Brown Brothers Harriman start opinie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Siema wszystkim,

Kto już aplikował BBH w Krakowie? Jakie opinie, jak potoczyły się Wasze rozmowy? Słyszałem o tym, że zostały już zaplanowane jakieś wyjazdy szkoleniowe? Ktoś wie gdzie będzie siedziba nowej placówki BBH?
    Ja o BBH dowiedziałem się kiedyś w Luksemburgu od znajomych, spotkałem kilka osób które tam pracowały. Wszyscy byli b.zadowoleni, ALE kto narzeka np. na to że mało zarabia:D?
    Cóż na rynku robi się coraz ciekawiej, tylko w tym roku BBH i BNYM w Wrocku. Czyli do stawki razem z SST, Citi i RBS w Wawie. Ciekawe czy szpeczjalisty zaczną w końcu więcej zarabiać w tym sektorze. Nie lada problem może mieć state. Skąd teraz wezmą 1600 osób, szczególnie że BBH i BNYM chcą ściągnąć do siebie doświadczoną kadrę.
    Życzę wszystkim powodzenia!
    • Gość: autorrr IP: *.toya.net.pl 16.03.12, 23:07
      zastanawiam się czy aplikować tam
    • Gość: mate IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.12, 11:59
      aplikowałem, we wtorek mam ostateczną rozmowę, rekrutacja ciężka i spora selekcja z tego co mi wiadomo, powodzenia wszystkim, siedziba ma być na ul. lubicz.
      • Gość: szellka IP: *.20.pxs.pl 18.03.12, 17:42
        czy to będzie na zasadzie zwykłych korporacji od których oczy bolą w Krk czy raczej coś ambitniejszego? Rozmowa po angielsku czy mieszana?
      • Gość: Dżorcz IP: *.dynamic.chello.pl 18.03.12, 17:42
        Mate, możesz napisać coś więcej? Chodzi mi głównie o informację, z ilu etapów składa się rekrutacja oraz czego mniej więcej można się spodziewać na poszczególnych z nich :)
      • Gość: tom IP: *.home.aster.pl 19.03.12, 17:06
        To chyba tylko pilot i duza szansa, ze moze nie wypalic w obecnej sytuacji firmy, a wtedy co? wszyscy nowo zatrudnieni zostaja po 3 miesiacach bez pracy. Gra nie warta swieczki.
      • Gość: 84 IP: *.ntlworld.ie 20.03.12, 19:03
        Mozesz napisać cos wiecej? Na jaką pozycje aplikowales?
        • Gość: p IP: *.ghnet.pl 20.03.12, 19:43
          jak z kasa?
          • Gość: mate IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.12, 20:16
            siemano! ja już po ostatnim etapie :) wszystkie etapy bardzo sprawdzające wiedzę o fund accountingu! kolega co pisał o pilocie chyba nic nie wie o planach firmy :) jak ktoś chce pewnych informacji niech skrobnie: adresanonimowy60@gmail.com, pozdro! $$$$ 7k na start bez doswiadczenia ;)
            • Gość: p IP: *.ghnet.pl 20.03.12, 23:59
              e to jak 10k nie ma to odpuszczam ;) o fund acc to pewnie na stawowisko fund acc lol, wiedza musi byc zabojcza :)
              • Gość: mate IP: 192.250.56.* 21.03.12, 06:38
                akurat na team leadera kolego ;) zabojcza jak zabojcza, 4lata w blackrocku w UK
                • Gość: stevie IP: *.mespce.com 21.03.12, 08:44
                  Ja juz tez po ostatnim etapie. Czekam na odpowiedz. Jak bedzie sie zobaczy ale z tego co wiem to opinie ze to pilot itp pochodza raczej z StateStreet, ktory robi po gaciach bo na rozmowach z BBH i BNYM spotkalem samych znajomych(Panowie z SST czas zmienic model operacyjny i pensje...).
                  Bardziej podobala mi sie rozmowa w BBH. Nie bylo takiego spedu, rozmowy sprawdzaly mocno wiedze i bylo o wiele bardziej profesjonalnie. Do tego BBH ma bardziej ambitne plany na Polske niz na ta chwile BNYM. Tam starano mi sie udowodnic ze bede sie nudzil z moim doswiadczeniem bo firma dopiero rusza.
                  Dla zainteresowanych odbywas sie to tak:
                  1)szukasz oferty na stronie BBH i aplikujesz lub kontaktujesz sie z Paniami z CFW i skladasz aplikacje(czasami pojawiaja sie na pracuj oferty z BBH na stanowiska seniorow,TL,MNG etc). W kazdym razie i tak skontaktuje sie z Toba CFW bo przeprowadza cala rekrutacje dla BBH.
                  2)Dzwoni ktos z US lub Panie z CFW(u mnie to i to, rozpatrywali mnie pod kontem 2 stanowisk). Jesli widza ze masz doswiadczenie w ksiegowosci, funduszach inwestycyjnych to kieruja Cie dalej. Jesli nie to bedziesz mial krotka rozmowe wstepna, taki quick check.
                  3)Najbardziej nieprzyjemny etap - rozmowa telefoniczna. Dluga, nawet do 2 godzin, gdzie zostaniesz przemielony od deski do deski i to glownie z finansow, instrumentow finansowych, wplywu operacji na fundusz(mowie tu o wyzszych stanowiskach). Lepiej miec wtedy spokojnie gdzie usiasc i kartke papieru. Zalezy na kogo sie trafi(sa 2 osoby z US-HR Rep. i IRL lub LUXa-TL lub MNG) i kto jakie ma doswiadczenie w prowadzeniu takich rozmow telefonicznie.
                  4)Po wszystkim zaproszenie na spotkanie z osobami w Kraku w sali konferencyjnej hotelu. Rozmowa na temat(doswiadczenie, moze pasc jakies pytanie techniczne) + soft skills.
                  Na koncu krotki tescik sprawdzajacy kompetencje i obszary do uzupelnienia.

Oczywiscie wszystko po ang. Co do pensji to jak zwykle jest to kwestia indywidualna, zalezna od doswiadczenia i stanowiska. Oczywiscie jesli ktos spodziewa sie pensji kolegow z IRL lub LUXa to jej nie dostanie i bedzie wiecznie niezadowolony. BBH i inne firmy uciekaja z tych krajow wlasnie dlatego ze powstalo tam za duzo podobnych placowek a pracownicy podbili tak pensje w tej branzy ze zwyczajnie jej nie stac na ich pokrycie.
                  Jestem pewien ze kazdy z doswiadczeniem lub studiami, zainteresowaniem ryn.fin, bankowoscia i olejem w glowie sobie poradzi.
                  Szczerze mam nadzieje ze z takimi Muppetami pokroju: podaj kwoty lepiej, daj pytania etc nie bede pracowal jesli sie dostane bo wtedy bedziemy miec samych szpeczjalistow jak w wielu innych biurach tego miasta. Jesli ktos chce moge mu pomoc przygotowac sie do rozmowy. Wskazac zrodla, literature, napisac troche o standardowych pytaniach dla spr. umiejetnosci soft.

PS. Co do biura to na Lubiczu jest siedziba BM Banku. Gdzies musieli sie zarejestrowac. Nie chca jeszcze podac miejsca dokladnie bo nie maja potwierdzonej na 100% lokalizacji(ktora jest w przygotowaniu). Czesc ludzi pojechala juz do Luxa ale wroca za 2-3 miesiace a niektore projekty wypala ok maja.

POWODZENIA!
                  • Gość: mate IP: 192.250.56.* 21.03.12, 09:31
                    Stevie praktycznie wyczerpal temat! do jakiego dzialu aplikowales? moze zaczniemy razem...
                    dodalbym, ze wymienione przez Ciebie tematy moga sie roznic w zaleznosci od zespolu do jakiego aplikujesz, zatem nie mozna zbytnio generalizowac. Panowie VP calkiem przyjemni, najciekawszy moment rozmowy to jak jeden z nich sciaga zegarek i mowi Ci ze masz 60 sekund na przekonanie jego zeby Cie przyjal :)
                    • Gość: stevie IP: *.mespce.com 21.03.12, 15:39
                      60 sekund to nawet lepsze od mojego. Nagle na kartce dostajesz pytanie i masz szybko odpowiedziec 19x19 - LOL...
                      Ja aplikowalem na FA i do FR. Tylko jak wspomnialem trzeba sie dobrze przygotowac do rozmowy telefonicznej i zawalilem chyba FA. Stres w pracy, z telefonem na zewnatrz...wiatr,deszcz i wilki jakies- hahaha. Nauczony doswiadczeniem do FR siedzialem juz na krzesle, popijalem kawke i rozwiazywalem pytania na kartce.
                      Dostalem juz odpowiedz z BNY w Wrocku pozytywna ale czekam na BBH. Ma byc pod koniec albo w przyszlym tygodniu w poniedzialek. Wczoraj mialem rozmowe.
                      A Ty mate, kiedy i gdzie zaczynasz, IRL czy LUX Team?;)
                  • Gość: 84 IP: *.ntlworld.ie 21.03.12, 18:42
                    Wiesz moze czy office bedzie w Krakowie? Z tego co słyszałem rozważaja Warszawe.
                    Mozesz powiedzic po jakim czasie sie do Ciebie odezwali?
                  • Gość: 84 IP: *.ntlworld.ie 21.03.12, 18:54
                    Stevie możesz więcej napisać o rodzaju pytań? Mam na myśli czy są czysto techniczne, dotyczące danego stanowiska czy bardziej nastawione na ogólną wiedze o finansach? Na co zwrócić uwagę? Aplikowałem na stanowisko senior transfer representative. Mam 3 letnie doświadczenie ale po tym co napisałeś o interwiew nie jestem juz taki pewien pozytywnej odpowiedzi
                    • Gość: stevie do 84 IP: *.dynamic.chello.pl 21.03.12, 20:18
                      Hej,

Rozważali Warszawę ale wybrali Kraków finalnie więc siedziba będzie tutaj na miejscu.(może tutaj na miejscu nie jest odpowiednie jeśli nie pracujesz i nie mieszkasz w Krk...).
                      Co do pytań to z moich rozmów wynikało że są odpowiednie do stanowiska i opisu obowiązków oraz oczekiwań. Tak było w moim przypadku. Dodatkowo padają pytania z finansów ale to są pytania na które pracując na jakimkolwiek stanowisku finansowym odpowiedź trzeba znać. Przykładowo jak ksiegować fakturę, jaki jest wspólny element sprawozdań finansowych. Oczekują że podasz przykład + dużej motywacji do dołączenia akurat w szeregi ich instytucji(tylko gdzie tak nie jest). Polecam przygotować się i odświeżyć sobie wiedzę z zeszytów CFA. Na Twoim miejscu śmiało bym aplikował. Sam mam w sumie 5 letnie doświadczenie w tym większość w branży związanej z funduszami, giełdą i pracą w banku.
                      • Gość: mate IP: *.play-internet.pl 24.03.12, 10:28
                        Stevie ja tez czekam na odpowiedz:-) FR rowniez.czy my sie przypadkiem nie spotkalismy we wtorek???:-) bo widze z poprzedniego postu ze tez miales rozmowe 20tego:-)
                        • Gość: stevie IP: *.mespce.com 26.03.12, 10:28
                          Jesli byles 2 w kolejce to tak;D. Startowales na supervisora czy seniora? Wiesz juz cos, ciekawy jestem czy dzis zadzwonia i poprawia mi humor;)
                          • Gość: harry IP: 82.160.60.* 26.03.12, 20:58
                            czyli prawicie, że fyrma porządna, nie ta w stylu learn as much as you can and spier****** tylko profeska, zadowolenie z pracy, kompetentni przełożeni, ambitne projekty, zero typków z kupionym/wybiedzonym/wychodzonym dyplomem i doświadczeniem w pici polo doradztwa kredytowego lub ksero/wpisywaniem fv (czytaj doświadczenie w finansach !). No way :D Firma rekrutująca ma niższe wymagania na te same stanowisko, WHY ?

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

• Kategorie tematyczne
  • Najnowsze wątki
  • Więcej forów
  • Więcej wątków na ten temat
  • Tagi
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.