Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Wyjazd podczas pobytu na L4 w czasie wypowiedzenia

IP: *.drama.pl 30.06.12, 08:45
    Witam, mam taki problem i nie wiem jak sensownie go rozwiązać.
    Od kilku dni znajduję się na 3miesiecznym wypowiedzeniu umowy o pracę przez pracownika. Chciałbym w trybie natychmiastowym wyjechać za granicę do pracy ,lecz niestety mój pracodawca nie chce porozumienia stron,ani też zwolnic mnie z pełnienia obowiązków służbowych do końca trwania wypowiedzenia. Uparcie dąży do tego, bym przepracował te 3m-ce robiąc mi w cudzysłowiu "pod górkę" Pytanie udać sie na L4??? Co w przypadku kontroli,a taka zapewne bedzie miala miejsce. Pomóżcie!!!!!!!
    Edytor zaawansowany
    • Gość: fomica IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.12, 09:17
      To może jeszcze zadaj pytanie czy jak ci zabraknie do pierwszego to możesz sobie wejść do dowolnego sklepu i wziąć co potrzebne bez płacenia.
      Nie, nie możesz.
      L4 to zwolnienie chorobowe, przysługuje osobom które sa chore. Jeśli "załatwisz" sobie lewe zwolnienie to będziesz zwyczajnym oszustem okradającym wszystkich płacących składki.
      3-miesięczny okres wypowiedzenia to nie jest robienie pod górkę, wynika ze stażu pracy i działa symetrycznie w obie strony. A gdyby to pracodawca chciał cię zwolnić i zamiast przysługujących ci 3 miesięcy wypowiedzenia zaproponowałby tylko 2 tygodnie to byłbyś zadowolony?
    • Gość: Andru IP: *.drama.pl 30.06.12, 09:27
      To może poprostu mam zrezygnować z dobrej pracy za granicą, po to by na siłe "przechodzić" 3miesiące i być nie efektywnym pracownikiem??? Gdzie tu logika?
    • Gość: fomica IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.12, 09:36
      Nie znam szczegółów twojej pracy, skoro pracodawca chce cie zatrzymać, to z jakiegos powodu jesteś mu potrzebny.
      Takie sa własnie blaski i cienie tych wspaniałych, mitycznych umów "nie-smieciowych" na czas nieokreslony, o które tak sie zabija młodzież. Długi okres wypowiedzenia jest fajny, gdy to ciebie zwalniaja, bo masz gwarancje pełnych trzech wypłat. Ale jest mniej fajny gdy ty sam się zwalniasz, no niestety, takie prawo. To działa w obie strony.
    • Gość: abc IP: *.adsl.inetia.pl 30.06.12, 09:54
      Gość portalu: Andru napisał(a):

> To może poprostu mam zrezygnować z dobrej pracy za granicą, po to by na siłe "p
      > rzechodzić" 3miesiące i być nie efektywnym pracownikiem??? Gdzie tu logika?

1) Trzeba było złożyć wypowiedzenie 3 mce wcześniej - nie miałbyś teraz żadnych problemów (tylko nie "truj", że przed 3 miesiącami nie wiedziałeś o pracy za granicą!).

2) Wyobrażam sobie Twoje przekleństwa na pracodawcę w odwrotnej sytuacji, czyli gdyby Ci oznajmił: "od jutra jest Pan zwolniony" (bez 3 mies. wypowiedzenia).

3) Jeśli chcesz wyjechać - po prostu porzuć pracę - najbardziej uczciwe wyjście z sytuacji, gdyż w tej chwili prezentujesz typową logikę "Kalego"!!
    • Gość: Andru IP: *.drama.pl 30.06.12, 13:11
      Tak się składa że rzeczywiście 3miesiące temu nie myślałem o porzuceniu pracy,natomiast gdy okazja się nadarza to tylko zwykły kretyn by z niej nie skorzystał mogąc zarobić 3xtyle prawda?! Pracodawca w tym momencie nie ma żadnej kompetentnej osoby na moje miejsce,która opanowałaby błyskawicznie mój dotychczasowy zakres obowiązków. Stąd też brak chęci z jego strony do pójścia na ugodę i zwolnienia mnie z pełnienia obowiązków służbowych czy obustronne porozumienie. Porzucenie pracy zaś nie jest wyjściem z sytuacji,gdyż być może kiedyś będe chciał wrócić do tego sympatycznego kraju i podjąć pracę gdzie indziej nie mając zasyfionych papierów. Zakładając ten temat proszę o racjonalną i korzystną dla mnie radę,a nie ironiczne podejście do tematu.
    • Gość: fomica IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.12, 13:51
      Masz takie oto możliwości:
      1. dogadać się z pracodawcą i przekonac go żeby podpisal porozumienie stron z wcześniejszym terminem,
      2. porzucić pracę, za co zapewne otrzymasz zwolnienie dyscyplinarne,
      3. pracować do końca okresu wypowiedzenia,
      4. poprosić o urlop bezpłatny,
      5. dogadać z z zagranicą żeby ci przesunęła termin rozpoczęcia tamtej pracy,
      Innych opcji nie ma.
    • lilith76 02.07.12, 11:19
      > To może poprostu mam zrezygnować z dobrej pracy za granicą, po to by na siłe "p
      > rzechodzić" 3miesiące i być nie efektywnym pracownikiem??? Gdzie tu logika?

W druga stronę:
      To może pracodawca ma się męczyć z niechcianym pracownikiem przez cały przysługujący pracownikowi okres wypowiedzenia, a przecież on już tak go nie chce w firmie, ma kogoś nowego.
      Najczęściej zwalnia się obowiązku pracy bo nigdy nie wiadomo ile taki pracownik może zostawić bomb z opóźnionym zapłonem, gdy dyscyplinarka go już nie dosięgnie.

--
      Istnieje cienka linia między łowieniem ryb a staniem na brzegu jak idiota. Steven Wright
    • snajper55 30.06.12, 10:02
      Gość portalu: Andru napisał(a):

> Witam, mam taki problem i nie wiem jak sensownie go rozwiązać.
      > Od kilku dni znajduję się na 3miesiecznym wypowiedzeniu umowy o pracę przez pra
      > cownika. Chciałbym w trybie natychmiastowym wyjechać za granicę do pracy ,lecz
      > niestety mój pracodawca nie chce porozumienia stron,ani też zwolnic mnie z pełn
      > ienia obowiązków służbowych do końca trwania wypowiedzenia. Uparcie dąży do teg
      > o, bym przepracował te 3m-ce robiąc mi w cudzysłowiu "pod górkę" Pytanie udać s
      > ie na L4??? Co w przypadku kontroli,a taka zapewne bedzie miala miejsce. Pomóżc
      > ie!!!!!!!

Zachęcam cię do porzucenia pracy. Skończy się to zwolnieniem dyscyplinarnym, ale to bardzo dobrze. Tacy jak ty powinni mieć w swojej "karierze" dyscyplinarkę, aby ostrzegała ona innych pracodawców przed zatrudnianiem takich pracowników.

S.
      --
      Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
      Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
    • Gość: Raissa IP: 82.160.207.* 01.09.12, 20:57
      Nie przejmuj sie ich bzdurnymi wypowiedziami, to sa tak zwani ludzie uczciwi, którzy do niczego nie dojdą i nawet poradzic nie potrafia.Ja na pewno bym wzięła l4,a w przypadku kontroli na zwolnieniu lekarskim nie musisz być w domu....mogłes akurat podczas kontroli byc u lekarza, albo w aptece, albo na zakupach itd....no niestety kto nie ryzykuje ten nie ma...a zrezygnowac i dostać dyscyplinarke to nie jest dobre rozwiazanie...a w przypadku l4 nie jestem pewna ale chyba jakbyś go nadużył to tylko Ci za ten okres nie wypłaca...a dysyplinarnie nie zwolnia na pewno
    • Gość: jaco IP: *.dynamic.chello.pl 02.09.12, 01:02
      I to właśnie dowodzi jakim idiotyzmem jest 3 miesięczny okres wypowiedzenia. powinno być dwa tygodnie i do widzenia. Pracownik by nie kombinował z l4 a pracodawca nie miałby obowiązku trzymania kogoś kto jest zbędny w firmie,
    • nchyb 03.09.12, 14:50
      myślisz, że w 3 miesięczne wyjście do apteki zus uwierzy?

tak jak piszą inny, wiele osób chce praw wynikających z etatów, ale w żadnym wypadku obowiązków...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka