Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  6 rzeczy, które odrzucają rekruterów

  IP: *.dynamic.chello.pl 06.12.12, 21:16
  Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  Edytor zaawansowany
  • Gość: sadas IP: *.dynamic.chello.pl 06.12.12, 21:18
   Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • big.ot 07.12.12, 09:21
   1. Niezapoznania się z CV kandydata
   2. Brak wiedzy na temat stanowiska
   3. Brak manier (np. przedstawienie się na początku rozmowy)
   4. Brak informacji o wyniku rekrutacji
   5. Brak informacji o przyjęciu dokumentów aplikacyjnych i ewentualnej odpowiedzi typu "jeżeli nie odezwiemy się w tydzień to nic z tego"
   6. Błędy merytoryczne w ogłoszeniach, brak widełek cenowych, brak wyczerpującej informacji na temat stanowiska, obowiązków, oferty firmy
  • joan_s 07.12.12, 10:48
   Dokładnie tak jest, a nawet jeszcze gorzej. Szkoda, że nikt nie przygląda się pracy rekruterów. Osobiście kiedyś usłyszałam, od rekrutera z jednej z agencji, że powinien sporządzić notatkę ze spotkania ze mną i opinię o mnie oraz przesłać ją pracodawcy, który szuka pracownika, ale nie ma czasu, a poza tym rekrutacja jest już zamknięta ! To po co w takim układzie zawracał mi d........ i kazał przyjeżdżać na spotkanie ! A ile razy było tak, że pojawiłam się punktualnie i musiałam czekać pół godziny. Wszyscy mądrzy wytykają błędy osobom szukającym pracy. Może niech ktoś zacznie wytykać błędy wielkim rekruterom bo zdecydowana większość jest nie kompetentna.
  • monoekann 17.12.12, 17:40
   Aplikowalem za czasow studenckich do administrowania biura pewnej firmy, dziwnym trafem, firma HR przeslala moje CV do dzialu 'sprzedawca polis ubezpieczeniowych' a szanowny rekruter dopiero w trakcie naszej rozmowy ze zdziwieniem stwierdzil, ze jestem 'komputerowcem'. Normalnie geniusze.
  • Gość: nkab IP: *.toya.net.pl 18.12.12, 10:25
   ...najpeirw pytam się jaka kwota wchodzi w grę
   a potem chcę zobaczyć swoje stanowisko pracy.

   Andrzej.
  • Gość: Inżynier IP: *.wolv.cable.virginmedia.com 18.12.12, 19:45
   Typowa odpowiedź polskiego rekrutera kiedy się go spyta o pieniądze:

   dziękuję za odpowiedź. Niestety tak działa polski rynek pracy i rekrutacji, że z reguły oferowane warunki finansowe są nie są informacją jawną.

   Pewne informacje w tym zakresie mogę przekazać na późniejszych etapach, ale w ogłoszeniu nie znajdzie Pan takich informacji.


   To trzeba to k...a zmienić.

   Ja w UK od razu wiem na co się piszę. Nie marnuję czasu na wieloetapowe rekrutacje. Tutaj nie szuka się najlepszego i przede wszystkim najtańszego kandydata, tylko szuka się szybko kogoś kto spełnia wymagania i godzi się na proponowaną stawkę.
   Większość ogłoszeń w UK jest aktualna góra przez dwa tygodnie. Jakoś tutaj rekrutujący w takim czasie potrafią znaleźć dobrych kandydatów (nawet poza granicami UK).

   Z kolei zakompleksieni polscy rekruterzy udając, że są potrzebni wymyślają to coraz bardziej idiotyczne sposoby na uzasadnienie swojej działalności... Wiele etapów rekrutacji jest tylko po to aby HRowiec miał zajęcie na tydzień zamiast na jedną godzinę.
  • Gość: kartoffeln_inspeck IP: 159.253.7.* 19.12.12, 04:42
   > To po co w takim układzie zawracał mi d........ i kazał
   > przyjeżdżać na spotkanie ! A ile razy było tak, że pojawiłam się punktualnie i
   > musiałam czekać pół godziny.

   >Wszyscy mądrzy wytykają błędy osobom szukającym pracy.

   Zwykła propaganda. Chcą, ciule, stworzyć pozytywny wizerunek swojej grupy,
   stawiając ją przed przyczernionym, sztucznie, tłem innych grup.
   W oczywistym celu wpłynięcia na opinię publiczną i osiągnięcia korzyści ekonomicznej.

   Każda grupa społęczna stara się stworzyć swoją propagandę.
   Propagadna władzy jest wypadkową propagadny tych grup, które dorwały się najbliżej
   zarówno do żłobu jak i do tuby propagandowej.
  • hrabia_walgodecho 06.12.12, 22:26
   Jak dobrze, że jest gazetapraca.pl i takie cenne rady! dzięki nim na pewno masa ludzi znajdzie pracę! rady są i cenne i niebanalne :P
  • Gość: Xenos IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.12.12, 04:28
   Oj tam, oj tam.

   Masz umiejętności przydatne PRACODAWCY - programowanie złączeń w Oracle, spawanie w osłonie argonowej, obsługa wózka widłowego .... dostaniesz pracę ... jeśli tylko rekruter nie jest kompletną CXXX....

   Nie masz kwalifikacji - nie dostaniesz pracy - żebyś nie wiem ile miał umiejętności "miękkich" - negocjowania, zdolności do pracy w zespole, umiejętności wspinaczki skałkowej i szczepienia szczurów domowych przeciwko boreliozie.

  • Gość: dzika gzika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.12, 20:36
   Jak dobrze, że jest gazetapraca.pl i takie cenne rady! dzięki nim na pewno masa ludzi znajdzie pracę! rady są i cenne i niebanalne
   Jak dobrze, że jest gazetapraca.pl i takie cenne rady! dzięki nim na pewno masa ludzi znajdzie pracę! rady są i cenne i niebanalne
   Jak dobrze, że jest gazetapraca.pl i takie cenne rady! dzięki nim na pewno masa ludzi znajdzie pracę! rady są i cenne i niebanalne
  • Gość: wstydunie macie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.12, 22:34
   ludzie wstydu nie macie, że te bzdury wypisujecie. Gazeta zlikwidowała możliwość dawania ogłoszen o poszukiwaniu pracy (platne to było ale było w necie) a tu takie szmoncesy ktos pisze, ze niedobrze sie robi.

   W wielu miastach ludzie chodza po domach, zebrza o jedzenie a tu tylko agent Tomek z brzuszkiem albo bzdety haerowcow, ktorzy jak sami straca robote to trzesa dupami, bo rytnek haerowcow jest najbardziej gowniany bo oni niewiele umieja.
   Wstydu nie macie. Media nie maja zadnej misji, nic, tylko komercha, bicie piany, tematy zastepcze narzucone z gory.
   Zebyscie wymyslili jakiss konkurs, cokolwiek gdzie czlowiek bez pracy cos by z tego mial, ale wy nawet do haeru zatrudniacie za darmo i ti twardego, gdzie trzeba miec jakas wiedze, bo tu jednak jest odpowiedzialnosc w przeciwienstwie do "procesu rekrutacji i selekcji" w ktorym o nic merytorycznego sie nie pyta.
   Dziekuje za uwage.
  • Gość: kartoffeln_inspeck IP: 159.253.7.* 19.12.12, 05:15
   ...ściągacie gacie.
  • corgan1 06.12.12, 22:44
   Eksperci twierdzą też, że rozsądnym posunięciem jest założenie profilu na portalach biznesowych, jak np. Golden Line.

   Jasne, bardzo rozsądnym.
   antyweb.pl/agorowe-kupila-36-goldenline-za-115-miliona-zlotych/
   btw - I najlepiej też mieć profil na bebo.pl
  • Gość: mo-jo IP: 173.233.220.* 06.12.12, 22:46
   Co za bzdury! W mojej firmie nie zwracam uwagi na zadne "hobby" pracownikow (i do posiadania "hobby" nie zmuszam). To sa dorosli ludzie i sami wiedza jak maja spedzac wolny czas. A firmie nic do tego...
  • Gość: she IP: *.dynamic.chello.pl 18.12.12, 07:11
   BRAWO!
  • sokolasty 18.12.12, 22:38
   corgan1 napisał:

   > Eksperci twierdzą też, że rozsądnym posunięciem jest założenie profilu na po
   > rtalach biznesowych, jak np. Golden Line.

   >


   Abstrahując od wykupienia GL przez Agorę, to mają eksperci rację, co jakiś czas dostaję na GL ogłoszenia, i to dokładnie pod mój profil.


   --
   "Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu!"
  • cracken001 07.12.12, 00:26
   Zacznijmy moze od tego,ze nalezaloby pogonic w PIZDU wszelkiej masci rekruterow,head hunterow,i reszte tego niekompetentnego BADZIEWIA!!!! CO taki "racruiter"(a co..takie my som pany),po jakims zalosnym KURSIE moze wiedziec np. o pracy finansisty,informatyka,ksiegowego??? Nauczono DEBILA 'rozpoznawac" mowe ciala,analizowac(a przynajmnie TAK im sie wydaje) Odpowiedzi na jeszcze bzdurniejsze pytania ,i takie tam durnoty,a kandydat moze miec np. zly dzien,i nie ma ochoty na bzdetne rozgowory!! Najbardziej kompetna osoba kwalifikujaca do pracy bylby ewentualny przyszly szef,i NIKT KU... POZA NIM!!!!!On od razu zorientuje sie, o kwalifikacjach i mozliwosciach kandydata do pracy,i ON najlepiej go oceni,bo w koncu ON bedzie z nim pracowal,a nie IDIOTA "recruiter"
  • Gość: xx IP: *.ip.netia.com.pl 07.12.12, 13:52
   Obawiam się, że po przeczytaniu takiego tekstu - ani szef ani rekruter nie chciałby z Tobą zamienić ani słowa. Niezależnie od kwalifikacji. Bo pracownik może mieć gorszy dzień, ale nie może to wpływać na wykonywanie przez niego obowiązków.

   Rozumiem, miałeś gorszy dzień. Ale gdybyś miał więcej lepszych dni niż gorszych - może to Ty byłbyś szefem i rekrutował do siebie pracowników? Ciekawe, co by o Tobie sądzili...
  • cracken001 07.12.12, 23:08
   Gość portalu: xx napisał(a):

   > Obawiam się, że po przeczytaniu takiego tekstu - ani szef ani rekruter nie chci
   > ałby z Tobą zamienić ani słowa. Niezależnie od kwalifikacji. Bo pracownik może
   > mieć gorszy dzień, ale nie może to wpływać na wykonywanie przez niego obowiązkó
   > w.
   >
   > Rozumiem, miałeś gorszy dzień. Ale gdybyś miał więcej lepszych dni niż gorszych
   > - może to Ty byłbyś szefem i rekrutował do siebie pracowników? Ciekawe, co by
   > o Tobie sądzili...
   ********************
   No i tym samym dowodzisz, ze szczytem mozliwosci jest dla ciebie mop i zmywak. JA bezposredniej rozmowy z ew. szefem NIGDY sie nie balem,bo zdaje sobie sprawe CO potrafie,i NA CO mnie stac,i jezeli juz kandyduje o jakas prace,to doskonaled wiem na CZYM ona polega, i CZEGO bedzie sie ode mnie wymagac,oraz czy sprostam obowiazkom!!! I ZADEN "niedouczniety" GOWNIARZ ,nie bedzie sie zabawial moim kosztem..i przyjmij do wiadomosci,ze jako szef to JA rekrutowalem albo zwalnialem pracownikow(wtedy nazywalo sie to 'odeslaniem do dyspozycji kadr")-dotarlo???
  • Gość: bulka IP: *.retsat1.com.pl 17.12.12, 11:30
   ale nerwowy jesteś
  • freud44 17.12.12, 12:43
   he, he, bulka, no wiesz kiedy widzisz bagno, to trudno powiedzieć, że to Morskie Oko...
   ale tekstu nie napiszę, bo nie ma to sensu... zjawisko jest tak obszerne, że nie zamierzam wcielać się w rolę Brudnego Harrego...
  • Gość: a IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.12.12, 00:29
   Jaka to różnica kogo będziemy udawali na rozmowie kwalifikacyjnej jak i tak pracy nie ma.
   A nie ma jej dlatego, że mamy wysokie podatki, wysokie stopy procentowe, skomplikowane i zawiłe procedury administracyjne i przede wszystkim podatkowe.

   Zamiast wymieniać w ustawie przez 10 stron co może, a co nie może być przychodem lub kosztem uzyskania przychodu wystarczyłby podatek obrotowy. Zamiast szeregu zwolnień z podatku wystarczy po prostu je obniżyć. A i po cholerę kilka stawek VAT, jedna uśredniona uprościłaby sprawę.

   Z gówna rzeźby nie wyrzeźbisz. Niezależnie od tego jak bardzo lewica będzie wmawiała Ci, że to Twoja wina i że to TY jesteś ,,niedostatecznie zmotywowany i zbyt mało elastyczny"

   Jak mogłoby być:
   Przychodem jest każdy faktyczny przepływ środków pieniężnych do firmy (zasada kasowa) lub środków trwałych bądź obrotowych w wartości godziwej. Przychód jest opodatkowany podatek obrotowym 1% od wartości.

   Jak jest:
   Art. 12. 1. Przychodami, z zastrzeżeniem ust. 3 i 4 oraz art. 14, są w szczególności:
   1) otrzymane pieniądze, wartości pieniężne, w tym również różnice kursowe;
   2) wartość otrzymanych nieodpłatnie lub częściowo odpłatnie rzeczy lub praw, a także wartość innych nieodpłatnych lub częściowo odpłatnych świadczeń, z wyjątkiem świadczeń związanych z używaniem środków trwałych otrzymanych przez samorządowe zakłady budżetowe w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych oraz spółki użyteczności publicznej z wyłącznym udziałem jednostek samorządu terytorialnego lub ich związków od Skarbu Państwa, jednostek samorządu terytorialnego lub ich związków w nieodpłatny zarząd lub używanie;
   3) wartość, z zastrzeżeniem ust. 4 pkt 8, umorzonych lub przedawnionych:
   a) zobowiązań, w tym z tytułu zaciągniętych pożyczek (kredytów), z wyjątkiem umorzonych pożyczek z Funduszu Pracy,
   b) środków na rachunkach bankowych - w bankach;
   4) wartość zwróconych wierzytelności, które uprzednio, zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 25 lub 43, zostały odpisane jako nieściągalne lub umorzone i zaliczone do kosztów uzyskania przychodów;
   4a) dla uczestników funduszy inwestycyjnych - otrzymane dochody funduszu, w przypadku gdy statut przewiduje wypłacanie tych dochodów bez odkupywania jednostek uczestnictwa albo wykupywania certyfikatów inwestycyjnych;
   4b) dla zarządców przedsiębiorstw państwowych - wynagrodzenia z tytułu realizacji umowy o zarządzanie, w tym prawo do udziału w zysku przedsiębiorstwa;
   4c) wartość zwróconych wierzytelności wynikających z umowy, o której mowa w art. 17f, zaliczonych uprzednio do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 17h;
   4d) wartość należności umorzonych, przedawnionych lub odpisanych jako nieściągalne w tej części, od której dokonane odpisy aktualizujące zostały uprzednio zaliczone do kosztów uzyskania przychodów;
   4e) równowartość odpisów aktualizujących wartość należności, uprzednio zaliczonych do kosztów uzyskania przychodów, w przypadku ustania przyczyn, dla których dokonano tych odpisów;
   4f) w przypadku obniżenia lub zwrotu podatku od towarów i usług lub zwrotu podatku akcyzowego zgodnie z odrębnymi przepisami - naliczony podatek od towarów i usług lub zwrócony podatek akcyzowy, w tej części, w której podatek uprzednio został zaliczony do kosztów uzyskania przychodów;
   4g) kwota podatku od towarów i usług:
   a) nieuwzględniona w wartości początkowej środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, podlegających amortyzacji zgodnie z art. 16a-16m, lub
   b) dotycząca innych rzeczy lub praw niebędących środkami trwałymi lub wartościami niematerialnymi i prawnymi, o których mowa w lit. a
   - w tej części, w jakiej dokonano korekty powodującej zwiększenie podatku odliczonego zgodnie z art. 91 ustawy o podatku od towarów i usług;
   5) u ubezpieczycieli - kwota stanowiąca równowartość zmniejszenia stanu rezerw techniczno-ubezpieczeniowych, utworzonych zgodnie z odrębnymi przepisami;
   5a) równowartość rozwiązanych lub zmniejszonych rezerw, o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 27, zaliczonych uprzednio do kosztów uzyskania przychodów;
   5b) środki zakładowego funduszu szkoleniowego, o którym mowa w art. 67 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415, z późn. zm.11)), w części uznanej za koszt uzyskania przychodów:
   a) niewykorzystane w roku podatkowym, w którym zostały wpłacone do tego funduszu, lub w ciągu roku podatkowego następującego po tym roku,
   b) wykorzystane niezgodnie z przepisami ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy lub przepisami ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców,
   c) w przypadku likwidacji funduszu szkoleniowego;
   5c) w centrach badawczo-rozwojowych, o których mowa w ustawie z dnia 30 maja 2008 r. o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej (Dz. U. Nr 116, poz. 730 oraz z 2010 r. Nr 75, poz. 473, Nr 96, poz. 620 i Nr 257, poz. 1726) - środki funduszu innowacyjności, o którym mowa w art. 21 tej ustawy:
   a) niewykorzystane w roku podatkowym, w którym zostały przekazane do tego funduszu, lub w ciągu roku podatkowego następującego po tym roku,
   b) wykorzystane niezgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 21 ust. 8 ustawy z dnia 30 maja 2008 r. o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej,
   c) w przypadku utraty przez podatnika statusu centrum badawczo-rozwojowego;
   6) w bankach - kwota stanowiąca równowartość:
   a) rezerwy na ryzyko ogólne, utworzonej zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Prawo bankowe (Dz. U. z 2002 r. Nr 72, poz. 665, z późn. zm.12)), rozwiązanej lub wykorzystanej w inny sposób,
   b) rozwiązanych lub zmniejszonych rezerw, o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 26, zaliczonych uprzednio do kosztów uzyskania przychodów, z zastrzeżeniem ust. 4 pkt 15 lit. b;
   7) nominalna wartość udziałów (akcji) w spółce kapitałowej albo wkładów w spółdzielni objętych w zamian za wkład niepieniężny w innej postaci niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część; przepisy art. 14 ust. 1-3 stosuje się odpowiednio;
   8) wynagrodzenie podatnika otrzymane w wyniku umorzenia udziałów (akcji) objętych w zamian za wkład niepieniężny w postaci przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części;
   9) w spółce podlegającej podziałowi, jeżeli majątek przejmowany na skutek podziału, a przy podziale przez wydzielenie majątek przejmowany na skutek podziału lub majątek pozostający w spółce, nie stanowią zorganizowanej części przedsiębiorstwa - wartość rynkowa składników majątkowych przeniesionych na spółki przejmujące lub nowo zawiązane ustalona na dzień podziału lub wydzielenia; przepisy art. 14 ust. 2 i 3 stosuje się odpowiednio;
   10) przychody osiągnięte w związku ze zwrotem lub otrzymaniem pożyczki (kredytu), jeżeli pożyczka (kredyt) była waloryzowana kursem waluty obcej, w przypadku gdy:
   a) pożyczkodawca (kredytodawca) otrzymuje środki pieniężne stanowiące spłatę kapitału w wysokości wyższej od kwoty udzielonej pożyczki (kredytu) - w wysokości różnicy pomiędzy kwotą zwróconego kapitału a kwotą udzielonej pożyczki (kredytu),
   b) pożyczkobiorca (kredytobiorca) zwraca tytułem spłaty pożyczki (kredytu) środki pieniężne stanowiące spłatę kapitału w wysokości niższej od kwoty otrzymanej pożyczki (kredytu) - w wysokości różnicy pomiędzy kwotą otrzymanej pożyczki (kredytu) a kwotą zwróconego kapitału.
   1a. W razie zwrotu części wierzytelności, o których mowa w ust. 1 pkt 4, przychód ustala się proporcjonalnie do udziału zwróconej części wierzytelności w jej ogólnej kwocie.
   1b. Przychód określony w ust. 1 pkt 7 powstaje w dniu:
   1) zarejestrowania spółki kapitałowej albo
   2) wpisu do rejestru podwyższenia kapitału zakładowego spółki kapitałowej, albo
   3) wydania dokumentów akcji, jeżeli objęcie akcji związane jest z warunkowym podwyższeniem kapitału zakładowego.
   2. Przychody w walutach obcych przelicza się na złote według kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Pols
  • Gość: janisko IP: *.man.tk-internet.pl 07.12.12, 01:21
   Co to za bzdury?
  • wejsunek44 07.12.12, 07:52
   a następnie Sejmu Najaśniejszej RP... śmiać się? płakać? to jak u Mrożka te nasze przepisy podatkowe...
  • Gość: Zuzza IP: *.opera-mini.net 07.12.12, 08:12
   Jakie hobby jaki czas wolny? Masz zap...conajmniej 10 h na dobę. Pozatym zarobki tak h.... ze zrobisz opłaty, coś zjesz, zalejesz samochód i nie ma co mysleć o szaleństwach w Aspen na desce.... . Hobby też kosztuje, nawet książki jeśli ktoś lubi czytać.
  • joan_s 07.12.12, 10:52
   Dokładnie. Co to kogo obchodzi czy mam zajęcia dodatkowe poza pracą. A może dla większości hobby to odpoczynek od debilnego pracodawcy, szefa czy klientów, z którymi człowiek użera się codziennie w swojej wymarzonej pracy za całe 1500zł.
   Niech zaczną płacić ludziom to wtedy wszystkich będzie stać na hobby i godziwe życie przede wszystkim !
  • Gość: Sędziwój IP: 62.233.219.* 07.12.12, 13:51
   A od kiedy to hobby musi kosztować? Jest wiele rzeczy co można robić i nic nie kosztują, lub nie podnoszą ogólnych wydatków.
  • Gość: Jojo IP: *.scansafe.net 18.12.12, 13:39
   Zmień pracę. Ja mam na hobby i czas, i środki. Tak też bywa.

   (abstrahując od faktu, że artykuł jest idiotyczny)
  • Gość: USRP IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.12.12, 04:34
   Ty chyba synek niemądry jesteś:

   US wycenia nawet wartość sąsiedzkiej pomocy:

   „Każdą korzyść musimy opodatkować czy jest to mycie okien, czy wyprowadzenie psa. Urzędnicy wiedzą też, jak to zrobić. Trzeba ustalić rynkową wartość przysługi.
   Przykładowo osoba, która korzysta z darmowej nauki angielskiego, powinna sprawdzić, ile kosztuje lekcja na mieście.”
   Katowicka Izba Skarbowa
   wyhacz.gazeta.pl/Wyhacz/1,88542,7035428,Fiskus_chce_opodatkowac_sasiedzka_pomoc.html  • Gość: max IP: *.home.aster.pl 07.12.12, 08:13
   jasne, ale wtedy kilkadziesiąt tysięcy doradców podatkowych (sztuczny zawód) straciłoby pracę
  • littoral 07.12.12, 00:51
   ... czyli nie resumee.

   A poza tym może i "rekruterzy" (co za koszmarne słowo) są skuteczni i przyciągają pod firmy dobre owieczki, ale takie sztuczne budowanie "pod nich" swego wizerunku, by przejść przez ucho igielne, jest czymś poniżającym.

   A może ktoś nie ma hobby, bo po prostu nie ma... Bo lubi dobrze wykonać pracę w pracy i w domu patrzeć w sufit. Wtedy mogą przychodzić do głowy całkiem fajne myśli. Ale to nie hobby. Co za pech...
  • Gość: gość IP: *.tvk.torun.pl 17.12.12, 14:25
   Ten artykuł to jekiś sponsorowany bełkot skoro za portal biznesowy uznają Goldenline...
  • Gość: kartoffeln_inspeck IP: 159.253.7.* 19.12.12, 04:35
   Skoro chcą czegoś to niech to mówią otwarcie, a nie bawią się w "kaczyzmy":
   Chcem ale nie powiem.

   Bawią się w jakieś zgadywania okrężną drogą zamiast bezpośrednio sprawdzić to co ich interesuje. Metody zgadywanek wymyślili im oczywiście, nie mający zielonego pojęcia o sednie
   sprawy, zasmarkani psychologowie, usiłujacy rozpaczliwie udowodnić swoją przydatność dla ludzkości.
   A to wyższośc kółka nad kwadratem, a to Pepsi-Coli nad Coca-Colą do końca świata
   i trochę badają.

   Ciekawe ilu dobrych i porządnych ludzi te dwie bandy żałosnych ciuli zmarnowały i jakie strady w gospodarce spowodowały.

   "Pozytywna energia". Najpierw wyssą z kandydatów jej resztki a potem patrzą tępym wzrokiem jak krowa w pusty bukłak - niiiii ma, muuuu!
  • Gość: c. IP: *.dynamic.hispeed.ch 07.12.12, 01:04
   No to ja może dodam, co mnie odrzuca od rekruterów (wzorowałem się na tych punktach z artykułu):

   1. Dotyczy też rekrutera - czasami rekruter tak prowadzi rozmowę, że mam wrażenie, że wyciągną najkrótszą słomkę.
   2. Brak wiedzy o obszarze do którego rekrutuje - np. mnie kiedyś rekrutowała laska, która nie odróżniała HTML od języka programowania.
   3. Rekruter, któremu się nie chciało przeczytać CV i zadaje pytania, na które odpowiedzi ma przed sobą. O spóźniających się rekruterach nie wspomnę.
   4. Ja mam oczywiście wiedzieć o firmie, ale normą jest, że rekruter nie wie jaki jest zakres pracy na stanowisku i jakie widełki płacowe firma przewidziała.
   5. Jeśli rekruter przesyła mi 6 ofert pracy, każde w innej firmie i na inny typ stanowiska to dla mnie też to jest jasny sygnał, że nie wie na czym się chce skupić.
   6. Podejrzana aktywność firmy w internecie - jeśli widzę, że firma wszędzie szuka jakiegoś pracownika (na goldenline, prze rekruterów itp.), to znaczy, że są zdesperowani i coś tam nie gra.

   Bo oczywiście zwykle jest tak, że rekruter od kandydata dużo wymaga, ale od siebie to już nie bardzo. Jedną firmę szukającą desperacko i nieprofesjonalnie pracowników wpisałem już na swoją czarną listę - kilku rekruterów też. Że zacytuję kolegę z tej samej branży - ja nie szukam pracy, to praca szuka mnie.
  • kirk11811 07.12.12, 01:35
   Skąd w Polsce taka fascynacja rekruterami? W firmach branży hi-tech (np. Amazon, Apple, Google, IBM, Micorsoft, etc.) jest to kompletnie podrzędna funkcja służąca do porządkowania papierków i komunikowania się z kandydatem. Nic więcej, żadnych decyzji. Sam rocznie przeprowadzam dziesiątki interviews (w pierwszej z w/w firm - z matematykami, informatykami, fizykami itp.) i owszem brak energii źle widzę, nawet bardzo źle, ale o resztę nie pytam, a CV zaledwie przeglądam. Z kandydatem zaproszonym na interview rozmawia niezależnie od siebie 6-7 osób i każdy z nas pisze swoją opinię i głosuje. Rekruter tu nie ma nic do powiedzenia.
  • Gość: nietuskaczka IP: *.lsanca.fios.verizon.net 07.12.12, 06:18
   Widze, ze nie masz bladego pojecia o tym, kim w Stanach jest professional recruiter, i na czym polega jego praca. Rekruterzy nie pracuja w firmach, lecz dla firm, szukaja konkretnej osoby na konkretne stanowisko, i negocjuja jej salary, bo od tego zalezy ich kompensacja finansowa, ktora otrzymuja od firmy, jesli znaleziony przez nich kandydat pomyslnie przejdzie przez kolejne etapy swojego interview, i zostanie zatrudniony. Wysokosc ich zarobkow waha sie w zaleznosci od tego jakiej klasy specjalisty firma szuka, ale zazwyczaj wynosi 20-25% rocznej pensji kandydata. Jesli w gre wchodzi przeprowadzka, to recruiter czesto negocjuje tez tkzw. relocation package. Ty pomyliles zawodowych rekruterow z panienkami pracujacymi w HR.
  • wejsunek44 07.12.12, 07:54
   to zazwyczaj wiocha chora na głowę z racji oszałamiającej kariery w ramach wyścigu szczurów i trzymania sie miasta zębami i pazurami..
  • Gość: kartoffeln_inspeck IP: 159.253.7.* 19.12.12, 04:59
   Toż to zwykła "fala", podobna do tej wojskowej albo więźniarskiej.
   Kretyńskie pytania na rozmowach nie są niczym innym niż wtępną obróbką
   kandydata metodą gnojenia i łamania charakterów. Tak jak to kiedyś robiło SB
   ze swoimi ofiarami.

   Dlatego niektórzy z tych palantów ciągają nieskończone ilości ludzi na rozmowy
   a nawet przejściowo zatrudniają ich.

   Często celem nie jest wcale znalezienie kogoś potrzebnego a jedynie
   utrzymywanie w kontroli populacji poprzez wykorzystywanie każdej okazji do jej gnojenia
   i maltretowania i sprawdzania jak to maltretowanie jeszcze znosi.

   Za komuny też tacy byli. Okazywanie swojej wyższości i władzy było dla nich wazniejsze niż
   jakikolwiek inny produkt.

   Samo porównanie tych metod do SB-ckich natychmiast włącza u tych palantów
   alarm i każe im prześladować tak nadmiernie uświadomionego kandydata.

   Dlatego, na samym początku transformacji, starali się eliminować pracowników
   z PRL-owskim doświadczeniem, wmawiając im jakieś "skażenia".
   Największym "skażeniem" była oczywiście znajomość SB-ckich metod, która pozwalała na natychmiastowe zauważenie podobieństw.
   Młode żółtodzioby nie widziały komuny i SB w akcji i dały się nabierać na rzekomą
   "zachodniość" i nowoczesność tej nowej SB-cji, przebranej za "HR" i "rekruterów".

   To jest tak jak w Ameryce Środkowej, w gangach młodziezy nielegalnych imigrantów,
   deportowanych z USA: Nowoprzyjmowany do gangu jest okładany przez jego starych członków pięściami i kopniakami, aż "zmięknie" i pokaże swoją determinację do uczestnictwa w jego życiu. Przy okazji, służy jako worek treningowy.
  • kadin2 19.12.12, 19:39
   zgadzam się baba nie wiedziała nic jak wypadła z toru(swojego). Mam duże doświadczenie jako kierownik ale też właściciel sklepu i miałam spółkę cywilną (nawet nie wiedziała, ze jak zakłada się spółkę to kazdy musi miec swoją działalnośc zeby połączyc to w spółkę) cały czas klepała ...co motywuje pracownika ja mówie ze tak kasa a co jeszcze no premie ale to w gruncie rzezy tez kasa i tak dalej i tak dalej. Jak oni chcą motywowac jak pracownicy w ich sklepie co chwila inny pracownik.Na zlecenie i g..ane pieniądze inna motywacja nie da rady.
  • Gość: gośćgość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.12, 17:26
   Tak czy siak nie znają się na dziedzinie, za to roszczą sobie prawo oceniania przydatność kandydata w tejże dziedzinie.

   Nadprodukcja tego typu bezużytecznych "specjalistów" bijących tylko korporacyjną pianę jest jedną z wielu przyczyn powolnego upadku zachodnich systemów gospodarczych. To są ciężkie pieniądze wyrzucane w błoto tylko dlatego, że "tak trzeba", a wiadomo, że w korporacyjnym modelu anglosaskim liczy się głownie snobizm i stwarzanie pozorów. Bo wszyscy są cholernie z siebie zadowoleni. No i się im to zadowolenie wali na łeb.
  • kirk11811 07.12.12, 19:57
   Oni akurat w korporacjach nikogo nie oceniają :)

   Recruiters (tzn. wg wizytówki) z korporacji co najwyżej przyjmują i porządkują zgłoszenia, umawiają spotkania (z fachowcami) i pilnują formalności oraz drobiazgów (np. kosztów podrózy, hoteli, przeprowadzek).

   Profesjonalni wysokiej klasy rekruterzy działają niezależnie i podrzucaja kandydatów firmom - działąja podobnie jak agenci sportowi czy artystyczni. Jakieś pojęcie o branży w której działają z reguly mają - aby działać skuteczniej i przez to zbierać więcej prowizji - ale nie oni decyduja o zatrudnieniu, oni reklamują "swoich" kandydatów gdzie tylko mogą bez narażania własnej reputacji.
  • Gość: kartoffeln_inspeck IP: 159.253.7.* 19.12.12, 05:08
   Jedno powinniście zrozumieć. Te rozmowy spełniają wiele funkcji, zarówno dla nich jak i dla
   was:

   Między innymi oni chcą się na was ćwiczyć.
   Każdy kto się dziwi, że go wezwano "niepotrzebnie" na rozmowę, powinien się przstać dziwić:
   Potrzebnie, potrzebnie: Można się trochę poćwiczyć i upozorować trochę pracy.
   Coś robić trzeba i jakoś rozliczyć czas też trzeba bo szefostwo może kopnąc w d..., każdego.

   > a wiadomo, że w korporacyjnym modelu anglosaskim liczy się głownie snobizm
   > i stwarzanie pozorów. Bo wszyscy są cholernie z siebie zadowoleni. No i się im
   > to zadowolenie wali na łeb.

   Ano wali się. Mnóstwo energii zmarnowanej na utrzymywanie różnych zbędnych bubków,
   o niskiej inteligencji i zerowej przydatności, w zasmarkanych krawatach musiało się tak skończyć. Wcześniej czy później. Rowów nie ma kto kopać.
  • kirk11811 07.12.12, 19:47
   Świetnie wiem, że są i tacy, ale ale zakres ich przydatności w sporych firmach - przynajmniej w USA - jest znikomy bo firmy te mają wystarczająco duży własny potencjał. Najlepsi profesjonaliści wśród rekruterów działaja niezależnie i staraja się znajdować odpowiednio wykwalifikowanych kandydatów i podrzucać ich fimom (działają jak ich agenci, a dostaja prowizję od firm). Pracowałem również z takimi (i to z obu stron). Ale to i tak NIE ONI prowadzą techniczne interviews i nie oni podejmuja decyzje o zatrudnieniu, a tego dotyczył artykuł, który komentujemy. Takie przedstawianie rekruterów to są bajki z Polski. Pozdrawiam.
  • maugorzata2008 17.12.12, 13:50
   > Widze, ze nie masz bladego pojecia o tym, kim w Stanach jest professional recr
   > uiter, i na czym polega jego praca.
   A po co ma to wiedzieć, skoro szuka pracy w Polsce, a nie w Stanach?
  • Gość: matja IP: *.ptim.net.pl 17.12.12, 19:27
   Na litość Boską - czy mogłabyś proszę pisać po polsku? A jeśli, z uwagi na długą rozłąkę z naszym krajem, przychodzi Ci to z trudem, to może wszystko po angielsku? Taki (nie obrażając nikogo) bełkot jest nie do przeczytania. "negocjują jej salary"? może selery?
  • Gość: eqde IP: 31.41.232.* 17.12.12, 21:32
   Oj cicho, cicho. Chciała tylko pokazać, jaka jest światowa. I jak dobrze opanowała ynglisz lengłydż.
  • Gość: kartoffeln_inspeck IP: 159.253.7.* 19.12.12, 05:14
   Z jej strony to albo tani snobizm albo efekt tego, że wyjechała z Polski zanim nauczyła się
   "dorosłego" języka polskiego. Z tego powodu pozostała jej tylko "kuchenna polszczyzna".
   A może to starcza demencja?
  • Gość: ja IP: *.warszawa.vectranet.pl 18.12.12, 00:07
   Hmm ja dalej nie rozumiem tego "brak energii".
   Brak energii to minus w pracy wymagającej ruchu (reporter), dużej kreatywności (copywriter), kontaktów z ludźmi itp
   Ale np od informatyka nie oczekiwałabym ADHD i energii życiowej. To raczej ludzie mający swój świat. Mój kolega - bardzo dobry informatyk, ale nieśmiały i niekontaktowy, informatyka to jego pasja i tym żyje. Tylko że trochę odstaje od świata zewnętrznego, w dodatku nie umie się sprzedać na rozmowach o pracę. Dłuuuugo szukał pracy, w końcu znalazł, pracodawca jest z niego bardzo zadowolony. Także nie zawsze brak energii powinien skreślać człowieka.
  • sselrats 07.12.12, 03:25
   cieple piwo.
  • Gość: heniekkanada IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 07.12.12, 05:08
   Jak ktoś szuka pracy, to niech przyjeżdża do Kanady. Polecam forum EmigracjaDoKanady.CA


   Tekst linka
  • Gość: j IP: *.unitymediagroup.de 07.12.12, 05:21
   Siódma NAJWAŻNIEJSZA rzecz, która odrzuca rekruterów:

   chęć zarabiania więcej niż 1500 zł na rękę.
  • Gość: Sędziwój IP: 62.233.219.* 07.12.12, 14:14
   Widać że tyle nie zarabiasz, bo nie wiesz że 1500 to minimum, ale brutto, a nie netto (na rękę).
  • wejsunek44 07.12.12, 07:47
   dawniej kadrowiec.... z normalnego przyjmowania do pracy bo człowiek potrzebuje zarabiać na życie zrobili jakąś magię z absolutnie porąbanymi kryteriami i zasadami nijak nie pasującymi do rzeczywistości. Parawiedza rodem z Ameryki i podręczników pisanych przez debili dla debili.
  • Gość: Piotrek IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.12.12, 09:20
   Gdzieś mam takie podejście. Może dlatego nie mam aktualnie pracy?
  • freud44 07.12.12, 09:21
   Właśnie przygotowuję tekst o tym, kim są rekruterzy, jak pracują - a szerzej jak działa mechanizm rekrutacji - a jeszcze szerzej - czym jest ten "rak na gospodarce", który rozrasta się na niedoborze pracy i nadmiarze bezrobotnych.
   Powalające - i myślę, że padnie na "kadrowców" blady strach, kiedy zapuka do nich prokurator. Tekst wyślę do "Wyborczej" - więc jeśli Państwo opublikują - szanowna Publiczność będzie miała, może nie "trotyl", ale solidny tekst śledczy...
  • Gość: Pandor IP: *.adsl.inetia.pl 18.12.12, 19:36
   Szczere to wątpię, czy Wyborcza będzie chciała to wydać. Nie ta strona barykady. :-/
  • Gość: Michał IP: *.adsl.inetia.pl 07.12.12, 09:30
   Artykuł napsiany na podstawie serwisu glassdoor.com, który nie ma nawet wersji polskojęzycznej. Artykuł 'zatkajdziura', ponieważ nie wnosi nic, co może pomóc dostać lepszą pracę. Dl;a odmiany przyjrzyjmy się samym rekruterom. W zdecydowanej większości są to 'osoby z przypadku.' To, że ktoś skończył psychologię, ZZL czy socjologię nie predestynuje go do bycia rekrutem. Dokonują oni błędnych ocen kwalifikacji, nie znają się na branżach, do których rekrutują, nie znają terminologii, znaczenia i wykorzystywania specjalistycznego sprzętu, urządzeń. Nie wspominam o językach obcych branżowych.
   Bez urazy, ale młody siksy, wszechwiedzące, które po rozmowie z kandydatem wymieniają się z koleżankami spostrzeżeniami typu: 'jakoś mi się nie spodobał.' Dorabiają ideologię do swojej pracy, aby poczuć się bardziej profesjonalnie i wyjątkowo.
   Byłem kiedyś na rozmowie w takiej firmie przy business parku na Mokotowie. Siedzą takie same siksy w z mądrym wzrokiem i zadają pytania:
   - czym się Pan zajmuje w obecnej firmie
   - całość obsługi informatycznej ze szczególnym podkreśleniem macierzy dyskowych RAID
   - a co to są macierze dyskowe?
   - to takie rozwiązanie, które polega na współpracy dwóch lub więcej dysków twardych w taki sposób, aby zapewnić dodatkowe możliwości, nieosiągalne przy użyciu jednego dysku jak i kilku dysków podłączonych jako oddzielne.
   - przecież można zastosować jeden duży dysk, zajmie on więcej miejsca, ale nie trzeba będzie łączyć...:)
   Zapytałem, czy na pewno rozmawiamy o tym samym, bo chciałbym byc dobrze zrozumiany.
   'Proszę Pana, ja doskonale wiem o co pytam a Pana pytanie jest na miejscu. Oddzwonimy do Pana.'

   Podsumowując: nie dorabiajcie ideologii do swojej pracy! jest wielu świetnych rekruterów, jednak duża część z nich to ludzie z przypadku.
  • Gość: gośćgość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.12, 17:19
   Pracownika powinien zatrudniać szef i ten, kto z nim będzie pracował. Bo są jedynymi, którzy wiedzą, o czym mówią, kogo im potrzeba i mając parę lat pracy na koncie zazwyczaj mają nosa do ludzi i potrafią ocenić, czy nadaje się do współpracy. A jak się pomylą, to od tego jest okres próbny.

   Zawód tzw. rekrutera (i parę innych stanowisk korporacyjnych) to wymysł sektora HR (dawniej - i logiczniej - dział kadr), który musi uzasadniać swoją rację bytu tworzeniem nie niewartych ideologii, teorii i procedur niewnoszących żadnej jakości, a to dlatego, że była nadprodukcja studentów w dziedzinach, gdzie nie trzeba się wysilać, więc był na nie run.
  • tomeczek_44 07.12.12, 10:34
   Pierwszy slajd
   Drugi slajd
   Trzeci slajd
   Czwarty slajd
   Piąty slajd
   i szósty slajd
   :)

   --
   To ja, "tomeczek". Się zarejestrowałem. A co...
  • ka-mi-la789 07.12.12, 12:12
   Rozumiem, że jeżeli zgłoszę się na stanowisko prezesa, decydujące dla mojego zatrudnienia na tym stanowisku będzie to, że zajebiście sędziuję mecze siatkówki (znaczy, hobbiego mam)?
   --
   Gadał dziad do obrazu, a obraz do niego: "Spieprzaj, dziadu".
   Blog wredny i złośliwy
  • margot452 07.12.12, 12:34
   Trutu tutu pęczek drutu.
   Mnie jako kandydatkę do pracy odrzuca, kiedy bez uzasadnionych przyczyn rekruter spóźnia się na spotkanie niemal godzinę - to bardzo wyraźnie pokazuje podejście do kandydata. Dodam, ze spotkanie nie było umówione w siedzibie agencji, tylko "na mieście" i tak sobie czekałam, aż po pół godzinie od wyznaczonego terminu pani raczyła zadzwonić i uprzedzić, ze sie spóźni. Po czym spóźniła się kolejne pół godziny. Ciekawe, czemu nikt nie napisze artykułu na temat "co odrzuca potencjalnych kandydatów od rekrutujących?". No, ale mamy rynek pracodawcy, nie ma co wybrzydzać.
  • Gość: czytelnik IP: *.tktelekom.pl 07.12.12, 12:54
   W tytule jest chyba jakiś błąd:
   "6 rzeczy, które odrzucają rekruterów" czyli zrozumieć można, że te 6 rzeczy, to jakieś czynniki bądź zachowania, które są negatywyne.

   Chyba, że miało być tak:
   "6 rzeczy, które odrzucają rekruterzy". To już brzmiało by lepiej w stosunku do artykułu.
  • Gość: Bezrobotny 40+ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.12, 13:17
   Od roku jestem bezrobotny z powodu zwolnień grupowych. Byłem dwa razy na rozmowie kwalifikacyjnej i nie zostałem przyjęty do pracy. Mam kwalifikacje, mam energię, mam doświadczenie w zawodzie, mam profesjonalne CV które pisaliśmy sobie na kursie z Urzędu Pracy i nic to nie pomogło. Jak się później okazało to tak naprawdę te rozmowy były fikcją bo przyjęci do pracy zostali znajomi od pracowników już tam pracujących więc nie rozumiem po co były te rozmowy ? Bo ustawa przewiduje ? Wysłałem CV do wielu firm i nigdzie nie potrzebują pracowników a te CV które próbowałem osobiście dostarczyć to nawet nie chcieli odebrać z powodu planowanych zwolnień. Dalej co ? - siedzę w domu i palę w piecu bo zimno. TO JEST POLSKA ... mamy wolność ! bo jesteśmy wolni - bezrobotni.
  • Gość: Sędziwój IP: 62.233.219.* 07.12.12, 14:23
   Jak nie ma pracy w okolicy, poszukaj dalej (no chyba że rodzina ważniejsza, ale nie narzekaj na brak pracy).
   Jeśli i tak nie ma pracy, to znajdź taką rzecz która jest obecnie potrzebna. Bo za przeproszeniem, kowale stracili robotę i nie odzyskali, jak samochody stały się dominujące.
   Są zawody przestarzałe, w których już nie znajdzie się pracy.
  • rita.1 07.12.12, 13:48
   Hobby? Życie poza pracą? 99,99 % pracodawców chce, aby pracownik nie miał żadnego życia poza pracą. Ma być dyspozycyjny przynajmniej przez 12 godzin na dobę. Nie szukają kumpli do zabawy, ale wyrobników.
  • Gość: Jojo IP: *.scansafe.net 18.12.12, 13:48
   Bredzisz.
  • kotek.filemon 07.12.12, 14:23
   S.ranie w banię.

   --
   Ride on, bejbe!
  • Gość: eedek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.12, 14:40
   Jako, że wymieniłem w moim CV angielski z bardzo dobrą znajomością (10 lat spędziłem w Anglii jako dziecko/nastolatek) rekruter w pewnym momencie znienacka zaproponował rozmowę w tym języku. Pop prostu zaczął mówić do mnie w obcym języku którego nie do końca rozumiałem. To był jego angielski który uważał że zna świetnie. Co gorsza nie rozumiał co ja mówiłem do niego!! Po zakończeniu rozmowy stwierdził że moja samoocena opanowania języka jest trochę na wyrost a on szuka osoby ze znajomością doskonałą. Ręce mi opadły a pracodawcy który szuka przez takiego head huntera życzę "GOOD LUCK"
  • Gość: Inżynier IP: *.wolv.cable.virginmedia.com 07.12.12, 16:32
   Moje doświadczenie z rekrutującymi w polskich agencjach jest podobne.
   Prawie wszyscy uznawali, że mój angielski dyskwalifikuje mnie... Mimo, że mam naprawdę niezłe doświadczenie inżynierskie i znam angielski techniczny w stopniu wg mnie zaawansowanym, to zazwyczaj nie przechodziłem testu językowego... Wg nich oczywiście.
   Niedawno przyjechałem do UK. Od pierwszego dnia nie mam większych problemów z dogadaniem się z Brytyjczykami. Nie miałem problemów z załatwieniem spraw w urzędach, bankach, przy poszukiwaniu, czy podejmowaniu pracy.
   Dochodzę do wniosku, że albo rekruterzy w Polsce nie mają zielonego pojęcia o branży, do której rekrutują, albo ich podręcznikowy angielski jest zupełnie nieprzydatny w normalnym życiu.
   Dodam tylko, że sam uczyłem się angielskiego nie w szkole, ale głównie oglądając anglojęzyczne programy, filmy czy też słuchając radia. Może dlatego potrafię się porozumieć z native speakerami, a nie potrafię z ludźmi, którzy "nauczyli się" angielskiego w polskich szkołach...


  • chamski_post 07.12.12, 17:43
   To dosyć powszechne zjawisko, że rodzimi "hed hanterzy" kręcą noskami, że za młody, że za stary, że nie native-speaker, że za małe doświadczenie, że za duże wymagania (2 -2.5 tys.zł...), że nie oksfordzkie wykształcenie itd. itp.

   Za granicą okazuje, się że z pracą nie ma jakoś problemu. Co to mówi o firmach i "ejcz arowcach"?
  • Gość: kartoffeln_inspeck IP: 159.253.7.* 19.12.12, 05:27
   Wyobrażam sobie co się będzie działo gdy ktoś zacznie do nich mówić w amerykańskim angielskim. Uznają pewnie, owi lordowie, że to jakiś podwórzowy żargon.
  • Gość: kapselus IP: *.atmosenergy.com 18.12.12, 19:24
   Dobre tez slyszalem taka historie :) rece opadaja
  • Gość: kartoffeln_inspeck IP: 159.253.7.* 19.12.12, 05:23
   > Pop prostu zaczął mówić do mnie w obcym języku
   > którego nie do końca rozumiałem.

   Hef ju don?

   A nie zarzucił ci, że mówisz "slangiem", bo użyłeś słowa, którego Jego Światłość nie znał,
   bo na budowie albo w warstacie tego nie uczyli?

   Sporo taki pajaców pląta się po tym Bożym światku, żebrząc o niezasłużony respekt.

   Mają zwyczaj używać ogólnych kwantyfikatorów i zazwyczaj są przekonani, że "nigdy"
   albo "zawsze", co jest oczywiście g... prawda, ale oni przypuszczanie, do końca życie nie będą
   tego wiedzieli. Czasami noszą dumne tytuły - "naukowe".
  • Gość: gośćgość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.12, 17:11
   Redaktor piszący po pierwsze nie zna polskiego, po drugie odrzuca swoim snobowaniem się na angielszczyznę, po trzecie przytacza mądrości jak z amerykańskiego poradnika dla idiotów.
   Takie artykuły są najlepszym dowodem o klęsce reform oświaty.
   Za komuny za tak napisany tekst i z taką "głębią" merytoryczną autor wyleciałby na twarz. I to kompletnie niezależnie od polityki.

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka
  Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.