2-3 tys miesięcznie to i kręgosłup boli w jeździe takim autem, pot kapie z czoła w upalne dni bo klimy brak, a garnitur jest zmięty jak po wyjęciu z pralki. Zadałem pytanie z ciekawości, bo rozpiętość marek aut i klasy segmentów jest na prawdę spora.

Mercedes SL - branża spinaczy biurowych, lider w regionie.
          nie rozumiem, to żart czy prawda? Masz znajomych w Lyreco? Bo tam właśnie syn prezesa jeździł do niedawna SL'em. Kolega mój tam pracuje jako PH.

Zaraz się pojawią pewnie wpisy od jednej niedowartościowanej akwizycją osoby które jeździ jakimś pewnie wyimaginowanym super autem. I inne wpisy tego typu.
          poczekamy, zobaczymy :-) z tego co się orientuję całkiem niezłymi furkami pomyka farmacja, a na dole rankingu będzie spożywka. Mam też kolegę który pracuje w Lidl na stanowisku Kierownika Rejonu i dostał niedawno nowego Golfa VI. Rozstrzał na prawdę spory.

• Gość: Toxic Re: Jakimi autami jeździcie ? - pytanie do PH IP: *.toya.net.pl 15.08.11, 18:11
              Panowie, zakładający wątek wyraźnie zaznaczył: "Bardzo proszę o krótkie zwięzłe odpowiedzi, bez wdawania się w ewentualne zaczepki.

Po co pisać głupie żarty nic nie wnoszące do tematu? Jak już ktoś chce się mało merytorycznie wypowiadać niech lepiej nic nie pisze. Zadbajmy o standard wypowiedzi nieco wyższy od przeciętnej internetowej wypowiedzi.

Tak się składa że auto to podstawowe narzędzie pracy handlowca służące mu na codzień tak jak biurko księgowej czy łopata robotnikowi. Warto więc zadbać i zorientować się jaka firma (branża) w jakie narzędzia pracy wyposaża przedstawicieli. Ma to również niemały wpływ przy podejmowaniu nowej pracy. Pamiętam sam czasy jak kolega z Maspex Wadowice zrezygnował z pracy kiedy dowiedział się że ma robić 100 km dziennie w Seicento na gaz. Łupanie w plecach czuł zanim usiadł ;-)

Ja będąc na Śląsku PH w eksporcie (branża elektryczna, rynek Węgier, Czech, Słowacji) jeździłem na początku Golfem IV, 110 km diesel (świetne auto jak na 5 lat temu) potem przesiadłem się w Forda Focusa, który uznałem za auto o klasę niżej. Prywatnie poruszam się Passatem B6.
                • Gość: Toxic Re: Jakimi autami jeździcie ? - pytanie do PH IP: *.toya.net.pl 15.08.11, 18:32
                  szkoda, ze autor tematu i ty to jedna ta sama osoba, trolliku

Głupoty opowiadasz. Najwyraźniej pomyliłeś mnie z kimś innym, gdyż wypowiadam się w wielu tematach tego forum.

golf 4 tdi swietne auto? twarda taczka z twardymi, niewygodnymi fotelami.

Jeśli już to Golf IV miał twarde zawieszenie ;-) Ale dzięki temu ładnie trzymał się drogi na śliskim i mimo napędu FWD miał bardzo stabilny układ kierowniczy.

silnik - najglosniejszy z diesli, halas i mega wibracje. nadaje sie na ciagnik, albo do wozenia swini na targ. 5 lat temu byl juz przestarzaly, obecnie ma 14 lat, wtedy mial 9. masakra.

Mało co znasz się na autach. VAG nie wsprowadził wtrysku CR bo 5 lat temu był on jeszcze niedopracowany i wolał pozostać przy pompowtryskach. Poczytaj o problemach ludzi z Fordem CRDi czy Mercedesem - głównie silnik 220 CDI. Wtryski padały, trzeszczały przy wysokich obrotach a naprawy szły w tysiące. Mój silnik w Golfie IV to klasyka świetnych diesli 90, 110, 115 KM. Przejechałem nim 220 tys i poza dolewkami oleju nie miałem żadnych kłopotów.

moze jeszcze z najbardziej awaryjnym silnikie, jaki kiedykolwiek grupa VAG wypuscila - 2,0 TDI?

Znów prezentujesz wysoki poziom niewiedzy ;-) Silnik ten w wersji BKD wypuścił VAG w 2005 roku, ale wszedł do Passata nie zaś do Golfa IV. W Golfie IV nigdy go nie zamontowano.

a ja mam gdzieś twoje uwagi .bede pisał co chce

Oczywiście pisz co rozum pcha Ci w usta. Twoje wypowiedzi będą jedynie dawały świadectwo na Twój temat dla innych.
                  • Gość: buahaha Re: Jakimi autami jeździcie ? - pytanie do PH IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.11, 18:43
                    nie bedziesz mnie uczyl o samochodach, bo na tym zeby zjadlem.

oczywiscie, ze golf iv ma twarde zawieszenie. tragiczne, belka z tyłu, jak w wozie drabiniastym, taka zwykla taczuszka. fotele - dramat. jezeli ktos byl w legii cudzoziemskiej, to moze wytrzyma jazde tym padlem.

common rail byl znakomicie rozwiniety m.in. w grupie PSA - peugeot, citroen oraz we fiacie - znakomite silnik jtd. vw dopiero kilka lat temu wprowadzil CR. zacof okrutny. kultura pracy twojego tdi w golfie byla tak jak kultura przecietnego rolnika polskiego.

skoro masz passata b6 prywatnie, to wlasnie zapytalem sie (patrz - nazwa autora odpowiedzi) - czy moze jeszcze kupiles go z najgorszym dieslem swiata - 2,0 tdi 140/170 KM ? wtopa na max.
                      • Gość: Toxic Re: Jakimi autami jeździcie ? - pytanie do PH IP: *.toya.net.pl 15.08.11, 19:16

oczywiscie, ze golf iv ma twarde zawieszenie. tragiczne, belka z tyłu, jak w wozie drabiniastym, taka zwykla taczuszka. fotele - dramat.

Ma to oczywiste zalety!
                        1. dobre trzymanie i docisk auta na zakrętach i mokrej nawierzchni
                        2. możliwość łatwego "ścinania" zakrętów, bez charakterystycznego wyrywania kierownicy z rąk przy napędzie na oś przednią
                        3. bardzo tanie koszty użytkowania i utrzymania takowego zawieszenia
                        4. zawieszenie tylne w eksploatacji to jedynie wymiana gumowych podkładek, które wycierały się po ok. 50 tys km. Koszt.... 50 zł ;-)
                        5. zawieszenie tylne w Golfie IV miało oś skrętna i kolumna typu McPherson co jak wiemy bardzo ładnie trzymało autko na zakręcie co wspomniałem wczesniej

jezeli ktos byl w legii cudzoziemskiej, to moze wytrzyma jazde tym padlem.

Wiele osób nie było w Legii Cudzoziemskiej, a bardzo sobie ceni jazdę Golfikiem. To dominujące auto segmentu Compact więc Twoje opinie traktować można jedynie jako głos mniejszości.

kultura pracy twojego tdi w golfie byla tak jak kultura przecietnego rolnika polskiego.

Ale dzięki temu auto jest bezawaryjne !!! Wiesz ile kosztuje wymiana pompy w nowym CR? Dowiedz się i napisz.

skoro masz passata b6 prywatnie, to wlasnie zapytalem sie (patrz - nazwa autora odpowiedzi)

Mam TSI w wersji 1.8T po dłubnięciu wydechu i programie z V-Techa na hamowni mam 192 KM.

• Gość: buahaha Re: Jakimi autami jeździcie ? - pytanie do PH IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.11, 20:53
                          jesteś totalnym amatorem i imbecylem technicznym, już udowadniam dlaczego:
                          1. belka z tyłu oznacza ZŁE trzymanie się drogi o pofalowanej, nierównej, dziurawej nawierzchni na zakrętach. i właśnie "docisk auta" (czy jak to tam amatorsko nazywasz, bo tu chodzi o docisk KOŁA wraz z masą nieresorowaną do drogi, a nie auta - auto może dociskać świetnie do drogi, ale w tym samym czasie koło może być w powietrzu albo bardzo słabo dociśnięte przez słaby amortyzator albo kretyńskie zawieszenie - belkowe)

2. WTF? mega brednie. belkowe zawieszenie dopuszcza do (niestety) małych uskoków samochodu (chwilowych utrat przyczepności) na zakręcie, na nierównej drodze (docisk koła/kół jest chwilowo zbyt mały w porównaniu z siłą odśrodkową przy danej nawierzchni). jeżeli kierownica w jakimkolwiek samochodzie przekręca ci się sama na zakręcie to znaczy, że masz niesprawny (krzywy, poluzowany) układ kierowniczy, a może i amortyzatory

3. nie przeczę, ale tanio to psy jedzą.

4. j.w.

5. większość osób ulega opiniom, na której zresztą volkswagen ciśnie od dawna robiąc coraz to gorsze samochody.

6. bezawaryjne to mogą być diesle BMW czy Fiata, nigdy VAG'a.

7. w takim razie od przykrych przygód z silnikiem jesteś wolny.

Pozdrawiam,
                          ANTY-SOCJALISTA
                          • Gość: Toxic Re: Jakimi autami jeździcie ? - pytanie do PH IP: *.toya.net.pl 16.08.11, 12:42
                            Widocznie nie czytałeś całego wątku i banały prawisz. Zawieszenie golfa mój przedmówca uznał za względnie "twarde" stąd wytłumaczyłem, że owszem takie i jest ale gwarantuje bardzo dobre trzymanie drogi - na pewno lepsze niż wspomniany Fiat ;-) Auto na prawdę bardzo dobrze klei się na śliskim i mokrym. To o Golfie IV. Golf VI to już superklasa. Miałem przyjemność jeździć wersją GTI na utwardzonych amorkach i zwinność autka w zakrętach jest niesamowita. To efekt McPershona i tylnej skrętnej belki!

belka z tyłu oznacza ZŁE trzymanie się drogi o pofalowanej, nierównej, dziurawej nawierzchni na zakrętach.

Twoje ignoranctwo nie zna granic. Weź jazdę próbną u pierwszego lepszego dealera VW, najlepiej GTI albo R-ką ;-) I jeszcze kiedy jest ślisko i pada deszcz. Różnicę zobaczysz jak na dłoni.

Ad. 2. Człowieku jeździłeś kiedyś Golfem IV??? Cofnij się 5 lat wstecz i porównaj auta z tego okresu - Fordy, Peugeoty, Ople, Fiaty i inne wynalazki. Golf po prostu miażdży je kulturą pracy, jakością prowadzenia, bardzo także dobrymi hamulcami. Twoje brednie są takie jakby Golf był najgorszym autem świata a co ciekawa każda nowa wersja przoduje w rankingach, wygrywa testy, trzyma cenę i co ważne jest wyznacznikiem jakości w klasie Compact.

większość osób ulega opiniom, na której zresztą volkswagen ciśnie od dawna robiąc coraz to gorsze samochody.

Ot, jeden nieudany silnik 2.0... I to tylko w wersji z piezoelektrycznymi pompowtryskami się nie udał. 2.0 CR-DI to już świetna maszyna w ogóle bezobjawowa. Weź też po udagę że VW po raz pierwszy zastosował na szeroką skalę świetny silnik TSI, który z powodzeniem wykorzystuje i cieszy się wielką popularnością jako mało palący, bezawaryjny i gwarantujący świetne osiągi. To przyszłość motoryzacji!

6. bezawaryjne to mogą być diesle BMW czy Fiata, nigdy VAG'a.

BMW ma ciągle kłopoty z silnikami benzynowymi. W 2.0i, 2.3i, 3.0i padały głowice... Owszem od strony diesli to ekstraklasa. O Fiacie się nie wypowiem, bo autem jedziesz jak traktorem, a na śliskiej nawierzchni w Bravo i prędkości ok. 200 km rzuca tobą na boki.... VAG to obecnie pierwszorzędny producent aut od strony designu, jakości, trzymania ceny, taniego serwisu i zamienników.

jesteś totalnym amatorem i imbecylem technicznym

Akurat tak się składa że mój kuzyn jest jednym z założycieli forum passata: forum.vw-passat.pl ;-) O autach wie wszystko. Zarejestruj się na forum i napisz mi PW na konto wicker. 27 sierpnia na Bemowie mamy coroczny zlot, będzie akademia jazdy, drift, wyścigi, prezentacja Scirocco-R. Dowiesz się informacji z pierwszej ręki od specjalistów a nie tu będziesz androny nam prawić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka