Brown Brothers Harriman start opinie

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • IP: *.dynamic.chello.pl

Siema wszystkim,

Kto już aplikował BBH w Krakowie? Jakie opinie, jak potoczyły się Wasze rozmowy? Słyszałem o tym, że zostały już zaplanowane jakieś wyjazdy szkoleniowe? Ktoś wie gdzie będzie siedziba nowej placówki BBH?
    Ja o BBH dowiedziałem się kiedyś w Luksemburgu od znajomych, spotkałem kilka osób które tam pracowały. Wszyscy byli b.zadowoleni, ALE kto narzeka np. na to że mało zarabia:D?
    Cóż na rynku robi się coraz ciekawiej, tylko w tym roku BBH i BNYM w Wrocku. Czyli do stawki razem z SST, Citi i RBS w Wawie. Ciekawe czy szpeczjalisty zaczną w końcu więcej zarabiać w tym sektorze. Nie lada problem może mieć state. Skąd teraz wezmą 1600 osób, szczególnie że BBH i BNYM chcą ściągnąć do siebie doświadczoną kadrę.
    Życzę wszystkim powodzenia!
    • IP: *.toya.net.pl

Gość: autorrr 16.03.12, 23:07 Odpowiedz
      zastanawiam się czy aplikować tam
    • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gość: mate 17.03.12, 11:59 Odpowiedz
      aplikowałem, we wtorek mam ostateczną rozmowę, rekrutacja ciężka i spora selekcja z tego co mi wiadomo, powodzenia wszystkim, siedziba ma być na ul. lubicz.
      • IP: *.20.pxs.pl

Gość: szellka 18.03.12, 17:42 Odpowiedz
        czy to będzie na zasadzie zwykłych korporacji od których oczy bolą w Krk czy raczej coś ambitniejszego? Rozmowa po angielsku czy mieszana?

Gość: Dżorcz 18.03.12, 17:42 Odpowiedz
        Mate, możesz napisać coś więcej? Chodzi mi głównie o informację, z ilu etapów składa się rekrutacja oraz czego mniej więcej można się spodziewać na poszczególnych z nich :)
      • IP: *.home.aster.pl

Gość: tom 19.03.12, 17:06 Odpowiedz
        To chyba tylko pilot i duza szansa, ze moze nie wypalic w obecnej sytuacji firmy, a wtedy co? wszyscy nowo zatrudnieni zostaja po 3 miesiacach bez pracy. Gra nie warta swieczki.
      • IP: *.ntlworld.ie

Gość: 84 20.03.12, 19:03 Odpowiedz
        Mozesz napisać cos wiecej? Na jaką pozycje aplikowales?
        • IP: *.ghnet.pl

Gość: p 20.03.12, 19:43 Odpowiedz
          jak z kasa?

Gość: mate 20.03.12, 20:16 Odpowiedz
            siemano! ja już po ostatnim etapie :) wszystkie etapy bardzo sprawdzające wiedzę o fund accountingu! kolega co pisał o pilocie chyba nic nie wie o planach firmy :) jak ktoś chce pewnych informacji niech skrobnie: adresanonimowy60@gmail.com, pozdro! $$$$ 7k na start bez doswiadczenia ;)

Gość: p 20.03.12, 23:59 Odpowiedz
              e to jak 10k nie ma to odpuszczam ;) o fund acc to pewnie na stawowisko fund acc lol, wiedza musi byc zabojcza :)
              • IP: 192.250.56.*

Gość: mate 21.03.12, 06:38 Odpowiedz
                akurat na team leadera kolego ;) zabojcza jak zabojcza, 4lata w blackrocku w UK
                • IP: *.mespce.com

Gość: stevie 21.03.12, 08:44 Odpowiedz
                  Ja juz tez po ostatnim etapie. Czekam na odpowiedz. Jak bedzie sie zobaczy ale z tego co wiem to opinie ze to pilot itp pochodza raczej z StateStreet, ktory robi po gaciach bo na rozmowach z BBH i BNYM spotkalem samych znajomych(Panowie z SST czas zmienic model operacyjny i pensje...).
                  Bardziej podobala mi sie rozmowa w BBH. Nie bylo takiego spedu, rozmowy sprawdzaly mocno wiedze i bylo o wiele bardziej profesjonalnie. Do tego BBH ma bardziej ambitne plany na Polske niz na ta chwile BNYM. Tam starano mi sie udowodnic ze bede sie nudzil z moim doswiadczeniem bo firma dopiero rusza.
                  Dla zainteresowanych odbywas sie to tak:
                  1)szukasz oferty na stronie BBH i aplikujesz lub kontaktujesz sie z Paniami z CFW i skladasz aplikacje(czasami pojawiaja sie na pracuj oferty z BBH na stanowiska seniorow,TL,MNG etc). W kazdym razie i tak skontaktuje sie z Toba CFW bo przeprowadza cala rekrutacje dla BBH.
                  2)Dzwoni ktos z US lub Panie z CFW(u mnie to i to, rozpatrywali mnie pod kontem 2 stanowisk). Jesli widza ze masz doswiadczenie w ksiegowosci, funduszach inwestycyjnych to kieruja Cie dalej. Jesli nie to bedziesz mial krotka rozmowe wstepna, taki quick check.
                  3)Najbardziej nieprzyjemny etap - rozmowa telefoniczna. Dluga, nawet do 2 godzin, gdzie zostaniesz przemielony od deski do deski i to glownie z finansow, instrumentow finansowych, wplywu operacji na fundusz(mowie tu o wyzszych stanowiskach). Lepiej miec wtedy spokojnie gdzie usiasc i kartke papieru. Zalezy na kogo sie trafi(sa 2 osoby z US-HR Rep. i IRL lub LUXa-TL lub MNG) i kto jakie ma doswiadczenie w prowadzeniu takich rozmow telefonicznie.
                  4)Po wszystkim zaproszenie na spotkanie z osobami w Kraku w sali konferencyjnej hotelu. Rozmowa na temat(doswiadczenie, moze pasc jakies pytanie techniczne) + soft skills.
                  Na koncu krotki tescik sprawdzajacy kompetencje i obszary do uzupelnienia.

Oczywiscie wszystko po ang. Co do pensji to jak zwykle jest to kwestia indywidualna, zalezna od doswiadczenia i stanowiska. Oczywiscie jesli ktos spodziewa sie pensji kolegow z IRL lub LUXa to jej nie dostanie i bedzie wiecznie niezadowolony. BBH i inne firmy uciekaja z tych krajow wlasnie dlatego ze powstalo tam za duzo podobnych placowek a pracownicy podbili tak pensje w tej branzy ze zwyczajnie jej nie stac na ich pokrycie.
                  Jestem pewien ze kazdy z doswiadczeniem lub studiami, zainteresowaniem ryn.fin, bankowoscia i olejem w glowie sobie poradzi.
                  Szczerze mam nadzieje ze z takimi Muppetami pokroju: podaj kwoty lepiej, daj pytania etc nie bede pracowal jesli sie dostane bo wtedy bedziemy miec samych szpeczjalistow jak w wielu innych biurach tego miasta. Jesli ktos chce moge mu pomoc przygotowac sie do rozmowy. Wskazac zrodla, literature, napisac troche o standardowych pytaniach dla spr. umiejetnosci soft.

PS. Co do biura to na Lubiczu jest siedziba BM Banku. Gdzies musieli sie zarejestrowac. Nie chca jeszcze podac miejsca dokladnie bo nie maja potwierdzonej na 100% lokalizacji(ktora jest w przygotowaniu). Czesc ludzi pojechala juz do Luxa ale wroca za 2-3 miesiace a niektore projekty wypala ok maja.

POWODZENIA!
                  • IP: 192.250.56.*

Gość: mate 21.03.12, 09:31 Odpowiedz
                    Stevie praktycznie wyczerpal temat! do jakiego dzialu aplikowales? moze zaczniemy razem...
                    dodalbym, ze wymienione przez Ciebie tematy moga sie roznic w zaleznosci od zespolu do jakiego aplikujesz, zatem nie mozna zbytnio generalizowac. Panowie VP calkiem przyjemni, najciekawszy moment rozmowy to jak jeden z nich sciaga zegarek i mowi Ci ze masz 60 sekund na przekonanie jego zeby Cie przyjal :)

Gość: stevie 21.03.12, 15:39 Odpowiedz
                      60 sekund to nawet lepsze od mojego. Nagle na kartce dostajesz pytanie i masz szybko odpowiedziec 19x19 - LOL...
                      Ja aplikowalem na FA i do FR. Tylko jak wspomnialem trzeba sie dobrze przygotowac do rozmowy telefonicznej i zawalilem chyba FA. Stres w pracy, z telefonem na zewnatrz...wiatr,deszcz i wilki jakies- hahaha. Nauczony doswiadczeniem do FR siedzialem juz na krzesle, popijalem kawke i rozwiazywalem pytania na kartce.
                      Dostalem juz odpowiedz z BNY w Wrocku pozytywna ale czekam na BBH. Ma byc pod koniec albo w przyszlym tygodniu w poniedzialek. Wczoraj mialem rozmowe.
                      A Ty mate, kiedy i gdzie zaczynasz, IRL czy LUX Team?;)

Gość: 84 21.03.12, 18:42 Odpowiedz
                    Wiesz moze czy office bedzie w Krakowie? Z tego co słyszałem rozważaja Warszawe.
                    Mozesz powiedzic po jakim czasie sie do Ciebie odezwali?

Gość: 84 21.03.12, 18:54 Odpowiedz
                    Stevie możesz więcej napisać o rodzaju pytań? Mam na myśli czy są czysto techniczne, dotyczące danego stanowiska czy bardziej nastawione na ogólną wiedze o finansach? Na co zwrócić uwagę? Aplikowałem na stanowisko senior transfer representative. Mam 3 letnie doświadczenie ale po tym co napisałeś o interwiew nie jestem juz taki pewien pozytywnej odpowiedzi

Gość: stevie do 84 21.03.12, 20:18 Odpowiedz
                      Hej,

Rozważali Warszawę ale wybrali Kraków finalnie więc siedziba będzie tutaj na miejscu.(może tutaj na miejscu nie jest odpowiednie jeśli nie pracujesz i nie mieszkasz w Krk...).
                      Co do pytań to z moich rozmów wynikało że są odpowiednie do stanowiska i opisu obowiązków oraz oczekiwań. Tak było w moim przypadku. Dodatkowo padają pytania z finansów ale to są pytania na które pracując na jakimkolwiek stanowisku finansowym odpowiedź trzeba znać. Przykładowo jak ksiegować fakturę, jaki jest wspólny element sprawozdań finansowych. Oczekują że podasz przykład + dużej motywacji do dołączenia akurat w szeregi ich instytucji(tylko gdzie tak nie jest). Polecam przygotować się i odświeżyć sobie wiedzę z zeszytów CFA. Na Twoim miejscu śmiało bym aplikował. Sam mam w sumie 5 letnie doświadczenie w tym większość w branży związanej z funduszami, giełdą i pracą w banku.
                      • IP: *.play-internet.pl

Gość: mate 24.03.12, 10:28 Odpowiedz
                        Stevie ja tez czekam na odpowiedz:-) FR rowniez.czy my sie przypadkiem nie spotkalismy we wtorek???:-) bo widze z poprzedniego postu ze tez miales rozmowe 20tego:-)

Gość: stevie 26.03.12, 10:28 Odpowiedz
                          Jesli byles 2 w kolejce to tak;D. Startowales na supervisora czy seniora? Wiesz juz cos, ciekawy jestem czy dzis zadzwonia i poprawia mi humor;)
                          • IP: 82.160.60.*

Gość: harry 26.03.12, 20:58 Odpowiedz
                            czyli prawicie, że fyrma porządna, nie ta w stylu learn as much as you can and spier****** tylko profeska, zadowolenie z pracy, kompetentni przełożeni, ambitne projekty, zero typków z kupionym/wybiedzonym/wychodzonym dyplomem i doświadczeniem w pici polo doradztwa kredytowego lub ksero/wpisywaniem fv (czytaj doświadczenie w finansach !). No way :D Firma rekrutująca ma niższe wymagania na te same stanowisko, WHY ?

Gość: stevie 26.03.12, 23:07 Odpowiedz
                              WHY? fk y thats why! Żarty na bok, jeśli chodzi o firmy rekrutujące to mają jeden cel jak każdy biznes -$$$. Postarają się zrobić wiele by gdzieś sprzedać nowego niewolnika.
                              Moje wrażenia z rozmów sa jak najbardziej pozytywne, mogę mieć już jakieś doświadczenie bo na kilku byłem. Co do pracy w samej firmie znam opinie osób które pracowały i nadal pracują dla BBH w Luksemburgu i Irlandi. Są jak najbardziej pozytywne. Ci sami ludzie pracowali wcześniej w innych firmach i mają porównianie. Jak będzie(jeśli się dostanę...)czas pokaże. A może sam aplikujesz Harry, dostaniesz się to nam powiesz:)

Gość: Harry 28.03.12, 19:53 Odpowiedz
                                ja się dostanę na bank bo to niskie progi... naczy się wymagania na pracę (nie nie nie aplikuje na supervizje, stażu mi nie styka...) obczajam ino czy nie byłoby z deszczu pod rynnę. Lux i IRE to odmienne światy w stosunku do polski :) pozytywne wrażenia z rozmów aka. snucie bajek, baśni i legend o mitycznych warunkach pracy w boskich komnatach oraz nieocenionych kwalifikacjach i zdobytym doświadczeniu cechujących kandydata na jakże poważane i oblegane stanowisko hmmmm nadal nie przekonuje mnie brak własnej lokalizacji, powiedziałbym: nie ma biura to sprawnie i szybko można zwinąć interes jeśli nie wypali saving project "poland", z drugiej strony wiele firm tak pajacuje... niemniej ta jest nowa w pl. cóż racja przekonajmy się co to za profeska :D

Gość: mate 29.03.12, 12:04 Odpowiedz
                                  negatyw :) życzę wszystkim powodzenia w rekrutacji!!!

Gość: stevie 29.03.12, 13:00 Odpowiedz
                                    LOOOOOOL negatyw:P powodzenia wszystkim. Mate nie chcesz sprobowac sił w BNYM we Wrocku dostalem tam pozytyw i bardzo dobre warunki. Bye Krakow, zaluj BBH!
                                    Swoja droga pozdrowienia dla Pan z CFW, za beznadziejna wspolprace i brak profesjonalizmu. BBH powinien sie 2 x zastanowic komu i za co placi.

Gość: mate 29.03.12, 13:08 Odpowiedz
                                      stevie skrobnij na mój mail: adresanonimowy60@gmail.com , przekażę Ci ciekawe info na priv-ie ;) a w kwestii BNY to też się odezwij gdyż temat bardzo ciekawy!!!czekam, pzdr!

Gość: ciekaw 29.03.12, 22:30 Odpowiedz
                                        hej,
                                        mam pytanie odnosnie rekrutacji, ile trwa dni? tylko rozmowa tel i cfw? pytam ze wzgledu na ewentualny potrzebny urlop....dzieki

Gość: stevie do ciekawy 30.03.12, 14:28 Odpowiedz
                                          rekrutacja czas:
                                          1.5 godziny rozmowa telefoniczna poznym popoludniem
                                          1-2 godziny rozmowa face to face(1 dzien urlopu pewnie)
                                          dod rozmowy z cfw pojedyncze telefony do umowienia spotkan

Pzdr600
                                      • 07.04.12, 19:03 Odpowiedz
                                        Cześć,

Przepraszam że się wtrącam w prywatną konwersację ale zauważyłam że piszecie i BNY Mellon i macie jakieś informacje. Sama myślałam żeby startować do BBH ale jednak postanowiłam że czas na przeprowadzkę więc stawiam raczej na Mellona.
                                        Niestety jeszcze nie znalazłam żadnych opinii na temat atmosfery w pracy, możliwości rozwoju, warunków pracy itp. Jeśli coś wiecie to byłabym wdzięczna za informacje (ihriel1@gazeta.pl)

pozdrawiam,

Gość: Maggie 31.03.12, 00:27 Odpowiedz
                                      Stevie jesteś mega żałosny! Nie dostałeś się, to zamiast podkulić ogon i uświadomić sobie że okazałeś się cienkim bolkiem dla nich to musisz teraz swoje smuty na forum pisać. 'Żałuj BBH, Panie z CFW niekompetentne'. Ale mam LOL z Ciebie. Takich pędraków co popracują rok lub dwa w UBS czy SSB i wydaję im się że są ch.. wie jakimi brokerami i chcą zarabiać 10k na łapę żal mi najbardziej :) Dzieciaki za pora wyjść z piaskownicy :) Nie dla psa kiełbasa :))))

Gość: stevie do marry 01.04.12, 13:08 Odpowiedz
                                        WOW! To bylo super dorosle i trafne! Szczerze niewiele rozumiem z Twojego tekstu i czemu nie wylejesz swoich glebokich przemyslen na pudelku, ale ok masz prawo do swojego zdania.(co nie zmienia faktu do jego braku przy ocenianiu ludzi ktorych nie znasz) Mam jednak podejrzenia ze w jakis sposob jestes zwiazana z CFW i cos Cie zabolalo. Nadzieja matka glupich ale moze szczesliwie nigdy nie bedziemy pracowac razem.
                                        Mimo wszystko zycze Ci powodzenia i duzo dobrego, szacunku do ludzi,takiego doswiadczenia/posady jaka mam i ciesze sie ze moglem dac Ci LOL. Jak widzisz z poprzednich watkow nie oceniam negatywnie firmy BBH. Staram sie pomoc i odpowiedziec zainteresowanym na ich pytania. Jesli cos Ci sie nie podoba na forum lub w watku nikt nie zmusza Cie do czytania moich "zalosnych" tekstow, mozesz zalozyc wlasny, zlozyz skarge do administratora etc. BYE!

Gość: sorry...Maggie:P 01.04.12, 13:09 Odpowiedz

Gość: maggie 01.04.12, 14:37 Odpowiedz
                                          Tak jestem związana z CFW i nie mam czym się w pracy zajmować tylko śledzę wpisy dzieciaków na forum. Weź się puknij w łeb. Nie dziwię się, że niczego nie zrozumiałeś z mojego tekstu bo z Twoich wcześniejszych wpisów od razu biło na odległość, że jesteś niedojrzałym dzieciakiem (niech zgadnę - student z rocznym doświadczeniem w którejś z krakowskich korporacji). Gościu, rozpisujesz się tu nt. procesu rekrutacji, jaki tam wysoki poziom etc. po czym dostajesz odmowną odpowiedź i już wszystko wokół jest be, ale nie popatrzysz krytycznie na siebie że okazałeś się za słaby. Trochę pokory życzę na przyszłość. Popracuj dłużej niż rok w jednym miejscu, zobacz czy dostaniesz awans (jeśli tak to znaczy że może naprawdę jesteś dobry w tym co robisz), a jeśli nie to podkul ogon i nie obrażaj ludzi którzy wykonują uczciwą pracę. Ehh, z kim ja tu wogóle polemizuję, typowy przykład dzieciaka z pokolenia X...

Gość: stevie 01.04.12, 16:39 Odpowiedz
                                            Sam nie wiem chyba sie zakochalem. Nie to jednak nie to...coz moge powiedziec. Nie napisalem nigdzie ze wszystko jest be. Napisalem tylko ze obsluga Pan z CFW jest be. Mam takie prawo, bylem ich klientem i uwazam ze nie wykonuja swojej pracy tak dobrze jak np ludzie z innych agencji. Ciesze sie ze mam od ponad 5 lat prace. Niedlugo zaczynam prace w innym banku i z tego tez sie ciesze i sie z tym godze - widocznie tak mialo byc. Czytajac nieprzychylne BBH wpisy na tym forum ciesze sie jeszcze bardziej. Nie chce mi sie gadac tu wiecej o mnie, nie potrzebuje sie tlumaczyc i tak wiesz przeciez lepiej i wiecej o mnie niz ja sam-hahaha!
                                            Radze Ci poswiecic ta energie ktorej masz w nadmiarze na inne bardziej pozyteczne rzeczy niz trollowanie. Mozesz np prostowac banany! O! Bedziesz miala przynajmniej hobby!
                                            BYE szpeczjalistko!
    • IP: 89.126.111.*

Gość: Kamil 31.03.12, 01:05 Odpowiedz
      Dla zainteresowanych jak wygląda BBH od podszewki:
      www.glassdoor.com/Reviews/Brown-Brothers-Harriman-Reviews-E3668.htm
      szczera prawda o BBH i opinie nie tak pozytywne jak się wydaje.
      Ciekawy jest zwłaszcza wątek o umowach czasowych, poczytajcie sobie jaka jest rotacja na takich stanowiskach. I ogólnie kultura korporacyjna - jedno wielkie kolesiostwo i niskie morale. To już nie ta sama firma co kiedyś. W BBH w Ire i Lux pracowali moi znajomi więc mam opinie o tej korporacji z pierwszej ręki.
      A co do wątku ze zdjętym zegarkiem i przekonania w 60 sek aby kogoś przyjąć do pracy. No po prostu żenada. Jeżeli w wykonaniu jednej z osób o której myślę, to już żenada wyjątkowa.

Gość: bolo 31.03.12, 11:15 Odpowiedz
        przydało by się jeszcze jedno, ile proponują kasy ? nie chce się marnować 1.5 h przez tel (bateria:D + urlopu na jakiś farmazon w stylu 3k brutto od najniższego, 4k wyżej itp itd...
        • IP: 89.126.80.*

Gość: Kamil 31.03.12, 12:37 Odpowiedz
          Na tamtej stronie znajdziesz też dane odnośnie zarobków. Ale generalnie BBH oferuje zarobki mniejsze w stosunku do konkurentów na rynku. Zależy też w jakiej dziedzinie ktoś się specjalizuje. Jeżeli niszowa, to wtedy jest to bardzo dobre zajęcie. W obecnej sytuacji na świecie tnie koszty jak wszyscy i uwielbia umowy czasowe. A o nadużyciach w tej kwestii wypowiedziało się też sporo osób na tamtej stronie.
          Znając ich na pewno skuszą jakąś część przyjętych w pierwszej kolejności trochę lepszymi zarobkami. Wiadomo, aby przyciągnąć co lepszych a z czasem jak opadnie pierwsze wrażenie, to ...zobaczycie sami co się będzie działo. No chyba,że poszli po rozum do głowy i nie powtórzą błędów z przeszłości, których coraz więcej osób pracujących tam ma świadomość "BBH way of doing things" m.in stosunek kierowników i menadżerów do ludzi, którzy wykonują pracę dla nich. Nie daj Boże bądź lepszy od swojego kierownika w tym co robisz to on zrobi wszystko abyś nie awansował, na pytanie dlaczego nie masz awansu pomimo umiejętności i kwalifikacji - powie ci,że masz złe soft skills - czytaj nie kolegujesz się z kierownikiem, nie chodzisz z nim na piwo, nie wielbisz go i nie przymykasz oczu na jego etykę zawodową i stanowisz zagrożenie dla jego reputacji. To bardzo hierarchiczna organizacja i tajemnicza, ale kluczem do rozwoju tam i awansów jest po prostu kolesiostwo i nepotyzm. Czyli jak większość wielkich korporacji.
          Oczywiście to jest zawsze praca, i lepiej ją mieć niż nie mieć, ale po kilku miesiącach dochodzi się niestety do wniosku - learn as much as you can (if you actually have to) and run away.
          Aha, patrząc na moich znajomych, którzy mieli do czynienia z tą firmą - oni wszyscy odeszli po kilku latach/miesiącach bo dostali o wiele lepszą pracę. I nie dajcie się nabrać na to pierwsze dobre wrażenie.

Gość: bolo 31.03.12, 15:06 Odpowiedz
            na glassdoor nie zobacze kasy jaka proponuja w polsce... chociażby dlatego że nie zaczęli tu nawet byznesu, zresztą nie zobaczę nawet gdyby zaczęli bo to nie jest polskie forum........................................................................................................ ileż to by nerwów oszczędzono informując o zarobkach przy ofercie pracy i ileż to mniej pracy miałyby agencje rekrutacyjne i działy hr :D sama oszczędność...
            • IP: 89.126.80.*

Gość: Kamil 31.03.12, 19:25 Odpowiedz
              Podejrzewam, że na szeregowym stanowisku to będzie średnia rynkowa no i należy się liczyć z formą umowy jako umowa zlecenie lub czasowa i odpowiedzi ze sporym opóźnieniem. Nie podawali wysokości wynagrodzenia nawet w ogłoszeniach w Ire, co przecież tam jest standardem. Powodzenia mimo wszystko i nie dajcie się zachłysnąć bajkami o unikalnej kulturze partnerstwa ani zastraszyć.

Gość: stevie 01.04.12, 12:56 Odpowiedz
                kto wie moze doczekamy czasow kiedy beda podawane zarobki w ofercie pracy. Na chwile obecna to co dzieje sie na naszym rynku pracy, przy jednoczesnym pozwoleniu wladz i braku decyzji dobrze nie wrozy. Ja wiem ze wrazenia z rozmow sa rozne, ja mialem dobre ale znam kogos kto ma z ostatniej rozmowy bardzo zle wspomnienia. Zostal na niej niejednokrotnie obrazony. Co czlowiek to zdanie, sam sie nie dostalem ale licze na to ze ludzie ktorym sie powiedzie stworza dla siebie przyzwoite srodowisko pracy.

Gość: Kamil 03.04.12, 19:41 Odpowiedz
                  Co człowiek to zdanie - no i właśnie to też cecha charakterystyczna praktyk rekrutacyjnych prowadzonych przez tą korporację. Co zaś do osoby, którą obrazili to po prostu bark słów na takie traktowanie. Warto tą sprawę nagłośnić.
                  Ale generalnie robienie schodów i śrubowanie wymagań podczas rekrutacji jest tez typowe dla tzw stanowisk rutynowych, które w praktyce okazują się mało atrakcyjne. Chodzi o to, aby kandydat pomyślał - tyle już przeszedłem podczas rekrutacji, więc dlaczego miałbym zrezygnować.

Gość: gosc 2 01.04.12, 18:00 Odpowiedz
                Czesć Kamil, ciekawa jestem na czym opierasz swoje opinie; są dość krytyczne w stosunku do pozostrałych...
                • IP: 81.219.145.*

Gość: Leszek 03.04.12, 13:14 Odpowiedz
                  tu akurat się zgadzam, wysyłają człowiekowi ofertę, opis stanowiska, zapraszają do rekrutacji, obiecują oddzwonić i kontakt się urywa. Dzwonie to mówią, że ogłoszenie na stronie już nie aktualne (dodane 2 h wcześniej).
                  Słaba ta agencja

Gość: Kamil 03.04.12, 19:34 Odpowiedz
                  Na czym je opieram - tak jak już wcześniej pisałem - na opiniach byłych pracowników z podanej przez mnie strony i na opiniach byłych pracowników, m.in moich znajomych. Sam pracowałem w amerykańskich korporacjach, więc znam je od podszewki i realia w nich panujące. Także w tej.

Gość: x 06.04.12, 22:10 Odpowiedz
                    Bardzo sie zawiodlam na BBH. Na poczatku mowiono ze chca 200 osob. Jak bylam na 4 rozmowie okazalo sie ze 200 ale do konca 2016. 50 do konca roku jesli chodzi o fund accountant a z tego 2/3 new hire z ekonomicznej czyli jednym slowem ok 10 osob doswiadczonych na teraz. Zawiodlam sie na sposobie rekrutacji: kilkakrone przekladanie rozmow, wyrazanie sie z lekcewazaco o innych firmach-MALO profesjonalne. Szkoda bo zapowiadali sie niezle.

Gość: Kamil 07.04.12, 13:47 Odpowiedz

> Na poczatku mowiono ze chca 200 osob. Jak bylam na
                      > 4 rozmowie okazalo sie ze 200 ale do konca 2016. 50 do konca roku jesli chodz
                      > i o fund accountant a z tego 2/3 new hire z ekonomicznej czyli jednym slowem ok
                      > 10 osob doswiadczonych na teraz.

Czyli kolejny raz przejawia się wątek "wielkiej niewiadomej" , co jak i kiedy, czyli dezinformacja.

> Zawiodlam sie na sposobie rekrutacji: kilkak
                      > rone przekladanie rozmow, wyrazanie sie z lekcewazaco o innych firmach-MALO pro
                      > fesjonalne. Szkoda bo zapowiadali sie niezle.

Typowe dla tej korporacji to mówienie źle o konkurentach. Profesjonalna firma NIGDY nie mówi źle o konkurencji. Ciekawe,że właśnie z tą konkurencją się spotkali i rozmawiali o możliwościach założenia firmy tutaj w Polsce. O planach BBH w Polsce mówiono w kuluarach od dawna, ale nie ma to przełożenia na szacunek wobec potencjalnych pracowników (bo opisane tu zachowania z rozmów rekrutacyjnych to po prostu brak szacunku). Swoja drogą to ciekawy jestem kto z BBH prowadzi rekrutację?

Głowa do góry, nie ma czego żałować. Oszczędziłaś sobie jeszcze większych rozczarowań. To była dobra firma, ale niestety zmieniła się na gorsze przez ostatni rok. Dobrzy pracownicy z niej odchodzą. Wśród nich byli moi znajomi, którzy są cenionymi pracownikami w innych firmach na warunkach o jakich kadra kierownicza z BBH może tylko pomarzyć. Więc nic straconego i powodzenia w szukaniu pracy.

Gość: KR 10.04.12, 15:34 Odpowiedz
                        Ogólnie rzecz ujmując czy BBH oferuje swoim pracownikom lepsze wynagrodzenie w stosunku do tych oferowanych obecnie w SS??
                        Czy to prawda że firma planuje tylko 200 pracowników, jakiś update??

Gość: mat 10.04.12, 16:07 Odpowiedz
                          Firma docelowo planuje zatrudnic 400 osób. Takmi powiedziano na rozmowie, którą miałam z osobami z BBH. W tym roku natomiast zatrudni tylko 80.
                          • IP: 139.149.31.*

Gość: x 16.04.12, 11:26 Odpowiedz
                            mi powiedziano ze 200 do konca 2016 roku . teraz ok 50 (wliczajac sprzataczki, recepcje, ksiagowosc, trening dep, IT itd) . Mojej znajomej powiedzieli ze chca od 1 lipca dopiero ruszyc . Sami nie wiedza. Mieli miec siedzibe na Lubiczu ale przez ich niezdecydowanie lokalizacja im przepadla.i teraz zostalam im Buma. BBH to jeden wielki balagan

Gość: stevie 16.04.12, 11:40 Odpowiedz
                              nom bajzel maja przedni, gratuluje zebrania tylu negatywow i podkladania sobie samemu klod pod nogi juz na poczatku dzialalnosci....a tak sie State bal ze mu pracownikow beda krasc, wychodzi na to ze BBH moze sie bac ze nikogo konkretnego nie znajdzie...pfffffffff
                              i taki caly Karkow i 80% tutejszych SSC, LOL
    • IP: *.183.217.140.dsl.dynamic.t-mobile.pl

Gość: tttomek 16.04.12, 20:06 Odpowiedz
      Witam,

Czy ktos spoza finansow (HR, IT) dostal tam juz prace? A w finansach wciaz zatrudniaja? Czy tam sie jeszcze w ogole cos dzieje?

Gość: nieporozumienie 28.04.12, 15:22 Odpowiedz
        Zmarnowany czas i dni urlopowe na rozmowy! 3 dokładnie, trwające do godziny; 4-ta potwierdzona mailowo i telefonicznie ... no co tu dużo mówić - zostałem zwyczajnie olany. Firma podobno wystartuje w Lipcu. Tylko kto z nas będzie teraz chciał ryzykować współprace z tak niepoważną firmą?
        • IP: 89.126.115.*

Gość: Kamil 01.05.12, 20:03 Odpowiedz
          Dlatego co poważniejsi pracownicy odeszli z niej. I niejeden z nich powiedziałby ,że BBH to gigantyczny burdel.
          Swoją drogą to zawsze ciekawe jest to, co stoi za takim bałaganem i w czyim interesie to leży.
          Szkoda, bo to była dobra marka, ponad 100 letnia tradycja (może za wyjątkiem wspierania nazizmu), ale co dalej zrobić z tym wszystkim i pchnąć w XXI wiek, to pomysłu nie ma.
          Rozczarowaliście się, ale głowa do góry, są lepsze firmy i lepsze zajęcia. I ludzie - z praca w Polsce jest jak jest, ale pamiętajcie żeby się szanować.

Gość: gosc 15.05.12, 00:28 Odpowiedz
          Hej,
          Czy ktos z Was kto bral udzial w rozmowach face-to-face z przedstawicielami BBH z koncem kwietnia otrzymal oferte? obiecywali dac znac najpozniej w tydzien, dni leca, a oferty brak...
      • IP: 139.149.1.*

Gość: Marek 29.05.12, 07:24 Odpowiedz
        Do mnie dzwonili gdzieś w Marcu z propozycją w IT (developer). To była jedyna rozmowa i do tej pory się nie odezwali. Powtarzające się tu opinie, że firma niezorganizowana, że sami nie wiedzą czego chcą, że nawet biura jeszcze nie mają, są dość niepokojące, ale brzmią znajomo. Mnie też babka nie była w stanie dać żadnych konkretów.

Co do zarobków to powiedziałem że moje oczekiwania zaczynają się na poziomie 11k, ale babka się do tego nie ustosunkowała. Nie usłyszałem ani tak, ani nie, ani nawet widełek. Dziwna firma.
        • IP: 91.198.177.*

Gość: maniek 11.06.12, 17:04 Odpowiedz
          No ja właśnie też aplikowałam na stanowisko Developera
          Rozmowę miałam w kwietniu.
          Potem odezwali się po miesiącu z pytaniem o wymiar godzin i oczekiwania.
          Dzisiaj się odezwali po 3 tygodniach od ostatniej rozmowy, ale nie odebrałam, więc nie wiem o co może chodzić...
          Naprawdę już nic nie rozumiem.

Gość: haha 13.10.12, 11:21 Odpowiedz
          pewnie własnie skończyłeś studia, krzyknąłeś 11, pani parsknęła śmiechem i się rozłączyła

Gość: m 29.05.12, 18:34 Odpowiedz
      Czy ktoś już wie, gdzie będzie docelowa siedziba firmy?
      Obecnie są zarejestrowani na Lubicz, biuro mają na Wadowickiej, a chcą się przenieść gdzieś do centrum.
      • IP: *.i-bud.eu

Gość: wisnia 29.05.12, 21:53 Odpowiedz
        Mysle, ze oni sami tego jeszcze nie wiedza...
        za kazdym razem inna wersja wydarzen... rozmawialam z dwiema kobietami i obie miaja sie w zeznaniach... no coz... zobaczymy co im z tego wyjdzie;)
        Jutro mam miec rozmowe... zobaczymy co tym razem uslysze...:)

Czy ktos juz dostal od nich oferte pracy?
        • IP: *.ip.netia.com.pl

Gość: saba d'ag 30.05.12, 11:34 Odpowiedz
          wisnia w jakim dziale na jakie stanowisko ? bo ja mam finałową w piatek?

Gość: Wisnia 30.05.12, 16:41 Odpowiedz
            Do operations, mialam dzisiaj pierwsza wstepna rozmowe z babeczka z CFW. Jak wygladal caly proces rekrutacji? A ty gdzie startujesz?

Gość: sabadag 05.06.12, 12:13 Odpowiedz
              ja juz po spotkaniu z mangementem, czyli teoretycznie finałowej rozmowie, ja rowniez do operations, na jakie dokladnie stanowisko skladalas ? rozmowa mega pozytywna, tematy caly czas były, zarowno o firme jak i cv, ale z mojej strony czuje ze mogl byc jeszcze lepszy performance. teraz od piatku siedze na szpilkach i czekam na decyzje

Gość: white flower 05.06.12, 20:53 Odpowiedz
                Do mnie juz dzis zadzwonili, ze dostalam prace w operations. Bylam na rozmowie w piatek.

Gość: wx 05.06.12, 22:18 Odpowiedz
                  na jakim stanowisku ?

Gość: shaka 06.06.12, 09:09 Odpowiedz
                    i czy dzwonili z CFW czy bezposrednio z BBH? aplikowal ktos na CA reorg?

Gość: clemento 11.06.12, 16:48 Odpowiedz
                      wiadomo juz kiedy startuja? No i gdzie w koncu siedziba?
                      • IP: *.ksi-system.net

Gość: szazamm 11.06.12, 22:59 Odpowiedz
                        czy ktoś aplikował na Client Cash Management Rep ? ew Custody Rep? jak wygląda rekrutacja dla gradów? coś z wiedzy specjalistycznej wymagają? dzięki za odp!

Gość: wiwi 12.06.12, 21:31 Odpowiedz
                          tez wczoraj mi to podeslano:)
                          Ty juz po rozmowie? O co pytali?

Gość: filip 19.06.12, 09:21 Odpowiedz
                            ja miałem rozmowę telefoniczną. cała po angielsku, ok 20 min, bardzo sympatyczna. najpierw kolo sam się przedstawił i firmę potem poprosił o przedstawienie siebie. nie pytał "jak z kartki" ale nawiązywał do tego co się powiedziało. teraz mam do uzupełnienia testy z języka i matematyczne. zobaczymy:)

pz
                            • IP: *.cht-bng-013.adsl.virginmedia.net

Gość: Kate 19.06.12, 17:39 Odpowiedz
                              A na jakie stanowisko aplikowales? Ja dzisiaj rowniez mialam rozmowe i dzwonila do mnie babka z IT Management w U.S.A. Rozmowa trwala okolo pol godziny i bardzo pozytywnie ja odebralam. Ja zlozylam aplikacje na Graduate IT position. Powiedziano mi ze jutro otrzymam test z HR do wypelniania i po 11 lipca beda spotkania 1:1

Gość: autorrr 06.07.12, 15:16 Odpowiedz
                                ja juz po rozwiazalem test z busines eng i matematyczny . Teraz mam miec rozmowe w BBH w KRK.
                                Graduate IT . Nie wiecie jak to dalej wyglada? Ile jest tych etapów?
                                Najpierw rozmowa z HR a dopiero pozniej decydująca?
                                Wie ktos ile w tym IT graduate daja ?

Gość: authorrr 06.07.12, 15:17 Odpowiedz
                                  ja juz po rozwiazalem test z busines eng i matematyczny . Teraz mam miec rozmowe w BBH w KRK.
                                  Graduate IT . Nie wiecie jak to dalej wyglada? Ile jest tych etapów?
                                  I jakie pytania?
                                  Najpierw rozmowa z HR a dopiero pozniej decydująca?
                                  Wie ktos ile w tym IT graduate daja ?

Gość: katie 11.07.12, 13:56 Odpowiedz
                                    czy mozecie mi udzielic informacji czy na koniec rozmowy telefonicznej wam mowiono ze dostaniecie test czy pozniej ktos sie do Was odezwal?a jesli tak to po jakim czasie??bede wdzieczna za odpowiedz:)

Gość: blu 11.07.12, 18:20 Odpowiedz
                                      Dostalam info o testach na koniec rozmowy, ze CFW wysyla moja kandydature do BBH i oni przysla mi info o testach no i tak sie stalo... po paru dniach przyszlo zaproszenie na testy;)
                                  • IP: *.ists.pl

Gość: etka 11.07.12, 17:39 Odpowiedz
                                    Ja też aplikowałam na graduate, ale nie IT tylko Investments&Operations więc myślę, że podobnie to wygląda. Po testach dostałam maila z zaproszeniem na rozmowę w Krakowie na Wadowickiej i to jest już ostatni etap. Rozmowa była z dwoma managerami, oni chyba przyjeżdżają tutaj na kilka dni tylko na rozmowy kwalifikacyjne, więc wybór terminu nie jest zbyt elastyczny (ja dostałam do wyboru 4 dni). Rozmowa bardzo miła i trwała niecałe pół godziny ;)
przejdź do: 1-100 101-200 201-202
(101-200)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.