Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Wypowiedzenie

IP: *.sta.asta-net.com.pl 14.10.11, 19:24
    Witka.
    Dzisiaj kończy mi się L4, a że nie pałam miłością do swojej dotychczasowej pracy, chce jutro złożyć wymówienie. Pracuję na czas określony, od prawie 3 lat (mijają w listopadzie).
    Nie zależy mi na 2 tygodniowym okresie wypowiedzenia, więc co zrobić by z niego zrezygnować.

Pozdrawiam i liczę na szybkie odpowiedzi :)
    Edytor zaawansowany
    • Gość: abc IP: *.opera-mini.net 14.10.11, 20:50
      > Nie zależy mi na 2 tygodniowym okresie wypowiedzenia, więc co zrobić by z niego
      > zrezygnować.

1) Porozumienie stron
      2) porzucenie pracy
    • snajper55 16.10.11, 19:00
      Gość portalu: abc napisał(a):

> > Nie zależy mi na 2 tygodniowym okresie wypowiedzenia, więc co zrobić by z
      > niego
      > > zrezygnować.
      >
      > 1) Porozumienie stron
      > 2) porzucenie pracy

3) urlop płatny (złożyć lepiej przed wypowiedzeniem) lub bezpłatny (musi być zgoda pracodawcy)
      4) skrócenie okresu wypowiedzenia (musi być zgoda pracodawcy)
      5) zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy (musi to zrobić pracodawca)

Mogłeś złożyć wypowiedzenie w czasie zwolnienia.

S.
      --
      Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
      Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
    • Gość: ja IP: *.dynamic.chello.pl 19.10.11, 13:25
      drogi snajperze skrócony okres wypowiedzenia zgodnie z Art. 36
      1. § 1. k.p nie obejmuje umów na czas określony i dotyczy tylko okresów wypowiedzenia jeśli pracownika obowiązuje 3 miesięczny okres wypowiedzenia i to w szczególnych przypadkach: Jeżeli wypowiedzenie pracownikowi umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony następuje z powodu ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy albo z innych przyczyn niedotyczących pracowników, pracodawca może, w celu wcześniejszego rozwiązania
      umowy o pracę, skrócić okres trzymiesięcznego wypowiedzenia, najwyżej jednak do 1 miesiąca. W takim przypadku pracownikowi przysługuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za pozostałą część okresu wypowiedzenia.
      § 2. Okres, za który przysługuje odszkodowanie, wlicza się pracownikowi pozostającemu w tym.

Pozdrawiam
      ja

ps. napisz prośbę o rozwiązanie umowy na mocy porozumienia stron, jednocześnie w tym samym piśmie wpisz, że jeśli pracodawca nie godzi się na rozwiązanie umowy na podstawie art 30 § 1 pkt 1 k.p. to niech, to pismo potraktuje jako wypowiedzenie łączącej was umowy o pracę.
    • snajper55 19.10.11, 14:48
      Gość portalu: ja napisał(a):

> drogi snajperze skrócony okres wypowiedzenia zgodnie z Art. 36
      > 1. § 1. k.p nie obejmuje umów na czas określony i dotyczy tylko okresów wypowie
      > dzenia jeśli pracownika obowiązuje 3 miesięczny okres wypowiedzenia i to w szcz
      > ególnych przypadkach: Jeżeli wypowiedzenie pracownikowi umowy o pracę zawartej
      > na czas nieokreślony następuje z powodu ogłoszenia upadłości lub likwidacji pra
      > codawcy albo z innych przyczyn niedotyczących pracowników, pracodawca może, w c
      > elu wcześniejszego rozwiązania
      > umowy o pracę, skrócić okres trzymiesięcznego wypowiedzenia, najwyżej jednak do
      > 1 miesiąca. W takim przypadku pracownikowi przysługuje odszkodowanie w wysokoś
      > ci wynagrodzenia za pozostałą część okresu wypowiedzenia.
      > § 2. Okres, za który przysługuje odszkodowanie, wlicza się pracownikowi pozosta
      > jącemu w tym.

Przestań wypisywać brednie. Nie masz zielonego pojęcia o Kodeksie Pracy, to nie doradzaj.
      Cytujesz paragraf mówiący o jednostronnym skróceniu okresu wypowiedzenia przez pracodawcę. A ja piszę o skróceniu okresu wypowiedzenia, które jest możliwe w każdym przypadku:

Art. 26. § 6. Strony mogą po dokonaniu wypowiedzenia umowy o pracę przez jedną z nich ustalić wcześniejszy termin rozwiązania umowy; ustalenie takie nie zmienia trybu rozwiązania umowy o pracę.

S.
      --
    • Gość: ja IP: *.dynamic.chello.pl 19.10.11, 16:02
      nawet nie umiesz przepisać artykułu z k.p. to co przytoczyłeś dotyczy art 36 § 6 i dotyczy on rozwiązania umowy na czas nieokreślony, a art 26 § 6 nie istnieje sam zaś art 26 mówi: Stosunek pracy nawiązuje się w terminie określonym w umowie jako dzień rozpoczęcia pracy, a jeżeli terminu tego nie określono - w dniu zawarcia umowy.

snajper zanim zaczniesz krytykować poczytaj kodeks pracy, bo chyba nie za bardzo się w nim orientujesz. pan najmądrzejszy się znalazł.
    • snajper55 19.10.11, 16:31
      Literówek (cyferówek?) się czepiasz? Żenada.

S.
      --
    • Gość: ja IP: *.dynamic.chello.pl 19.10.11, 16:40
      w prawie pracy znajomość właściwych artykułów kodeksu pracy jest niezbędna.

proszę przemyśleć swoja wypowiedź.

pozdrawiam
      ja

• snajper55 19.10.11, 17:43
      W prawie pracy trzeba znać prawo pracy i wiedzieć jak się je stosuje. Ty czepiasz się źle wklepanej cyferki w numerze paragrafu, bo nie masz wiedzy, aby dyskutować. idź i nie kompromituj się więcej. Gdy się czegoś nauczysz, to możesz wrócić.

S.
      --
    • Gość: ja IP: *.dynamic.chello.pl 19.10.11, 18:36
      To Pan się kompromituje.

Ludzie o mający niskie poczucie swojej wartości chcą innym dokopać by czuć się lepszymi.

mam nadzieje, że samopoczucie Pana poprawiło się????

Żegnam
    • snajper55 19.10.11, 18:38
      Gość portalu: ja napisał(a):

> To Pan się kompromituje.
      >
      > Ludzie o mający niskie poczucie swojej wartości chcą innym dokopać by czuć się
      > lepszymi.
      >
      > mam nadzieje, że samopoczucie Pana poprawiło się????

Dokopać? No tak, prawda boli. Ale to prawda, a nie kopniaki.

S.
      --
    • truten.zenobi 16.10.11, 19:34
      Pracuję na czas określony, od prawie 3 lat (mi
      > jają w listopadzie).

jeśli chcesz "od jutra" odejść to musisz dogadać się z pracodawcą
      jeśli z końcem okresu na który umowa była zawarta to w zasadzie nic nie musisz składać po prostu nie podpisujesz następnej i koniec.
      --
      "znów zabijają w nas młodość
      znów zabierają nam wolność..."
    • Gość: aas IP: 95.108.99.* 17.10.11, 05:56
      wypowiedzenia. Na razie jest to 1m-c.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka