Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Ile zarabiają w szkole a ile na korepetycjach?

09.07.12, 14:20
    Za takie marne pieniądze w życiu bym nie został nauczycielem.
    Obserwuj wątek
      • Gość: ccc Gazeta znowu szczuje i manipuluje informacjami IP: *.gorn.agh.edu.pl 09.07.12, 14:31
        Od kiedy to do zarobków nauczyciela doliczamy korepetycje pismaki, co?
        A jak pani redaktor waszej gazetki będzie przez przypadek dawać d.. za pieniądze to tez to wliczycie do jej zarobków?
        Korepetycje to dodatkowa praca (oczywiście zarejestrowana i opodatkowana) i nic wam do niej. Jakby sobie ten matematyk cegły układał, albo latem jeździł na ogórki do Norwegii to też byście to policzyli? Żenada po prostu to co piszecie. I do tego błąd metodyczny w analizie danych. Widać, że żałowaliście na korepetycje bo strasznie niedouczeni jesteście.
        To co piszecie to zwykłe szczucie na określoną grupę zawodową. Owszem o nauczycielach i systemie edukacji w PL można powiedzieć dużo złego, ale akurat zarobki to jest ostatnia rzecz, której należy się czepiać.
        A może o waszych dochodach i przywilejach pogadamy, co? Macie np. 50% kosztów uzyskania przychodu. A za co ja się pytam? Jakież to dzieła tworzycie? Takie artykuły jak ten?
        • Gość: Ewa Re: Ile zarabiają w szkole a ile na korepetycjach IP: *.adsl.net.t-com.hr 13.07.12, 10:34
          Widać Tobie przydałby się najbardziej, bo "byki "jakie robisz świadczą o twojej wiedzy. Ja jestem nauczycielem nauczania poczatkowego, mam 1996 zł i nie mam możliwości dorobienia. Lubie swoją pracę i jej nie zmienię, ale bez przesady. Mogę mieć 26 dni urlopu ale godziwą pensję, też skończyłam studia, mam 2 podyplomowe i za to należy mi sie szacunek. Beze mnie byli by sami analfabeci.
          • Gość: nik Re: Ile zarabiają w szkole a ile na korepetycjach IP: *.play-internet.pl 07.09.12, 20:43
            tak, bez Ciebie z pewnościa nikt nie nauczylby dzieci doadawać i odejmowac do 40 stu to baardzo skomplikowane i wymaga tak naprawdę sześciu fakultetów i jeszcze pięciu specjalizacji i dlatego za te twoje 18 godzin,wakacje,ferie i przerwy co 45 minut w ciagu dwugodzinnego dnia pracy to co zarabiasz to bardzo mało. Powinienies miec tyle co lekarz albo informatyk albo robotnik w fabryce azbestu i jeszcze urlop na poratowanie zdrowia nie co 4 lata a odwrotnie rok pracy lub tydzien i cztery lata przerwy.
      • remo29 Ile zarabiają w szkole a ile na korepetycjach? 09.07.12, 14:52
        Stróż na parkingu, który "po godzinach" sprowadza z Niemiec samochody wychodzi 300 tys. miesięcznie. Ergo - stróż zarabia 300 tys. na miesiąc? Panie redaktor, puknij się w łeb. Trzeba było się uczyć zamiast rzucać w szkołę kamieniami, to byś teraz głupot nie pisał.
        --
        Parada Karzełków czyli - ostra kreska
      • ben-oni Ile zarabiają w szkole a ile na korepetycjach? 09.07.12, 14:57
        Sezon polowań na nauczycieli uznaję za rozpoczęty. GW przygotowuje nieprzyjazny nauczycielom grunt i zły "odbiór społeczny" pod ewentualne protesty związane z masowymi zwolnieniami we wrześniu. (dostaliście partyjne polecenie od Tuska?)
        A tekst typu: nauczyciel w-f na wsi zarabia 3tys. i to jest dużo (na wsi) a w Warszawie zarabia mniej i mu nie starcza zalatuje KOMUNIZMEM, bo uzależnianie pensji od potrzeb a nie od rynku jest triumfem leninowskiej zasady: każdemu według potrzeb od każdego według możliwości.
        --
        Nie każdy seks ma sens
      • Gość: egon olsen Ile zarabiają w szkole a ile na korepetycjach? IP: *.koelner.pl 09.07.12, 14:58
        zdaje się, że p. pezda (autorka tego pożal się boże artykułu) do szkoły nie chodziła! analizie powinno podlegać "czyste" wynagrodzenie osiągane z pracy na jednym etacie! a nie dorzucać drugi, trzeci...+korepetycje! to jest tylko i wyłącznie sprawa jednostki czy chce dorabiać kosztem swojego czasu wolnego. po drugie: to ile wg autorki powinien zarabiać nauczyciel? bo po przeczytaniu odnoszę, że i 600 pln/mc byłoby zbyt dużo. kolejny tekst napisany na zamówienie - jak zniszczyć autorytet (jeżeli jeszcze taki istnieje) nauczyciela i "napuścić" jedną grupę społeczną na drugą...piszę to jako mąż nauczycielki i pracownik korporacji!
      • Gość: PAUL Ile zarabiają w szkole a ile na korepetycjach? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.07.12, 14:59
        Redaktorze DROGI!
        Na początku chcę stwierdzić, że nie jestem w żaden sposób związazny z zawodem nauczyciela. Ale jestem przeciwny wrzucaniu wszystkich nauczycieli do jednego worka. Korepetycje to mogą dawać nauczyciele z przedmiotów z których są egzaminy gimnazjalne i maturalne itp. i faktycznie ci nauczyciele mogą dorobić. Chciałbym zauważyć że oprócz tych nauczycieli są również nauczyciele z przedmiotów z których nie ma egzaminów np. edukacji wczesno szkolnej - klasy I-III w szkołach podstawowych, nauczyciele wf, nauczyciele plastyki, techniki, wychowawcy świetlicy, nauczyciele w przedszkolach. Ci naucziele nie mają możliwości dorobić. Ja wiem że obecnie jest nagonka na nauczycieli, na ich wysokość zarobków, czas pracy itp. ale z punktu uczciwego widzenia (a nie z punktu widzenia tego co zamówił taki artykół i za niego zapłacił dla tego miernego dzienikarzyny) pisąc taki artyków trzeba podać całą prawdę o dorabianiu nauczycieli, a nie tylko wyrywkowo. TO JEST NIEUCZCIWE I NIEPROFESIONALNE!!!!!!!!
      • bezzebnypirat zalosne zarobki... 09.07.12, 15:53
        Przeciez na jednym etacie to praktycznie ponizej sredniej krajowej. Do tego te 8k zl... na 2 etatach plus korepetycje. Pozazdroscic takiego zycia: 5 godzin snu i zero zycia prywatnego za niecale 2k euro miesiecznie. Tragedia...

Dobrze, ze wybralem inna kariere. Bo o tym jakie sa dzieciaki w wielu szkolach nawet nie wspomne...
          • Gość: Ewa Re: Kolejna patologia stworzona przez socjalizm IP: *.bogatynia.vectranet.pl 13.07.12, 00:59
            Kolejna nagonka społeczna na grupę zawodową nauczycieli.Proszę zwrócić uwagę,że korepetycji udziela tylko nieliczna grupa tz.przedmiotowców.Zapotrzebowanie na korepetycje np.w nauczaniu początkowym lub z plastyki jest raczej zerowe.Ja przyszłam do pracy z pasją i energią .Po 17 latach mogę powiedzieć,że gdyby było mnie stać na urlop to chętnie bym go wzięła.Jednak należę do tej grupy społecznej ,że mnie nie stać .W ferie pracuję w wakacje również.Mój system nerwowy jest przeciążony ilością bezmyślnej pisaniny ,której nikt nie czyta ,rodzicami,którzy oczekują cudów i wymagają tyle,że nie od siebie.Do tego jeszcze piękny zabieg pijarowski by pokazac społeczeństwu jak te nieroby nauczyciele się opieprzają.Swoją droga siedzimy jak te dupy wołowe i grzecznie dajemy sobie skakac po łbach.Dajemy sobnie wmówić ,że to misja ...Proszę sprawdzić ile za tę misje otrzymuja pieniędzy nauczyciele w cywilizowanych krajach ..pewnie korki nie są im potrzebne .Ja po 17 latach mogę sobie zamiast wakacji poczytać jak się bawia na wakacjach Ci ,którzy zajmują sie opluwaniem nauczycieli.rak szacunku do ludzi pracy ,rodziców na koniec również do całego społeczeństwa Cel skłocic wszystkich na koniec winny bedzie PIS /Polacy otwórzcie do cholery oczy.....
            • Gość: ochroniarz POF II Re: Kolejna patologia stworzona przez socjalizm IP: *.connectic.pl 13.07.12, 09:02
              Pani nauczyciel.
              A ile zarabia kierowca autobusu w Anglii a ile w polsce?
              Ile zarabia pracownik sklepu w Anglii a ile w polsce?
              Nie wiem co Pani chce osiągnąć pisząc...".Proszę sprawdzić ile za tę misje otrzym
              > uja pieniędzy nauczyciele w cywilizowanych krajach" - naprawdę nie wiem.....
              Napisze Pani tak, jakiś czas temu przez urząd pracy zostałem skierowany na kurs ochrony.Wśród kursantów a więc bezrobotnych był nauczyciel j.polskiego z 20- letnim stażem. Wyleciał z wilczym biletem za pewien numer z uczenicą (prosze wybaczyć ale więcej na forum publicznym pisać nie będę). Otóż ten belfer zarabiał w jednym z liceów w krakowie 3,500 netto i sam mówił. przecież ja się na nauczycilestwo wcale nie skarżyłem, tylko się skończyło....
              Nie wiem jaka sytuacja materialna i życiowa ( w sensie wydatki zdrowie,dzieci) jest Autorki postu ale ten "mój nauczyciel jest po rozwodzie, ma własne mieszkanie córkę po studiach w Warszawie, więc jego wynagrodzenie mu starczało na wszystko
              Co do Pani zdania ,że po 17 latach nauczycielstwa......,to wyczuwam wypalenie zawodowe.Zamiast narzekać można się....przebranżowić? Dla nauczyciela chyba do będzie wyzwanie osiągalne? Jeśli ma Pani dość uczniów, rodziców, "papierkowej roboty" to w Niemczech kobiety z powodzeniem zajmują się w budownictwie malowaniem lub kładzeniem kafelek. Jeśli posiada Pani znajomość j. niemieckiego i dopisuje zdrowie i sytuacja życiowa nie przeszkadza w wyjeździe - jechać śmiało. Chyba ,że woli Pani narzekać, żeby nikt nie powiedział, że nauczycielom jest za dobrze i nadal robić swoje bo po mimo,że jest źle chyba jednak nie jest źle. Nauczyciel też moim zdaniem powiniem być konsekwentny i w szczególności odpowiadać za swoje słowa, nawet tak anonimowym forum......Zyczę powodzenia.
        • Gość: gosc Re: Kolejna patologia stworzona przez socjalizm IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.07.12, 11:28
          tak, tak, bo na wyniki pracy nauczycieli nie maja wplywu ani sami uczniowie, ani ich motywacja i nastawienie do nauki, ani wychowanie w domu (rodzice!), ani warunki pracy, ani zupelnie nic innego.. Zenada po prostu..

Sprywatyzujmy, sprywatyzujmy, nie ma problemu, tylko ciekawe kto wtedy posle dzieci do platnej szkoly prywatnej?!
          Socjalizm zly, ale analfabetyzm lepszy?! Wspaniala idea przyszlosci!

A swoja droga, to ciekawe, czy ktos z "pyszczacych" tu tak glosno przepracowal w szkole z "istnymi aniolkami" chociaz jedna godzine w zyciu?
          Wysylajac dzieci do szkoly kazdy oczekuje, ze te dzieci sie tam czegos naucza, prawda? Cale szczescie, ze sa jeszcze w Polsce tacy idealisci, ktorzy CHCA pracowac w szkole za te marne grosze i robia to DOBRZE, najlepiej, jak potrafia. I to pomimo braku dodatkowej motywacji w postaci zycia, na ktore mozna SAMEMU zarobic..
          • Gość: ochroniarz POF II Re: Kolejna patologia stworzona przez socjalizm IP: *.connectic.pl 14.07.12, 08:45

szanowna Pani.Jeśli chodzi o prywatyzację placówek oświatowych, to jakość nauczania będzie taka, jaką reprezentuje sobą nauczyciel ( program MEN-u przecież będzie obowiązywał....)
            Problem w tym,że zniknie karta nauczyciela a zatrudnienie będzie się odbywać na zasadzie :ja czyli właściciel (czytaj dyrektor) prywatnej szkoły zatrudniam nauczyciela Jana Belfra za 2500zł netto/umowa zlecenie albo 2 tysiące na umowę o pracę.Skończą się wszelakie przywileje, droga rozwoju zawodowego i zarobki ponad 3 tysiące jakie obecnie są w nauczycielstwie dla pracowników z ponad 10 letnim stażem.Nie będzie związków zawodowych, nauczyciel jak cała masa innych zawodów bedzie formą pracownika najemnego jak cała masa ludzi obecnymi czasy.
            Autorko postu,proszę sobie zdać sprawę ,że hałas i rogate diabełki w postaci wychowanków to jedno, a wygórowane, nastawione na kasę i jeszcze raz kasę nastawienie do nauczycilestwa w Pani wypowiedzi to drugie.
            Najgorzej jest sobie "wykrakać", jeśli nauczycielstwo zostanie w pewnym sensie sprywatyzowane to może rzeczywiście nauczyciel z np. 10 - 15 letnim stażem będzie miał prpozycje od prywatnego zarządcy szkoły pracy za 1600-1700 netto BEZ UKRYTYCH DODATKÓW PREMII to wtedy pogadamy o postawie wolontaryjnej.
      • dashka Re: Ile zarabiają w szkole a ile na korepetycjach 09.07.12, 16:16
        Pani redaktor dziwi się, ze bibliotekarz ma więcej godzin w pensum. Juz tłumaczę (myślę, że Pani redaktor ma problem ze zrozumieniem wielu prostych spraw). Bibliotekarz nie sprawdza w domu klasówek, zeszytów, zeszytów ćwiczeń, wypracowań, kartkówek. Naprawdę tak trudno to pojąć?

Że nikt nie kontroluje czasu, w którym to robimy? NIe kontroluje, ile czasu sprawdzamy, przygotowujemy się do lekcji, zebrań, poświecamy na indywidualne rozmowy z uczniami, pilnujemy dzieci na wycieczkach, dyskotekach, próbach do róznych imprez szkolnych?

A ktoś kontroluje czas Pani Redaktor poświęcony na napisanie tego artykułu? Ile rozmów Pani przeprowadziła? Ile informacji ściągnęła z internetu? Ile rzeczy wymyśliła samodzielnie i ile jej to zajęło? Może ktoś powinien to sprawdzić?

Szczucie na grupy zawodowe stało się już tradycją mediów.
        Pamiętam, jak pisano, ile lekarz może wyciągnąć biorąc wiele dyzurów i poswiecając swój prywatny czas, zeby dorobić, pracując w kilku miejscach i nie mając życia prywatnego. Jak szczuto na pielęgniarki, które przecież mogą nie spać nocami i dorabiać sobie przy łózkach pacjentów prywatnie. Po co pielęgniarkom wypoczynek i czas dla rodziny. Przecież ich praca to powołanie.

No ale dziennikarze też muszą z czegoś żyć. Napiszą wszystko. Nawet to, że wieloryb wpłynął do Odry. I że nauczyciele pracują 3,5 godziny dziennie. Takie czasy.
        • Gość: k Re: Ile zarabiają w szkole a ile na korepetycjach IP: *.adsl.inetia.pl 13.07.12, 08:57
          Nie porównuj nauczycieli z lekarzami i pielęgniarkami bo to śmieszne. Pracujecie 18h tygodniowo nie 40 jak cała reszta. Ta cała reszta też zostaje po godzinach i przynosi pracę do domu i nikt się nad nimi nie rozczula jeśli mają wykonać dodatkowe zadania na przysłowiowe "wczoraj" (ich tydzień pracy to więcej niż 40h i nie dotyczyć to tylko służby zdrowia). Jeśli chodzi o płace to nie są wyższe od nauczycielskich. Ta reszta pracuje również za 2000zł netto ale te 40h na tydzień lub dłużej. Jak nauczyciel opracuje tematy zajęć to jedzie na tym materiale długo jak mu się lekcji nie chce prowadzić to każe przeczytać rozdział z książki lub rozwiązywać zadania w zeszycie które sprawdzi kiedyś itd. Mają czas na załatwianie spraw w urzędach które pracują do 15, mają czas na kosmetyczki, fryzjerów itp. ( i proszę nie pisać że ich nie stać bo wiele klientek znajomej kosmetyczki to Panie Nauczycielki które o 10 rano są już po pracy na zabiegu pielęgnacyjnym lub na paznokciach). Nauczyciele maja tzw. KARTĘ która gwarantuje im wiele przywilejów o których może pomarzyć pracownik firmy prywatnej. Miałam praktyki w szkole na trzech poziomach prowadzę zajęcia na uczelni wyższej więc proszę nie pisać że nie wiem o co chodzi w tym świecie. Nie zazdroszczę pracy i zarobków; nie chcę by uważano ten zawód za "łatwy" ale może przestańmy się użalać. Pani redaktor napisała że są to średnie wyliczenia itd które stosuje rząd i wcale nie zastosowała" techniki zaszczucia" ;)
      • k_r_m GW oszalała? 09.07.12, 16:29
        Kto zapłacił gazecie za 3 juz artykuł w ciągu dwóch dni na temat zarobków nauczycieli?
        Czy ma to przygotować opinie publiczną na dalsze dowalanie nauczycielom co szykują samorządy?
        Może niech opiszą ile zarabiają dziennikarze?
      • kokosz66 Ile zarabiają w szkole a ile na korepetycjach? 09.07.12, 16:40
        Co za pierd...enie?
        Panie redaktor, to trzeba było zostać nauczycielem jak mają tak dobrze!
        Jakie na dwa etaty?? etatów brakuje, tną godziny z etatów, coraz więcej papierów do wypełniania. Korepetycje??? Może językowi. Na siódmą rano do pracy i korepetycje do 18?

Kolejne napuszczanie na siebie grup społecznych przed próbą forsowania coraz durniejszych ustaw. Tak samo z lekarzami, policjantami, górnikami.

Jeżeli pan redaktor uważa że to super zawody to nie ma przeszkód. Przekwalifikować się.
        Jeszcze trochę i Donald się weźmie i za dziennikarzy.
      • amirez Kolejny nacpany kretyn! 09.07.12, 17:23
        Kolejny naćpany kretyn wypisuje brednie.
        Nauczyciel w Polsce zarabia grosze. Na etacie. A to co robi po pracy to jego prywatna sprawa. Równie dobrze może sprzedawać auta i zarabiać na tym 100 koła miesięcznie. Czy to oznacza, że polski belfer goli 12.000 miesięcznie? NIE! Kolejny naćpany redaktorek wprowadza w błąd czytelników.
      • Gość: Kali Ile zarabiają w szkole a ile na korepetycjach? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.12, 17:37
        Już samym skandalem jest to, że polski nauczyciel pracuje najkrócej na świecie, choć w zasadzie pracą tego nazwać nie można, bo jedyne co robi, to zada jakiś temat do opracowania i gazetę czyta. Stad tegorocznej matury nie zdalo niemal 20 procent uczniow. Niektorzy bredza, ze nauczyciel musi po godzinach sprawdzac zeszyty czy kartkowki. Prosze nie wierzyc w te brednie, oni to robia na przerwach, albo w czasie godzin lekcyjnych, tak zeby w domu miec spokoj. Mam sasiadke nauczycielke, od 10 lat, czyli odkad sie przeprowadzilem, ani razu nie widzialem, by zabierala do domu jakies zeszyty. Mam tez siostre nauczycielke, wiec wiem ze tak wlasnie jest. Korepetycje, to kolejna sprawa, tyle ze nikt nie pisze, ze jest to przestepstwo karno-skarbowe, poniewaz uzyskiwany jest dochod bez odprowadzania podatkow. Kobiete za nie wydanie paragonu na 1 grosz potrafia do sadu podac, a tu sie setki milonow przewala i nikt palcem nie kiwnie. A z korepetycji nauczyciele maja druga, albo i trzecia pensje, w zaleznosci od tego czego ucza i gdzie. Znajomy chodzil na korepetycje z matematyki, to bylo tak, ze przed nim wychodzil jeden, za nim czekal juz drugi i po 40 zl za godzine. Nauczyciel moze na korepetycjach dorobic dodatkowo jakies 500-1000 zl tygodniowo w zaleznosci od tego jak bardzo jest obrotny. I kasa trafia w calosci do kieszeni, bo przeciez zaden paragonu nie wystawi. A do tego nauczycieli jest o wiele za duzo i przynajmniej 100 tysiecy powinno stracic robote.
        • Gość: xxx Re: Ile zarabiają w szkole a ile na korepetycjach IP: *.toya.net.pl 09.07.12, 19:17
          Gość portalu: Kali napisał(a):

> Już samym skandalem jest to, że polski nauczyciel pracuje najkrócej na świecie,
          > choć w zasadzie pracą tego nazwać nie można,

więcej na czytanie nie zasługuje bo piszesz bzdury jak potłuczony, dzięki nauczycielom jestem kim jestem, bo na rodzinę liczyć nie mogłem, tylko dzięki nim jestem dzisiaj informatykiem i zarabiam brutto 12k miesięcznie, należy im się szacunek nie opluwanie, bo oni są jedyną grupą zawodową, której zależy aby działo się lepiej, aby młodzież coś sobą reprezentowala, nie tak jak wczoraj pani doktór, która odmówiła wypisania refundowanej recepty kobiecie w ciąży w państwowym szpitalu
        • Gość: Gab Re: Ile zarabiają w szkole a ile na korepetycjach IP: *.cpe.marton.net.pl 13.07.12, 05:42
          Kali...szalony Kali! Jestem nauczycielem sztuki. Chciałbym dożyć dnia gdy w ciagu miesiąca miałbym 1h korepetycji!!! Pracuje w placówce nieferyjnej. Moi koledzy o ile maja pełny etat (a o nie trudno) muszą być po 25 i 30 godzin - bo zawód nauczyciela to nie tylko slawetne 18h !!!!! Za nadgodziny NIKT NIE PŁACI ! A odpowiedzialność nie tylko za zdrowie fizyczne i życie, a za emocje i psychikę - ogromna!!! Tysiące płodzonych dokumentów, wszystko "analigowo" najlepiej. Godziny analizy czy dany temat spełnia i jak spełnia cele dydaktyczne, wychowawcze, pracy ze zdolnym uczniem, z uczniem z deficytami. Dodatkowe szkolenia i awansu zawodowe. Egzaminy. I jakie 10 lat i wszystkie szczeble! Co za brednie pani redaktor? Jeśli ktoś zostanie zatrudniony od 2 września lub nie złoży papierów to tok w plecy. Potem konieczne PRZERWY pomiędzy awansami. Wracając jednak do Ciebie. Nie wiem kim jest Twoja siostra, ale to tylko o niej złe świadczy. Mam nadzieje ze pochwaliła sie jej Twoim wpisem!
          A swoją drogą...na trolowaniu nikt chyba dobrze nie wyszedł! ;-)
          Co...w szkole nie chciało sie uczyć i problemy były, to teraz sie wyżyje?
          Sprawdź ile pracuje i ile zarabia fryzjer! Ile na czysto a ile odprowadza z napiwkow! No i jaka odpowiedzialność na nim ciąży i ile czasu spędza nad wypełnianiem dokumentów! 1000 zł tygodniowo? Jeśli korepetycje po 40 to po 5 godzin dziennie. A jeśli po 20 to po 10 godzinn dziennie? Plus praca i dojazdy z powrotami! Siostra tyle zarabia? To pogratulować! Nie pytam czego siostra uczy...ale pozdrawiam siostrę!
        • Gość: nie Re: Ile zarabiają w szkole a ile na korepetycjach IP: 217.98.75.* 25.07.12, 18:07

Jestem za! Pozwalniajmy nauczycieli i pozamykajmy szkoły - szczególnie te na wsi. A co tam, dzieci w tym wszystkim są najmniej ważne. Niech sobie przedszkolaki i inni uczniowie dojeżdżają do przedszkola po 10 i więcej kilometrów. Jak rodzic ubogi, to będzie miał w domu nieuka do fizycznej pracy, a jak bogaty, to sobie zatrudni guwernera lub guwernantkę. Ja też nie rozumiem po co w ogóle te szkoły i ci leniwi nauczyciele - no przecież oni nic nie uczą, wiedza sama przechodzi z książek do głowy uczniów, papiery wypełniają się same, rodzice są tak cudowni, że organizują imprezy szkolne i pozaszkolne, przygotowują do konkursów, olimpiad i zawodów, biorą udział w Radach Pedagogicznych i innych spotkaniach i bardzo chętnie organizują wycieczki i inne wypady i jeszcze sprawują opiekę nad uczniami. A w ogóle to nie powinno być żadnego obowiązku szkolnego i żadnej państwowej szkoły, bo przecież nasze państwo nie stać, żeby inwestować w dzieci i szkoły. W ogóle biedny rząd, że tak musi się męczyć z wymysłami PRL-u.
      • areyoubetter Ile zarabiają w szkole a ile na korepetycjach? 09.07.12, 17:55
        Pani Aleksandro Pezda, autorko artykułu,

Z wielką niecierpliwością czekam na moment gdy zajmie się Pani podatkami dziennikarzy.
        Dziennikarze mają takie przywileje, o których nauczycielom się nie śniło.

Dlaczego dziennikarze, NAWET GDY PRACUJĄ NA ETACIE W REDAKCJI, nie płacą uczciwie podatków, tak jak reszta Polaków?

Proszę się najpierw zająć skandalem we własnej grupie zawodowej.

I jeszcze jedno - jestem nauczycielem w liceum. I nie życzę sobie, aby KTOKOLWIEK mówił, że nauczyciel pracuje 18 czy 19 godzin, bo nie ma to NIC wspólnego z prawdą.

Będę uważnie czytała Pani artykuły i słuchała pani w TOK fm.

Z wyrazami szacunku.

• Gość: marta Ile zarabiają w szkole a ile na korepetycjach? IP: *.elblag.vectranet.pl 09.07.12, 22:06
        Autorka artykułu to kompletna ignorantka. Nauczyciel oprócz godzin dydaktycznych ma do wykonania wiele innych czynności, takich jak sprawdzanie i przygotowywanie prac klasowych i domowych, mnóstwo pracy dokumentacyjnej oraz związanej ze statutową działalnością szkoły, że o opiece nad uczniami w czasie wycieczek (24 godziny na dobę) bez dodatkowej gratyfikacji nie wspomnę.
    Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka