• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Brown Brothers Harriman start opinie

• IP: *.dynamic.chello.pl 10.03.12, 00:46
    Siema wszystkim,

Kto już aplikował BBH w Krakowie? Jakie opinie, jak potoczyły się Wasze rozmowy? Słyszałem o tym, że zostały już zaplanowane jakieś wyjazdy szkoleniowe? Ktoś wie gdzie będzie siedziba nowej placówki BBH?
    Ja o BBH dowiedziałem się kiedyś w Luksemburgu od znajomych, spotkałem kilka osób które tam pracowały. Wszyscy byli b.zadowoleni, ALE kto narzeka np. na to że mało zarabia:D?
    Cóż na rynku robi się coraz ciekawiej, tylko w tym roku BBH i BNYM w Wrocku. Czyli do stawki razem z SST, Citi i RBS w Wawie. Ciekawe czy szpeczjalisty zaczną w końcu więcej zarabiać w tym sektorze. Nie lada problem może mieć state. Skąd teraz wezmą 1600 osób, szczególnie że BBH i BNYM chcą ściągnąć do siebie doświadczoną kadrę.
    Życzę wszystkim powodzenia!
    Edytor zaawansowany
    • Gość: autorrr IP: *.toya.net.pl 16.03.12, 23:07
      zastanawiam się czy aplikować tam
    • Gość: mate IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.12, 11:59
      aplikowałem, we wtorek mam ostateczną rozmowę, rekrutacja ciężka i spora selekcja z tego co mi wiadomo, powodzenia wszystkim, siedziba ma być na ul. lubicz.
      • Gość: szellka IP: *.20.pxs.pl 18.03.12, 17:42
        czy to będzie na zasadzie zwykłych korporacji od których oczy bolą w Krk czy raczej coś ambitniejszego? Rozmowa po angielsku czy mieszana?
      • Gość: Dżorcz IP: *.dynamic.chello.pl 18.03.12, 17:42
        Mate, możesz napisać coś więcej? Chodzi mi głównie o informację, z ilu etapów składa się rekrutacja oraz czego mniej więcej można się spodziewać na poszczególnych z nich :)
      • Gość: tom IP: *.home.aster.pl 19.03.12, 17:06
        To chyba tylko pilot i duza szansa, ze moze nie wypalic w obecnej sytuacji firmy, a wtedy co? wszyscy nowo zatrudnieni zostaja po 3 miesiacach bez pracy. Gra nie warta swieczki.
        • Gość: m IP: *.ghnet.pl 19.03.12, 21:26
          Co miałeś na myśli pisząc o obecnej sytuacji firmy?
      • Gość: 84 IP: *.ntlworld.ie 20.03.12, 19:03
        Mozesz napisać cos wiecej? Na jaką pozycje aplikowales?
        • Gość: p IP: *.ghnet.pl 20.03.12, 19:43
          jak z kasa?
          • Gość: mate IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.12, 20:16
            siemano! ja już po ostatnim etapie :) wszystkie etapy bardzo sprawdzające wiedzę o fund accountingu! kolega co pisał o pilocie chyba nic nie wie o planach firmy :) jak ktoś chce pewnych informacji niech skrobnie: adresanonimowy60@gmail.com, pozdro! $$$$ 7k na start bez doswiadczenia ;)
            • Gość: p IP: *.ghnet.pl 20.03.12, 23:59
              e to jak 10k nie ma to odpuszczam ;) o fund acc to pewnie na stawowisko fund acc lol, wiedza musi byc zabojcza :)
              • Gość: mate IP: 192.250.56.* 21.03.12, 06:38
                akurat na team leadera kolego ;) zabojcza jak zabojcza, 4lata w blackrocku w UK
                • Gość: stevie IP: *.mespce.com 21.03.12, 08:44
                  Ja juz tez po ostatnim etapie. Czekam na odpowiedz. Jak bedzie sie zobaczy ale z tego co wiem to opinie ze to pilot itp pochodza raczej z StateStreet, ktory robi po gaciach bo na rozmowach z BBH i BNYM spotkalem samych znajomych(Panowie z SST czas zmienic model operacyjny i pensje...).
                  Bardziej podobala mi sie rozmowa w BBH. Nie bylo takiego spedu, rozmowy sprawdzaly mocno wiedze i bylo o wiele bardziej profesjonalnie. Do tego BBH ma bardziej ambitne plany na Polske niz na ta chwile BNYM. Tam starano mi sie udowodnic ze bede sie nudzil z moim doswiadczeniem bo firma dopiero rusza.
                  Dla zainteresowanych odbywas sie to tak:
                  1)szukasz oferty na stronie BBH i aplikujesz lub kontaktujesz sie z Paniami z CFW i skladasz aplikacje(czasami pojawiaja sie na pracuj oferty z BBH na stanowiska seniorow,TL,MNG etc). W kazdym razie i tak skontaktuje sie z Toba CFW bo przeprowadza cala rekrutacje dla BBH.
                  2)Dzwoni ktos z US lub Panie z CFW(u mnie to i to, rozpatrywali mnie pod kontem 2 stanowisk). Jesli widza ze masz doswiadczenie w ksiegowosci, funduszach inwestycyjnych to kieruja Cie dalej. Jesli nie to bedziesz mial krotka rozmowe wstepna, taki quick check.
                  3)Najbardziej nieprzyjemny etap - rozmowa telefoniczna. Dluga, nawet do 2 godzin, gdzie zostaniesz przemielony od deski do deski i to glownie z finansow, instrumentow finansowych, wplywu operacji na fundusz(mowie tu o wyzszych stanowiskach). Lepiej miec wtedy spokojnie gdzie usiasc i kartke papieru. Zalezy na kogo sie trafi(sa 2 osoby z US-HR Rep. i IRL lub LUXa-TL lub MNG) i kto jakie ma doswiadczenie w prowadzeniu takich rozmow telefonicznie.
                  4)Po wszystkim zaproszenie na spotkanie z osobami w Kraku w sali konferencyjnej hotelu. Rozmowa na temat(doswiadczenie, moze pasc jakies pytanie techniczne) + soft skills.
                  Na koncu krotki tescik sprawdzajacy kompetencje i obszary do uzupelnienia.

Oczywiscie wszystko po ang. Co do pensji to jak zwykle jest to kwestia indywidualna, zalezna od doswiadczenia i stanowiska. Oczywiscie jesli ktos spodziewa sie pensji kolegow z IRL lub LUXa to jej nie dostanie i bedzie wiecznie niezadowolony. BBH i inne firmy uciekaja z tych krajow wlasnie dlatego ze powstalo tam za duzo podobnych placowek a pracownicy podbili tak pensje w tej branzy ze zwyczajnie jej nie stac na ich pokrycie.
                  Jestem pewien ze kazdy z doswiadczeniem lub studiami, zainteresowaniem ryn.fin, bankowoscia i olejem w glowie sobie poradzi.
                  Szczerze mam nadzieje ze z takimi Muppetami pokroju: podaj kwoty lepiej, daj pytania etc nie bede pracowal jesli sie dostane bo wtedy bedziemy miec samych szpeczjalistow jak w wielu innych biurach tego miasta. Jesli ktos chce moge mu pomoc przygotowac sie do rozmowy. Wskazac zrodla, literature, napisac troche o standardowych pytaniach dla spr. umiejetnosci soft.

PS. Co do biura to na Lubiczu jest siedziba BM Banku. Gdzies musieli sie zarejestrowac. Nie chca jeszcze podac miejsca dokladnie bo nie maja potwierdzonej na 100% lokalizacji(ktora jest w przygotowaniu). Czesc ludzi pojechala juz do Luxa ale wroca za 2-3 miesiace a niektore projekty wypala ok maja.

POWODZENIA!
                  • Gość: mate IP: 192.250.56.* 21.03.12, 09:31
                    Stevie praktycznie wyczerpal temat! do jakiego dzialu aplikowales? moze zaczniemy razem...
                    dodalbym, ze wymienione przez Ciebie tematy moga sie roznic w zaleznosci od zespolu do jakiego aplikujesz, zatem nie mozna zbytnio generalizowac. Panowie VP calkiem przyjemni, najciekawszy moment rozmowy to jak jeden z nich sciaga zegarek i mowi Ci ze masz 60 sekund na przekonanie jego zeby Cie przyjal :)
                    • Gość: stevie IP: *.mespce.com 21.03.12, 15:39
                      60 sekund to nawet lepsze od mojego. Nagle na kartce dostajesz pytanie i masz szybko odpowiedziec 19x19 - LOL...
                      Ja aplikowalem na FA i do FR. Tylko jak wspomnialem trzeba sie dobrze przygotowac do rozmowy telefonicznej i zawalilem chyba FA. Stres w pracy, z telefonem na zewnatrz...wiatr,deszcz i wilki jakies- hahaha. Nauczony doswiadczeniem do FR siedzialem juz na krzesle, popijalem kawke i rozwiazywalem pytania na kartce.
                      Dostalem juz odpowiedz z BNY w Wrocku pozytywna ale czekam na BBH. Ma byc pod koniec albo w przyszlym tygodniu w poniedzialek. Wczoraj mialem rozmowe.
                      A Ty mate, kiedy i gdzie zaczynasz, IRL czy LUX Team?;)
                  • Gość: 84 IP: *.ntlworld.ie 21.03.12, 18:42
                    Wiesz moze czy office bedzie w Krakowie? Z tego co słyszałem rozważaja Warszawe.
                    Mozesz powiedzic po jakim czasie sie do Ciebie odezwali?
                  • Gość: 84 IP: *.ntlworld.ie 21.03.12, 18:54
                    Stevie możesz więcej napisać o rodzaju pytań? Mam na myśli czy są czysto techniczne, dotyczące danego stanowiska czy bardziej nastawione na ogólną wiedze o finansach? Na co zwrócić uwagę? Aplikowałem na stanowisko senior transfer representative. Mam 3 letnie doświadczenie ale po tym co napisałeś o interwiew nie jestem juz taki pewien pozytywnej odpowiedzi
                    • Gość: stevie do 84 IP: *.dynamic.chello.pl 21.03.12, 20:18
                      Hej,

Rozważali Warszawę ale wybrali Kraków finalnie więc siedziba będzie tutaj na miejscu.(może tutaj na miejscu nie jest odpowiednie jeśli nie pracujesz i nie mieszkasz w Krk...).
                      Co do pytań to z moich rozmów wynikało że są odpowiednie do stanowiska i opisu obowiązków oraz oczekiwań. Tak było w moim przypadku. Dodatkowo padają pytania z finansów ale to są pytania na które pracując na jakimkolwiek stanowisku finansowym odpowiedź trzeba znać. Przykładowo jak ksiegować fakturę, jaki jest wspólny element sprawozdań finansowych. Oczekują że podasz przykład + dużej motywacji do dołączenia akurat w szeregi ich instytucji(tylko gdzie tak nie jest). Polecam przygotować się i odświeżyć sobie wiedzę z zeszytów CFA. Na Twoim miejscu śmiało bym aplikował. Sam mam w sumie 5 letnie doświadczenie w tym większość w branży związanej z funduszami, giełdą i pracą w banku.
                      • Gość: mate IP: *.play-internet.pl 24.03.12, 10:28
                        Stevie ja tez czekam na odpowiedz:-) FR rowniez.czy my sie przypadkiem nie spotkalismy we wtorek???:-) bo widze z poprzedniego postu ze tez miales rozmowe 20tego:-)
                        • Gość: stevie IP: *.mespce.com 26.03.12, 10:28
                          Jesli byles 2 w kolejce to tak;D. Startowales na supervisora czy seniora? Wiesz juz cos, ciekawy jestem czy dzis zadzwonia i poprawia mi humor;)
                          • Gość: harry IP: 82.160.60.* 26.03.12, 20:58
                            czyli prawicie, że fyrma porządna, nie ta w stylu learn as much as you can and spier****** tylko profeska, zadowolenie z pracy, kompetentni przełożeni, ambitne projekty, zero typków z kupionym/wybiedzonym/wychodzonym dyplomem i doświadczeniem w pici polo doradztwa kredytowego lub ksero/wpisywaniem fv (czytaj doświadczenie w finansach !). No way :D Firma rekrutująca ma niższe wymagania na te same stanowisko, WHY ?
                            • Gość: stevie IP: *.dynamic.chello.pl 26.03.12, 23:07
                              WHY? fk y thats why! Żarty na bok, jeśli chodzi o firmy rekrutujące to mają jeden cel jak każdy biznes -$$$. Postarają się zrobić wiele by gdzieś sprzedać nowego niewolnika.
                              Moje wrażenia z rozmów sa jak najbardziej pozytywne, mogę mieć już jakieś doświadczenie bo na kilku byłem. Co do pracy w samej firmie znam opinie osób które pracowały i nadal pracują dla BBH w Luksemburgu i Irlandi. Są jak najbardziej pozytywne. Ci sami ludzie pracowali wcześniej w innych firmach i mają porównianie. Jak będzie(jeśli się dostanę...)czas pokaże. A może sam aplikujesz Harry, dostaniesz się to nam powiesz:)
                              • Gość: Harry IP: 82.160.60.* 28.03.12, 19:53
                                ja się dostanę na bank bo to niskie progi... naczy się wymagania na pracę (nie nie nie aplikuje na supervizje, stażu mi nie styka...) obczajam ino czy nie byłoby z deszczu pod rynnę. Lux i IRE to odmienne światy w stosunku do polski :) pozytywne wrażenia z rozmów aka. snucie bajek, baśni i legend o mitycznych warunkach pracy w boskich komnatach oraz nieocenionych kwalifikacjach i zdobytym doświadczeniu cechujących kandydata na jakże poważane i oblegane stanowisko hmmmm nadal nie przekonuje mnie brak własnej lokalizacji, powiedziałbym: nie ma biura to sprawnie i szybko można zwinąć interes jeśli nie wypali saving project "poland", z drugiej strony wiele firm tak pajacuje... niemniej ta jest nowa w pl. cóż racja przekonajmy się co to za profeska :D
                                • Gość: mate IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.12, 12:04
                                  negatyw :) życzę wszystkim powodzenia w rekrutacji!!!
                                  • Gość: stevie IP: *.mespce.com 29.03.12, 13:00
                                    LOOOOOOL negatyw:P powodzenia wszystkim. Mate nie chcesz sprobowac sił w BNYM we Wrocku dostalem tam pozytyw i bardzo dobre warunki. Bye Krakow, zaluj BBH!
                                    Swoja droga pozdrowienia dla Pan z CFW, za beznadziejna wspolprace i brak profesjonalizmu. BBH powinien sie 2 x zastanowic komu i za co placi.
                                    • Gość: mate IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.03.12, 13:08
                                      stevie skrobnij na mój mail: adresanonimowy60@gmail.com , przekażę Ci ciekawe info na priv-ie ;) a w kwestii BNY to też się odezwij gdyż temat bardzo ciekawy!!!czekam, pzdr!
                                      • Gość: ciekaw IP: *.ghnet.pl 29.03.12, 22:30
                                        hej,
                                        mam pytanie odnosnie rekrutacji, ile trwa dni? tylko rozmowa tel i cfw? pytam ze wzgledu na ewentualny potrzebny urlop....dzieki
                                        • Gość: stevie do ciekawy IP: *.mespce.com 30.03.12, 14:28
                                          rekrutacja czas:
                                          1.5 godziny rozmowa telefoniczna poznym popoludniem
                                          1-2 godziny rozmowa face to face(1 dzien urlopu pewnie)
                                          dod rozmowy z cfw pojedyncze telefony do umowienia spotkan

Pzdr600
                                          • Gość: Santori Found IP: *.dynamic.chello.pl 30.03.12, 17:14
                                            Pytają o podstępnie o symaptię do ruchu occupy Occupy Wall St. tu trzeba być bardzo ostrożnym radzę zadeklarować zupełną obojętność ideologiczną i moralną raczej deklaracje w stronę kosmumpcjonizmu i korporacjonizmu.
                                            • Gość: ciekaw IP: *.ghnet.pl 30.03.12, 19:22
                                              dzieki stevie za odp!
                                      • 07.04.12, 19:03
                                        Cześć,

Przepraszam że się wtrącam w prywatną konwersację ale zauważyłam że piszecie i BNY Mellon i macie jakieś informacje. Sama myślałam żeby startować do BBH ale jednak postanowiłam że czas na przeprowadzkę więc stawiam raczej na Mellona.
                                        Niestety jeszcze nie znalazłam żadnych opinii na temat atmosfery w pracy, możliwości rozwoju, warunków pracy itp. Jeśli coś wiecie to byłabym wdzięczna za informacje (ihriel1@gazeta.pl)

pozdrawiam,
                                    • Gość: Maggie IP: *.play-internet.pl 31.03.12, 00:27
                                      Stevie jesteś mega żałosny! Nie dostałeś się, to zamiast podkulić ogon i uświadomić sobie że okazałeś się cienkim bolkiem dla nich to musisz teraz swoje smuty na forum pisać. 'Żałuj BBH, Panie z CFW niekompetentne'. Ale mam LOL z Ciebie. Takich pędraków co popracują rok lub dwa w UBS czy SSB i wydaję im się że są ch.. wie jakimi brokerami i chcą zarabiać 10k na łapę żal mi najbardziej :) Dzieciaki za pora wyjść z piaskownicy :) Nie dla psa kiełbasa :))))
                                      • Gość: stevie do marry IP: *.dynamic.chello.pl 01.04.12, 13:08
                                        WOW! To bylo super dorosle i trafne! Szczerze niewiele rozumiem z Twojego tekstu i czemu nie wylejesz swoich glebokich przemyslen na pudelku, ale ok masz prawo do swojego zdania.(co nie zmienia faktu do jego braku przy ocenianiu ludzi ktorych nie znasz) Mam jednak podejrzenia ze w jakis sposob jestes zwiazana z CFW i cos Cie zabolalo. Nadzieja matka glupich ale moze szczesliwie nigdy nie bedziemy pracowac razem.
                                        Mimo wszystko zycze Ci powodzenia i duzo dobrego, szacunku do ludzi,takiego doswiadczenia/posady jaka mam i ciesze sie ze moglem dac Ci LOL. Jak widzisz z poprzednich watkow nie oceniam negatywnie firmy BBH. Staram sie pomoc i odpowiedziec zainteresowanym na ich pytania. Jesli cos Ci sie nie podoba na forum lub w watku nikt nie zmusza Cie do czytania moich "zalosnych" tekstow, mozesz zalozyc wlasny, zlozyz skarge do administratora etc. BYE!
                                        • Gość: sorry...Maggie:P IP: *.dynamic.chello.pl 01.04.12, 13:09
                                        • Gość: maggie IP: *.play-internet.pl 01.04.12, 14:37
                                          Tak jestem związana z CFW i nie mam czym się w pracy zajmować tylko śledzę wpisy dzieciaków na forum. Weź się puknij w łeb. Nie dziwię się, że niczego nie zrozumiałeś z mojego tekstu bo z Twoich wcześniejszych wpisów od razu biło na odległość, że jesteś niedojrzałym dzieciakiem (niech zgadnę - student z rocznym doświadczeniem w którejś z krakowskich korporacji). Gościu, rozpisujesz się tu nt. procesu rekrutacji, jaki tam wysoki poziom etc. po czym dostajesz odmowną odpowiedź i już wszystko wokół jest be, ale nie popatrzysz krytycznie na siebie że okazałeś się za słaby. Trochę pokory życzę na przyszłość. Popracuj dłużej niż rok w jednym miejscu, zobacz czy dostaniesz awans (jeśli tak to znaczy że może naprawdę jesteś dobry w tym co robisz), a jeśli nie to podkul ogon i nie obrażaj ludzi którzy wykonują uczciwą pracę. Ehh, z kim ja tu wogóle polemizuję, typowy przykład dzieciaka z pokolenia X...
                                          • Gość: stevie IP: *.dynamic.chello.pl 01.04.12, 16:39
                                            Sam nie wiem chyba sie zakochalem. Nie to jednak nie to...coz moge powiedziec. Nie napisalem nigdzie ze wszystko jest be. Napisalem tylko ze obsluga Pan z CFW jest be. Mam takie prawo, bylem ich klientem i uwazam ze nie wykonuja swojej pracy tak dobrze jak np ludzie z innych agencji. Ciesze sie ze mam od ponad 5 lat prace. Niedlugo zaczynam prace w innym banku i z tego tez sie ciesze i sie z tym godze - widocznie tak mialo byc. Czytajac nieprzychylne BBH wpisy na tym forum ciesze sie jeszcze bardziej. Nie chce mi sie gadac tu wiecej o mnie, nie potrzebuje sie tlumaczyc i tak wiesz przeciez lepiej i wiecej o mnie niz ja sam-hahaha!
                                            Radze Ci poswiecic ta energie ktorej masz w nadmiarze na inne bardziej pozyteczne rzeczy niz trollowanie. Mozesz np prostowac banany! O! Bedziesz miala przynajmniej hobby!
                                            BYE szpeczjalistko!
                  • Gość: agamodel@op.pl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.14, 11:36
                    Hej, moglbys Wskazac zrodla, literature, napisac troche o sta
                    > ndardowych pytaniach dla spr. umiejetnosci soft
    • Gość: Kamil IP: 89.126.111.* 31.03.12, 01:05
      Dla zainteresowanych jak wygląda BBH od podszewki:
      www.glassdoor.com/Reviews/Brown-Brothers-Harriman-Reviews-E3668.htm
      szczera prawda o BBH i opinie nie tak pozytywne jak się wydaje.
      Ciekawy jest zwłaszcza wątek o umowach czasowych, poczytajcie sobie jaka jest rotacja na takich stanowiskach. I ogólnie kultura korporacyjna - jedno wielkie kolesiostwo i niskie morale. To już nie ta sama firma co kiedyś. W BBH w Ire i Lux pracowali moi znajomi więc mam opinie o tej korporacji z pierwszej ręki.
      A co do wątku ze zdjętym zegarkiem i przekonania w 60 sek aby kogoś przyjąć do pracy. No po prostu żenada. Jeżeli w wykonaniu jednej z osób o której myślę, to już żenada wyjątkowa.
      • Gość: bolo IP: 82.160.60.* 31.03.12, 11:15
        przydało by się jeszcze jedno, ile proponują kasy ? nie chce się marnować 1.5 h przez tel (bateria:D + urlopu na jakiś farmazon w stylu 3k brutto od najniższego, 4k wyżej itp itd...
        • Gość: Kamil IP: 89.126.80.* 31.03.12, 12:37
          Na tamtej stronie znajdziesz też dane odnośnie zarobków. Ale generalnie BBH oferuje zarobki mniejsze w stosunku do konkurentów na rynku. Zależy też w jakiej dziedzinie ktoś się specjalizuje. Jeżeli niszowa, to wtedy jest to bardzo dobre zajęcie. W obecnej sytuacji na świecie tnie koszty jak wszyscy i uwielbia umowy czasowe. A o nadużyciach w tej kwestii wypowiedziało się też sporo osób na tamtej stronie.
          Znając ich na pewno skuszą jakąś część przyjętych w pierwszej kolejności trochę lepszymi zarobkami. Wiadomo, aby przyciągnąć co lepszych a z czasem jak opadnie pierwsze wrażenie, to ...zobaczycie sami co się będzie działo. No chyba,że poszli po rozum do głowy i nie powtórzą błędów z przeszłości, których coraz więcej osób pracujących tam ma świadomość "BBH way of doing things" m.in stosunek kierowników i menadżerów do ludzi, którzy wykonują pracę dla nich. Nie daj Boże bądź lepszy od swojego kierownika w tym co robisz to on zrobi wszystko abyś nie awansował, na pytanie dlaczego nie masz awansu pomimo umiejętności i kwalifikacji - powie ci,że masz złe soft skills - czytaj nie kolegujesz się z kierownikiem, nie chodzisz z nim na piwo, nie wielbisz go i nie przymykasz oczu na jego etykę zawodową i stanowisz zagrożenie dla jego reputacji. To bardzo hierarchiczna organizacja i tajemnicza, ale kluczem do rozwoju tam i awansów jest po prostu kolesiostwo i nepotyzm. Czyli jak większość wielkich korporacji.
          Oczywiście to jest zawsze praca, i lepiej ją mieć niż nie mieć, ale po kilku miesiącach dochodzi się niestety do wniosku - learn as much as you can (if you actually have to) and run away.
          Aha, patrząc na moich znajomych, którzy mieli do czynienia z tą firmą - oni wszyscy odeszli po kilku latach/miesiącach bo dostali o wiele lepszą pracę. I nie dajcie się nabrać na to pierwsze dobre wrażenie.

• Gość: bolo IP: 82.160.60.* 31.03.12, 15:06
            na glassdoor nie zobacze kasy jaka proponuja w polsce... chociażby dlatego że nie zaczęli tu nawet byznesu, zresztą nie zobaczę nawet gdyby zaczęli bo to nie jest polskie forum........................................................................................................ ileż to by nerwów oszczędzono informując o zarobkach przy ofercie pracy i ileż to mniej pracy miałyby agencje rekrutacyjne i działy hr :D sama oszczędność...
            • Gość: Kamil IP: 89.126.80.* 31.03.12, 19:25
              Podejrzewam, że na szeregowym stanowisku to będzie średnia rynkowa no i należy się liczyć z formą umowy jako umowa zlecenie lub czasowa i odpowiedzi ze sporym opóźnieniem. Nie podawali wysokości wynagrodzenia nawet w ogłoszeniach w Ire, co przecież tam jest standardem. Powodzenia mimo wszystko i nie dajcie się zachłysnąć bajkami o unikalnej kulturze partnerstwa ani zastraszyć.
              • Gość: stevie IP: *.dynamic.chello.pl 01.04.12, 12:56
                kto wie moze doczekamy czasow kiedy beda podawane zarobki w ofercie pracy. Na chwile obecna to co dzieje sie na naszym rynku pracy, przy jednoczesnym pozwoleniu wladz i braku decyzji dobrze nie wrozy. Ja wiem ze wrazenia z rozmow sa rozne, ja mialem dobre ale znam kogos kto ma z ostatniej rozmowy bardzo zle wspomnienia. Zostal na niej niejednokrotnie obrazony. Co czlowiek to zdanie, sam sie nie dostalem ale licze na to ze ludzie ktorym sie powiedzie stworza dla siebie przyzwoite srodowisko pracy.
                • Gość: Kamil IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.12, 19:41
                  Co człowiek to zdanie - no i właśnie to też cecha charakterystyczna praktyk rekrutacyjnych prowadzonych przez tą korporację. Co zaś do osoby, którą obrazili to po prostu bark słów na takie traktowanie. Warto tą sprawę nagłośnić.
                  Ale generalnie robienie schodów i śrubowanie wymagań podczas rekrutacji jest tez typowe dla tzw stanowisk rutynowych, które w praktyce okazują się mało atrakcyjne. Chodzi o to, aby kandydat pomyślał - tyle już przeszedłem podczas rekrutacji, więc dlaczego miałbym zrezygnować.
              • Gość: gosc 2 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.04.12, 18:00
                Czesć Kamil, ciekawa jestem na czym opierasz swoje opinie; są dość krytyczne w stosunku do pozostrałych...
                • Gość: Leszek IP: 81.219.145.* 03.04.12, 13:14
                  tu akurat się zgadzam, wysyłają człowiekowi ofertę, opis stanowiska, zapraszają do rekrutacji, obiecują oddzwonić i kontakt się urywa. Dzwonie to mówią, że ogłoszenie na stronie już nie aktualne (dodane 2 h wcześniej).
                  Słaba ta agencja
                • Gość: Kamil IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.12, 19:34
                  Na czym je opieram - tak jak już wcześniej pisałem - na opiniach byłych pracowników z podanej przez mnie strony i na opiniach byłych pracowników, m.in moich znajomych. Sam pracowałem w amerykańskich korporacjach, więc znam je od podszewki i realia w nich panujące. Także w tej.
                  • Gość: x IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.12, 22:10
                    Bardzo sie zawiodlam na BBH. Na poczatku mowiono ze chca 200 osob. Jak bylam na 4 rozmowie okazalo sie ze 200 ale do konca 2016. 50 do konca roku jesli chodzi o fund accountant a z tego 2/3 new hire z ekonomicznej czyli jednym slowem ok 10 osob doswiadczonych na teraz. Zawiodlam sie na sposobie rekrutacji: kilkakrone przekladanie rozmow, wyrazanie sie z lekcewazaco o innych firmach-MALO profesjonalne. Szkoda bo zapowiadali sie niezle.
                    • Gość: Kamil IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.12, 13:47

> Na poczatku mowiono ze chca 200 osob. Jak bylam na
                      > 4 rozmowie okazalo sie ze 200 ale do konca 2016. 50 do konca roku jesli chodz
                      > i o fund accountant a z tego 2/3 new hire z ekonomicznej czyli jednym slowem ok
                      > 10 osob doswiadczonych na teraz.

Czyli kolejny raz przejawia się wątek "wielkiej niewiadomej" , co jak i kiedy, czyli dezinformacja.

> Zawiodlam sie na sposobie rekrutacji: kilkak
                      > rone przekladanie rozmow, wyrazanie sie z lekcewazaco o innych firmach-MALO pro
                      > fesjonalne. Szkoda bo zapowiadali sie niezle.

Typowe dla tej korporacji to mówienie źle o konkurentach. Profesjonalna firma NIGDY nie mówi źle o konkurencji. Ciekawe,że właśnie z tą konkurencją się spotkali i rozmawiali o możliwościach założenia firmy tutaj w Polsce. O planach BBH w Polsce mówiono w kuluarach od dawna, ale nie ma to przełożenia na szacunek wobec potencjalnych pracowników (bo opisane tu zachowania z rozmów rekrutacyjnych to po prostu brak szacunku). Swoja drogą to ciekawy jestem kto z BBH prowadzi rekrutację?

Głowa do góry, nie ma czego żałować. Oszczędziłaś sobie jeszcze większych rozczarowań. To była dobra firma, ale niestety zmieniła się na gorsze przez ostatni rok. Dobrzy pracownicy z niej odchodzą. Wśród nich byli moi znajomi, którzy są cenionymi pracownikami w innych firmach na warunkach o jakich kadra kierownicza z BBH może tylko pomarzyć. Więc nic straconego i powodzenia w szukaniu pracy.
                      • Gość: KR IP: *.dynamic.chello.pl 10.04.12, 15:34
                        Ogólnie rzecz ujmując czy BBH oferuje swoim pracownikom lepsze wynagrodzenie w stosunku do tych oferowanych obecnie w SS??
                        Czy to prawda że firma planuje tylko 200 pracowników, jakiś update??
                        • Gość: mat IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.12, 16:07
                          Firma docelowo planuje zatrudnic 400 osób. Takmi powiedziano na rozmowie, którą miałam z osobami z BBH. W tym roku natomiast zatrudni tylko 80.
                          • Gość: x IP: 139.149.31.* 16.04.12, 11:26
                            mi powiedziano ze 200 do konca 2016 roku . teraz ok 50 (wliczajac sprzataczki, recepcje, ksiagowosc, trening dep, IT itd) . Mojej znajomej powiedzieli ze chca od 1 lipca dopiero ruszyc . Sami nie wiedza. Mieli miec siedzibe na Lubiczu ale przez ich niezdecydowanie lokalizacja im przepadla.i teraz zostalam im Buma. BBH to jeden wielki balagan
                            • Gość: stevie IP: *.mespce.com 16.04.12, 11:40
                              nom bajzel maja przedni, gratuluje zebrania tylu negatywow i podkladania sobie samemu klod pod nogi juz na poczatku dzialalnosci....a tak sie State bal ze mu pracownikow beda krasc, wychodzi na to ze BBH moze sie bac ze nikogo konkretnego nie znajdzie...pfffffffff
                              i taki caly Karkow i 80% tutejszych SSC, LOL
    • Gość: tttomek IP: *.183.217.140.dsl.dynamic.t-mobile.pl 16.04.12, 20:06
      Witam,

Czy ktos spoza finansow (HR, IT) dostal tam juz prace? A w finansach wciaz zatrudniaja? Czy tam sie jeszcze w ogole cos dzieje?
      • Gość: nieporozumienie IP: *.ghnet.pl 28.04.12, 15:22
        Zmarnowany czas i dni urlopowe na rozmowy! 3 dokładnie, trwające do godziny; 4-ta potwierdzona mailowo i telefonicznie ... no co tu dużo mówić - zostałem zwyczajnie olany. Firma podobno wystartuje w Lipcu. Tylko kto z nas będzie teraz chciał ryzykować współprace z tak niepoważną firmą?
        • Gość: Kamil IP: 89.126.115.* 01.05.12, 20:03
          Dlatego co poważniejsi pracownicy odeszli z niej. I niejeden z nich powiedziałby ,że BBH to gigantyczny burdel.
          Swoją drogą to zawsze ciekawe jest to, co stoi za takim bałaganem i w czyim interesie to leży.
          Szkoda, bo to była dobra marka, ponad 100 letnia tradycja (może za wyjątkiem wspierania nazizmu), ale co dalej zrobić z tym wszystkim i pchnąć w XXI wiek, to pomysłu nie ma.
          Rozczarowaliście się, ale głowa do góry, są lepsze firmy i lepsze zajęcia. I ludzie - z praca w Polsce jest jak jest, ale pamiętajcie żeby się szanować.
        • Gość: gosc IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.12, 00:28
          Hej,
          Czy ktos z Was kto bral udzial w rozmowach face-to-face z przedstawicielami BBH z koncem kwietnia otrzymal oferte? obiecywali dac znac najpozniej w tydzien, dni leca, a oferty brak...
          • Gość: elo IP: 83.238.5.* 15.05.12, 19:18
            tak tak, ja brałem udział, odzywaja sie i oferuja kontrakty nawet jak zaczynasz od lipca czy cos. na jaki stanowisko aplikujesz?
            • Gość: gosc IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.12, 20:18
              do custody. ciekawe czy wreszcie sie do mnie odezwa... a Ty? jaki dzial? kiedy zaczynasz?
              • Gość: elo IP: *.adsl.inetia.pl 18.05.12, 11:52
                ja tak samo, chcialbym zaczac od jakos przelom lipca/sierpnia.
                Miales dodatkowa rozmowe telefoniczna w 2gim jezyku obcym?
          • Gość: gościówa portalu IP: *.dynamic.chello.pl 15.05.12, 20:43
            ja już jestem u końcu drogi rekrutacyjnej, która była bardzo pozytywna. firma jest ok, wiadomo, żaden moloch nie jest idealny... ale jeden minus jest prawdziwy - BAŁAGAN. cały czas przekładane rozmowy. nie było śmieszne również to, że na każdym etapie rekrutacji otrzymywałam sprzeczne (!) informacje, zarówno od pracowników jak i firmy rekrutacyjnej. cały czas miałam i mam wrażenie, że jeśli mieliby odpowiadać prawdę na pytanie typu "kiedy rozpoczynacie działalność w Krakowie?" i "ile planujecie zatrudnić pracowników?", musieliby powiedzieć "nic nie wiemy". PYTANIE DO INNYCH: czy wiecie jakie zarobki na stanowiskach supervisor?
            • Gość: gonzo IP: *.play-internet.pl 15.05.12, 21:31
              6-7 tysiów. bez szału ;-(
              • Gość: k IP: *.ghnet.pl 16.05.12, 18:59
                a ktoś z Was był na rozmowach do operations? jakiś odzew?
                • Gość: benek IP: *.adsl.inetia.pl 18.05.12, 11:54
                  podobno 3100 brutto do operations
                  a ktos wie jak custody?
                  daja znac
              • Gość: gościówa portalu IP: *.dynamic.chello.pl 18.05.12, 12:29
                6-7 tys za supervisora???? BRUTTO???? to rzeczywiście tragedia
                może dodadzą miskę ryżu dziennie:))
              • Gość: Me IP: *.play-internet.pl 25.05.12, 15:35
                Czy ktoś wie, ile można żądać na stanowisku Seniora ?
                Mam już za sobą doświadczenie w dwóch wielkich finansowych korporacjach.
          • Gość: gośćxx IP: *.dynamic.chello.pl 18.05.12, 12:45
            no i co, po jakim czasie od ostatniej rozmowy face-to-face przyszła oferta na piśmie? czy w ogóle nie przyszła???
            • Gość: wx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.12, 15:29
              Witam, jest tu może ktoś kto dostał ofertę z operations? jaki level?
              • Gość: Saba D'ag IP: *.ip.netia.com.pl 28.05.12, 11:46
                jak mają się finanse jeśli chodzi o entry level ? konkretnie Custody Representative oraz Graduate - Fund Accountant ?
                • Gość: Lis IP: *.i-bud.eu 28.05.12, 19:43
                  Na entry level do Custody powiedziano mi, ze ok 3-3,5 brutto Na razie to wstepna kwota bez negocjacji...do operations mniej, ( ale nie wiem ile mniej ) Pewnie 3k brutto max

Czy ktos juz dostal jakas oferte i moze to potwierdzic?

No i czy ktos juz przeszedl rekrutacje? Mozecie powiedziec jak wyglada rekrutacja na entry level? Do custody/operations?
      • Gość: Marek IP: 139.149.1.* 29.05.12, 07:24
        Do mnie dzwonili gdzieś w Marcu z propozycją w IT (developer). To była jedyna rozmowa i do tej pory się nie odezwali. Powtarzające się tu opinie, że firma niezorganizowana, że sami nie wiedzą czego chcą, że nawet biura jeszcze nie mają, są dość niepokojące, ale brzmią znajomo. Mnie też babka nie była w stanie dać żadnych konkretów.

Co do zarobków to powiedziałem że moje oczekiwania zaczynają się na poziomie 11k, ale babka się do tego nie ustosunkowała. Nie usłyszałem ani tak, ani nie, ani nawet widełek. Dziwna firma.
        • Gość: maniek IP: 91.198.177.* 11.06.12, 17:04
          No ja właśnie też aplikowałam na stanowisko Developera
          Rozmowę miałam w kwietniu.
          Potem odezwali się po miesiącu z pytaniem o wymiar godzin i oczekiwania.
          Dzisiaj się odezwali po 3 tygodniach od ostatniej rozmowy, ale nie odebrałam, więc nie wiem o co może chodzić...
          Naprawdę już nic nie rozumiem.
        • Gość: haha IP: *.dynamic.chello.pl 13.10.12, 11:21
          pewnie własnie skończyłeś studia, krzyknąłeś 11, pani parsknęła śmiechem i się rozłączyła
    • Gość: m IP: *.ghnet.pl 29.05.12, 18:34
      Czy ktoś już wie, gdzie będzie docelowa siedziba firmy?
      Obecnie są zarejestrowani na Lubicz, biuro mają na Wadowickiej, a chcą się przenieść gdzieś do centrum.
      • Gość: wisnia IP: *.i-bud.eu 29.05.12, 21:53
        Mysle, ze oni sami tego jeszcze nie wiedza...
        za kazdym razem inna wersja wydarzen... rozmawialam z dwiema kobietami i obie miaja sie w zeznaniach... no coz... zobaczymy co im z tego wyjdzie;)
        Jutro mam miec rozmowe... zobaczymy co tym razem uslysze...:)

Czy ktos juz dostal od nich oferte pracy?
        • Gość: saba d'ag IP: *.ip.netia.com.pl 30.05.12, 11:34
          wisnia w jakim dziale na jakie stanowisko ? bo ja mam finałową w piatek?
          • Gość: Wisnia IP: *.i-bud.eu 30.05.12, 16:41
            Do operations, mialam dzisiaj pierwsza wstepna rozmowe z babeczka z CFW. Jak wygladal caly proces rekrutacji? A ty gdzie startujesz?
            • Gość: sabadag IP: *.ip.netia.com.pl 05.06.12, 12:13
              ja juz po spotkaniu z mangementem, czyli teoretycznie finałowej rozmowie, ja rowniez do operations, na jakie dokladnie stanowisko skladalas ? rozmowa mega pozytywna, tematy caly czas były, zarowno o firme jak i cv, ale z mojej strony czuje ze mogl byc jeszcze lepszy performance. teraz od piatku siedze na szpilkach i czekam na decyzje
              • Gość: white flower IP: *.dynamic.chello.pl 05.06.12, 20:53
                Do mnie juz dzis zadzwonili, ze dostalam prace w operations. Bylam na rozmowie w piatek.
                • Gość: wx IP: *.ghnet.pl 05.06.12, 22:18
                  na jakim stanowisku ?
                  • Gość: shaka IP: *.ip.netia.com.pl 06.06.12, 09:09
                    i czy dzwonili z CFW czy bezposrednio z BBH? aplikowal ktos na CA reorg?
                    • Gość: clemento IP: *.i-bud.eu 11.06.12, 16:48
                      wiadomo juz kiedy startuja? No i gdzie w koncu siedziba?
                      • Gość: szazamm IP: *.ksi-system.net 11.06.12, 22:59
                        czy ktoś aplikował na Client Cash Management Rep ? ew Custody Rep? jak wygląda rekrutacja dla gradów? coś z wiedzy specjalistycznej wymagają? dzięki za odp!
                        • Gość: wiwi IP: *.i-bud.eu 12.06.12, 21:31
                          tez wczoraj mi to podeslano:)
                          Ty juz po rozmowie? O co pytali?
                          • Gość: filip IP: *.dynamic.chello.pl 19.06.12, 09:21
                            ja miałem rozmowę telefoniczną. cała po angielsku, ok 20 min, bardzo sympatyczna. najpierw kolo sam się przedstawił i firmę potem poprosił o przedstawienie siebie. nie pytał "jak z kartki" ale nawiązywał do tego co się powiedziało. teraz mam do uzupełnienia testy z języka i matematyczne. zobaczymy:)

pz
                            • Gość: Kate IP: *.cht-bng-013.adsl.virginmedia.net 19.06.12, 17:39
                              A na jakie stanowisko aplikowales? Ja dzisiaj rowniez mialam rozmowe i dzwonila do mnie babka z IT Management w U.S.A. Rozmowa trwala okolo pol godziny i bardzo pozytywnie ja odebralam. Ja zlozylam aplikacje na Graduate IT position. Powiedziano mi ze jutro otrzymam test z HR do wypelniania i po 11 lipca beda spotkania 1:1
                              • Gość: autorrr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.12, 15:16
                                ja juz po rozwiazalem test z busines eng i matematyczny . Teraz mam miec rozmowe w BBH w KRK.
                                Graduate IT . Nie wiecie jak to dalej wyglada? Ile jest tych etapów?
                                Najpierw rozmowa z HR a dopiero pozniej decydująca?
                                Wie ktos ile w tym IT graduate daja ?
                                • Gość: authorrr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.12, 15:17
                                  ja juz po rozwiazalem test z busines eng i matematyczny . Teraz mam miec rozmowe w BBH w KRK.
                                  Graduate IT . Nie wiecie jak to dalej wyglada? Ile jest tych etapów?
                                  I jakie pytania?
                                  Najpierw rozmowa z HR a dopiero pozniej decydująca?
                                  Wie ktos ile w tym IT graduate daja ?
                                  • Gość: katie IP: *.play-internet.pl 11.07.12, 13:56
                                    czy mozecie mi udzielic informacji czy na koniec rozmowy telefonicznej wam mowiono ze dostaniecie test czy pozniej ktos sie do Was odezwal?a jesli tak to po jakim czasie??bede wdzieczna za odpowiedz:)
                                    • Gość: blu IP: *.i-bud.eu 11.07.12, 18:20
                                      Dostalam info o testach na koniec rozmowy, ze CFW wysyla moja kandydature do BBH i oni przysla mi info o testach no i tak sie stalo... po paru dniach przyszlo zaproszenie na testy;)
                                  • Gość: etka IP: *.ists.pl 11.07.12, 17:39
                                    Ja też aplikowałam na graduate, ale nie IT tylko Investments&Operations więc myślę, że podobnie to wygląda. Po testach dostałam maila z zaproszeniem na rozmowę w Krakowie na Wadowickiej i to jest już ostatni etap. Rozmowa była z dwoma managerami, oni chyba przyjeżdżają tutaj na kilka dni tylko na rozmowy kwalifikacyjne, więc wybór terminu nie jest zbyt elastyczny (ja dostałam do wyboru 4 dni). Rozmowa bardzo miła i trwała niecałe pół godziny ;)
                                    • Gość: blu IP: *.i-bud.eu 11.07.12, 17:51
                                      Tez bylam na takiej rozmowie w tamtym tyg;)

Dostalas juz jakas odpowiedz?
                                      • Gość: etka IP: *.ists.pl 11.07.12, 17:52
                                        Dostałam dzisiaj pozytywną odpowiedź. a Ty?
                                        • Gość: blue IP: *.i-bud.eu 11.07.12, 18:17
                                          Nie dostalam jeszcze zadnej. Wlasnie sie zastanawiam czy sie jeszcze odezwia czy mam sobie dac spokoj...

Dzwonili do Ciebie bezposrednio z BBH czy z CFW?
                                          • Gość: authorrr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.12, 18:54
                                            a jaka kasa na start ? i jakie pytania? bardziej ogolne czy z finansow bo pewnie na it bedzie podobnie:)
                                            • Gość: authorrrrr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.12, 18:57
                                              aaa i rozmowa w j.pol czy ang ?
                                              • Gość: blu IP: *.i-bud.eu 11.07.12, 19:06
                                                calosc po ang. nic nie bylo po polsku. Rozmowa odbywala sie z managerami- amerykanami;)

A z kasa... no coz to chyba taki standard.. w moim przypadku mowa byla o 3300 brutto:) Nie wiem jak u innych...???
                                                • Gość: authorrrrr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.12, 19:10
                                                  a ogolnie mialas rozmowe zwiazana z finansami czy takie typu HRowski jaki bylby twoj szef, twoje wady i zalety ?
                                                • Gość: authorrr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.12, 19:26
                                                  blue albo etka odpowiieddz na moje pytanie :)
                                              • Gość: katie IP: *.play-internet.pl 11.07.12, 19:13
                                                czyli jezeli pan mi nic nie powiedzial o testach to raczej nic z tego??bo tylko powiedzial ze ktos sie ze mna skontaktuje a ze dwie godziny wczesniej dzwonila pani z cfw i jutro na rozmowe mnie zaproszono co o tym sadzicie??
                                                • Gość: blu IP: *.i-bud.eu 11.07.12, 19:58
                                                  @katie: to tylko swiadczy o tym, ze kazdy przypadek rozpatruja inaczej:) Moj proces rekrutacyjny trwa od maja... rozmow z CFW mialam chyba 2-3 pozniej testy i rozmowa z managerami....

@authorrr: mialam rozmowe o moje doswiadczenia, o umiejetnosci.... o dziwo z zadnych finansowych zagadnien managerowie mnie nie pytali, chociaz Panie z CFW radzily sie przygotowac...

No i zastanawia mnie czy nadal czekac na ich odp... no i czy ew. o negatywach tez powiadamiaja....
                                                  • Gość: authorrr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.12, 20:07
                                                    a co to jest to cale CFW?
                                                    Ja mialem rozmowe z kobieta z NY 40 min przez tel ....pozniej testy a teraz zaprosili mnie na wadowicka. nie wiem o co chodzi z tym CFW ?

Ja bym tam zadzwonil ale przewaznie daja 2 tyg na odpowiedz wiec lepiej poczekac jeszcze troche . Ogolnie to zalezy ale w capie to dostajesz odpowiedz gdzies z miesiac pozniej ze lipa.
                                                  • Gość: katie IP: *.play-internet.pl 11.07.12, 20:22
                                                    no wlasnie troche to dziwne bo ta pani ze mna tez o finansach rozmawiala i jutro mam miec wlasnie z tego rozmowe wiec nic nie rozumiem z tego juz, wielkie dzieki za odpowiedz napisze jutro jak to wygladalo w moim przypadki:)
                                                  • Gość: authorrr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.12, 20:47
                                                    o ktorej masz katie jutro?
                                                  • Gość: anika IP: *.compower.pl 13.08.12, 21:25
                                                    Hej, czy może ktoś powiedzieć jak wyglądają testy on line na Finance Graduate Analyst ??
                                                  • Gość: etka IP: *.ists.pl 12.07.12, 00:31
                                                    Authorr wydaje mi się, że zależy na kogo dokładnie trafisz, jeśli chodzi o rekruterów. Ja miałam dwóch przemiłych gości, z którymi rozmawialiśmy na temat teorii Friedman'a :)) z teorii finansów nic nie było, więc myślę że o IT też się nie musisz martwić. Z tego co mi powiedzieli, to szukają ludzi z pewnym zestawem 'soft skills', bo nie oczekują od absolwentów dużego doświadczenia (chociaż z tego co zauważyłam to punktują bycie liderem). Gdybyście mieli jakieś pytania, piszcie! :)
                                                  • Gość: blu IP: *.i-bud.eu 12.07.12, 06:51
                                                    @Etka a mozesz napisaac skad do ciebei dzwonili z pozytywem? CFW czy BBH?
                                                  • Gość: etka IP: *.ists.pl 12.07.12, 11:21
                                                    Najwyraźniej rzeczywiście nie wszystkie rekrutacje prowadzą tak samo, bo ja oprócz kontaktu mailowego nie miałam do czynienia z CFW. Najpierw miałam rozmowę z managerem z Luxemburga, potem testy i rozmowa na Wadowickiej. Rozmowa była naprawdę super miła, nie pytali mnie o nic merytorycznie, jedynie wywiązała się z kontekstu rozmowa o poglądach (makro)ekonomicznych ;) Powiedzieli mi nawet, że na graduate program nie szukają ludzi z dużym doświadczeniem, tylko szukają pewnego zestawu 'soft skills' u kandydatów
                                                  • Gość: etka IP: *.ists.pl 12.07.12, 12:43
                                                    Najwyraźniej rzeczywiście nie wszystkie rekrutacje prowadzą tak samo, bo ja oprócz kontaktu mailowego nie miałam do czynienia z CFW. Najpierw miałam rozmowę z managerem z Luxemburga, potem testy i rozmowa na Wadowickiej. Rozmowa była naprawdę super miła, nie pytali mnie o nic merytorycznie, jedynie wywiązała się z kontekstu rozmowa o poglądach (makro)ekonomicznych ;) Poza tym panowie powiedzieli, że nie szukają wśród kandydatów dużego doświadczenia tylko pewnego zestawu 'soft skills', który badają na rozmowie.
                                                  • Gość: katie IP: *.play-internet.pl 12.07.12, 13:35
                                                    poszlam dzis na rozmowe z pania cfw okazalo sie ze chodzi o te sama firme i przeprosila,ze przez tel sie nie spytala czy juz prowadza rekrutacje bezposrednio z ich firmy ze mna i kazala czekac, etka a Ty po jakim czasie mialas testy wyslane??odrazu Ci powiedzieli, ze wysla??
                                                  • Gość: etka IP: *.ists.pl 12.07.12, 20:18
                                                    Sprawdziłam pocztę i testy wysłali mi dokładnie po 6 dniach z czterodniowym deadline'em na ich wypełnienie. Nie mam pojęcia czy dzwonili bezpośrednio z CFW czy z BBH, byłam tak zaaferowana, że nie zwróciłam uwagi a do tego był jakiś pogłos w słuchawce.

PS. Sorry za poprzednie wpisy, nie ogarnęłam się że jest druga strona i myślałam że mi nie wyświetla tego co wysyłam :))
                                                  • Gość: katie IP: *.play-internet.pl 13.07.12, 09:20
                                                    no mi wlasnie ta pani z cfw powiedziala zebym czekala i sprawdzala regularnie poczte, wiec tez poczekam:)gratuluje tez a testy jakies trudne|??:)pozdrawiam
                                                  • Gość: gg IP: 195.205.210.* 20.07.12, 15:50
                                                    Witajcie, czekam na testy z BBH, proszę o info czy testy są trudne? miałam juz przyjemność parę razy je rozwiązywać i wiem ze różne firmy mają różny poziom trudności, czy testy numeryczne tez są w języku angielskim czy po polsku? czy testy z angielskiego to Business English czy tylko podstawy? Chętnie też dowiem się jakie tematy poruszane są na spotkaniu face to face. Jakiego rodzaju pytania merytoryczne padają. pozdrawiam
                                                  • Gość: katie IP: *.play-internet.pl 21.07.12, 11:39
                                                    hej a moglbys powiedziec z kim miales rekrutacje??czy z cfw czy bezposrednio od nich powiedzieli Ci,ze je masz??bo ja drugi tydzien czekam i nie mam zadnej informacji po telefonie od pana z irlandii:/
                                                  • Gość: anna IP: *.dynamic.chello.pl 21.07.12, 12:10
                                                    tak czytam Wasze wpisy i rozumiem, każdy ma swoje ambicje, ale jak patrzę na swojego faceta który ma własną firmę naprawdę robi się miło, pracuje co prawda po 10h dziennie bo to póki co młoda firma, ale jeżeli za tym idzie ogromna pasja i pieniądze, to chyba nie warto aż tak wypruwać swoich flaków dla korporacji, nawet jeżeli płacą po 7k, co dla korporacji i tak jest nic a panuje jakiś wyścig kto ma jaką posadę i za ile, za jakiś cas outsourcing i tak zniknie z Polski bo znajdzie tańszy kraj a wszyscy-menagery i najniższe stanowiska będą się topić w tym samym błocie, lepiej tą energię zużyć na własne pomysły i firmę, wsierać polską gospodarkę!!
                                                  • Gość: Wojtek IP: *.adsl.inetia.pl 23.07.12, 12:12
                                                    Byłem na rozmowie odnośnie it graduate. Spoko bardzo luźno i miło, żadnych konkretów, tylko soft-skil - właściwie rozmowa o pogodzie i trochę o życiu, więc pestka ;) Testy wysłane na maila to jakaś pomyłka - dodawanie i mnożenie na poziomie gimnazjum :)

Jakkolwiek potwierdza się fakt, że firma raczej buduje sobie bazę przyszłych kandydatów i nie do końca wie czego chce. Odpaść na etapie rozmowy z HR, która była bułką z masłem - nie oszukujmy się, a aplikując na stanowisko techniczne świadczy, że coś jest nie tak z BBH. Zawsze są testy czy rozmowa techniczna na stanowiska IT.
                                                  • 23.07.12, 20:32
                                                    A aplikował ktoś na role IT ale z doświadczeniem (4-5 lat)? Jak się mają widełki/wymagania do konkurencji EPAM, Moto, Luksoft, czy IBM. Miałem od nich jeden telefon, ale cały czas się zastanawiam czy zmieniać wogóle chlebodawcę, poza tym chyba większość pozycji z tego co tu piszecie jest dla absolwentów;/
                                                  • Gość: gg IP: 195.205.210.* 24.07.12, 15:49
                                                    a czy ktoś już dostał jakąś konkretną ofertę pracy i wie kiedy zaczyna czy narazie tylko rozmowy, rozmowy...czy testy i rozmowa to są wszystkie etapy rekrutacji czy są jeszcze jakieś przewidziane? z góry dzięki za odpowiedź. pozdrawiam
                                                  • Gość: sza IP: *.telnet.krakow.pl 25.07.12, 20:10
                                                    z tego co widzę, rekrutację częściowo wypełnili. start od kolejnego miesiąca. czy ktoś się jeszcze dostał?
                                                  • Gość: KOLEGA IP: *.dynamic.chello.pl 26.07.12, 20:26
                                                    Ja zaczynam we wrześniu:)
                                                  • Gość: gg IP: 195.205.210.* 27.07.12, 12:42
                                                    Gratulacje :) zdradź kilka szczegółów na temat rozmowy kwalifikacyjnej;)
                                                  • Gość: lol IP: *.dynamic.chello.pl 27.07.12, 23:35
                                                    spokojnie 5 cyforwa kwote mozna dostac.takze warto startowac.
                                                  • Gość: gg IP: 195.205.210.* 31.07.12, 14:51
                                                    hejka, jestem po rozmowie, o golnie wrazenia pozytywne tylko nie wiem czy moj poziom angielskiego ich zadowolił, zobaczymy co bedzie, czekam na feedback z ich strony. pozdrawiam
                                                  • Gość: harry IP: *.60.citypartner.pl 03.08.12, 22:47
                                                    A na jakim stanowisku?
                                                  • Gość: sza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.12, 20:12
                                                    rozmowa bardzo ogólna, bez zbędnych szczegółów poza kilkoma pytaniami. jeżeli chodzi o finanse całą kwestię rozwiało opowiedzenie o CDSach. głównie poszukują softskills, także mocne CV w tej kwestii jest na plus. ostatnia rozmowa bardzo sympatyczna. nie zabrakło chwytu z zegarkiem w ręku i opowiadania o sobie. szczerze powiedziawszy wszelkie rozmowy polecam odbywać tak jakby już średnio wam zależało. ja miałem już ofertę pracy, wiec poszedłem bardziej zrelaksowany (nawet się nie ogoliłem :P). poszło gładko. życzę powodzenia i do zobaczenia w teamie ;)
                                                  • Gość: Magdi IP: *.ghnet.pl 05.08.12, 22:51
                                                    A jka dlugo czekales na odpowiedz?
                                                  • Gość: gg IP: 195.205.210.* 06.08.12, 12:20
                                                    Witam,
                                                    ja również jestem ciekawa po jakim czasie otrzymaliście odpowiedź, ja czekam już tydzień. Pozdrawiam
                                                  • Gość: magi IP: *.ghnet.pl 11.08.12, 12:55
                                                    Hej!

Dostalas moze juz jakas odpowiedz?
                                                    Ja tez juz czekam tydzien i nic..
                                                  • Gość: sza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.12, 14:37
                                                    odpowiedz dostałem po 2 lub 3 dniach
                                                  • Gość: gg IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.12, 10:42
                                                    ja juz czekam ponad dwa tyg i zadnego feedbacku ze strony cfw nie widac
                                                  • Gość: chris IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.14, 20:30
                                                    Pięciocyfrową, chyba z tymi dwiema po przecinku.
                                                  • 27.02.13, 12:56
                                                    to testy analityczne do BBH robi się w domu?! Wiesz może czy są jakieś prowadzone na rozmowie kwalifikacyjnej ?
                                                  • Gość: Ewi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.12, 19:05
                                                    CFW - Agencja rekrutacyjna, która prowadzi rekrutację dla BBH. Spokojnie, odnośnie CFW uzbrojcie się w cierpliwość - mnie Pani z CFW powiedziała, że w ciągu 2 tyg. da mi znać co dalej z moją aplikację i ... odezwała się po 1,5 miesiąca ;] Podobno proces rekutacyjny dla BBH naprawde tak dlugo trwa, bo nie wybierają byle kogo... Chociaz mojego kolegę zatrudnili po.... tygodniu :D Ja uważam, ze BBH to całkiem niezły wybór jako pracodawcy, ale przekazanie przez nich rekrutacji w ręce CFW to była jakaś pomyłka! :/
                                                  • Gość: ania IP: *.compower.pl 13.08.12, 21:30
                                                    Hej, co obejmują testy na stanowisko Finance Graduate Analyst ??
                                                  • Gość: kubi IP: *.dynamic.chello.pl 24.08.12, 19:11
                                                    Witam,
                                                    W czwartek mam ostatni etap czyli rozmowy z managerami. Stanowisko opisane bylo jako finance graduate analyst aczkolwiek dostepne sa rozne stanowiska w roznych dzialach: operations (pricing, corporate actions, trade management), financial reporting representative, fund accouting, custody representative, transfer agency.
                                                    Jako, że byłoby to pierwsze stanowisko tego rodzaju czego można się po nich spodziewać ? Raczej klepactwo czy któreś może być bardziej rozwojowe?
                                                    Z tego co się orientuje w State Street są podobne działy to może ktoś się wypowie, do którego najbardziej warto aplikować :)
                                                    A do tych co już mieli rozmowy czy uzyskanie 4k brutto jest realne czy raczej marzenie ściętej głowy? :) Start w październiku z tego co mówiły Panie CFW czy tu też jest jakaś dezinformacja :)
                                                    Dziękuje za opinie i pozdrawiam
                                                  • Gość: plk IP: *.adsl.inetia.pl 26.08.12, 13:48
                                                    Klepactwem można nazwać wszystko, w zależności od twojego podejścia. Jeżeli będziesz pozytywnie nastawiony do pracy i wiesz do czego dążysz, to masz szanse na awans i rozwój. Dla młodej osoby bez doświadczenia praca w nowo otwartym biurze BBH jest okazją do rozwoju i zdobycia nowych umiejętności. Oczywiście jeżeli masz chęci, myślisz pozytywnie i nie narzekasz na wszystko jak typowy polak ;)

Z drugiej strony jeżeli posiadasz pewne umiejętności jak: zarządzanie ryzykiem, zarządzanie projektami, znajomość języka programowania VBA, potrafisz pisać makra, wiedzę z zakresu rynków kapitałowych masz udokumentowaną licencjami maklera papierów wartościowych i doradcy inwestycyjnego oraz posiadasz certyfikaty (CFA, CMA), to praca w BBH z pewnością będzie dla Ciebie klepactwem i radziłbym poszukać czegoś ambitniejszego za więcej niż 4k brutto ;)
                                                  • Gość: Saint IP: *.core.lanet.net.pl 26.08.12, 15:37
                                                    Hej wszystkim,

czy ktoś jest mi w stanie udzielić odpowiedzi na pytanie jak się pracuje, jaka atmosfera pracy, jak szefostwo i jak współpracownicy? Oczywiście kieruje pytanie do osób już pracujących chcących podzielić się tą wiedzą. Generalnie jestem na etapie przed otrzymaniem oferty na stanowisko supervisora w dziale finansowym i chciałbym mieć pełen obraz tej firmy przed zdecydowaniem się ostatecznym. Jeżeli ktoś ma takie informacje to mogę podać priva.
                                                    Z góry dziękuje
                                                  • Gość: sza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.08.12, 19:58
                                                    hej, praca jest bardzo przyjemna. nie ma nadmiernego cisnienia i kierownictwo jest bardzo komunikatywne. zdecydowanie polecam. zaznaczam jednak ze nie mam w tej kwestii zadnego porownania.
                                                  • Gość: kubi IP: *.dynamic.chello.pl 27.08.12, 21:06
                                                    a jak z ta kwestia wynagrodzenia ? w jakim dziale jestes?
                                                  • Gość: ania IP: *.compower.pl 03.09.12, 20:27
                                                    Hej, czy ma ktoś wyniki po rozmowach które odbywały się 27-31 sierpnia??
                                                  • Gość: julz IP: 80.50.144.* 03.09.12, 23:09
                                                    Hej, do mnie oddzwonili dzisiaj rano
                                                  • Gość: ania IP: *.compower.pl 04.09.12, 19:12
                                                    z BBH czy z cfw? i jak??
                                                  • Gość: kolo IP: 168.168.43.* 05.09.12, 16:30
                                                    witam,

ja byłem na rozmowie 27.08 jednak jeszcze sie do mnie nie odezwali. Myślę, że nie moge liczyc na pozytywny oddzew, ponieważ nie mam dobrych odczuć co do rozmowy a ponadto żadna ze stron nie wspomniała o zarobkach co może mnie nieco dyskredytować. Dodatkowo informowali mnie że odezwą się na początku tego tygodnia co powinno już nastąpić.

Pozdrawiam
                                                  • Gość: Przemek IP: *.dynamic.chello.pl 05.09.12, 17:58
                                                    Hej. Mógłbyś napisać jak wyglądała Twoja rekrutacja, jakie miałeś pytania. Czy przyjmują ludzi bez doświadczenia w podobnej branży ??( jestem po ekonomii).
                                                    Pozdrawiam
                                                  • Gość: kolo IP: *.dynamic.chello.pl 05.09.12, 19:51
                                                    Witam ponownie,

zacznę od tego, że po ok miesiącu od momentu mojego zgłoszenie na stronie BBH, pani z działu rekrutacji w Krakowie wysłała do mnie maila z informacją że poszukują pracowników na full-time, absolwentów. Zapytała mnie też czy jestem zainteresowany, a jeżeli tak to w jakich godzinach może do mnie zadzwonić manager z USA w celu odbycia wstępnej rozmowy. Po mojej odpowiedzi dostałem maila od tej samej Pani która poinformowała mnie o godzinie, w okolicach której mam spodziewać się telefonu.
                                                    Po kilku dniach odebrałem telefon. Rozmowa była prowadzona w bardzo przyjaznej atmosferze, trochę sobie pożartowaliśmy (żart sytuacyjny o stolicy Polski). Nie było pytań merytorycznych, próbowali poznać moje soft skills. Na zakończenie manager poinformował mnie, że przekaże feedback do biura w Krk i powinienem spodziewać się odpowiedzi po ok. dwóch tygodniach. Kompletnie się nie zdziwiłem, gdy Pani z krakowskiego biura zadzwoniła do mnie wieczorem w ostatnim dniu przed upłynięciem terminu dwóch tygodni. Umówiliśmy się na spotkanie 27.08 w Krakowskim biurze Wadowicka 6, wejście 8, piętro 5.
                                                    Przybyłem na spotkanie. Przywitał mnie trochę rudy Pan z Irlandii oraz młody pracownik z działu Operations. Gawędziliśmy sobie przez ok 1,5h. Rozmowa była standardowa czyli: opowiedz coś o sobie, dlaczego chcesz u nas pracować, opisz swoją poprzednią pracę, pytali o to jak bym się zachował w danych sytuacjach, jak sobie radzę ze stresem i z presją czasu, kilka pytań odnośnie moich cech zamieszczonych w CV no i w końcu 2 pytania merytoryczne: co to jest investment fund oraz net asset value. Z racji tego, że pogrywam w soccer, temat zszedł na piłkę nożną, euro 2012, mecz Irl-Hiszpania (na którym byłem) i naszego prawego obrońcę Łukasza Piszczka.
                                                    To by było na tyle. Całą rozmowę oceniam bardzo dobrze, choć wydaję mi się, że popełniłem trochę błędów językowych (miałem słowowtok i nie zastanawiałem się czy mówię poprawnie), dlatego myślę, że to + brak pytania o zarobki może zaważyć o ocenieniu mnie w sposób negatywny.

Pozdrawiam
                                                  • Gość: ykesh IP: *.centertel.pl 11.09.12, 16:03
                                                    Myślicie, że brak jakiegokolwiek odzewu (po interview w Krakowie) jest równoznaczny z negatywnym feedbackiem ?
                                                  • Gość: jula IP: 80.50.144.* 20.09.12, 14:09
                                                    wydaje mi się, że skoro się nie odzywają to oznacza że przyjęli kogoś innego na Twoje miejsce. Wredne, ale robią tak prawie wszędzie.
                                                  • Gość: kolo IP: 168.168.43.* 14.11.12, 14:01
                                                    witam,

dla waszej informacji chciałem napisać, że przed chwila dzwonili do mnie z Luxemburga i zaproponowali mi pracę w krakowskim operations. Lekko licząc od mojego ostatniego postu minęły ponad 2 mies... Szkoda że znalazłem już pracę.
                                                  • Gość: Micheal MCdoland IP: 194.154.198.* 14.09.12, 00:30

Titles structure and minimum basic remuneration

CATEGORY
                                                    The amount of PLN gross:

Entry Level Individual Contributor/Administrative Support
                                                    From 30,000

Individual Contributor /Senior Administrative Support/Executive Assistant
                                                    From 46,200

Supervisor/Specialist Individual Contributor
                                                    From 59,800

Team Leader/Technical Expert
                                                    From 80,000

Manager/Senior Technical Expert
                                                    From 106,700
                                                  • Gość: Marek IP: *.60.citypartner.pl 15.09.12, 14:18
                                                    Czy te dwa ostatnie to również stanowiska IT? Jak tak to straszna lipa.
                                                  • Gość: jula IP: 80.50.144.* 20.09.12, 14:08
                                                    Hej,
                                                    nie wiem dlaczego tak narzekacie na panie z agencji i ogolnie na rekrutację. Do mnie zadzwonili 3 dni po rozmowie w Krakowie i od tej pory jestem z nimi w stałym kontakcie. Praktycznie co chwila podsyłają jakieś dokumenty do wypełnienia i odpowiadają na wszystkie moje pytania.

Pracę zaczynam 8 października.

A teraz pytanie z innej beczki, czy ktoś z Krakowa ma do wynajęcia pokój niedaleko naszej pracy?
                                                  • Gość: Delumination IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.09.12, 00:04
                                                    Ale to miesiecznie?
                                                  • Gość: bobas IP: *.dynamic.chello.pl 27.09.12, 13:08
                                                    Zarobki są podane według standardu amerykańskiego - czyli rocznie, brutto. Wybraną kwotę podziel sobie przez 12 i pomnóż przez 0,7 - i już wiesz jakie kokosy zarobisz. Przykładowo: najniższe stanowiska z pensją 30.000 (sic!) 30.000 / 12 * 0,7 = 1.750 zł netto w Krakowie. Parę lat i masz miejsce na liście Forbsa obok Karkosika.
                                                  • Gość: xyz IP: 193.24.32.* 04.10.12, 17:08
                                                    Czy bylby ktos tak mily i napisal jaka jest atmosfera w pracy? Jacy ludzie itd?
                                                    Bede wdzieczna.
                                                  • Gość: D IP: *.dynamic.chello.pl 01.11.12, 22:24
                                                    Atmosfera super, ogólnie jestem bardzo zadowolony:D
                                                  • Gość: kolo IP: 168.168.43.* 15.11.12, 09:20
                                                    od mojego ostatniego wpisu i przesłuchania minęło 2,5 mies, aż tu nagle odezwał się telefon z propozycją pracy w Operations Krakow. Muszę przyznać, że mocno się zdziwiłem gdy zadzwonił do mnie Pan z Luxemburga. Szkoda tylko, że znalazłem już pracę.
                                                  • Gość: hejter IP: 193.108.73.* 17.01.13, 15:17
                                                    Wyglada na to ze to standardowa metoda dzialania u nich. Nie wiem na co licza ale na pocieszenie Ci powiem ze nie jestes sam...moze nieco krocej bo 2 msc trwalo to w moim przypadku ale i tak bawi mnie to nieustannie...
                                                    Kilka komentarzy odnosnie rozmow jakie mialem:
                                                    1. Nigdy nie widzialem tak znudzonych ludzi, mialem ochote uruchomic jakis alarm przeciwpozarowy i zobaczyc czy cos jest ich w stanie obudzic.
                                                    2. Mlodzi pracownicy byli ok ale wysokie szefostwo rozbroilo moja cierpliwosc kiedy okazalo sie ze poziom impertynecji i lekkiego chamstwa jest u nich wyzszy niz posiadana zwiazana z branza i tematyka pracy.

Dlatego dziekuje Ci losie po 100 ze nie mialem okazji przyjac tejze jak wspanialej oferty jednego z najmniej rozpoznawalnych bankow na swiecie, za pensje ponizej sredniej rynkowej. Swoja droga zastanawiam sie ile ich jeszcze bedzie utrzymywal Waszyngton jak juz od kilku lat wiadomo ze fundusze real estate podobnie jak ich aktywa sa guzik warte.

• Gość: cz IP: *.dynamic.chello.pl 17.02.13, 09:56
                                                    Też się do mnie odezwali po 3 miesiącach przerwy.. (oczywiście kontak miał być w ciągu 2 tygodni). W poniedziałek zobaczymy co mają do zaoferowania, ale wątpie żeby to był jakiś konkret..
                                                  • Gość: Rates IP: *.dynamic.chello.pl 26.02.13, 23:22
                                                    I jak po rozmowie?
                                                  • 27.02.13, 13:14
                                                    Witam, czy ma ktoś z Was testy przykłady testów analitycznych do BBH?
                                                    Będę bardzo wdzięczny za każdą informacje donkorleone63@gmail.com
                                                  • Gość: Tomek IP: *.dynamic.chello.pl 01.03.13, 00:46
                                                    Też bardzo proszę o jakieś nakierowanie, na czym się skupić, z czego porządnie przygotować? Macie jakieś zagadnienia, testy? Pozdrawiam serdecznie!

Mój mail to: tomasz_nh@poczta.fm
                                                  • Gość: anonim IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.13, 19:56
                                                    do mnie dzwonila jakas firma typu pośrednik i proponowała rekrutację w BBH, poniewaz mam doba robotę to zapytałem o widełki na stanowisko Testera (QA) - odpowiedz niecałe 6 tys zł brutto - porażka !! Oczekiwałem kwoty 9 tys ale jak widać tyle nie zapłacą.
                                                  • Gość: anonim2 IP: *.dynamic.chello.pl 25.05.13, 22:41
                                                    no bez jaj, 9k brutto chciales? Jako tester? To ile programista powienien wg Ciebie zarabiac, 12k? Ja piernicze co sie dzieje z tymi ludźmi... ale pazerność na kasę!
                                                  • Gość: krzychu IP: *.dynamic.chello.pl 25.05.13, 23:10
                                                    A ile wg Ciebie programista powinien?
                                                    W miescie na K, w firmach na M S I, o G nie wspominajac, 12k brutto to minimum.
                                                  • Gość: anonim2 IP: *.dynamic.chello.pl 27.05.13, 22:00
                                                    12 ok, ale po ilu latach pracy? Ja pracuję jako programista (jeszcze nie starszy) od jakichś 3,5 roku i ledwo 7k brutto wyciągam w jednej z największych firm informatycznych w PL.
                                                    Dziwią mnie takie kwoty jak 12-15k bo myślę, że by mnie wyśmiali jakbym powiedział, że tyle chcę. Ledwo kilkaset zł podwyżki ostatnio dostałem i to z wielkiej łaski po 1,5 roku pracy...
                                                  • Gość: programista IP: 195.210.60.* 29.05.13, 19:01
                                                    12 brutto to całkiem realna pensja w krk. sam tyle mam po 5 latach doświadczenia. i nie chodzi o pazerność. każdy ma swoje priorytety i motywacje. jednego kręci xbox i bilard w pracy, a drugi chce dobrze zarabiać. co kto lubi.

przedmówca też odrobinę przesadził. te 12 to znowu nie takie minimum, moim zdaniem ciężko wyciągnąć coś więcej, przynajmniej w krakowie.

ww bbh niestety nie byli skłonni przebić mojej aktualnej pensji, ani nawet jej wyrównać. trudno im będzie konkurować na krakowskim rynku o najlepszych programistów.
                                                  • Gość: roman IP: *.dynamic.chello.pl 29.05.13, 21:18
                                                    Kolego Krzychu,

A może poprzyj swoje "minimum 12k" detalami: ile doświadczenia, jakie stanowisko w rzeczonych m s i.
                                                    Bo wg mojej wiedzy to gadasz absolutne bzdury.
                                                    Znam te wszystkie firmy i 12k to jest dosyc ciezko. Minimum 8 lat doswiadczenia i duza walka o awanse.
                                                    Taka pensja to level p w s, 8 lub 9 w m. Jeśli oczywiście bajkopisarzu masz pojecie o czym mowie.

I nie mieszaj młodym w głowie, bo potem przychodzą jeden z drugim na rozmowy, mało co wiedza a chcą 12k. Bo w internecie tak piszą.

Ale taka pensja jest możliwa. Ok 6-10 lat po studiach dla zdolnych i ambitnych. Również w BBH :)

Z pozdrowieniami.
                                                  • Gość: TAVI IP: 91.196.30.* 02.06.13, 09:53
                                                    12k brutto minimum ?

Ciekawe za co ?
                                                    To ile powinna zarabiac wg Ciebie osoba co ma > 5 lat doswiadczenia. 20 k ?
                                                    Oczywiscie chcialbym, zeby tak bylo bo to sa srednie europejskie stawki i zbiegiem czasu beda musialy zarobki rownac sie do poziomu europejskiego, inaczej wiekszosc dobrych ludzi wyjedzie za granice, bo nie chce tu robic za bialego murzyna. Ja sam jeszcze 2 lata popracuje tutaj, jesli za ten czas nie osiagne zarobkow na poziomie minumum 4k Euro to po prostu wyjade bo wiem ze za granica bedac programista na bardzo wysokim poziomie zarobie nawet drugie tyle.

Wracajac do tych 12k minimum. Podziel to przez co najmniej 2 a nawet 3 to ci wyjdzie realna stawka na dzien dobry dla programistow. I calkiem sluszna. Studia w tym zawodzie to jest tylko uzupelnienie, fachu uczysz sie dopiero w pracy.

Chyba, ze jestes wyjatkowym wymiataczem bo tacy sie zdarzaja, ale 1 na 100, wtedy na rozmowe mozesz blysnac i zaimponowac duza wiedza, doswiadczeniem w projektach open sourcowych.
    • Gość: gosc IP: *.scansafe.net 26.03.13, 16:37
      Jeżeli chodzi o stanowiska IT najlepiej kontaktować się z MODIS
      • Gość: reszka IP: *.scansafe.net 26.03.13, 16:45
        Ja przez nich aplikowałem (Modis) - w sumie szybko po rozmowie telefonicznej dostałem zaproszenie na rozmowe. Zobaczymy jak będzie - mają jeszcze tydzień na odpowiedź.
        • Gość: woogie IP: *.protonet.pl 01.04.13, 13:50
          Ja w ten pt mam rozmowe w bbh, jezeli chodzi o kase to pani mi pow za na stanowiska poczatkowe( choc mam juz poltora roku doswiadczenia w korporacji) to jest kasa 3500 zl brutto max, wiec bardzo przecietnie jezeli to sa gorne widelki wypiera sie tez ktos w najblizszy pt?
          • Gość: coldpeer IP: *.dynamic.chello.pl 02.04.13, 18:07
            Ja sie wybieram. :) Ktoś wie w ogóle gdzie oni mają siedzibę w Krakowie? Aplikowałem przez firme rekrutacyjną i póki co otrzymałem materiały dotyczace spotkania, a na jutro jestem umówiony na rozmowę przez skype właśnie w związku z aplikacją do BBH. W piątek rozmowa o 14. Zobaczymy, póki co jestem na etapie odpowiedzi ostatecznej od Capgemini, ale zobaczymy co tutaj zaproponują. :)
            • Gość: mk IP: *.dynamic.chello.pl 08.04.13, 12:04
              Witam, czy ktoś w ostatnim czasie miał rozmowę w BBH? Czy padają jakieś konkrety co do terminu rozpoczęcia pracy i odnośnie kasy - czy raczej unikają tych kwestii?
              • Gość: tomek IP: *.cdma.centertel.pl 17.04.13, 07:43
                od wyslania cv do telefonu potwierdzajacego zatrudnienie minelo 2 tygodnie. Odpowiedz 2 dni po rozmowie z managerami.
                • Gość: mika IP: *.dynamic.chello.pl 18.04.13, 10:29
                  U mnie dzisiaj mija drugi tydzień po rozmowie z managerami, a ani z CFW ani z BBH żadnej odpowiedzi. Chyba muszę szukać dalej..
                  • Gość: aaaa IP: *.dynamic.chello.pl 06.05.13, 22:14
                    zeby rozwiac watpliwosci, na stanowsko entry level jest sporo nowych wakatów ktore planuje sie stworzyc w okolicach sierpnia/wrzesnia. Kasa/ pensja podstawowa na stanowisko entry level to 3150 brutto, nawet majac do 1,5roku doświadczenia.
    • Gość: dh IP: 193.24.32.* 08.05.13, 16:03
      Orientuje się ktoś jak do nich można oddzwonić jak się nie odebrało telefonu? Bo wyświetla się nr telefonu recepcji a tam guzik wiedzą:(
      • Gość: BBH IP: *.free.aero2.net.pl 18.05.13, 22:21
        Startujesz 2200 zł na rękę, taki life. Jeśli jesteś po studiach.

Hm... szkoda, że postrzegacie firmę przez pryzmat pieniędzy. Pieniądze to nie wszystko. Dzięki nim się żyje i tak dalej, ... ale nie o to chodzi.

Co dasz firmie? To jest pytanie

Tylko oczekujesz że firma coś ci da? Trochę to egoistyczne. Jedynie to co ty możesz zaoferować ma sens

wychodzenia z założenia że firma mi coś daje jest błędne. BBH daje duże możliwości rozwoju, nie jest to firma krzak ani zoo tylko jest to korporacja międzynarodowa. Wiadomo, że przez pierwsze lata robi się podstawowe rzeczy. Dopiero po 5, 9 latach człowiek wchodzi na wyższe stanowisko i jest odpowiedzialny i robi coś. Jeśli ktoś oczekuje, że na starcie będzie robił super niewiadome rzeczy, to oczywiście myli się.

Dużo jest pracy, dużo jest klientów, nie ma lekko, siedzimy po wiele godzin w pracy i nie narzekamy. Wiemy jaka jest sytuacja na rynku, wiemy jak jest u konkurencji, w tym capie, stejcie, hiuicie, ibmie i innych tych pseudo korpo. Każdy ci liczy czas i widzi w tobie błędy i niedociągnięcia.

Tutaj jest inaczej, to my tworzymy naszą firmę i to my mamy coś do powiedzenia i sami kreujemy rzeczywistość. Tak jak mówię, początki są kiepskie ale firma nie stawia przeszkód w rozwoju, tylko musisz mieć pomysł na siebie, musisz tworzyć pozytywne relacje, być kreatywnym, solidnie robić swoje zadania.

Mamy Amerykanów, którzy na nas patrzą i my na nich patrzymy. Patrzą na naszą pracę, nasze zachowanie ale i widzą nasze poświęcenie. Nie zostają tak długo w pracy jak my i podziwiają nas za to że tak się poświęcamy pracy.

BBH to partnership, to jest inna bajka, czegoś takiego w Polsce nie ma. Firma posiada swoich właścicieli zwanych partnerami. Każdy ma jakiś procent udziałów w firmie. Na czele stoi Digger, raz był u nas , i wielu innych partnerów. Paru nas odwiedziło, każdy podał nam rękę i chwilę można było porozmawiać z nimi. Jest to inna klasa niż ta jaką się zna z polskich realiów. Firma też miała wpływ na przemiany polityczne w stanach. Między innymi partnerem był Bush, więcej na wiki jest napisane. Ciekawe.

Większość tych, którzy pisze tutaj jest od razu po studiach lub w trakcie, pytania się powtarzają, podobne są na innych forach, jest to zrozumiałe.
        • Gość: zenek IP: 194.246.16.* 18.06.13, 16:20
          A jakie sa widelki na stanowisko seniorskie?
        • Gość: corpo style IP: *.ists.pl 21.06.13, 22:48
          Przerażające jest to co korporacja zrobiła ci z mózgu. Amerykanie patrzą na was nie z podziwem, ale ze zdziwieniem, że dajecie się wyzyskiwać po godzinach jak niewolnicy.
          I żeby nie było, sam pracuję w korpo już nie na szeregowym stanowisku, ale nie mogę uwierzyć że ludzie zaczynają w to wierzyć jak w religię. Okropna jest papka którą chcesz nakarmić czytających ten wątek.
        • Gość: m. IP: *.spine.pl 01.11.13, 23:59
          ta wiadomosc to szczyt frajerstwa. jestescie zwyklymi monkeys for peanuts - jak mozna miec tak zblazowany mozg, zeby myslec, ze patrza na was z podziwem? Za co? Za prace na tasmie?

To jest jakis dramat. Dla nich to jest niesamowite, jak ktos z poswieceniem i sam z siebie moze babrac sie w g**nie.
    • Gość: ktostam IP: *.dynamic.chello.pl 26.06.13, 19:34
      Podobno praca nie jest najgorsza, ale rekrutacja to porażka...
      Ja aplikowałem na stanowisko IT. A więc tak.. Agencja, rozmowa z konsultantem, ok, zaakceptowali niby warunki finansowe (dość wysokie bo ponad 10k brutto) i cisza. 3 miesiące. Jest telefon.. chcą się spotkać, no to ok... godzina 9.00 i spotkanie 3 godziny - trzeba sie urwac z pracy, ale ok. Spotkanie z managerami z PL, widac ze byli swiezo zatrudnieni i raczej nie mieli nic do powiedzenia, ale pogadalismy.. (btw. spoznili się 30 minut). No i był test - z wiedzy z IT, średnio trudny i troche nieprzystający do stanowiska, ale OK. Po spotkaniu cisza... znowu z miesiąc. Jest tel.. managerowie z usa chca sie spotkać. Godzina 16... znow trzeba sie urwać z pracy, no ale OK. Rozmowa z 1h, techniczna, merytorycznie spoko. Na koniec mowia że odezwą się przez agencje. Cisza do dziś (3 miesiace). w tzw miedzyczasie inne agencje oferują ten sam shit (z 3 agencje).. Kilku znajomych tez było na tych rozmowach.. i cisza. Polityka "no feedback" czy jak?
      "Podsumowywując":
      czas stracony
      • Gość: potent IP: *.tktelekom.pl 27.06.13, 00:33
        Prośba do osób z tej firmy o informację - Czy rekrutują tylko ludzi zaraz po studiach, czy człowiek z dorobkiem tez może sie tam dostać. Angielski musi być perfekt na starcie? Czy intermediate wystarczy?? W ogóle, zawracać sobie głowę korpo, jak się już ma parę latek doświadczenia i wiedzy? Jest faktycznie możliwość się doszkalać?
      • 03.07.13, 22:58
        Do mnie, po w sumie 3 rozmowach (jedna z przypadkowym gościem z Polski, dwie z managerami z US, stanowisko seniorskie w IT) też się nie odezwali, mija już drugi tydzień od ostatniej rozmowy. W sumie fajnie by było wiedzieć, czy 'wtę' czy 'wewtę'...
        • Gość: nowa7 IP: *.205.175.242.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 06.07.13, 14:11
          u mnie calosc trwala ok mieisaca , najpierw wyslanie cw rozmowa tel z HRi rozmowa z rekruterem z CFW potem po ok tyg. zaproszenie na rozmowe do siedziby z managerami w calosci po ang. , na odpowiedz czekalam pelny tydzien na szczescie wynik pozytywny :)
        • Gość: hmmm IP: *.tktelekom.pl 08.07.13, 20:48
          Gratulacje :)
          a możeszpowiedziec, jak wyglądała rozmowa? jakie tematy, czy rozmowa dot. finansów/rachunkowości...?
          Jakiego poziomu językowego oczekują??? B1/B2 wystarczy, czy nie bardzo?
          • Gość: nowa7 IP: *.hewitt.com 09.07.13, 13:14
            rozmowa troche stresujaca f2f z dwoma managerami , ciagle cos notuja i obserwuja , pytania bardzo szczególowe głównie o aktualna prace i obowiazki, kontakt z klientem czy bezposredni czy posredni,doswiadczenie w pracy w zespole , czy jestes punktualny, czy umiesz pracowac pod presja czasu, czy uzywac excela w pracy i w jakim stopniu, dlaczego chcesz zmienic prace, ogolnie nacisk na kompetencje miekkie, ale rozmowa bardzo przyjemna
      • Gość: kolo IP: *.play-internet.pl 25.07.13, 17:18
        Czy ktos aplikujac przez strone bbh mial rowniez problem z pojawiajacym sie okienkiem "Job title is required field. Please enter a value for this field". Nie wiem jak to przesoczyc :(
        • Gość: Murzyn IP: *.dynamic.chello.pl 18.08.13, 23:26
          No to ciekawie, dużo osób się pyta i jest zainteresowanych pracą w BBH, to się chwali. Niech przyjdą najlepsi i tworzą najlepszy skład. Najfajniej było na samym początku jak firma startowała w Polsce rok temu. Teraz to trochę jest rutyna, ludzie się znają i to jest dobrze; jest karuzela (może z wielkości firmy?), ludzie przychodzą i odchodzą (myślę, że nie znają rynku pracy i myślą że gdzie indziej jest lepiej). Mi się podoba, jest dużo pracy, człowiek wychodzi zmęczony z pracy, ale daje zadowolenie.

Jak na razie, najciekawsze doświadczenie to współpraca między nami jako współpracownikami. Dużą pomoc można uzyskać od osób z innych krajów, znają się bardzo na rzeczy. (masz doświadczenie z wieloma narodowościami i każdy inaczej postrzega rzeczywistość). Ciekawe że mają takie doświadczenie i wiedzę. Ale w wielu przypadkach mamy do czynienia z żywiołem i free style. Dużo rzeczy się "rzeźbi" ale chyba to specyfika działu.

Inne działy, tak jak widzę są bardzo sprocesowane - jak np. payments, booking, inne takie - custody, fund accounting.

Najfaniejsi są chłocy z IT. Nie wiem czemu ale wyglądają jakby mieli na wszystko wylane - jeśli nie tu, to gdzie indziej.

Największy stres, to myślę tam na szczycie, ludzie, którzy za wszystko odpowiadają i ciągną wszystkie sznurki, ale większość jest spoko, da się pogadać, ale niektórzy to Cię zagadają na śmierć. Ciekawe jest to że Amerykanie pracują od początku swojej kariery zawodowej w jednej firmie i dają wszystkie poty z siebie. Jest to bardzo zastanawiające co firma robi z człowieka i jak można się dla niej poświęcić. Goście siedzą po 20, 30 lat w firmie. Niezłe ale przy tym ciągle pozostali ludźmi, a nie jak w Polsce, odlecieli i nie mają kontaktu z rzeczywistością.

Więcej szczegółów na jozefmarszalkowski (na) gmail (na) com
          • Gość: nowa7 IP: 204.152.235.* 19.08.13, 12:21
            hej, mam takie pytanie do osób, które pracuja w bbh, jak wygladaja pierwsze tygodnie pracy ? szkolenia sa na miejscu w krk? managerowie sa ok? niedlugo zaczynam tak prace i troche obawiam sie pierszych tygodni...
            • Gość: O IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.13, 11:46
              A ja mam też pytanie odnośnie pracy w BBH, dostałam się na stanowisko Graduates Oportunities do działu Transferu, czy ktoś jest w stanie coś więcej na ten ttemat powiedzieć? Dostałam też pracę w innej tego typu instytucji i nie wiem co mam wybrać... czy w BBH na takim stanowisku są duże szanse rozwoju?
            • Gość: Lily IP: *.igloonet.pl 27.08.13, 20:08
              W jakim dziale zaczynasz? Ja jestem po wielu rozmowach i już myślałam, że jest blisko a tutaj nadal nic , czekam bardzo długo na odp, (rekrutacja przez agencję).pozdrawiam
              • Gość: nowa7 IP: *.hewitt.com 30.08.13, 08:00
                ja zaczynam w dziale funduszy powierniczych, na odpowiedz tez dlugo czekalam ok 2 tyg. i tez rekrutowałam poprzez agencje
                • Gość: Lily IP: *.igloonet.pl 02.09.13, 10:01
                  Czy tez przez Page Personnel? U mnie mija już prawie 3 miesiące od pierwszego kontaktu z nimi ;) Daj znać za jakiś czas jak się tam pracuje.
                  • Gość: nowa7 IP: *.hewitt.com 03.09.13, 11:45
                    rekrutowałam przez CFW
                    • Gość: Lily IP: *.igloonet.pl 03.09.13, 12:21
                      A możesz powiedzieć jak wyglądała rekrutacja - o co Cię pytali , czy były jakieś merytoryczne pytania odnośnie funduszy?
                      • Gość: nowa7 IP: *.dynamic.chello.pl 07.09.13, 22:23
                        tak jak pisałam wczesniej rozmowa to głównie pytanie o doswiadczenie, obecne obowiązki, projekty w ktorych uczestniczylaś, współpraca w zespole itp ja nie miałam pytań o fundusze ale slyszalam ze do niektorych działów pytaja o to,
                • Gość: B87 IP: 204.152.235.* 20.09.13, 16:33
                  Czesc kto zaczyna w październiku??
        • Gość: X IP: *.adsl.inetia.pl 24.03.14, 17:11
          Ja bym spróbował zmienić na chwilę przeglądarkę, np. na IE.
    • Gość: olewus1 IP: *.dynamic.chello.pl 30.10.13, 11:30
      Hej,

jakie są zarobki na tej pozycji? Jak wyglądać może rozmowa kwalifikacyjna? Może ktoś wypowiedzieć się w tej sprawie?
    • Gość: janka IP: *.internetia.net.pl 30.01.14, 12:52
      chciałabym przestrzec wszystkich przed tym pracodawcą.
      Wysłalam przez koleżanke moje CV, nie aplikując na żadne konkretne stanowsko. Odezwali się bardzo szybko i spytali czy chciałabym się rekrutować na pozycje seniorska.
      Pierwszą pól godzinna rozmowę miałam z vice presidentem z luksemurga po niemiecku przez telefon. Spodobalam mu się, powiedział ze mam duże doświadczenie i ze swietnie mówie po niemiecku i od razu zaprosił na kolejną rozmowe tym razem z team leaderami w Krakowie. Rozmowa była po angielsku, a po rozmowie napisałam test z rachunkowości również po angielsku. To było dokładniej mówiąc zadanie otwarte.
      Po paru dniach zadzwonił do mnie amerykaniń. Zaczął od tego ze dobrze wypadłam na rozmowach że przez wszystkie etapy przeszłam pozytywnie, ale maja obawy czy dam sobie rade na tym stanowsku, że mam za małe doświadczenie i zaproponował mi stanowisko juniora!
      Gdzie tu wogole jest jakaś logika?Sami wybrali mi stanowsko na które mam się rekrutować, chwalili za duże doświadczenie (przez kilka lat mieszkałam i pracowałam w Niemczech w dużej firmie w ksiegowosci) Plynnie mówie po angielsku i niemiecku, a oni proponują mi stanowsko juniora oczywscie z odpowiednio niższym wynagrodzeniem.
      Wnioski wyciągnijcie sami. Jeśli na wstępie tak traktują ludzi, to nie chce wiedzieć jak tam się pracuje.
    • Gość: skromna IP: *.tsi.net.pl 12.02.14, 18:13
      Cześć, był ktoś ostatnio na rozmowach? Jakie pytania mieliście zadane? Padało pytanie o wynagrodzenie? Dostał już ktoś odpowiedź?
      • Gość: ksiegowy IP: *.ists.pl 13.02.14, 15:01
        Czesc, Ja zostalem zaproszony na rozmowe, 4 lata doswiadczenia w Funduszach Inwestycyjnych..chce wyciagnac 8000 , ale nie wiem czy to realne..
        • Gość: x IP: *.adsl.inetia.pl 06.05.14, 21:53
          8k w FA nie realne. ok ~6500 MAX supervisor
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.