Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Euro Clear Kraków

IP: *.adsl.inetia.pl 19.09.12, 11:58

Witam serdecznie
    Jak pewnie część z was wie, belgijski bank Euro Clear otworzył swój oddział w Krakowie. Pierwsi pracownicy już podobno pracują.
    Ja natomiast mam pytanie o rekrutację odbywającą się obecnie. Czy ktoś z czytających otrzymał zaproszenie na drugi etap rekrutacji odbywający się z belgijskimi przedstawicielami?
    Ja jestem po pierwszej rozmowie z panią z Hays i pomimo zapewnień o szybkim wyniku rekrutacji, jak do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Nawet po kontakcie z panią od HR, kiedy to zostałem "spławiony" w typowy sposób.
    Czy ktoś ma informacje na temat drugiego etapu rekrutacji?
    Edytor zaawansowany
    • Gość: gosc IP: *.dynamic.chello.pl 19.09.12, 17:37
      A jest szansa załapać się tam na jakieś stanowisko bez biegłej znajomości ang? Kurcze, można w ogóle w jakiejś korporacji załapać się bez biegłej znajomości języków obcych. Kurcze, nie każdy ma dar do języków :/
    • Gość: gość IP: *.acn.waw.pl 24.09.12, 11:05
      Rekrutacja jest nieprofesjonalna i trwa kilka miesięcy, ja czekałam ponad miesiąc na odp po ostatnim etapie- mimo wcześniejszych zapewnień że w ciągu tygodnia każdy kandydat dostanie feedback. Wcześniejsze etapy- rozmowa z agencją i testy również bardzo rozciągniete w czasie. Ja osobiście bardzo się zniechęciłam do tej firmy. Jedynie co można zrobić to dzwonić do pań rekruterek:)
    • Gość: rabar IP: *.adsl.inetia.pl 24.09.12, 11:14
      No właśnie ja nie wiem kto jest bardziej niepoważny. Panie z Hays, czy belgijska centrala.
      Mi się oferta tej korporacji spodobała, bo na początku wszystko przebiegało bardzo szybko. Wysłałem aplikację. Odpowiedź w ten sam dzień, zaproszenie na rozmowę, po której zostałem poinformowany, że odpowiedź uzyskam w przeciągu 2-3 dni.
      Po tygodniu skontaktowałem się z Panią odpowiedzialną za rekrutację. Ta zapewniła mnie, że odpowiedź uzyskam w przeciągu 2 dni. Właśnie minęły 2 tygodnie od ostatniej rozmowy...
    • Gość: gość IP: *.acn.waw.pl 24.09.12, 11:28
      U mnie była dokładnie taka sama sytuacja, miałam mieć odpowiedź w ciągu 2 dni i cisza, po tygodniu zadzwoniłam zapytać o co chodzi i mieli mi dać odpowiedź do końca tygodnia- to było prawie miesiąc temu! Moim zdaniem coś jest na rzeczy, firma nie jest jeszcze zarejestrowana w polsce może stąd te problemy. Ja w każdym razie znalazłam pracę w innej firmie i odpuściłam ten bank bo jego przyszłość to wielka niewiadoma.
    • Gość: gxg IP: 192.166.203.* 20.03.13, 14:02
      to znaczy ze Cie nie chca i proponuje szukac dalej...
    • Gość: Aika IP: *.wbp.krakow.pl 05.04.13, 16:21
      Witam, po jakim czasie otrzymaliscie testy?
      Pani z Hays zapewniała mnie ze zostaną wyslane jeszcze tego samego dnia w ktorym dzwonila do mnie zeby poinformowac o tym ze otrzymalam pozytywny feedback po pierwszej rozmowie i zaproszenie do dalszej rekrutacji. Dziś mija 2 dzien od naszej rozmowy a ja nadal nie otrzymałam tych testów. Cały czas nerwowo sprawdzam mail. :) Czy u Was tez był taki "poślizg"? :)
    • Gość: pooh IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 11.05.13, 17:02
      a po jakim czasie od rozmowy telefonicznej dzwonili z informacją zwrotną?
    • Gość: kika1 IP: *.play-internet.pl 29.06.13, 11:29
      Witajcie.

Przeszłam właśnie weryfikację telefoniczną i wybieram się na rozmowę. Czy może mi ktoś powiedzieć czego można się na niej spodziewać? Jaki był jej przebieg?

Bardzo proszę o jakieś informację, która mogłaby mi pomóc w przygotowaniu się do rozmowy.

pzdr.
    • Gość: znanuś IP: *.is.net.pl 03.07.13, 17:16
      podbijam
    • karma4 10.10.12, 08:23
      Ja odpowiedz od Hays dostałam w przeciągu tygodnia, później były testy i na końcu assessmement z Panami z Belgii. Musiałam poczekać chyba ok 2 tyg na termin tego ostatniego spotkania ale po nim odpowiedz była szybko, po kilku dniach. Cały proces potrwal około miesiąca ale skończył się na szczęście pozytywnie. Zaczynam co prawda dopiero w grudniu, ale wiem od kolegi który juz tam pracuje ze warto :)
      A co do tego że nie masz jeszcze odpowiedzi to może zadzwoń jeszcze raz i tym razem nie daj się splawic ;)
    • Gość: stella IP: 194.11.254.* 11.10.12, 17:37
      Hej,

A moglabys cos wiecej powiedziec na temat tego jak wygladalo assesment z Belgami? O co pytali, jakie byly praktyczne zadania itp?

Z gory dzieki.
    • Gość: O-N-A IP: *.tekanet.pl 11.10.12, 22:51
      Hej! wlasnie czekam na termin spotkania z Belgami? Czy moglabys napisac jak ono wygladalo? troszke martwi mnie to czy oni wszystkie regulacje prawne maja zlatwione w Polsce. Jeszcze jedno pytanko: czy wiesz gdzie bedzie siedziba firmy w krakowie?
    • Gość: czarny IP: *.rev.pro-internet.pl 12.10.12, 00:13
      Czesc, mam kilka pytan:
      a) z ilu etapow sklada sie rekrutacja (ile telefonicznych, a ile na miejscu),
      b) jaki poziom angielskiego jest wymagany,
      c) "wiem od kolegi który juz tam pracuje ze warto :)" na jakie zarobki mozna liczyc na start bez doswiadczenia
      d) skladalas na konkretne stanowisko czy ogolnie?
      Z gory dziekuje za odpowiedzi
    • Gość: Niki IP: *.play-internet.pl 12.10.12, 13:44
      do karma4: czy jesteś pracownicą firmy Hays? bo twój wpis idealizuje firmę, która de facto płaci grosze i zaniża stawki podane na początku rekrutacji- sama się tam rekrutowałam, po ostatnim etapie zadzwonili z ofertą która była dużo niższa niż ta którą podawałam na początku rekrutacji ( myślałam że skoro zapraszają mnie na dalsze rozmowy to ta kwota jest dla nich ok). Po kilku latach pracy w banku zaproponowali mi stawkę niższą niż mam teraz! a dodam że podkreślali że zależy im aby mnie zatrudnić, niestety kwota nie podlegała negocjacji. Myśle że firma ostro stawia na cięcie kosztów, i bardziej zależy jej na tym by mało płacić, niż na wykwalifikowanych pracownikach.
    • karma4 16.10.12, 17:17
      Niki: to że masz odmnienne zdanie od mojego nie znaczy, że musisz tak na mnie naskakiwać. Nie nie jestem pracownicą ani pracownikiem Hays i nie idealizuje firmy. Napisałam tylko jakie są wrażenia moje i mojego znajomego. Jeśli ktoś ma inne to trudno, trochę poczytałam różnych portali i chyba nie ma pracodawcy idealnego. Być może sytuacja jest inna bo ja nie mam za sobą "kilku lat doświadczenia w banku" ale z wynagrodzenia które mi zaproponowano jestem zadowolona, jest w kwocie która chciałam (wole nie pisac jaka to jest konkretnie kwota na forum bo nie wiem na ile takie informacje mozna ujawniac).

Do reszty osób zaintersowanych: assessment trwał kilka godzin. Z zadan praktycznych była jedna dyskusja w grupie i jedno zadanie ale ciezko mi je wytłumaczyć (sama nie wiem czy je do konca dobrze zrobilam). Dostaje się informacje o jakims stanowisku, i trzeba je jakos uporządkować. Z konkretnych pytan to też dużo nie pamietam, ale nie były bardzo techniczne ani finansowe, bardziej dotyczyły mojego doświadczenia, dlaczego chce tam pracować, z jakimi ludzmi lubie pracować, czego oczekuje i.t.p wszystko po angielsku.
      powodzenia!
    • Gość: heartz IP: 192.250.56.* 17.10.12, 13:43
      To napisz chociaz jakie stawowisko i jaka cyferka z przodu kwoty brutto, tyle mozesz chyba zrobic :). Nie takie rzeczy ludzie na forum pisza..
    • Gość: djpp IP: *.opole.dialup.inetia.pl 07.11.12, 18:12
      idę na rozmowę do hays w następnym tygodniu. może mi ktoś mniej więcej przybliżyć czego sie spodziewać? aplikowałem na ofertę Great Chances for Graduates, a nie konkretne stanowisko.
      pani z haysa wydawała się bardzo sensowna, zobaczymy jak będzie z szybkością odpowiedzi po rozmowie..
      ogólnie - jakie wrażenia po rekrutacji? jakieś szczegóły? każdy strzępek informacji się przyda:P

karma4 - przybliż jak zarobki, bo nie wiem czy 3-3,5 tys. brutto na początek to odpowiednia kwota czy od razu stwierdzą, że za dużo.. ?
    • Gość: lank IP: *.adsl.inetia.pl 08.11.12, 09:21
      pani z Hays zawsze jest miła, dopóki nie skończy sie pierwsza rozmowa w ich firmie. Opisze może mój przypadek. Byłem u pani z Hays. Rozmowa miła, przyjemna. Zostałem poinformowany, że moja kandydatura zostanie wysłana do zatwierdzenia w Belgii. Odpowiedź miała nadejść po 2 dniach. Po 5 dniach skontaktowałem się z pania z Hays. Ta mnie poinformowała, że Belgowie zwlekają z odpowiedzią, ale do końca tygodnia NA PEWNO będę miał odpowiedź. Po 2 tygodniach bez jakiejkolwiek informacji skontaktowałem się ponownie i otrzymałem informację, że na październikowe Assessment day zaproszeni byli tylko ludzie z doświadczeniem (też aplikowałem z ogłoszenia great chance for graduates ;)), ale że mogę być zaproszony na assessment na początku listopada. Wyraziłem na to zgodę. Dzisiaj jest 8listopad, a odpowiedzi, ani zaproszenia nie ma.
      Czyli sprawa wygląda tak. Jeśli nie dostaliście odpowiedzi od miłych pań z Hays w przeciągu 2 tygodni, to raczej zapomnijcie o tej firmie.
    • Gość: djpp IP: *.opole.dialup.inetia.pl 08.11.12, 16:26
      heh, nie pocieszyłeś mnie.. też nie mam doświadczenie w finansach ani w żadnej korpo. idę w nastepnym tygodniu, zobaczymy jak pójdzie.
      można wiedzieć o co pytali w HAYS na tej pierwszej rozmowie? jakieś szczegóły żeby pomóc koledze w potrzebie :) ?

dzięki za info!

ps. skoro szukali ludzi z doświadczeniem, to po kiego grzyba w ogłoszeniu jest info, że doświadczenie nie ma znaczenia?!
    • Gość: lank IP: *.ip.netia.com.pl 09.11.12, 11:14
      Bo to był wykręt pani z Hays po prostu. Tego własnie nie rozumiem, bo zamiast powiedzieć, że nie potrzebują takich pracowników, to miła pani z Hays ściemnia i wrkęca takie niepotrzebne śmieci.
      No ale widocznie taką mają wewnętrzną politykę w firmie.
      Co do pierwszej rozmowy, to przeczytaj sobie tylko poradnik na stronie Hays jak przygotować się i jak zachowywać się na rozmowie u nich. Szczerze przyznam, że byłem zaskoczony, bo rozmowa przebiegła tak jak ją sobie wyobrażałem po przeczytaniu tego poradnika :)
      A pytania to standard standardów. Odniosłem wrażenie, że ważne było, by rozmawiać swobodnie i nie zacinać się.
      Ok, teraz sedno. Z tego co zapamiętałem:
      - czym zajmuje się EuroClear, co to za firma
      - dlaczego chcesz w niej pracować
      - doświadczenia z poprzednich prac, czego się tam nauczyłeś, co było najważniejsze
      - co jest najważniejsze dla ciebie w miejscu pracy
      - dlaczego takie studia, a nie inne
      - dlaczego nie pracujesz w swoim zawodzie

Oprócz takich pytań, gdzie odpowiada się dyplomatycznymi regułkami, było tylko jedno, nazwijmy to "praktyczne". Dzwoni do ciebie klient i chce żebyś mu przesłał bardzo ważne dokumenty, które może przesyłać tylko menager, który jest nieobecny. Co wtedy robisz.

Ogólnie to absolutnie nie ma się czego obawiać.
    • Gość: djpp IP: *.opole.dialup.inetia.pl 11.11.12, 14:52
      wielkie dzięki za info. zobaczymy jak pójdzie bo po prawdzie nie wiem do końca dlaczego chciałbym u nich pracować:P
      a pytali o warunki finansowe czy dopiero późniejszy etap?
      3-4 tys brutto to chyba odpowiednia kasa:)?

i btw - skoro aplikowałeś na Chances for Graduates - przypisali Cię od razu do jakiegoś stanowiska czy na razie rozmawialiście ogólnie o Euroclear jako całości? bo też nie aplikowałem na konkretne stanowisko...
    • Gość: lank IP: *.adsl.inetia.pl 12.11.12, 10:48
      Kasa to "krakowski standard" czyli 3000-4000 PLN. Pytała o to na pierwszej rozmowie.
      Co do EuroClear. Ludzie z Hays wiedzą o tej firmie tyle co ty albo i mniej. Nie pytają o konkretne stanowisko, bo to w żadnym stopniu nie zależy od nich i w żadnym stopniu oni nie mogą wiedzieć gdzie w swojej formie będzie widział Ciebie ich klient. To nie ich sprawa po prostu.
    • Gość: djpp IP: *.opole.dialup.inetia.pl 12.11.12, 16:53
      wielkie dzięki, bardzo mi pomogłeś! zobaczymy jak pójdzie ale mam przeczucie, że dość dobrze:P
      a jak odp na pytanie 'praktyczne' o dokumenty dla klienta i brak menadżera?
    • Gość: lank IP: *.adsl.inetia.pl 13.11.12, 11:51
      ja odpowiedziałem, że jako entry level worker nie mogę podejmować decyzji należących do menadżera. Pani z Hays to się spodobało, ale co sobie zanotowała na karteczce, to już tylko ona sama wie...
      powodzenia

• Gość: marcinsky IP: *.adsl.inetia.pl 15.11.12, 14:46
      karma - możesz przybliżyć assessment centre trochę bardziej? szczególnie zadanie o organizacje pracy i ew. jakieś polecenia na pracy grupowej? bo chyba będę brał w tym udział tylko że to moje pierwsze assessment i wolałbym wiedzieć jak najwięcej :)

w ogóle to dużo było osób czy grupka raczej mała?

dzięki za rady!!
    • Gość: o co chodzi IP: *.ghnet.pl 16.01.13, 14:16
      Nie rozumiem dlaczego niby nie można ujawniac wynagrodzenia??!! Wszędzie w cywilizowanych krajach każde ogłoszenie, w gazetach i internecie oprócz opisu stanowiska zawiera informację o proponowanych zarobkach, zazwyczaj w skali rocznej. O co chodzi w tej pieprzonej Polsce??!! Dlaczego robi się z tego jakąś tajemnicę??? Czy pracodawcom jest wsytd że tak mało płacą czy o chodzi???
    • Gość: newday IP: *.dynamic.chello.pl 31.10.12, 07:31
      Cześć karma4, ja również zaczynam w grudniu :) Może byłyśmy na tym samym assessment :)
    • Gość: bara IP: *.ip.jarsat.pl 08.02.13, 01:01
      hej,
      niedlugo mam assessment day do EuroClear... do końca nie wiem jak to wygląda, czy mam spodziewać się "technicznych" pytań typu co to są akcje, obligacje, swapy, opcje itp?
    • Gość: Ja 25 IP: *.dynamic.chello.pl 13.02.13, 18:07
      Hej i jak bara byłeś/byłaś już na tym assesmencie?? Ja wybieram się w piątek byłbym bardzo wdzięczny jakbyś wysłał/ła info co mniej więcej było. Czy sprawdzali znajomość rynków kapitałowych.?? Pozdrawiam i życzę powodzenia
    • Gość: Ani IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.14, 16:30
      A czy możesz napisać coś więcej o AC jakiego typu zadania ?
    • Gość: aaa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.13, 15:00
      Kto się wybiera jutro na 9 na assesment?? Jak tam nastroje, widzę że nic się nie udało więcej dowiedziec na temat tych spotka. Trudno trzeba sobie radzi na spontanie
      .
    • Gość: Przemek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.13, 09:53
      Hej. Dostał już ktoś odpowiedź z zeszło tygodniowego assessementu?? Szczególnie chodzi mi o ludzi którzy byli w piątek o 9. Pozdrawiam
    • Gość: Aleksandra IP: *.capgemini.de 21.02.13, 14:24
      U mnie póki co też cisza :/
    • Gość: Przemek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.02.13, 14:12
      No to lecimy do Belgii:)
    • Gość: baarekk IP: *.alior.pl 28.02.13, 14:34
      I co, jak z odpowiedziami z lutego? Cos wiadomo? Ktos sie dostał? Gdzie w krakowie jest centrala? Ktos sie wypowie w kwestii zarobków - czy płaca wiecej niz 4000 brutto?
    • Gość: marek IP: *.play-internet.pl 11.03.13, 13:16
      ciekawy jestem... czy ktoś się może wypowiedzieć jak na rozmowie z belgami? O co pytają?
    • Gość: eka IP: *.dynamic.chello.pl 13.03.13, 14:07
      No właśnie. Czy dużo jest pytań branżowych?Też jutro masz assessment?
    • Gość: Przemek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.13, 13:02
      Byłem w lutym przeszedłem dalej, nie jest ciężko jakby ktoś potrzebował więcej szczegółów to niech pisze starostaue@wp.pl pozdrawiam
    • Gość: Olka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.03.13, 14:37
      Czy ktoś ma już wyniki ze spotkania z Belgami w zeszłym tygodniu?
    • Gość: eka IP: *.dynamic.chello.pl 19.03.13, 16:44
      Ja jeszcze nie mam wzników ale widziałam na pracuj.pl nowe ogłoszenie z Haysa. Widać, że chcą dobrze wyselekcjonować kadrę.
    • Gość: tururu IP: *.connected.pl 20.03.13, 10:43
      Witam.
      A czy ktoś z was wie lub pamięta kim dokładnie jest Jean-Paul w Euroclear?? (niestety nazwiska nie zapamiętałam) Będę bardzo wdzięczna! :)
    • Gość: eka IP: *.dynamic.chello.pl 20.03.13, 12:20
      Nie pamiętam ale też miałam z nim rozmowę. Odniosłam wrażenie, że to może byćteam leader jednego z zespołów, które mają przenieść do Krk.
    • Gość: tururu IP: *.connected.pl 20.03.13, 16:35
      aha.. czyli manager to był ten, który robił prezentację?
    • Gość: sis IP: *.home.aster.pl 20.03.13, 23:13
      ja tez jeszcze nie mam wynikow, jesli ktos bedzie mial juz wyniki to napiszcie bo chce wiedziec czy nie odzywaja sie bo nie dostalam tej pracy czy jeszcze nie podjeli dezycji
    • Gość: that.sme IP: *.net.autocom.pl 20.03.13, 23:24
      Ja również nie mam wyników, byłem na ac w zeszły czwartek.
    • Gość: gjsftj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.13, 14:30
      Opiszcie ten AC, na czym to polega, jak to wygląda, kto tam jest, itd?
    • Gość: yup IP: *.net.autocom.pl 21.03.13, 15:45
      ktoś otrzymał już wyniki z zeszłotygodniowych assesmentów ?
    • Gość: Olka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.03.13, 16:29
      nie jeszcze nie.
    • Gość: that.sme IP: *.net.autocom.pl 22.03.13, 10:27
      Ja również nadal nie mam wyników.
    • Gość: Aniuta IP: *.scansafe.net 22.03.13, 12:48
      Hejka! czy sa tu osoby z assesment w lutym (15 luty)którzy zaczynaja juz od 2 kwietnia? Dajcie znac jak coś. Ciekawe sie dowiedziec z kim będę pracowac i z kim lecimy ;)
    • Gość: Ag IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.03.13, 14:19
      hmm...ja byłam 15, ale zaczynam dopiero 15 kwietnia. Ciekawe skąd ta różnica?:) Aniuta na jakim stanowisku jesteś?
    • Gość: AC IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.13, 17:25
      Pochwalcie się jak wygląda Assessment Center
    • Gość: that.sme IP: *.net.autocom.pl 25.03.13, 11:30
      U mnie dalej cisza jeśli chodzi o wyniki assesmentu z 14.03, jak u was ?
    • Gość: bb IP: 192.166.203.* 25.03.13, 12:05
      ja byłam 14.03. na as. a wyniki miałam już 19.03. zaczynam pracę 06.05.
    • Gość: Just IP: *.capgemini.de 02.04.13, 20:02
      hej, czy jedzie ktos moze do belgii z marcowego AC? jesli tak, to na jak dlugo wylatujecie ?
    • Gość: filemon IP: 192.166.203.* 08.04.13, 21:39
      tak ja lecę 06.05. na 6 tygodni
    • Gość: Just IP: *.dynamic.chello.pl 09.04.13, 12:10
      ja tez na 6 tyg... chyba skonczyly sie dlugie 11 tyg wyloty
    • Gość: filemon IP: 192.166.203.* 09.04.13, 23:14
      a masz już umowę podpisaną i wszytskie info dotyczące lotu i zamieszkania?
    • Gość: Just IP: *.capgemini.de 10.04.13, 08:11

Nie mam zadnych szczegolowych informacji dotyczacych lotu, zamieszkania itd... Umowe podpisuje sie pierwszego dnia z tego co sie orientuje.

Pierwszy tydzien w EC to szkolenia w Polsce, pewnie wtedy dowiemy sie wszystkiego a propo szkolen w Brukseli. Pozdro
    • manusia182 10.04.13, 10:58
      Czy ktoś z Was zna juz datę kwietniowego assesmentu?
    • Gość: filemon IP: *.dynamic.chello.pl 19.04.13, 09:32
      z tego co ja wiem to praca zaczyna się od szkolenia w Brukseli... nie ma tygodnia w Polsce???
    • Gość: Just IP: *.dynamic.chello.pl 19.04.13, 10:00
      ja mam tydzien w Polsce a pozniej Bruksele. nie sadze zeby odrazu wyslali do Brukseli, podstawowe szkolenia jak BHP itd to odbywa sie w Polsce:)
    • Gość: filemon IP: *.dynamic.chello.pl 19.04.13, 11:43
      hmm... dziwne z tego co mi wiadomo wszyscy lecieli odrazu do brukseli, no ale widocznie jest różnie
    • Gość: Just IP: *.72.r-ce.pl 20.04.13, 17:19
      a masz swój plan szkolenia? Powinni sie z Toba skontaktowac z EC wtedy otrzymasz informacje odnoscie szkolenia:)
    • Gość: that.sme IP: *.net.autocom.pl 25.03.13, 12:32
      Wrrr, mam już dość tych firm, które zawsze obiecują informację zwrotną ( negatywną ), a potem nawet nie stać ich na wysłanie e-maila.
    • Gość: www IP: *.dynamic.chello.pl 26.03.13, 16:27
      Czy dostanę z 3 letnim doświadczeniem powyżej 3 kola na reke tam? Bo po rozmowie wywnioskowałem że nie za bardzo chcą dać 3 koła mimo że wypadłem b. dobrze. na rozmowie.
    • Gość: Olenka IP: *.connected.pl 27.03.13, 15:17
      Witam! :)
      Proszę mi powiedzieć, czy komuś z Was po negatywnym wyniku rekrutacji zostało zaproponowane ponowne podejście do rekrutacji tylko za jakiś pól roku - rok ?
      Dzięki za odpowiedź!
    • Gość: Twoja-mama IP: *.31.118.202.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.04.13, 18:08
      Assesment center wygladdpa tak:

- krotka prezentacja o firmie (20 minut)
      - krotkie zadanie w stylu napisz email do klienta. Na zadany temat.(10minut)
      - interview z obcokrajowcem - managerem, dyrektorem itp. (Ok. 30 minut)
      - sit-in - idziesz na stanowisko pracy z jakims pracownikiem i patrzysz sobie jak pracuje, mozesz zadawac pytania itp. (20 minut)
      - zajecie grupowe - zadanie w grupie, obserwatorzy siedza i patrza jak sobie radzicie (ok. 30 minut)
      - zadanie in - basket - wcielasz sie w role pracownika, masz 40 minut na zapoznanie sie z materialami a pozniej 20 minutowa rozmowa symulowana z managerem, jak zamierzasz rozwiazac problemy, ktore sa w tych papierach.

Ludzie bardzo mili, caly proces bardzo przyjemny, nie ma jednak przerw wiec warto zjesc wczesniej sniadanie :)
    • Gość: Krk IP: *.centertel.pl 18.07.13, 11:37
      Hej!
      Ma ktoś juz moze info po assesment center z 16.07.13? :) Ja wciąż jeszcze nie i mocno sie stresuje!
    • Gość: luźnapacha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.13, 15:57
      hej, ja też nie mam z AC z 16.07.13... nie stresuj się ;) będzie to co musi być:) szkoda życia! pozdrawiam :)
    • Gość: Happy IP: *.centertel.pl 22.07.13, 14:38
      To kto leci ze mna do Brukseli 07.10? :) :) I czy wy tez dostaliscie informacje az o 12 tygodniach? Czy tylko o 6? :)
    • Gość: :( IP: *.dynamic.chello.pl 22.07.13, 19:13
      u mnie lipa, zadzwonili dzisiaj i znowu gadka korporacyjna jak mi się podobało na AC ble ble ble
      a później pol- minutowy feedback o niczym, bardzo marny w porównaniu do moich 4godz spędzonych na AC.
      HR z EC wstydźcie się.
    • Gość: . IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.13, 19:49
      Zgadzam się z powyższym komentarzem w 100% HR w tej firmie jest tragiczny.

• Gość: taki_tam_jeden IP: *.dynamic.chello.pl 22.07.13, 20:43
      Też dostałem odmowę, natomiast feedback około 15 min i rzeczowy. Zależy chyba od osoby, która do Was dzwoniła.
    • Gość: wild-rose IP: *.ip.netia.com.pl 22.07.13, 23:12
      Ja też zaczynam 7 października;) ale z tego co mi wiadomo, to najpierw jest miesięczne szkolenie w Krk, później dopiero 12 tyg szkolenie w Brukselii. Czyli łącznie 4 mies. szkoleń, czyli dość sporo.
    • Gość: wtf IP: *.adsl.inetia.pl 23.07.13, 22:27
      do jakich zespolow dolaczacie ?
    • Gość: Happy IP: *.dynamic.chello.pl 23.07.13, 22:29
      Ja do founds.. Wiecej nie wiem ;)
    • Gość: gigi IP: *.adsl.inetia.pl 25.07.13, 16:27
      Do osób lecących do Belgii: ile czasu (raczej pewnie miesięcy niż tygodni) zabrała cała rekrutacja od momentu odebrania pierwszego telefonu z EC do momentu uzyskania zaproszenia za granicę?
    • Gość: lol IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.13, 16:33
      4 m-ce
    • Gość: Happy IP: *.centertel.pl 25.07.13, 16:34
      Tez 4 M-ce :)
    • Gość: riwkka IP: *.dynamic.chello.pl 26.07.13, 10:13
      hejj, a czy ktoś z ostatniego AC dostał prace ale nie leci do Be?
    • Gość: Euroclear HR IP: *.dynamic.chello.pl 27.07.13, 15:03
      Witam serdecznie, podobnie jak w komentarzu poniżej zachęcam do kontaktu, zadawania pytań w przypadku niejasności. Przekazywanie feedbacku z informacja o niezatrudnieniu kandydata nigdy nie jest przyjemne. Staramy się jednak aby komentarz zawsze był rzeczowy. Pozdrawiam, Agnieszka
    • Gość: Euroclear HR IP: 89.73.86.* 27.07.13, 14:44
      Witam serdecznie, jestem osoba odpowiedzialna za AC oraz rekrutację w Euroclear. Zawsze, zgodnie z obietnica staramy się udzielić wyczerpujacego feedbacku na temat rekrutacji i naszej decyzji. Jeżeli jest Pan/Pani niezadawolony/a z udzielonej informacji proszę o kontakt - postaram się wyjaśnić wszystkie watpliwości. Do usłyszenia, pozdrawiam, Agnieszka.
    • Gość: bobas IP: 95.178.96.* 31.07.13, 13:33
      Jeżeli HR w firmie EC jest taki odpowiedzialny i rzeczowy to dlaczego czekam od 2,5 miesiąca na informację zwrotną po rozmowie telefonicznej, która trwała raptem 5 minut i miałem zadane 3 pytania z czego 1 po polsku?
      Na razie HR to królowie życia bo na każdą ofertę spływa 300 - 400 odpowiedzi i można sobie pozwolić na traktowanie z góry potencjalnego pracownika. Ale sytuacja się diametralnie zmieni już za kilka lat, kiedy niż demograficzny będzie wchodził na rynek pracy i będzie brakowało ludzi do obsadzenia stanowisk.
      Czekam na odpowiedź na moje pytanie - powyżej to tylko smutna dywagacja, którą proszę wziąć do serca.
    • Gość: Euroclear HR IP: *.31.232.57.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 31.07.13, 21:01
      Witam, odpowiedź po 1 etapie rekrutacji ( 5-10 minutowej rozmowie telefonicznej) przekazywana jest w formie mailowej. Bez znajomości Pana/i danych nie jestem w stanie wyjaśnić jaki był powód, iż wiadomość nie dotarła. Przyczyny moga być różne (w tym kwestie techniczne) dlatego w takich sytuacjach również zachęcam do kontaktu. Będę wdzięczna za wiadomość na skrzynkę recruitmentpl@euroclear.com - postaram się jak najszybciej wyjaśnić tę sprawę. Pozdrawiam :)
    • Gość: bobas IP: 95.178.102.* 13.08.13, 23:09
      W tej chwili nie mam już ochoty wracać do tej sprawy. Na przyszłość wiem, że będę omijał firmę EC szerokim łukiem. Wiem również, że 5 minutowa rozmowa nie jest w najmniejszym nawet stopniu miarodajną metodą oceny przydatności potencjalnego pracownika (stres, dyspozycja dnia, miejsce przeprowadzanej rozmowy). Pracowałem kiedyś z człowiekiem, z którym ciężko było zamienić przez cały dzień więcej niż 3 zdania a pracował za dwóch.
    • Gość: emil IP: 194.128.253.* 05.08.13, 17:38
      Witam serdecznie,
      Chaialbym zapytac czypPierwszy etapem rekrutacji byla rozmowa w jezyku angielskim przez telefon? Jesli tak to o co pytaja? Czy sa to pytania tylko dotyczace zainteresowania praca w Euroclear czy rowniez jakies techniczne - z wiedzy o rynkach itp itd??:)
    • Gość: gosc IP: *.tktelekom.pl 07.08.13, 18:52
      czy ktoś może podzielić się informacją na temat drugiego etapu rekrutacji? jak on przebiega?
    • Gość: moni04057 IP: *.dynamic.chello.pl 06.09.13, 22:22
      hej, ja tez dostałam propozycje pracy od 7.10.2013 , szkolenie 11tyg ale pytałam czy wylot jest od razu 7 paź czy tez pozniej i nie wylatujemy od razu tylko po 1 lub 2 tyg pracy w Krakowie
    • Gość: stresik IP: *.centertel.pl 19.08.13, 13:18
      Witajcie, czy jest ktoś z AC z 13.08? dostał ktoś odpowiedź, zaczynam się denerwować
    • Gość: CIEKAWSKI IP: *.capgemini.de 21.08.13, 12:07
      Czy ktos moglby zdradzic w jakim hotelu w Brukseli przebywa sie podczas tych kilkutygodniowych szkolen? :)
    • Gość: :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.13, 13:23
      Polecimy-zobaczymy ;-)
    • Gość: Margo IP: *.igloonet.pl 02.09.13, 10:26
      A tak z innej beczki...Może wypowiedzieć się na forum ktoś, kto pracuje tam dłużej?Jaka jest atmosfera, czy jest stresująco ?Jakie są godziny pracy - czy rzeczywiście jest tak, że ktoś z teamu musi zostać do 20.00?Czy wszyscy nowo przyjęci wyjeżdżają do Belgii?Z góry dziękuję.
    • Gość: alex IP: 109.78.191.* 02.09.13, 22:36
      jeszcze nie jestem pracownikiem ale wiem, ze zmiany sa od 8 do 20. w funduszach ktos zostaje do 20 ale to nie jest tak ze zawsze jest ta sama osoba. co do klimatu to slyszalam ze jest okay a wszystko okaze sie w trakcie:)
    • Gość: ;) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.09.13, 10:58
      Kto do Belgii w październiku?:)
    • Gość: moni04057 IP: *.dynamic.chello.pl 06.09.13, 22:31
      czy jest ktos z rekrutacji z 27 sierpnia/

• Gość: ekonom IP: 194.116.134.* 07.09.13, 22:27
      Mam pytanie. Czy w ta firma oferuje coś ciekawszego niż tylko wyjazd do Belgii ? Np dla osoby która mi kilkuletnie doświadczenie w bankowości zarówno w dziale księgowym jak i analiz i która w Belgii już była sama. Pytam bo z komentarzy wnioskuje że to chyba jedyny argument za pracą w tej firmie.
    • Gość: ola IP: 194.128.253.* 11.09.13, 15:37
      Ja lece do Belgii w pazdzierniku, od 7.10 tygodniowe szkolenie w Krk i potem do Belgii na 6 tygodni. Mialam AC 27/08 (zmianna poranna - bo podobno byly dwie). Kto jeszcze leci z naszej grupki??

I ja bym nie powiedziala, ze proces rozciagniety w czasie. U mnie w sumie zajelo okolo jednego miesiaca i to chyba tylko dlatego ze mieszkam za granica. Wszystko sprawnie, po kazdym etapie szybki kontakt maks do 2dni:)
    • Gość: moni04057 IP: *.30.113.187.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.09.13, 12:23
      Hej, ja tez byłam na AC 27.08 rano od 8. Dla mnie AC w pełni profesjonalnie przygotowane, co prawda nie było czasu nawet napić się herbaty/kawy ani zastanowić się dobrze nad kolejnymi zadaniami z racji bardzo napiętego harmonogramu. Ale myślę, że było warto :-)
      Ja również zaczynam od 7 października i potem wylatuje na szkolenie tylko że na 11tyg . W jakim zespole bedziesz pracować?
    • Gość: ola IP: 194.128.253.* 12.09.13, 13:24
      no to ja juz wiem kim jestes ;) Pamietam Cie. Ciekawe kto jeszcze od nas sie dostal:)

Ja ide do dzialu Funds Transfers, choc cos mi sie wydaje, ze podczas rozmowy 30/08 troche inny dzial mi powiedziano, ale niewazne w sumie, najwazniejsze ze w funduszach:) a Ty?

• Gość: moni04057 IP: *.30.113.187.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.09.13, 13:40
      mi tez zaproponowali w zespole Funds, ale jeszcze nie znam szczegółow. Ja chyba tez cie kojarze.A jedziesz na 6 tyg? mi powiedziano ze na 11tyg?
    • Gość: ola IP: 194.128.253.* 12.09.13, 13:44
      No mi od razu powiedzieli w piatek jak dzwonili z wynikami, do jakiego dzialu, od 07/10, tydzien w krakowie i 6tygodni w Belgii. Nie wiem od czego to zalezy, ja ponad rok pracuje w korporacji wiec moze to ma na to wplyw - nie wiem.
      odezwij sie na maila: aleksandrapawlikowska89@gmail.com
    • Gość: JanTd IP: 176.104.178.* 04.11.13, 22:36
      Hej,

Mam jedno pytanie , warto?
      Mam pewna prace w nowej firmie ale zastanawiam sie nad Euro bo chcialbym sie rozwijac w inwestycjach. Aktualnie jestem po 1 etapie i dostalem zaproszenie na 2 ale nic nie wiem o AC.
      Bardzo prosze o porady.

Pozdrawiam
      Tomek
    • Gość: arcoiris IP: *.143.citypartner.pl 12.09.13, 14:50
      Dziewczyny, mogę zapytać, jak szybko po assessment center dostałyście odpowiedź? Ja miałam assessment 10 września (2 dni temu) i jak na razie cisza, więc to chyba oznacza odpowiedź negatywną... :/
    • Gość: moni04057 IP: *.30.113.187.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.09.13, 15:22
      ja miałam AC 27 sierpnia a odpowiedz dostałam 2 wrzesnia, czekałam 3 dni na odp
    • Gość: matematyk z łaski IP: 95.178.102.* 24.09.13, 10:48
      Jeżeli tak liczysz i dostałaś się do funduszy to ja już czegoś nie rozumiem. Od 27 sierpnia do 2 września jest dokładnie 6 dni - taki malutki szczegół.
    • Gość: ola IP: 194.128.253.* 24.09.13, 10:57
      robocze Kolego:) sroda, czwartek,piatek, jesli w poniedzialek rano dostala odpowiedz wiec 3dni robocze...
    • Gość: moni04057 IP: *.dynamic.chello.pl 24.09.13, 15:51
      Nie wiem w jakie dni tygodnia pracujesz, ale większość instytucji finansowych w Polsce w tym także Euroclear nie pracuje w soboty i niedziele, stąd wpisałam 3 dni :-)
    • Gość: Anaanaq IP: *.dynamic.chello.pl 24.09.13, 16:13
      Czy któraś z osób rozpoczynających prace 7.10 ma już może jakieś info na temat tego, o której stawić się w pracy w tym dniu itp? :)
    • Gość: TJ IP: *.zax.pl 02.10.13, 21:25
      Ja bym się tak na waszym miejscu nie cieszył. Pracuję w Euroclear od ok roku i mam więcej negatywnych odczuć niż pozytywnych. ( Dodam, że mam 3 letnie doświadczenie w innych firmach). Jeśli chodzi o wyjazd do Brukseli i tamtejsze szkolenie - nie mam im nic do zarzucenia, wszystko dobrze i profesjonalnie zorganizowane, szkolenia dokładnie zaplanowane itp.
      Jednak codzienność w polskim oddziale EB to nie to samo, po pierwsze, przytłaczająca ilość pracy, gdzie niekiedy nie ma czasu zamienić słowa z osobą siedzącą obok, w dodatku za pieniądze 5 razy mniejsze niż dostają pracownicy w Brukseli, a obowiązki i odpowiedzialność są dokładnie takie same. Poza tym, efektywność pracy jest dokładnie mierzona i obliczana, nie ma znaczenia, że jesteś człowiekiem, masz lepsze i gorsze dni, możesz się pomylić lub po prostu mieć inny system pracy niż kolega/koleżanka zachowująca się jak robot. Twoja praca przekłada się na liczby i z tych liczb będziesz rozliczany/a. Pomijam fakt, że wiedza zdobyta w w E. przypuszczalnie nie przyda się w innych miejscach, gdyż jest to specyficzna "działka" i jeśli ktoś ma ogólną wiedzę na temat rynków finansowych, papierów wartościowych i giełdy, to większość rzeczy których się nauczy, raczej nie przyda się w innej firmie, dlatego jeśli ktoś nie wiąże z tą firmą przynajmniej kilku lat, to szkoda czasu... Ponieważ firma jest "nowa" o awansach, szkoleniach itp ciągle nic konkretnego nie wiadomo. Dla mnie korporacja jak każda inna, z tym, że z dużo bardziej rozbudowaną biurokracją i mechanizmami kontroli pracowników.

O atmosferze się nie wypowiadam, bo to zależy od działu i zespołu... moje subiektywne odczucie jest takie , że jest sztywno, każdy zajęty swoją pracą i swoimi sprawami, są ludzie którzy non-stop patrzą Ci na ręce.
    • Gość: heartz IP: *.dynamic.chello.pl 02.10.13, 23:17
      Czyli sytuacja jak w reszcie outsourcingu...
    • Gość: Uzi IP: *.250-243-81.adsl-static.isp.belgacom.be 16.05.14, 19:58
      EB w Polsce to nie outsourcing ;)
    • Gość: nova IP: *.dynamic.chello.pl 06.10.13, 13:51
      w jakim dziale pracujesz jesli mozna zapytać?
      czy mógłbyś napisać jak wyglądały szkolenia, ile h pracowaliście, jaka panowała atmosfera gdzie byliście zakwaterowani?
      z góry dziękuję za info
    • Gość: Ewa IP: *.centertel.pl 25.05.14, 14:09
      Czy mógłbyś mi coś powiedzieć o tym stanowisku: Finance & Banking Operations Professionals, o jakim wynagrodzeniu byłaby mowa? Z góry dzięki za info.
    • Gość: Twoja mama IP: *.ists.pl 30.05.14, 09:08
      Hej ja pracuje w euroclear od ponad roku. Co do atmosfery to subiektywne odczucia , bo zależy od teamu,d zialu i osoby. U nas na 3 pietrze jest genialnie, ciagle żartujemy, team leaderem nas nie rozumieją, wiec można mowić co ci sie podoba :)

Stresu bardzo niewiele, nie zgadzam sie z tym, ze wytykają błędy i patrzą na ręce, ale to pewnie również zależy dużo od team leadera.

Pozostała cześć twojej wypowiedzi, to niestety przykra prawda. W euroclearze nie robisz nic co przyda ci sie w jakiejś innej firmie, , ergo jesteś skazany/a na prace tam już długo. Innymi słowy, im dłużej tam pracujesz, tym jesteś mniej atrakcyjny na rynku pracy dla innych pracodawców. Więcej szczegółów w mojej wypowiedzi poniżej. Pozdrawiam !
    • Gość: rekrut IP: 192.166.203.* 10.09.13, 21:46
      kilka slow ode mnie na temat przebiegu rekrutacji

1) krotka rozmowa telefoniczna po ang - co wiem o firmie, dlaczego euroclear, roznica akcje/obligacje. ok 5 minut i odrazu zaproszenie na rozmowe z pania z hr.

2)rozmowa po ang z pania z hr, okolo 30-40minut, pytania w wiekszosci typowe HR do kazdego przyklad, generalnie w konwencji
      S jak Situation (Sytuacja)
      T jak Task (Zadanie)
      A jak Action (Akcja)
      R jak Result (Rozwiązanie)

3) testy shl na maila, dosc ciezkie z racji ograniczonego czasu

4) po przejsciu przez powyzsze, pora na assessment center czyli 4 godziny gier i zabaw
      -writing - odpisz na list ze skargą
      -rozmowa w grupie - kazdy z uczestnikow ma swoja propozycje jak wydac dodatkowe srodki przyznane firmie i na podstawie zalaczonych informacji dyskusja
      -sit in - przedstawienie pracy od srodka - siedzi sie z pracownikiem i mozna zobaczyc "z czym to sie je"
      -in basket - dostaje sie procedury postepowania w firmie i kilka maili, faktur i trzeba uszeregowac je od najwazniejszego do najmniej istotnego, polaczyc fakty(np. opoznienie lotu, pozar na lotnisku na ktorym mielismy miec międzylądowanie), latwo cos przeoczyc
      -business interview - kolejna rozmowa kwalifikacyjna, ja mialem "przyjemnosc" z panem z belgi. gdy uslyszal, ze jeszcze studiuje jego zainteresowanie moja osoba zniklo natychmiastowo. Ciezko sie z nim rozmawialo z powodu mocnego belgijskiego akcentu. z ciekawych pytan"ile jest stacji benzynowych w polsce?" jak oszacować to z sensem bez dostepu do danych pozostawiam kazdemu do wlasnej oceny.
      inne pytanie - jak skontaktujesz sie z klientem ktoremu podales zla informację, a posiadasz tylko jego imie i nazwisko oraz nazwe firmy w ktorej pracuje.

Proces rekrutacyjny strasznie rozciagniety w czasie, moim zdaniem ponad 4godziny AC to przesada, niemniej jednak wszystko odbywalo sie bardzo profesjonalnie, a nie jak to ma miejsce w niektorych firmach...
    • Gość: fioletowy bez IP: *.dynamic.chello.pl 11.09.13, 10:40
      super, ze sie dzielisz informacjami. Bardzo przydatny pos. Mógłbys jeszcze napisac czy testy SHL sa po polsku czy po angielsku ? Zaproponowali Ci pracę?
    • Gość: arcoiris IP: *.143.citypartner.pl 12.09.13, 10:23
      te testy są po polsku:) też byłam na assessment center 10.września, ale odpowiedzi jeszcze niestety nie mam, więc pewnie negatywna:(
    • gosia_122 28.04.14, 20:34
      Witam. Moje pytanie brzmi: czy aby na pewno testy shl są po polsku bo z tego co się orientuję to przesyłają na maila link ze strony shl on demand, która to strona wydaje się być jedynie po angielsku. Bardzo mi zależy na szybkiej odpowiedzi i z góry dziękuję.
    • Gość: Gość IP: 194.98.12.* 29.04.14, 10:08
      Testy są po polsku. Faktycznie cały portal SHL jest po angielsku, ale testy otwieraja się po Polsku, także nie masz co się martwić.
      Powodzenia!
    • Gość: gosia_122 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.04.14, 11:40
      Dzięki wielkie za tak szybką odpowiedź. Trochę się stresuję ale może jakoś przez to przebrnę;)
    • Gość: moni04057 IP: *.180.230.172.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 11.09.13, 12:37
      hej, czy byłes moze na AC w dniu 27 sierpnia 2013?masz już odpowiedz czy przeszedłeś?
    • Gość: rekrut IP: 192.166.203.* 11.09.13, 18:19
      shl - po polsku, moja wskazowka, bardziej szacowac niz dokladnie liczyc

odpowiedz negatywna dostalem po 6 dniach
    • Gość: fioletowy bez IP: *.dynamic.chello.pl 12.09.13, 15:35
      ok, dziekuje . szkoda ze Ci sie nie udało. Powodzenia w nastepnej rekrutacji. Pzdr
    • Gość: ola IP: 109.77.156.* 11.09.13, 20:45
      Czy to ta Monika co była 27/08 na AC i co nas było 9 i zaczynała od 8??:)
    • Gość: Konrad IP: *.dynamic.chello.pl 05.11.13, 13:19
      Mam pytanie, wiecie może gdzie przeprowadzana jest rekrutacja w Krakowie? Nie otrzymałem wiadomości o miejscu, a zostałem zaproszony na rozmowę. Bardzo proszę o pilną odpowiedź.
    • Gość: jaj IP: *.adsl.inetia.pl 08.11.13, 17:13
      Euroclear przy ul. Puszkarskiej 7h., 3 piętro

miałeś już spotkanie?
    • Gość: Kamil IP: *.dynamic.chello.pl 15.12.13, 03:17
      Udało mi się odbyć wszystkie części rekrutacji:
      -rozmowę telefoniczną
      -interview w biurze Hays
      -testy
      -AC
      i muszę powiedzieć, że cały proces był dość wyczerpujący (w szczególności AC) ale za to przeprowadzony w pozytywnej atmosferze a wszystko zorganizowano w sposób bardzo profesjonalny.
      Mi się ogólnie nie poszczęściło i nie zostałem przyjęty, jednak doświadczenie nabyte podczas całej rekrutacji na pewno nie pójdzie na marne. Dlatego osobiście polecam się sprawdzić!
      Pozdrawiam i nie stresujcie się- bądźcie po prostu sobą, nie udawajcie.
      Życzę powodzenia!
    • Gość: zosia IP: *.m.i24.pl 15.12.13, 12:59
      Oj, no to szkoda... powodzenia dalej!
      a powiedzieli Ci chociaż dlaczego Cię nie chcą?
    • Gość: kamil IP: *.dynamic.chello.pl 15.12.13, 23:47
      tak.

Niestety jestem ekstrawertykiem i Euroclear nie widzi mnie w obsłudze klienta biznesowego. Taki jest mój charakter i nie mam zamiaru nic zmieniać :)

Jestem w trakcie rekrutacji do kilku innych firm dlatego mam nadzieję, że gdzieś mnie w końcu zechcą bo trzeba jakoś przeżyć :)
      Pozdrawiam!
    • Gość: Kate IP: *.igloonet.pl 18.02.14, 21:54
      Finance & Banking Clients Services Specialist German Speakers - Czy może się wypowiedzieć ktoś z pracujących w firmie Euroclear osób jak wygląda praca na tym stanowisku? Na czym polegają obowiązki takiej osoby, czy jest to praca stresująca,mniej czy bardziej ambitna, wiążąca się z pracą po godzinach? Dziękuję za odp.
    • Gość: Kate IP: *.devs.futuro.pl 19.02.14, 11:30
      Nikt nic nie wie na temat jak wyzej? Szkoda,bo nikogo tam nie znam i nie wiem czego sie spodziewac :(
    • Gość: Monia IP: *.29.ftth.classcom.pl 16.05.14, 14:01
      Zagląda ktoś tu jeszcze? Chciałam spytać kiedy dostaliście maila po rozmowie telefonicznej czy negatywną czy pozytywną? Jak pozytywna to do 3-ech dni powinni się odezwać, no nie? W innym przypadku chyba negatywna. Ech... :(
    • Gość: Monia IP: *.29.ftth.classcom.pl 16.05.14, 22:28
      No i cisza...Powie mi ktoś po jakim czasie wysłała Wam Pani maila po rozmowie tel czy jest na TAK lub na NIE? Bo potem to są testy czy AC?
    • Gość: Johnny IP: *.dynamic.chello.pl 17.05.14, 19:18
      U mnie Pani od razu w rozmowie telefonicznej zaprosiła mnie na rozmowę. Później testy + AC
    • Gość: Monia IP: *.29.ftth.classcom.pl 18.05.14, 12:38
      acha. dzięki za odpowiedz.czyli mnie juz nie chca.
    • Gość: ajwaj23123 IP: *.dynamic.chello.pl 18.05.14, 20:02
      Zupełnie się nei zgadzam
    • Gość: betty IP: 91.208.106.* 20.05.14, 14:21
      Mam pytanie odnośnie pracy w samym Euroclear , jak wyglądają zarobki , czy rzeczywiście jest tak ciężko jak jedna z osób tu napisała ?
    • Gość: Aplikująca IP: *.static.chello.pl 21.05.14, 19:28
      Monia - ja też zaproszenie na interview dostałam w trakcie rozmowy tel. Teraz czeka mnie przeprawa przez testy, których chyba najbardziej się obawiam :)
    • Gość: gaginho IP: *.dynamic.chello.pl 25.05.14, 10:14
      Witam,
      odbyłem już rozmowę telefoniczną i otrzymałem od razu zaproszenie na rozmowę z HR. Prosiłbym o informację jakiego typu pytania padają na tej rozmowie?
    • Gość: Twoja mama IP: *.ists.pl 30.05.14, 08:59
      Pracuje w Euroclear od ponad roku i niestety nie zgadzam się z moim przedmówca w pewnych punktach co do atmosfery pracy. Wiele na pewno zależy od teamu i działu w którym będziesz (podział na fundusze i tzw. Core).

Ja pracuje w funduszach i w ogóle nie obserwuje wokół tego , co kolega z powyżej. U nas na trzecim pietrze nikt aż tak bardzo się nie przemęczać. Owszem - pracy jest dużo, ale spokojnie jest czas na lunch i kilka małych przerw w ciagu dnia na kawę/ herbatę.

Management bardzo wyrozumiały, nie robią problemów z popełnianych błędów, nie wytykają nikogo palcami. Ogólnie ocenilbym poziom stresu na bardz niski (a jest to moja 4 firma w życiu).

Zarobki - na wejście 3300 po studiach, 3500-3700 z doświadczeniem(brutto). Podwyżki co rok, ok. 10% ale wszyscy uważają ze to sie zmieni na gorsze a ten rok był na zachętę. Bonusy bardzo wysokie (niektórzy 150% pensji).

Praca niestety bardzo nie rozwojowa. Wiedzy ogólnej nabywasz bardzo niewiele, większość z płatnych szkoleń, których jest do wyboru dość dużo (płaci firma). To czego uczysz sie w euroclearze niestety nie przyda ci sie nigdzie poza ta firma. Pracujesz na ich programach, zapomnij o jakimś sapie czy erp. Jeżeli nie zamierzasz zostać w firmie kilka- kilkanaście lat, to IMGO szkoda czasu, dobra na przechowalnię lub pierwsza prace. Ja już niedługo odchodzę, właśnie przepracowałem w wcirmie rok i teraz czas na jakaś prawdziwa prace.

Jednak jeżeli ktoś chce: prace bez nadgodzin, mało ambitna, nie zajmująca mózgu, stabilna i na kilkanaście lat- polecam. W tej chwili łatwo jeszcze o awans i o zostanie team leaderem, wiec warto.

Pozdrawiam.
    • Gość: Twoja mama IP: *.ists.pl 30.05.14, 09:02
      Dodam jeszcze ze atmosfera w większości teamów jest wspaniała, a firmie naprawdę zależy, aby pracownicy byli zadowoleni - co rzadko sie zdarza w tego typu firmach!
    • uda.sie 20.12.15, 18:53
      Co to znaczy dla Ciebie "prawdziwa praca" :>?
    • uda.sie 20.12.15, 18:55
      co to znaczy dla Ciebie "prawdziwa praca"?
    • nickname22 27.02.16, 08:24
      Chyba nigdy nie przeszlam przez tak wyczerpujaca i dluga rekrutacje...b. mi sie nie podobala i nie wiem po co robic az tyle etapow.najpierw rozmowa z hr potem testy,potem kolejna rozmowa i kolejne testy,sit in,znow testy i to mial byc koniec po czym oyrzymuje tel. Ze chce sie ze mna spotkac jakas P.dyrektor ktora na miejscu okazala sie byc dwoma belgami:D i kolejne 45 rozmowy na ten sam temat. Wszyscy zadaja te same pytania na kazdym etapie.Ta rekrutacja mnie wrecz zrazila do tego miejsca.Bylam w kilku innych firmach i nigdzie to tak nie wyglada
    • Gość: sp IP: *.dynamic.chello.pl 30.05.14, 22:18
      hej, i jak poszło z testami? ja mam wrażenie że mocno przeciętnie (źle rozplanowany czas który mocno zaskoczył), czy myślicie że po czymś takim można odpaść?
    • Gość: Aplikująca IP: *.static.chello.pl 31.05.14, 20:46
      W moim odczuciu testy były trudne. Zastanawiam się na ile testy powiązane są z rzeczywistą pracą. Czy naprawdę trzeba być "matematykiem" w tej pracy?
    • Gość: sp IP: *.dynamic.chello.pl 01.06.14, 12:25
      pytania chyba trudne nie były- nie ma opcji żeby nie było się w stanie ich rozwiązać, bardziej chodziło o goniący czas i konieczność szybkich decyzji, na spokojnie po teście każde z nich jest do rozwiązania kwestia tylko braku obwarowania upływającym czasem który mnie osobiście trochę rozpraszał
      testy były obliczone na to żeby się pomylić, w pracy nigdy się nie wykonuje żadnych analiz na tak nieczytalnych danych bo po prostu łatwo o pomyłkę
      matematyki żadnej się nie używa (nie nazywam matematyką podstaw jak dodawanie/odejmowanie itp.) więc wielkim matematykiem być nie trzeba, bardziej chodzi o ogólną spostrzegawczość i umiejętność analizowania danych
    • Gość: Gość1111 IP: *.play-internet.pl 06.06.14, 20:51
      hej, czy EC przeprowadza teraz jakąś masową rekrutację? Wiecie coś może na ten temat - szukają kogoś z doświadczeniem czy będą zatrudniać absolwentów jak leci?
    • Gość: Aplikująca IP: *.68.92.245.mielec92.tnp.pl 16.06.14, 00:34
      Docelowo gdzieś czytałam, że EC ma w planie zatrudnić 50 osób i prowadzi bardzo intensywną rekrutację :) Nie wiem jak to się ma do doświadczenia i wykształcenia. Ja osobiście nie mam żadnych studiów finansowych lub związanych z finansami. Jedynie posiadam doświadczenie w pracy w banku, dzięki czemu udało mi się w ogóle załapać na rekrutację.
    • greggy10 22.09.14, 19:03
      Czy dzwonili do Was już z informacją zwrotną po assesment center z dnia 18.09.2014?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka