Komentarze do artykułu

Czego pragną pracodawcy

Kto może pozwolić sobie na przerwę w karierze, a komu zaszkodzą częste zmiany pracodawcy lub zawodu? W jakich branżach doświadczenie jest ważniejsze od wykształcenia i czy faktycznie trzeba znać trzy języki obce, żeby dostać dobrą pracę?

Co to znaczy "biegła" znajomość języka? Dodaj do ulubionych


Jak można wymagać od kogoś, kto skończył studia, biegłego posługiwania się dwoma językami obcymi? Biegła znajomośc to znajomość na poziomie osoby, dla której dany język jest językiem ojczystym. Bez wyjazdu do danego kraju na kilka lat człowiek raczej nie nauczy się języka biegle.

W większości wypadków wystarcza znajomość na poziomie B2. Ja znam angielski na poziomie C1 i niemiecki na B2. Wystarcza w zupelności do brania udziału w telekonferencjach z Anglikami czy Niemcami i rozumienia w zasadzie wszystkiego, co się tam mówi, a także do zredagowania listu czy maila i zrozumienia korespondencji otrzymanej. B2 wystarczy inżynierowi w kontaktach z osobami z zagranicy. Nie potrzeba biegłości. Bardzo ważna jest jednak znajomość angielskiego technicznego z działki, w której pracujemy.

Niech pracodawcy zaczną wymagać znajomości języków na poziomie odpowiednim dla danego stanowiska.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
przejdź do: 1-100 101-116
(101-116)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.