Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  PP Meritum Wroclaw-agencja pracy znacie ją?

  IP: *.centertel.pl 30.11.11, 20:06
  Znacie te agencje pracy,cokolwiek o niej wiecie,ktos tam pracowal?czekam na Wasze opinie o tej agencji
  Edytor zaawansowany
  • Gość: kropka IP: *.toya.net.pl 18.12.11, 23:48
   Witam, proszę nie myśleć o wyjeździe do pracy którą załatwia ta dziadoska agencja pracy , podpisze umowę z pracownikiem i resztę ma w d...pie , zostawia pracownika w Niemczech na zasadzie a teraz radź sobie sam, brak kontaktu w sytuacjach problemowych, olewanie pracownika na całej linii powinno im się zabrać koncesje nic ich nie obchodzi co dalej się dzieje. Dno totalne dno
  • Gość: Roki IP: *.adsl.inetia.pl 14.02.12, 11:46
   Niesumienna w stosunku do pracowników bardziej olewają jak pomagają ludziom
  • Gość: murarz IP: *.as13285.net 04.02.13, 18:45
   ten pan prowadzil juz kilka firm na slasku,pan GRZEGORZ SAJKO jest dobrze znany sadowi prokuratorom i policji,jego firma szukala osob do pracy we francji przy deratyzacji,wszyscy ludzie z naboru zostali oszukani,teraz ten pan oszukuje ludzi we Wroclawiu,wiem co pisze bo moja rodzina na tym juz stracila pieniadze ,jak sie wpisze w google GRZEGORZ SAJKO OSZUST to bedziecie panstwo mieli jasnosc co to jest za firma, ten pan powinien nazywac sie PRZEKRET.
  • Gość: Gość IP: *.adsl.inetia.pl 14.01.12, 10:23
   Witam, dokładnie z tą agencją jest tak jak piszę poprzedniczka: Wyjeżdżając tam licz się z tym ,że już w niczym agencja Ci nie pomoże, dokładnie masz radzić sobie ze wszystkim sam, mało tego tak się interesują człowiekiem którego wyślą, ze niejednokrotnie nawet nie mają informacji czy ty nadal tam w ogóle pasujesz.Odradzam korzystanie z ich pośrednictwa, takiego syfu jak oni tam mają to mało kto widział!!!

  • Gość: zrobiony w balona IP: *.centertel.pl 04.06.12, 12:32
   Zgadza się z treścią poprzednich wypowiedzi na temat Meritum , otóż w moim przypadku było jak w wypowiedzi :gościa" - mieli ofertę pracy jako elektryk. Zajechałem na miejsce dziura,zakwaterowanie 25E - pokoik mniejszy od celi w kryminale,do pracy 16 km. Ale to nic tylko że nikt mnie nie poinformował iż konieczny jest samochód.Stawiłem się ale że nie miałem samochodu nie doszło do podjęcia pracy. Agencja z Koblenz rozwiązała ze mną umowę o pracę a nawet zapłacili mi za ten jeden dzień. Za to nie mam spokoju od właściciel agencji przypomina mi umowę,a dziwne że nie mógł sobie przypomnieć gdzie wysłał człowieka.Podejrzewam że chce się wzbogacić tanim kosztem ale najpierw niech sobie poczyta prawo pracy- w tym miejscu jest nie douczony.
  • Gość: Michał IP: *.tktelekom.pl 10.02.12, 12:34
   Tak jest agencja pracy dzieki ktorej pracowałem w niemczech w budowlance nie mam rzadnych zastrzeżeń pieniążki na czas a dokumentacja pełna (ubezpieczenie itp.) polecabiuro mają w biurowcu Cuprum na Sikorskiego
  • ed_ii 05.03.12, 17:42
   Ta agencja to kompletna pomyłka. zgadzam się z poprzednimi wpisami ,nie płacą regularnie a jak płacą to nie tak jak jest w umowie,diety i za kilometry są w dziwny sposób naliczane i zawsze mniej i sie w ogóle nie zgadzają. Nie interesują się pracownikiem wysłanym za ich pośrednictwem .Zdecydowanie NIE POLECAM TEJ FIRMY !!!!
   P.S.
   Osoby ,które zostały oszukane w jakiś sposób przez tą firmę prosze o kontakt na maila ed_ii@gazeta.pl
  • Gość: Gość IP: *.centertel.pl 05.03.12, 18:14
   Ta firma to jedna wielka porażka . Wysyłają za granice i radz sobie sam. A do tego współpracują z firmami zagranicznymi ,które wykorzystują naszą nie znajomość języka i kręcą jak tylko się da.
  • Gość: Marcin IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.04.12, 15:45
   Nie wiem skad takie złe opinie na temat tego pośrednictwa, ja bylem w pracy, wrocilem niedawno i jestem bardzo zadowolony.
  • Gość: Magda IP: *.play-internet.pl 21.04.12, 13:27
   Oj chyba ktoś tutaj nie zna zasad funkcjonowania agencji pośrednictwa pracy. Generalnie po wyjeździe do pracy za granicę pełną opiekę nad pracownikiem sprawuje pracodawca w kraju, do którego wyjechaliśmy. Agencja pośrednictwa pracy tylko tą pracę organizuje. Ja wyjechałm do pracy za pośrednictwem Meritum jako pielęgniarka - otrzymałam bardzo dobre warunki pracy, wysokie wynagrodzenie, świetne warunki mieszkaniowe i jestem przeszczęśliwa.
  • Gość: Mariusz IP: *.nat.tvk.wroc.pl 22.06.12, 15:27
   A pracował ktoś jako spawacz przez tą firmę i może cokolwiek na jej temat powiedzieć??
  • Gość: murarz IP: *.as13285.net 04.02.13, 18:59
   czy naprawde tak wielu ludzi jest tu naiwnych? przecierz wszystkie wpisy pozytywne o tej firmie sa preparowane po to by wybielic poczynania pana SAJKO,prosze sobie poszukac na internecie jaka byla dotychczasowa dzialalnosc tego pana,wielokrotnie karany za oszustwa,MERITUM to kolejny przekret,ja za swoja prace nie dostalem pieniedzy.Do francji tez wysylal ludzi(prosze poczytac na necie} odszczurzanie we francji.
  • Gość: . IP: *.wroclaw.vectranet.pl 15.02.13, 21:56
   .
  • Gość: ktos IP: *.wroclaw.vectranet.pl 15.02.13, 22:05
   dokładnie!!pamiętajcie ludzie jak usłyszycie to nazwisko to z daleka. Oszukuje wszystkich!!!!!Zawinął się ze swojego pośrednictwa Meritum na Sikorskiego 2-8 we Wrocławiu i pewnie będzie próbował rozkręcić znowu jakąś nową firmę, żeby dalej oszukiwać, ale miejmy nadzieję,że w końcu dosięgnie go sprawiedliwość za to ,ile krzywdy wyrządził innym.
  • Gość: Gocha IP: *.arreks.pl 14.08.12, 09:37
   Witam

   Szukam informacji o agencjach pracy, które namawiają firmy, o słabej kondycji finansowej, do outsourcingu pracowników i kusząc oszczędnościami dla firmy, dotacjami niewiadomego pochodzenia czy dofinansowaniami z UE lub od rządu niemieckiego - przejmują odpowiedzialność za pracowników na podstawie umowy i art 23.1 KP - najmując ich ponownie do tej samej firmy - pracownicy są pracownikami byłej firmy i jednocześnie agencji pracy - trudno to zrozumieć i nie wiem na czym to polega i czym to może skutkować dla pracowników - czy jest to wyłudzanie pieniędzy od firm. Jedną z takich agencji jest agencja Royal sp. z o.o. z Wrocławia. Czy ktoś wie coś na ten temat?
  • Gość: karykatura IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.08.12, 13:39
   www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120704/JASLO/120709873
  • Gość: Janek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.09.12, 09:32
   To zwykli oszczuści z serii "Amber Gold II" ! Za jakiś czas wyjdzie grubsza afera jak się zbierze większa liczba poszkodowanych, oszukanych ! Jeszcze kilka miesięcy i usłyszymy o nich w TV.
   Royal to firma córka innej firmy zarejestrowanej w Niemczech której właścicielem jest były SB-ek który był już karany za różne przekręty gospodarcze. Więcej o tym panu można poczytać tutaj 2lazy2die.pl/2l2d/uploads/TEKSTY/recenzje/94/94%20kmetko%20story.pdf (polecam lekturę w całości !).
   Działają mniej więcej tak że zbierają jak największą liczbę pracowników których przejmują. Na pozór wszystko wygląda ok , niby nie ma się do czego przyczepić , potem jednak zaczynają się problemy. Pierwszy miesiąc też może będzie ok, a potem .. nie płacom zusów, podatków od pracowników a czasami wynagrodzeń. Narazie wyszła tylko sprawa Huty szkła. Proszę przeczytać:
   www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120704/JASLO/120709873
   www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120727/JASLO/120729635
   Ale kwestią czasu jest kiedy kolejni poszkodowani będą się zgłaszac gdyż sprawa jest dość nowa i w gruncie rzeczy trudna do wykrycia ,bo aby dowiedzieć się że firma za nas nie odprowadza zusów czy podatków wyjdzie dopiero wtedy kiedy udamy się np do ZUS w celu otrzymania jakiegoś zaświadczenia. Czasami ktoś może za nas nie płacić zusu przez wiele miesięcy a nawet lat .. Jeśli firma zatrudnia np 100 pracowników i przez rok nie będzie odprowadzać od nich zusów .. to może nieźle się nachapać ( a jak naciągnie kilka tysięcy chętnych .. ) .. potem ogłosi upadłość i tyle , a my zostajemy z ręką w nocniku ze zbuntowaną i oszukaną załogą.
   Jeszcze na dodatek trzeba się zobowiązać że bez względu na finał współpracy trzeba będzie odprowadzać środki na jakiś fundusz ..
   Ludzie nie bądzcie naiwni .. nikt nic nie daje za darmo i tak jest i teraz. Aby potem nie było płaczu i walenią pięścią w stół i gadania jaki ja byłem głupi !!!!
  • Gość: ixik IP: *.arreks.com.pl 03.10.12, 22:13
   Ludzie czy nikt nie chce więcej podjąć tego tematu? nikt nic nie wie? czy może są już pracownicy oszukani przez tą agencję poza hutą szkła albo wręcz przeciwnie? też uważam że to wypłynie ale dla niektórych to juz może być za późno i może będą pracować za darmo bo nie dostaną pensji Czy żadna instytucja państwowa się nie zainteresuje kombinacjami takiego typu aby uchronić pracowników przed zgubnymi skutkami bo niestety niektórzy nie mają zdrowego rozsądku i wchodzą w ten układ, ja niestety mam bardzo złe przeczucia co do tej agencji i zgadzam się z przedmówcą że to wypłynie na światło dzienne i będzie dużo poszkodowanych.
  • Gość: xxxxx IP: 78.133.239.* 12.10.12, 19:40
   Niestety ludzie nie interesują sie swoimi sprawami, wierzą, że można mieć coś z niczego, jak w przypadku Amber Gold, a dopiero później płaczą i mają pretensje do wszystkich wokół, że nic nie robili. Może trzeba się samemu zainteresować, czy będąc zatrudnionym przez Royal Sp. z o.o. i inne firmy pochodzące do Pana Kmetki, nie są przez niego oszukiwani.
   Do roboty! Może w pierwszej kolejności sprawdźcie czy dostaniecie emeryture na starość, w końcu sami na to płacicie.
  • Gość: lissa IP: *.res.pl 17.10.12, 22:07
   ja jestem "zatrudniona" w royalu, wynagrodzenie dostaję co miesiąc, ale co z tego kiedy w związku ze złymi przeczuciami napisałam do zusu o składki do ofe i dostałam odpowiedź i jestem w szoku.................... zamiast normalnej składki royal wpłaca marne grosze !!! zamiast 70 zł wpłaca 11 zł a w jednym miesiącu wpłacili 6 groszy !!! nie płacą składek do zusu !! oszuści i złodzieje !
  • marty-na1 15.12.12, 18:13
   w ramach oszczednosci dla firm pracodawca poprosil nas o podpisanie z firma royal umowy.Mialo byc fajnie dla wszystkich.niestety wtopa calkowita oczywiscie dla pracownika.przelewy owszem i byly,ale gorzej ze skladkami emerytalnymi.na szczescie tak sie dla mnie zlozylo ze rozwiazalam umowe z nimi od wrzesnia i placi mi wczesniejszy pracodawca ale od stycznia2012 nie wplacali mi na skladki emerytalne.nie dajcie sie w to wciagac.pozdrawiam.
  • Gość: GOŚĆ IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.10.12, 14:06
   zgadzam się z przedmówcami nie płacą ZUSU od 2011 roku jak istnieją, mają tytuły wykonawcze ,a pracowników mają kilkaset zatrudnionych -naiwnych nie brakuje rachunek zysku firmy ROYAL jest prosty/ ładnie nas Rolują
  • Gość: zofia IP: *.net137.okay.pl 24.10.12, 16:57
   Firma Royal z Wrocławia oddział w Tarnowie która zarządzają państwo Zarywscy dalej nie płaci pracownikom w terminie jeszcze zmusza żeby pracownice szyły po 12 godzin
  • Gość: Royal - upadłość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.12.12, 10:32
   Agencja Royal z siedzibą we Wrocławiu złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości w dniu 26 listopada 2012 r. Wypłaty przychodzą z Berlina - firma działa obecnie pod nazwą K. u. K. - E. F. I, International Logistic. Proszę o informację od osób, czy mają opłacane składki i w jakiej wysokości. Ludzie nie dajcie się zgłaszajcie do inspekcji pracy i radcy prawnego uzyskując informację, gdyż pracodawcy przenoszą ludzi z normalnych umów na śmieciowe grożąc zwolnieniem jeśli się nie podpisze takiej umowy. Kto został już oszukany. Proszę o informację! A może ty pracodawco zostałeś bez pracowników i wszyscy odeszli a myślałeś, że będzie ci lepiej budując swój majątek na ludziach, którzy i tak marnie zarabiają. Pomyśl, bo teraz ty możesz zostać bez rąk do pracy, które tak naprawdę są fundamentem twojego zysku.
  • Gość: pinski IP: 82.160.30.* 02.01.13, 13:32
   Jestem jedną z osób która wypowiedziała umowę już firmie KUK wg art. 23.1 KP . Składki nie były płacone przez ROYAL natomiast KUK po artykułach w gazecie wyborczej który ukazał się 02.01.2013 r. zapłacił ZUS właśnie w tym dniu za listopad 2012 r.
  • Gość: cadyk IP: *.pl 02.01.13, 18:58
   to masz to za sobą,ja dostałem informację o przejęciu w wigilie,a co zrobiłeś z zaległymi składkami royal?,do sądu podać pracodawce(faktycznego) że zataja wszelkie informacje,nie mam pojęcia co robić,wypowiedzieć za późno ,brnąć w to też bez sensu. może wie ktoś co robić,będe wdzięczny,pozdrawiam
  • Gość: marty-na1 IP: *.rzeszow.mm.pl 04.01.13, 13:13
   Chłopie nie daj się w to wciągać.Uświadom pracodawcę! Nie płacą składek emerytalno-rentowych. Do ZUS-u już masowo napływają wnioski.ZUS wszczyna postępowanie, Royal nie odpowiada na maile i nie odbiera telefonów.A firma, która przejęła Royal K.U.K.-E.F.I. to to samo g.... tylko w innym papierku.
  • blotowiaze 02.01.13, 21:34
   Firma Royal to jeden wielki " Przekret" - to co proponuja to jest czysta PIRAMIDA - UWAZAJCIE -
   PS jesli pracodawca da Ci do podpisania przeniesienie do Royal to szukaj juz sobie nowej Roboty.
  • Gość: agagab IP: *.cdma.centertel.pl 07.01.13, 20:12
   W jaki sposób przejąć spowrotem pracowników? Można na podstawie art. 23 k.p? czy taka praktyka jest legalna? najpierw na tej podstawie oddajemy pracowników, a potem znowu ich przyjmujemy?
  • Gość: marty-na1 IP: *.rzeszow.mm.pl 08.01.13, 14:16
   moj pracodawca przejal nas ponownie na podstawie art.23(1)Kodeksu Pracy.przyczyna przejscia:porozumienie zakladow.Skutkiem przejscia jest wejscie nowego wlasciciela w prawa i obowiazki nowego pracodawcy.czyli krotko powrot do wczesniejszego.Okres pracy w royalu jest wliczany do ogolnego i zakladowego stazu pracy.
  • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.13, 14:05
   Każdy pracodawca podpisał z K.U.K. albo Royal umowę, na mocy której przysługuje mu jednomiesięczny okres wypowiedzenia. Cała filozofia polega więc na złożeniu wypowiedzenia i poczekania do końca przyszłego miesiąca.

   Co do niepłacenia ZUSu, to pracownicy tak naprawdę nic nie tracą. Nie wynika to z uczciwości Royala czy KUK, tylko z polskiego systemu socjalnego. Pracując nabywacie prawo do opieki medycznej, niezależnie od wysokości opłacanych składek. Możecie odprowadzać i 5k miesięcznie, i tak będziecie mieli takie same prawa w NFZcie, jak ci płacący 10 zł miesięcznie.
   Co się zaś tyczy emerytury, to zapoznajcie się z polskimi przepisami. Jej wysokość oblicza się na podstawie wybranych 10 lat pracy (ani mniej, ani więcej), kiedy to zarabialiście najwięcej. Taka kwota jest Wam należna, pomniejszona o %, który corocznie ustala w ustawie budżetowej rząd. Tak więc nie ważne, czy płacicie składki 30, 40, czy 50 lat. Emeryturę i tak będzie mieć taką samą. W tym świetle Royal czy KUK nic Wam nie mogą zaszkodzić, o ile nie będziecie u nich pracować zbyt długo. Wynika to z tego, że to ZUS okrada ludzi (pracujemy 40-50 lat, żeby dostawać 50% ostatniej pensji przez kilka lat...), a KUK cynicznie odbiera ZUSowi pryzy z kradzieży.

   W żaden sposób nie umniejsza to wagi przekrętów tych dwóch firm. Piszę to w celu uspokojenia Waszych obaw.
  • Gość: xxx IP: 195.205.221.* 11.01.13, 08:38
   Człowieku, może najpierw zapoznaj się z przepisami a później zacznij pouczać ludzi? W przypadku nieopłacania składek na FUS nie są one przekazywane do OFE, a więc przyszła emerytura jest automatycznie obniżana przez tą kwotę. I to nie ZUS tworzy prawo, a jedynie je wykonuje.
   A ROYAL w połączneiu z pracodwacami do uczciwych nie należą.
  • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.13, 11:16
   Masz rację, jeśli ZUS nie przekaże pieniędzy do OFE, to Twoja emerytura zmaleje. Jest to więc dla pracowników zatrudnionych w tych firmach realna strata. Teraz policzmy o jaką to niewyobrażalną kwotę chodzi:
   ZUS przekazuje obecnie 2,8% składek na FUS do OFE (to od 2013 roku, w 2012 było 2,3%). W przypadku osoby zarabiającej 1600 zł brutto (podstawa) FUS wynosi ok 290 zł, czyli na OFE zostaje przekazane 8,12 zł miesięcznie. Pracując w ten sposób przez 40 lat, odłożysz 3897,60 zł. Nawet jeśli OFE będą wypracowywały dla Ciebie średnio co roku 10% (marzenia), to wyjdzie Ci po 40 latach 47500 zł. Po 40 latach taka suma pieniędzy będzie warta tyle, co obecnie 14500 zł (przy założeniu, że średnia inflacja wyniesie 3%).
   Także po 40 latach pracy będziesz mógł zlikwidować konto w OFE i dostaniesz równowartość dzisiejszych 14500 zł, lub spróbować żyć z odsetek od tego (równowartość dzisiejszych 120 zł/m zakładając, że OFE będzie rok w rok wypracowywać 10%). Miłej emerytury.

   Co się zaś tyczy agresywnej formy Twojej wypowiedzi, kompletnie nie wiem, po co Ci to. Być może Ty nie potrzebujesz tych wszystkich przedstawionych przeze mnie informacji, ale weź pod uwagę, że są osoby, dla których ten temat jest życiowo bardzo ważny. Wchodząc tutaj szukają nieco bardziej merytorycznych informacji, niż konkretne "to są złodzieje", "nie wolno im ufać", albo "to kapitalna sprawa", etc.

   Zupełnie mi obojętne, czy ZUS (albo ktokolwiek inny) okrada mnie w świetle prawa, czy nielegalnie. Jeśli Cię to pocieszy, napiszę to co pewnie słyszysz przynajmniej kilka razy w tygodniu: "Władza nas okrada". Tak, władza nas okrada, między innymi rękami ZUSu. Idzie się nie domyślić, że władzy się teraz nie podoba, że ktoś inny kładzie łapę na ich łupie. I to jeszcze były SBek.

   Jeżeli nie jesteś pracodawcą współpracującym z którąś z tych firm, to nie wypowiadaj się na temat pracodawców. Nie masz kompletnie pojęcia, jak wyglądają umowy, jakie kto ma zobowiązania i gdzie konkretnie kręcone są wały. Oskarżanie kogokolwiek bez nawet podstawowych informacji świadczy o infantylności umysłowej.
  • Gość: agagab IP: *.cdma.centertel.pl 12.01.13, 16:47
   Tak to prawda że wypłaty zależą od pracodawcy. Jeśli w dniu wypłaty nie przeleje pieniędzy do KUK to i oni nie zapłacą dla ludzi. Ale pracodawca pracodawcy nie równy. Mój strasznie przeżywał te przejście. Bo wypłaty jest łatwo skontrolować po miesiącu, ale z ZUS już gorzej, bo KUK w każdej chwili może zmienić zgłoszenie do ZUS. My dostajemy RMUA ale za miesiąc lub dwa KUK wyśle zmienione druki do ZUS. I właśnie o to najbardziej bał się mój pracodawca.
  • Gość: agagab IP: 79.162.209.* 08.01.13, 08:04
   hej pinski czy jesteś na forum. proszę o informację co do wypowiedzenia umowy z K.U.K. Interesuje mnie jak to przebiega? Robili jakieś problemy? proszę o info jakiekolwiek
  • Gość: klon IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.14, 20:05
   dziś wysłałam wypowiedzenie
  • Gość: Pracownik Royal IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 09.01.13, 11:38
   Pracowaliśmy z tą agencją rok, gdy nas zwolniono to znaczy 10 osób nie dostaliśmy swojego wynagrodzenia, musieliśmy chodzić po Inspekcji Pracy żeby otrzymać wynagrodzenie, po szeregu kontroli insp.pracy otrzymaliśmy wynagrodzenie i dowiedzieliśmy się że ta firma nie radzi sobie z ilością pracowników wszystkie dokumenty mają pomieszane. Została sprawa odprawy nie otrzymaliśmy jej oczywiście musieliśmy iść do sądu sprawa oczywiście wygrana ale odprawy jak nie było tak nie ma , wiec teraz idziemy do komornika. Nie polecam tej firmy jako Pracownik to oszuści i nie da się tam z nikim dogadać MASAKRA
  • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.01.13, 14:14
   Chłopie, nie daj się wkręcić. To Twój faktyczny pracodawca Cię okradł, a nie KUK czy Royal. Te firmy są jedynie pośrednikiem w wypłacaniu pieniędzy. Faktyczny pracodawca przelewa do KUK pieniądze i wskazuje, komu mają one być wypłacone. Jeżeli nie dostałeś pieniędzy, które Ci się należą, Twój pracodawca doskonale o tym wie i to właśnie on za tym stoi. Wynika to z procedury, jaka jest ustalona w umowie pomiędzy Twoim pracodawcą a KUK. NIE DA SIĘ INACZEJ, choć niestety w takim komentarzu nie mam jak tego udowodnić.

   Zupełnie inaczej ma się sprawa z ZUSami. Do tej pory nie ma żadnych dowodów na to, że KUK nie odprowadza składek. Mało tego, dysponuje wszelkimi papierami z ZUS i US o niezaleganiu ze składkami. Sami utrzymują, że to rząd za pośrednictwem Gazety szykanuje ich firmę, co ma związek z pozwem, jaki KUK wniósł przeciwko Rządowi RP właśnie. Obecnie w KUKu ponownie siedzi PiP, niedawno mieli kontrolę ZUS i te wszystkie kontrole nic nie wykazują. Albo są świetnie zakamuflowani, być może sprytnie omijają prawo, ale fakty póki co są takie, że nie ma absolutnie żadnych dowodów na ich jakąkolwiek nielegalność. Jedynie w mediach o nich huczy.
  • Gość: marty-na1 IP: *.rzeszow.mm.pl 11.01.13, 15:07
   Radzę jednak uważać z tym KUK-iem i nie zaszkodzi podejść sceptycznie.naszej załodze zaproponował pracodawca przejście do kuk z royala ,którego przejeli,ale się nie zgodziliśmy, bo już wyszły brudy ze składkami a raczej z ich brakiem.Na drukach RMUA od royala tez było wszystko w porządku,ale do czasu ,aż zaczęto składać wnioski w zus-ie.No nie do końca tak tych składek nie było.Moi współpracownicy mieli wpłaty po1,6GROSZY!!!!!Ja miałam "farta"11gr!!!Skandal.Więc lepiej uważać,żeby za rok z KUK-iem nie wyszło tak samo.
  • Gość: . IP: 78.133.239.* 11.01.13, 18:05
   Jakby nie było to skąd wniosek we wrocławskim sądzie o ogłoszenie upadłości i zarząd przymusowy nad R...?
  • Gość: Gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.01.13, 07:57
   Ich wersja jest taka:
   Royal współpracował z KUK (niemieckim), ale gdy okazało się, że polski rynek jest perspektywiczny, KUK założył własną firmę córkę w Polsce: KUK EFI. Royal miał zostać zlikwidowany, a taka likwidacja rzekomo musi się odbyć przez procedurę upadłościową (tzn. oni tak twierdzą).
   Nie znam się na tej dziedzinie prawa, więc nie wiem, czy to ma sens.
   Natomiast w wielu miejscach można przeczytać, że Royal jest w upadłości na wniosek ZUSu, teraz widzę coś o zarządzie przymusowym. Są to jednak w żaden sposób niepotwierdzone informacje. Od dłuższego czasu szukam czegoś bardziej konkretnego i niestety nic w internecie nie można znaleźć.

   Zastanawia mnie natomiast bezczynność państwa. Jeśli to wszystko jest prawdą, to okradanych są setki tysięcy obywateli (ostatnia składka KUK na sam FUS wyniosła ponad 150 mln zł... Skoro tyle płacą, to ile nie płacą?). Przecież państwo ma obowiązek chronić obywateli przed wyzyskiem. A tutaj nic. Czy można ich bezczynność uznać jako przyzwolenie na taką działalność?
  • Gość: piksi IP: 212.160.218.* 16.01.13, 16:49
   Jestem po spotkaniu z przedstawicielem tej firmy bo mój pracodawca ma zamiar korzystać z ich usług.
   Po sprawdzeniu adresu rejestracji firmy w Olsztynie okazało się, że nic tam nie ma. Niby centrala firmy jest we Wrocławiu ale znam przedsiębiorcę, który współpracuje z KUK`ie i papiery wysyła do Poznania. Sam przedstawiciel mało wiedział i był mało przekonujący. Na większość pytań nie znał odpowiedzi. Tylko wymachiwał nam jakimś niepotwierdzonym kwitkiem o nie zaleganiu z płatnościami w ZUS`ie. Chciał nawet zadzwonić na infolinię ZUS`u ale nie miał numeru :) Po wyśmianiu go że zadzwoni do kumpla i ten mu potwierdzi jego tezy zrezygnował z tego pomysłu.
   Prezes firmy jest wniebowzięty no bo będzie CIĘCIE KOSZTÓW!
   Hmm jaki wniosek: prezes będzie miał niższe koszty a pracownicy aKUKu :)
   Może się mylę ale i tak szukam innej roboty :))
  • Gość: Gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.01.13, 10:35
   Gdyby była tutaj opcja "lubię to", to właśnie polubiłbym Twojego posta, piksi.
   Co do adresu siedziby - moja firma ma siedzibę w miejscu mojego zamieszkania i też można powiedzieć, że "nic tam nie ma". Adres rejestracji to co innego niż adres wykonywania działalności - prawo na to pozwala.

   Koleś, o którym pisałeś, wymachiwał potwierdzeniem o niezaleganiu ze składkami wystawionym przez ZUS. Też go widziałem i nie mam zastrzeżeń. To potwierdzenie jest normalnym papierem wystawianym przez ZUS standardowo - tego typu zaświadczenia trzeba dostarczać np. bankom, gdy chce się wziąć kredyt na firmę.

   KUK (polski) został niedawno założony, więc wszystkie składki ma opłacone. Zarzuty kierowane w ich (i Royala) kierunku są takie, że po paru miesiącach wpłacają niepełne składki. Niestety, zarzuty te nie są póki co w żaden sposób potwierdzone, ani obalone. Cały czas czekam na coś konkretnego, bo żywotnie mnie to interesuje. Póki co jednak w internecie można znaleźć jedynie nagonkę, która może jest słuszna, a może nie.
  • Gość: n. IP: 78.133.239.* 17.01.13, 22:01
   Najlepiej szukać informacji u źródła, czyli we wrocławskim KRS-ie przy ul. Poznańskiej. Może zapytania do wrocławskiej prokuratury? Albo zwykły telefon do wrocławskiego sądu upadłościowego z zapytaniem czy jest złożony wniosek o upadłość, kto taki wniosek złożył i kiedy ma odbyc sie rozprawa?
   Odp. 23.01.g.12
  • Gość: WINDYKACJA IP: 89.174.101.* 25.01.13, 10:54
   Witam serdecznie.Gdyby ktoś z Państwa,oszukanych przez firme Royal Sp. z o.o. był zainteresowany odzyskaniem wynagrodzenia/należności,(również mimo umożenia postepowania przez komornika sądowego),to proszę o kontakt na mdep@saf.com.pl Jako firma windykacyjna odzyskujemy już należności dla wielu osób od tej agencji pracy.Z poważaniem.
  • Gość: Pracownik IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.01.13, 13:36
   Wielkie bagno dla pracowników.Potem będziesz szukać składek emerytalnych.Wiem coś na ten temat bo byłam zatrudniona przez firmę Royal i oczywiście za ten okres nie mam składek odprowadzonych przez pracodawce.To wielka ściema i korzystają tylko firmy bo nie ponoszą odpowiedzialności.
  • Gość: Pracownik IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 01.02.13, 12:21
   Poszukuje komornika z Wrocławia który prowadził już sprawy z royal jestem pracownikiem i chcę odzyskać pieniądze proszę pisać na marzena21@op.pl
  • Gość: magda IP: *.31.119.236.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.02.13, 20:53
   Mam pytanie. W jakich firmach pracowaliście przed przejęciem przez Royala lub KuK-a?
  • Gość: maruda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.13, 15:03
   przejście wiązało się z dostaniem dla właściciela zakładu dużych środków unijnych na rozwój zakładu (znam dwa zakłady) i myślę, że to był taki zależny przekręt i pole popisu dla CBA ale ci ludzie wywodzą się ze służb elit więc pewnie są kryci TAKIE SĄ MOJE przypuszczenia a wybór jako pracownik miałem albo na bruk albo podpisanie
  • Gość: milena IP: *.tel.tkb.net.pl 01.03.13, 19:56
   cristallen, rojal zostały połaczone i powstał KUK. Nalezy uwazc na pełnomocnika Grazyne Zabłocka Ryba. tak cynicznej złej osoby nie spotkałam w zadnej pracy.
  • Gość: zainteresowany IP: *.124.109.193.rybnet.pl 17.03.13, 08:59
   I gdzie sa ci wszyscy tropiciele sensacji, sad odrzucil wniosek o upadlosc Royala, i jak wam teraz?
  • Gość: czytelnik IP: *.frega.com.pl 18.03.13, 14:38
   podaj powód odrzucenia wniosku
  • Gość: Gościu IP: 195.205.221.* 19.03.13, 08:02
   brak majątku na zaspokojenie kosztów postępowania upadłościowego
  • Gość: xxx IP: 195.205.221.* 19.03.13, 08:07
   Ale podstawy do jej ogłoszenia były.
  • Gość: marek IP: *.165.enf.pl 27.07.13, 14:17
   najnowsze wieści o k.u.k. i royal te podmioty nie mogły zatrudniać pracowników wszystkie przejecia pracowników były bezprawne a składki które zostały zgarniete przez w/w firmy bedą musieli pierwotni pracodawcy pokryć
  • Gość: marek IP: *.165.enf.pl 27.07.13, 17:01
   oto nowy klon poprzednich firm
   www.imsig.pl/pozycja/2013/119/KRS/115142,%22SAC_-_MET%22_SWISS_-_AMERICAN_INVESTMENT_FUND_SP%C3%93%C5%81KA_Z_OGRANICZON%C4%84_ODPOWIEDZIALNO%C5%9ACI%C4%84
  • Gość: Gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.13, 14:29
   Skąd takie rewelacje Panie Marku?
  • Gość: Kamil IP: *.szybszyinternet.pl 02.12.13, 20:16
   Ale jak przyjacielu pociągnąć pracodawcę do odpowiedzialności że nas sprzedał jak murzynów?
  • Gość: nn IP: 91.231.15.* 17.11.13, 16:49
   tak to prawda to jest nowy klon tej firmy. jestemn zatrudniona w kuku a przelewy przychodza z tej drugiej fiormy. wiec juz nie wiem co jest grane.
  • Gość: majka IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 27.11.13, 17:17
   Ja też należę pod kuk ale obecnie jestem na chorobowym. Z tego co do mnie dotarło kuk nie istnieje od 9.11.13, a ja nie mam kasy od prawie dwóch m-cy. Nie wiem co dalej będzie!
  • Gość: gosc IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 28.11.13, 00:17
   skąd pani wie , że kuk nie istnieje od 09.11.2013
  • Gość: agagab IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.11.13, 12:33
   05 lub 06.11.2013 prokurator wszedł do wszystkich oddziałów KUK i zgarnął całą dokumentację wraz z komputerami. Nie ma żadnych informacji co dalej. Telefony milczą, niektóre nawet już są wyłączone. Prokurator ma czas, a ludzie bez pieniędzy na święta zostali. Firmy które miały podpisane umowy są w kropce, bo nie wiedzą co mają robić. KUK ani nie ogłasza upadłości, ani likwidacji. Prokurator trzyma wszystkie papiery i statystyki poprawia na koniec roku :-(
  • Gość: gość IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 28.11.13, 20:05
   moja znajoma pracuje w kuk oddział Wrocław , ale pracowała w zakładzie w Nysie ,pan który w tym zakładzie zajmuje się tymi ludźmi w ostatnim czasie dał im świadectwo pracy rozwiązujące umowy za porozumieniem stron z dniem 15 listopada , i wszystkie te osoby w dniu 25listopada otrzymały te świadectwa z tą datą wsteczną , bez wypowiedzenia warunków umów z kuk i zostały już zgłoszone do Zus z datą 18 listopada przez tego Pana , że pracują z tego co wiadomo w jakiejś nowej firmie o nazwie karolinka , jest zakład w tym samym miejscu, pracują te same osoby, tylko nie wiadomo czy będą mieć pracę , i pieniądze za zaległą wypłatę za te 15 dni. wypłaty za październik wypłacił im na 2 raty gotówką w zakładzie , które podpisały w zeszycie. jest to na pewno znowu nowa firma , która się utworzyła na tej samej bazie.Pracownicy bojąc się , że w ogóle nie będą mieć wypłat,a zbliżają się święta , mają rachunki do płacenia, kredyty nie zgłaszają takich faktów do PIP, bo ich się zastrasza. że w ogóle nich ich nie zatrudni , a przecież to są małe miasteczka i wsie z których pochodzą , a mają na utrzymaniu rodziny. takich pracodawców powinno CBA sukcesywnie zamykać , ale powinni nie upłynnić swój majątek na nowe spółki , tylko wyrównać krzywdy , które narobiły w pierwszej kolejności pracownikom, a w drugiej kolejności nam wszystkim , bo żerują na naszych podatkach, składkach , a potem jeszcze my będziemy ich utrzymywać na garnuszku z naszych pensji , bo oni zdążą wyzbyć się majątku.Proszę podać czy to prokuratura z olsztyna czy prokuratura z wrocławia bo jak widać zakład ma siedzibę w olsztynie , a oddział Wrocław wg KRS, chociaż już w KRS na tej samej ulicy we Wrocławie co kuk w KRS jest już wpisana nowa spółka z łodzi
  • czas2013 11.12.13, 23:42
   witam,czytajac wasze wypowiedzi na temat firmy KUK,jestem zainteresowana czemu nik nic nie robi z ta sprawa?
   Jestem zatrudniona w tej firmie prawie 2-lata,lecz nigdy nie bylo problemow,az do teraz czyli 6.11.2013 gdy nie moglismy uzyskac od nich zadnych zaswiadczen,listy plac i ogolnie zadnych informacji.Interesujac sie ta sprawa zaczelismy dzwonic pod wszystkie nr.telefonow ktore mielismy dostepne i udalo sie,ale do pracownika ktory nam oznajmil,ze prokurator zabespieczyl wszystkie komputery i dokumenty,zarowno podajac swoje dane.Szukajac roznych watkow natrafilismy na artykol "oszukali 1000 osob ZUS stracil 62 mln"i jak to mowia od klebka do klebka udalo nam sie uzyskac informacje,ze musimy rozwiazac sami z nimi umowe,adwokatka poradzila nam aby rozwiazac umowe z art.55 & 1.1 i tu niestety zaczyna sie nastepny problem,czy to wystarczy? a pozatym nie mamy nawet gdzie wyslac dokumentow bo zostana odeslane,a co do KRS nadal firma istnieje.
   Czy sa jeszcze osoby poszkodowane przez te firme?piszcie moze wspolnymi wnioskami uda nam sie rozwiaza te zagadke co dalej mamy roboc,bo jesli sami jej nie rozwiazemy to raczej nikt nam nie pomorze-oszukanym.
  • Gość: łukasz IP: *.165.enf.pl 13.01.14, 19:22
   witam
   w sprawie KUK pisac na maila prasals@wp.pl
  • Gość: BA IP: *.olsztyn.vectranet.pl 13.01.14, 20:20
   Wszystkich poszkodowanych zapraszamy na stronę internetową:
   poszkodowaniprzezkuk.wordpress.com/
   Zapraszamy pracodawców oraz pracowników poszkodowanych przez firmę Royal Sp. z o.o. oraz K.U.K.-E.F.I., zajmującą się outsourcingiem.

   Celem przedsięwzięcia jest ustalenie liczby poszkodowanych oraz podjęcie wspólnych działań, zmierzających do ochrony pracodawcy przed nieuczciwymi praktykami firmy ROYAL SP. Z O.O. oraz K.U.K.-E.F.I.
   Ich konsekwencją są decyzje Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w sprawie zapłaty zaległych składek, które na podstawie umów z pracodawcami miała uregulować firma Royal oraz K.U.K. Obecnie bowiem do zapłaty zaległych składek zostali wezwani pracodawcy.

   Osoby poszkodowane prosimy o kontakt:
   poszkodowaniprzezkuk@gmail.com
  • Gość: Łukasz IP: *.165.enf.pl 13.01.14, 20:30
   prawda jest taka ze to pracodawcy wpakowali swoich pracowników w to gó... i schowali 40 % składek do kieszenie, na ta chwile pracownicy pozostali bez składek, świadectw pracy itd. ma juz ktoś jakies wyroki z sadu pracy dotyczace okresu rok 2012 styczeń do końca roku 2013 ? proszę o info na maila allegrols@wp.pl
  • Gość: łukasz IP: *.165.enf.pl 13.01.14, 20:39
   a to nowy klon uwaga "SAC - MET" SWISS - AMERICAN INVESTMENT FUND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
  • Gość: ukasy IP: *.165.enf.pl 13.01.14, 20:43
   ciekawy link
   www.kmetkostory.info/wp-content/uploads/2013/11/Dowod-Nr.17-18-19-.pdfl
  • Gość: Łukasz IP: *.165.enf.pl 14.01.14, 10:38
   moja porada dotyczaca KUK po pieniadze idziecie do swojego pracodawcy który wpakował was w to gó... umowy przjjęciowe nie maja mocy prawnej, przejec nigdy nie było, nie miały miejsca wiec twoim pracodawcą od zawsze był twój pracodawca który was w to wpakował, jeżeli was nie chce zatrudnic spowrotem lub wypłacic wynagrodzenie to zgłodzenie do pip, potem zawiadomienie do prokuratury a na koniec sad pracy i szukajcie sobie nowej pracy tak wyglada prawda jak ktoś ma pytanie prosze o kontakt na maila allegrols@wp.pl
  • Gość: Łukasz IP: *.165.enf.pl 14.01.14, 10:54
   Mogę pomóc lub przesłać wzór pism nieodpłatnie oczywiście które trzeba przesalać do odpowiednich instytucji tylko musiałbym zapoznać się z sytuacja ponieważ każdy przypadek jest inny ja juz przeszedłem cała drogę przez wszystkie instytucje jestem prawie na końcu wiec moge pomóc znacznie przyspieszyć te droge przez meke nie można odpuscić pracodawcom co nas wpakowali w takie bagno to oni schowali do kieszeni 40 % a my pozostalismy bez składek itd. prosze o kontakt na maila allegrols@wp.pl
  • marerekjarek5 14.01.14, 14:59
   Witam nowy link historia na pocieszenie mam nadzieje ze nasi pracodawcy zostaną dołączeni do tej grupy jako jej członkowie biorący udział świadomy w tym procederze
   www.kmetkostory.info/wp-content/uploads/2013/11/Pismo-do-Premiera-Donald-Tusk-15.11.2013.pdf
  • Gość: Łukasz IP: *.165.enf.pl 15.01.14, 09:53
   jeszcze jeden link
   supernowosci24.pl/uwaga-na-oszustow-oferujacych-obnizenie-kosztow-pracownika/
  • Gość: Łukasz IP: *.165.enf.pl 15.01.14, 10:34
   www.kmetkostory.info/wp-content/uploads/2013/11/2.zawiadomienie-o-zbrodni-przeciwko-ludzkosci.pdf
  • marerekjarek5 15.01.14, 11:47
   www.express.olsztyn.pl/artykuly/niemiec-okrada-polakow-w-majestacie-prawa
  • marerekjarek5 31.01.14, 12:24
   W sprawie PIT-11 które ma wystawić pracodawca to mamy czekać do końca lutego i jeżeli nikt nam nie wystawi to mamy skorzystać z tego co posiadamy czyli na podstawie przelewów na nasze konta i załączyć oświadczenie ze pracodawca nam nie wystawił i dane mamy na podstawie przelewów ciekawe jak to ma wyglądać praktycznie u mnie w US mało wiedza na ten temat będę dzwonił do Olsztyna może oni coś więcej wiedzą.
  • Gość: BA IP: *.uwm.edu.pl 31.01.14, 12:54
   UWAGA!

   Poszukujemy pracowników z Torunia i okolic oraz Bydgoszczy i okolic., którzy byli zatrudnieni przez KUK. Prosimy o zgłaszanie się na adres e-mail: poszkodowaniprzezkuk@gmail.com

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka
  Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.