• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Czy mam prawo pracować na 2 pełnych etatach? Dodaj do ulubionych

• IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.11, 14:56
    witam,

pracuje jako przedstawiciel handlowy, mam umowe na czas nieokreslony, pelen etat, ale wyrobilem sobie juz tak kontakty, ze wiecej dzwonie niz jezdze po firmach, stad mam duzo wolnego czasu i myslalem, zeby zatrudnic sie na drugim etacie tez jako handlowiec. czy jest to legalne? mam 3500,- netto podstawy + ok. 1000-2000 premii i chcialbym w tej drugiej pracy zarabiac ok. 3000-3500 podstawy + prowizje, bo zaczynam budowe domu a to pochlania spore koszta, gdy nie zaciaga sie kredytu.
    Edytor zaawansowany
    • 11.11.11, 14:58
      W takiej konfiguracji nie można.
      • Gość: tomek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.11, 15:04
        a w jakiej mozna? chodzi o forme umowy?
      • Gość: abc IP: *.adsl.inetia.pl 11.11.11, 15:11
        rocambolesca napisała:

> W takiej konfiguracji nie można.

A to niby dlaczego?
        Zapoznaj się z:

prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/praca;na;dwoch;etatach;nie;jest;zabroniona,104,0,751208.html
        www.prawo.egospodarka.pl/64186,Praca-na-dwoch-etatach-wiecej-uprawnien,1,34,3.html
        www.strefabiznesu.echodnia.eu/artykul/praca-na-dwa-etaty-55817.html
        • 11.11.11, 15:18
          Ale chyba godziny pracy na tych 2 etatach nie moga sie pokrywac?
          --
          Gasofnia
    • Gość: tomek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.11, 16:06
      pracuje w systemie home office i w trasie - laptop, telefon, samochod, ja i klient. aktualnie nie spedzam w trasie wiecej niz 2 dni w tygodniu, a pracy biurowej w tygodniu mam moze na pol dnia, wiec chcialbym pracowac jako handlowiec na 2 etacie podwajajac swoje dochody.

mysle ze jestem w stanie umowic spotkania handlowe w obu pracach bez kolizji.
    • 11.11.11, 18:00
      Nie ma żadnych ograniczeń co do liczby etatów. To nie komuna.

S.
      --
      Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
      Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
    • Gość: ANTY-SOCJALISTA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.11, 20:23
      Sam fakt, że obywatel zadaje takie pytanie, czyli jest niepewny odnośnie tego, czy Państwo przypadkiem może zabronić mu więcej pracować oznacza, że żyjemy w Państwie faszystowskim.
      • 11.11.11, 20:37
        Dlaczego, przepisy są różne. W większości krajów Europy nie pracuje się na więcej niż 1 etacie - jest to rzadkie i dziwnie postrzegane, żeby w ogóle dorabiać.
        A ja się zastanawiam, dlaczego autor upiera się przy 2 etatach, a nie 1 etat + druga praca na innych zasadach (nie wiem, czy dozwolona byłaby działalność, bo są jakieś przepisy wykluczające etat i działalność z tego samego zakresu, ale może umowa zlecenie lub o dzieło?). To by było chyba bardziej opłacalne? Ale to już on sam najlepiej wie.
    • Gość: polack advisor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.11, 20:48
      przycwaniacz, zaloz swoja firme handlowa, uzyj kontaktow zdobytych w pracy i wyru... szefa handlujac swoim towarem.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.