Zwolnienia lekarskie w świadectwie pracy. Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,
    W czasie pracy u mojego pracodawcy w sumie ponad rok byłem na zwolnieniu lekarskim ( prawdziwa i poważna przyczyna, nie będę wdawał się w szczegóły) i ponad rok normalnie pracowałem. W sumie wyszło prawie 3 lata zatrudnienia. Teraz zwolniłem się sam z tej pracy.
    W świadectwie oczywiście wszystko napisane czarno na białym jak to ze mną było. No nie ma się czym chwalić:(
    Teraz poszukuję pracy i wiadomo jak mi się uda i znajdę to przyszłemu pracodawcy muszę przedstawić świadectwo pracy z ostatniego miejsca zatrudnienia. Boję się że pomyślą o mnie jak o jakimś nierobie, chociaż nie jest to prawda. Tak mi się w życiu ułożyło teraz mam to za sobą i nie chcę do tematu wracać.
    Czy ktoś miał podobnie jak ja i jakoś znalazł i utrzymał pracę z taką przeszłością?:)
    Trochę mam czarne wizje.
    Mariusz
    • Gość: iwonka IP: *.home.aster.pl 06.09.11, 17:51
      Ja bym się tym specjalnie nie martwiła ale też nie chwaliła zbyt głośno.
      Często jest tak, że po rozmowie rekrutacyjnej zakończonej pozytywną decyzją czeka cie spotkanie z panią kadrową i to jej przekazujesz dokumenty typu świadectwo pracy.
      • Tylko ja myślę że jeśli ktoś, dajmy na to pani kadrowa, zobaczy taki ewenement ( pewnie nie zdarza się często) to nie dość ze sama się zdziwi i zaciekawi co się działo, to jeszcze pośle informację do np. mojego przyszłego szefa. Wytłumaczenie oczywiście miałbym tylko, że ja wiem jak ludzie patrzą na zwolnienia lekarskie. Boję się że po np. 3 miesięcznym okresie próbnym polecę na bruk, bez względu na to jakim bym był pracownikiem. Ktoś może dojść do wniosku że lepiej się ze mną nie zadawać. Jeszcze pójdzie na zwolnienie i będzie generować niepotrzebne koszty dla firmy.....
        Nie wiem jak się obchodzą ze świadectwami w firmach, czy po prostu biorą je, kserują i wkładają do teczek personalnych czy też ktoś to studiuje i wnikliwie ogląda. Może jest na forum ktoś z kadr:)?
        Mario
        • Przecież nie zrezygnujesz z szukania pracy tylko z tego powodu, że masz takie świadectwo pracy. Musisz zaryzykować. Nie martw się na zapas, bo i tak nie masz wpływu co o tobie pomyślą.

---------------------------------------------------------------------------------------
          www.facebook.com/pages/PGB-Human-Resources/113153572048421
          • Nie no pewnie że tak pracy szukam i szukać będę ale...... no martwię się, nie dość że w mojej branży nie jest lekko z robotą to jeszcze taki kwas w życiorysie. Liczyłem ze może znajdę na forum kogoś z równie ciekawa przeszłością jak ja:) Ale chyba takich ewenementów nie ma zbyt wielu.
            Albo się ukrywają:)
            Mario
            • Gość: Z IP: *.home.aster.pl 06.09.11, 21:16
              Czy mi się wydaje, czy też jest taki przepis, że na świadectwie pracy podaje się tylko zwolnienia lekarskie z ostatniego roku? - a nie z całego okresu pracy. Czy może ktoś potwierdzić?
              • Gość: Z IP: *.home.aster.pl 06.09.11, 21:28
                Sprawdziłem tu:
                gazetapraca.pl/gazetapraca/1,74817,5488572,Swiadectwo_pracy.html
                powinny się znaleść informacje takie jak Cytat: "liczby dni, za które pracownik otrzymał wynagrodzenie przewidziane w art. 92 Kodeksu pracy w roku kalendarzowym, w którym ustał stosunek pracy".
                Artykuł 92 mówi o czasowej niezdolności do pracy.
                Czyli w świadectwie pracy powinny być informacje tylko o zwolnieniach w ostatnim roku. Jeżeli miałeś zwolnienia wcześniej to nie powinno być ich w świadectwie pracy.
                • Niestety chyba nie masz racji. To są okresy nieskładkowe które wpisuje się w punkcie 4.10 świadectwa pracy. Tam umieszcza się wszystkie zwolnienia od początku zatrudnienia. U mnie jest to piękna kolumna, tak jakieś 3/4 strony A4 zajmuje:)
                  Niesposób niezauważyć:)
                  Mario
                  • Gość: ewwka IP: *.bdmedia.pl 05.10.11, 20:29
                    Pytales o kogoś z kadr. Ja jestem. I szczerze po decyzji o przyjeciu pracownika nie analizuje poprzednich swiadectw-szczegolnie pod katem chorobowego. No chyba ze jest ich -swiadectw znaczy - wyjatkowo dużo i każde konczy sie rozwiazaniem z winy pracownika-;) A choroba rzecz ludzka. A na ewentualne pytanie szefa zawsze mozesz szczeze odpowiedziec.
                    Co do tego czy sie zamieszcza taka informacje w swiadectwie, to tak zamieszcza sie.
                    To co pisla kolega przed Toba to informacja o 33 (badz 14) dniach tzw wynarodzenia chorobowego, platnego przez pracodawce.
                    Pozdrawiam i powodzenia.
    • Jak trafisz na normalnego szefa, to będzie go interesowało przede wszystkim to, czy się nadajesz, a nie historia Twojego życia. A jeżeli np. przypadkiem to zauważy i zapyta, to spróbuj mu powiedzieć - na przykład tak, jak nam. Długa niezdolność do pracy może być spowodowana: przyczyną jednorazową (przykład: złamanie nogi na nartach), przyczyną, która może, lecz nie musi się powtórzyć i/lub nie wiadomo, kiedy się powtórzy (jest wiele chorób przewlekłych z okresowymi zaostrzeniami, czasami np. jeden raz na kilka lat) albo przyczyną, która z dużym prawdopodobieństwem się powtórzy. W tym ostatnim przypadku wskazane jest unikanie nadmiernej szczerości, lepiej także chyba powiedzieć - "choroba prawdziwa, zwolnienie nie było lewe, ale bardzo przepraszam, to był dla mnie trudny okres i nie chciałbym do tego wracać", niż zapewniać, że to była sprawa jednorazowa.
      Z własnego doświadczenia (o szczegółach także nie będę się rozwodzić): wbrew pozorom wielu szefów ma już spore doświadczenie życiowe i niejedno widziało. I nawet wielu z nich potrafi trzymać dziób na kłódkę. Ludzie, którzy mają troszkę więcej niż 20 lat i nie zawsze pracowali w "młodym, dynamicznym zespole", zdają sobie sprawę, że osoby chorujące przewlekle także muszą zarobić na chleb i że każdy może mieć w życiu gorszy okres.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.