Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Sejm odrzucił projekt Narodowego Programu Zatru...

  24.05.13, 17:31
  te miejsca pracy chyba u Jarka w piwnicy....
  --
  addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/4567
  Edytor zaawansowany
  • cjk.5004 24.05.13, 18:00
   Dajcie idiocie brzytwę.
  • dybko2 24.05.13, 18:06
   Jedno pytanie do PiS.Z jakiego miejsca wezmą kasę do zasypania dziury jaka powstanie w budżecie. No chyba że liczą na cud !!!!
  • sb_slav 24.05.13, 18:14
   Z likwidacji posad takich peowowskich pieszczochów jak ty.
   --
   Pieprzyć slajdy, pieprzyć auto-odtwarzanie, pieprzyć połączenie fejsbuka i gazety.
  • shootthemall 25.05.13, 02:25
   sb_slav napisała:

   > Z likwidacji posad takich peowowskich pieszczochów jak ty.
   raczej z utylizacji takich upośledzonych pisdzielców, jak ty przygłupie
  • Gość: dybko2 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.13, 10:00
   Ja pisiorku ,trzydzieści lat tyram na swoim płacąc na tobie podobnych.Wierz mi ,wiara że coś leci z nieba,to bzdura
  • Gość: Leszek IP: *.dynamic.chello.pl 24.05.13, 20:58
   Zakładając stworzenie 120 tysięcy miejsc pracy, z minimalną pensją na poziomie 1400 złotych jakieś 20% tej kwoty, wróci w postaci Vat. Dodatkowo wzrost konsumpcji, oznacza również, że inne fimy, nawet jeżeli nie będą zatrudniać, to nie będą też zwalniać. Dodatkowo, jeżeli tak, to zarówno nwo zatrudnieni, jak i zatrudnieni prędzej, którzy nie zosaną bezrobotnymi, opłacą swoje składki NFZ. Dodatkowo zapłacą 18% dochodowego.
  • Gość: z IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.13, 21:03
   mieć, żeby komuś ją dać w postaci pensji. Czyli komuś trzeba zabrać - chyba że dodrukuje się pustych banknotów, to pisiactwo zrobi bez wahania.
  • Gość: abc IP: *.legionowodom.pl 24.05.13, 18:10
   co to, czas się cofnął?
  • sb_slav 24.05.13, 18:15
   Debilu chodzi o ulgi dla pracodawców - umiesz czytać, czy ty po maturze giertycha?
   --
   Pieprzyć slajdy, pieprzyć auto-odtwarzanie, pieprzyć połączenie fejsbuka i gazety.
  • bumcykcyk76 24.05.13, 19:22
   Jesteś pewien na 100%, że ulgi dla pracodawców zrekompensują im zwiększone koszty pracy?
   Śmiem wątpić.
  • shootthemall 25.05.13, 02:47
   sb_slav napisała:

   > Debilu chodzi o ulgi dla pracodawców - umiesz czytać, czy ty po maturze giertyc
   > ha?
   debil to cię zrobił nie wiadomo po co :)
  • Gość: Miłosz IP: *.opole.hypnet.pl 25.05.13, 08:00
   Ulgi, gdy państwowa kasa pusta. To trzeba być pisowcem żeby mieć takie pomysły. Chyba, że PiS ma pochowane złoża złota i diamentów?. Jak zwykle, my mamy pomysł a wy, rządzący musicie znaleźć nań pieniądze i będziecie odpowiadać za rezultat. Najważniejszy jest pomysł. Dobre.
  • bronimir 24.05.13, 18:28
   Kiedyś chciał wybudować 3.000.000 mieszkań.
   Potem mówiło się już tylko o 3.000.000 cel w więzieniach, też w swerze chęci.
   Bezrobocie PiS zmniejszał wysyłając młodych Polaków do Anglii.
   Gdzie tym razem chce wyrzucić młodych?
   Jarek nie ma pojęcia o gospodarce, przez lata grzmiał że przepłacamy za autostrady,
   tymczasem firmy budujące je po niby zawyżonych cenach zbankrutowały.
   Teraz Jaruś CHCE dopłacać do przepłaconych autostrad zaspokajając roszczenia podwykonawców. Oczywista oczywistość z kieszeni podatników, czyli bez podniesienia podatków ni dudu. Tylko Jaruś CHCE je obniżać, Grecję nam CHCE zafundować?
  • Gość: Panie-Majster-wach IP: *.static.tvk.wroc.pl 24.05.13, 18:37
   Dla mnie elementy tej ustawy brzmiały rozsądnie i faktycznie zachęcałyby do wzrostu zatrudnienia, ale dla ministra oraz ciebie tańszy jest bezrobotny LOL.
  • bumcykcyk76 24.05.13, 19:23
   Ale nie ma gwarancji, że ulgi zrekompensują pracodawcom wzrost kosztów pracy.
  • Gość: z IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.13, 21:14
   Jak się przycisnęło pisiactwo do muru, to wówczas wyznało, że ...Polacy sobie sami te mieszkania wybudują, a oni "jedynie stworzą ku temu warunki", hy hy hy... Wolcatwo tak zna się na gospodarce jak świnia na gwiazdach. W okresie najlepszej koniunktury gospodarczej wlekliśmy się w ogonie najwolniej rozwijających się gospodarek tej części Europy, zaniechali wszelkich reform gospodarczych. Obniżyli podatki, ale nie postarali się o zrównoważenie wpływów do budżetu. Za to rozdali dodatkowe przywileje tym i owym. Cudze łatwo się rozdaje, a tylko to potrafią te popłuczyny po PRL-u (Kaczkodany swoje prace naukowe robiły z dzieł Lenina).
  • olekgw 24.05.13, 18:29
   Urzędnicy to najdroższe zatrudnienie, wywalę prezydenta, senat posłów ze 100 wystarczy
   Urzędników ze 100 tyś też warto wywalić, po kilku latach będzie efekt
  • Gość: 1_facet IP: *.e-wro.net.pl 24.05.13, 20:59
   Ciekawe ile urzędników to klienci twojej firmy :)
  • Gość: emeryt IP: *.dynamic.chello.pl 24.05.13, 19:17
   Szkoda dyskusji dla głupków takich, jak większość z was. Szlag mnie trafia, jak daliście się podzielić i ogłupić. Inicjatywa PIS musi być głupia i nie ma co dyskutować. PO jak gó... wam w mózg wciska to piejecie z zachwytu. Nawet kuźwa zasrany sejm nie próbował dyskutować tych pomysłów, ewentualnie poprawić, policzyć, zasięgnąć rady ekspertów, tylko buch do kosza, bo to PIS-u. A barany pieją z zachwytu, bo dokopano Kaczyńskiemu. A idiota z PO kłamie w żywe oczy z tym co jest. Jakie stypendium teraz jest edukacyjne? Fikcja, bo tylko zatrudnieni na czarno mogą spełnić kryterium dochodowe. Reforma urzędów pracy i skierowanie DO NICH pieniędzy ma poprawić ilość miejsc pracy. No kuźwa, jeszcze was życie niczego nie nauczyło? Ale dać je w postaci ulg i zachęt na rynek pracy już nie można, bo co by z tego znajomi mieli. No kuźwa, popierałem zawsze KLD, potem UW, teraz PO, ale to, co oni teraz robią, to nóż czasami w kieszeni sie otwiera. Chodzi mi o sposób traktowania sejmu, obywateli. Kuźwa, dla nich to taka "wojenka", kto komu pokaże miejsce w szyku. Nawet gdyby mieli za to tracić obywatele. Pytacie skąd pieniądze. A policzył ktoś z PO ile tego by trzeba? Bo miliardy idące do LOT, na jakieś dziwne Polskie Inwestycje, na zapłaty rolniczych składek do NFZ są. Jest dostępne dla wszystkich wyliczenie wydatków budżetowych, można z narodem podyskutować. Ostatecznie te barany mają naszą wolę wypełniać, a nie swoją. I te obrzydliwe podteksty , jak by ktoś obstawał za pomysłami PIS, to my to sfinansujemy z waszych rent i emerytur (ta ukryta aluzja minicośtam do zmniejszenia FUS). A może właśnie o tym by podyskutować. TK nakazał rządowi zaprzestać płacenia składek za rolników na przykład i dał termin do końca bodajże tego roku. Dlaczego rząd czeka do ostatniego dnia z tym, co?
  • Gość: z IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.13, 21:24
   problemy do rozwiązania są dokładnie te same co wówczas? Co im przeszkadzało w przeprowadzeniu reformy KRUS czy ZUS? Bo mieli Szamboobronę w koalicji i taki numer jak z KRUS-em by nie przeszedł? A skąd pieniądze na te "pomysły" Jarkacza? Przecież ten cymbał w ogóle nie zna się na gospodarce, a tym bardziej na prowadzeniu biznesu, jednego dnia uczciwie w życiu nie przepracował, nigdy nie działał na własny rachunek tylko gdzież zawsze przyczepiał się do jakiejś "pensyjki", a teraz przyssał się do poselskiej diety. On nie ma pojęcia o kosztach pracy i jak to się ma do zatrudniania nowych pracowników. Ja na pewno nie zatrudnię nowego człowieka jeśli nie będę miał pewności, że zarobi na siebie i na firmę, nie stać mnie na bycie filantropem, bo nie mam opcji że jak "się nie uda", to "się weźmie" z worka bez dna czyli budżetu (czytaj: z kieszeni podatnika). Dlatego pusty śmiech mnie ogarnia, gdy słyszę o takich pomysłach jakie snuje Jarkacz. A dodatkowo szlag mnie trafia jak czytam o cymbałach, którzy mu bezrefleksyjnie przytakują.
  • Gość: eh IP: *.dynamic.chello.pl 24.05.13, 21:40
   uspokój się, przecież widzisz że ten powyżej to emeryt. Smutne jest że on też ma prawo do głosowanie.
  • myslacyszaryczlowiek1 25.05.13, 00:38
   Strach obleciał prywaciarzy, bo tak jak za PISu, już by nie było 10 na jedno miejsce i na pracownika trzeba było już zaczynać dmuchać i chuchać, aby sobie nie znalazł lepszej firmy. To był najbardziej normalny okres w mijającym dwudziestoleciu. Wyborcza wtedy bardzo lobbowała za sprowadzeniem emigrantów. Nawet ściągnęli z Północnej Korei spawaczy do stoczni.
  • mariuszdd 25.05.13, 09:26
   "Jesteśmy za zmianami w KRUS, tak aby składka była uzależniona od dochodu rolnika. Im ktoś jest bogatszy, tym więcej powinien płacić" - powiedział poseł PiS Tadeusz Cymański "GW".

   Według niego, projekt ustawy na ten temat ma być gotowy za kilka miesięcy.

   Koalicyjny partner PiS, Samoobrona, popiera plany reformy KRUS, ale chce, by wielkość składki zależała od liczby hektarów.

   Jak podkreśla "GW", reforma KRUS nawet w wersji Samoobrony mogłaby liczyć na poparcie Platformy Obywatelskiej (PO).

   Obecnie budżet państwa dopłaca rocznie ok. 15 mld zł do KRUS, w którym ubezpieczonych jest ok. 1,5 mln rolników oraz ok. 20 mld zł do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS), w którym ubezpieczonych jest ok. 23,0 mln osób. (ISB)

   www.parkiet.com/artykul/460181.html?print=tak
   A tutaj przebieg koalicji
   pl.wikipedia.org/wiki/Koalicja_PiS-Samoobrona-LPR
   Lekko PiS nie miał
  • stasi1 25.05.13, 07:31
   też jest do dupy.
  • stasi1 25.05.13, 08:08
   Co nie znaczy że od razu musimy popierać pomysły PiSu. Akurat wszyscy twierdzą że urzędnik zapewni miejsca pracy
  • w.s3 25.05.13, 09:44
   >emeryt nie doczytał, że trwają zaawansowane prace nad takim samym programem. W jakim celu jest debatowanie nad drugim projektem i tracenia czasu. Większość projektów PiSu to pobożne życzenia nie mające się nijak do rzeczywistości.
  • prof-antoni 24.05.13, 19:49
   i fuchy w miedzi dla swoich
  • Gość: baq IP: *.icpnet.pl 24.05.13, 22:20
   Tworzone byłyby miejsca pracy na okres przyznania dotacji, a potem likwidowane z powodu braku opłacalności. Po kilku miesiącach odtwarzane, żeby znowu dostać dotację i tak wkoło.
   Mam przykłady, że niektóre firmy tak robią dla jednorazowych dopłat z UP zwalniają obecnym pracowników i zatrudniają bezrobotnych, tylko po to żeby po okresie "karencji" zwolnić ich i zatrudnić kolejnych za dopłatą.
  • shootthemall 25.05.13, 02:16
   jarozbaw jest konsekwentny w swoim debilizmie
  • przyjacieltwojejzony 25.05.13, 03:49
   ..and you are not far behind him
  • wotywa321 25.05.13, 06:00
   Tak kłamiecie drodzy politycy,że wasza wiarygodność bliska zeru.Miejsca pracy?Konkrety a nie bełkot
  • annx78 25.05.13, 07:31
   ... zatrudnienia i wydajność.

   Tanio leniwych 3 murzynów do bawełny w zamian za 2 miski dziennie. A nie lepiej jednego sprawnego za 2 miski na dzień??

   Trzeba podnosić szybko pensję minimalną - nawet niewielkimi kosztami społecznymi - odpadnie grupa najmniej wydolnych i niedouczonych - około 5% zatrudnionych.
   Gospodarka tylko zyska - dużo więcej niż stracone kilka procent zatrudnionych.

   System elastycznych zasiłków dla bezrobotnych - wieloletnich stypendiów na przeszkolenie - faktyczne przeszkolenie a nie papierek. I z powrotem na odprężony rynek.

   Qrde, setki lat skutecznej socjotechniki można podpatrzeć za granicą.. !
  • cri6b 25.05.13, 08:49
   Stypendium edukacyjne, ale po co? Jaka ta edukacja? Ona nie uczy, a ogłupia. patrz studium "O edukację wyzwoloną, rzecz o upadku edukacji i rabowaniu dzieciństwa" (Wyd. ALEF, Wrocław, 2012) a także witryna nowalef.pl . W niej szczególnie link "Indoktrynacja a żywotność dziecka". Bo edukacja, przedszkolami i zerówkami ogłupia od dzieciństwa. Z tego ogłupienia młodzież nie może się wydostać. To ogłupienie kontynuują politechniki, w tym "przodująca Politechnika Wrocławska". Takie wyskoki jak robot dla NASA nie obalają twierdzenia o upadku edukacji i kształcenia wyższego. Całą tą sferę duszą naukowcy-urzędnicy. Ich twórczość to dyrektywy. Einstein odkrył teorię względności, bo nie było jeszcze wtedy w nauce urzędasów
  • jasio.4 25.05.13, 08:56
   Miejsca pracy tworzą konsumenci a nie politycy. Pokażcie artykuł, Którego brak na rynku, który znajdzie nabywców, a znajdzie się ktoś, kto podejmie produkcję, czyli da pracę i pracownikowi zapłaci.
   Politycy mogą dać pracę tworząc obozy pracy; będzie praca dla strażników i innej obsługi oraz jakieś tłuczenie kamieni dla reedukowanych w zamian za miskę zupy z brukwi i kawałek chleba z trocin.
  • adherent1 25.05.13, 10:11
   jasio.4 napisał:
   > Miejsca pracy tworzą konsumenci a nie politycy. Pokażcie artykuł, Którego brak
   > na rynku, który znajdzie nabywców, a znajdzie się ktoś, kto podejmie produkcję,
   > czyli da pracę i pracownikowi zapłaci.

   Zgoda, dodam tylko że konsumenci to też pracownicy, artykuł którego teraz brak
   w ciągu 3 miesięcy zostanie dowieziony z Azji.
   By rozwiązać problem bezrobocia w Polsce sposobu się nie wymyśli, trzeba brać
   przykład innych. W innych krajach bezrobocie ograniczono i bardziej uodporniono
   na wahania koniunktury prze skracanie przeciętnego czasu pracy. W UE
   przeciętny roczny czas pracy wynosi ~ 1700 godzin w Polsce ~ 2000 godzin.
   Nie znaczy to że w Niemczech czy Francji nie ma ludzi pracujących więcej
   godzin niż w Polsce. Jednak w innych krajach nie ma takiej sytuacji że
   8 pracujących zabiera pracę jednemu bezrobotnemu, za to w Polsce
   tych ośmiu więcej pracuje by dać zasiłek temu bezrobotnemu.
   Patrz: stats.oecd.org/Index.aspx?DatasetCode=ANHRS
   Wniosek - Skrócić przeciętny czas pracy w Polsce do średniej europejskiej
   wszyscy na tym zyskają.
  • matitalolo 25.05.13, 10:39
   Bezrobocia w tym kraju nie będzie, wtedy, jak głodni zjedzą bezrobotnych.Propozycja pisu - pewnie chodzi o prace na rzecz jedynie słusznego kościoła za miskę zupy i bóg zapłać.

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka