Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Analityk ryzyka faktoringu

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.13, 02:20
    Czy warto? (Interesuje mnie głównie analiza finansowo-ekonomiczna firm- policzyć wskaźniki, zinterpretować, itp.) . Natomiast, nie za bardzo interesują mnie aspekty prawne umów faktorignowych (w tym sensie, że nie chcę, żeby to się sprowadzało do czytania zapisów prawnych w umowie przez cały dzień). Praca w dużym banku.

Na jakim poziomie powinna być znajomość Excela (tabele przestawne+ funkcje zaawansowane wystarczą czy VBA też?)

Na jakie zarobki można liczyć? Czy 6 tys. brutto to za dużo/za mało?
    Edytor zaawansowany
    • Gość: fakty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.13, 11:02
      Żartujesz? Ludzi, którzy znają się na analizie finansowej i znają Excela jest od groma. Będzie dobrze jak na start dotniesz 2 tys. netto.
    • Gość: Tomek_ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.13, 17:09
      A co z zakresem obowiązków? Gł.analiza finansowa czy też kwestie prawne?
    • Gość: Marta_Z IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.13, 16:24
      Faktoring? Mnie się to kojarzy ze zwykła windykacją.
    • Gość: AL IP: *.dynamic.chello.pl 09.06.13, 23:02
      Tutaj się nie dowiesz niczego sensownego. 2 tys. netto to na takim stanowisku bardzo mało.
    • Gość: Tomek_ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.13, 22:06
      Byłem na stronie Polskiego Zwiazku Faktorów ale tam nie ma forum.
      Czy możesz mi powiedzieć coś więcej o tej pracy (analiza finansowa czy też kwestie prawne?) albo wskazać strony gdzie mogę się takich rzeczy dowiedzieć. Ile może powiedzieć osoba bez doświadczenia- 4000 brutto? 5000 brutto?
    • Gość: Bylyanalitykfin IP: *.182.20.22.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 11.06.13, 01:22
      Kolego jak Ty chcesz zostać analitykiem jak nie radzisz sobie z szukaniem informacji. Praca o ktorej piszesz to nisza, ktora zapewne zajmuje sie jakis wydział w banku - pewnie nawet ludzie ci nie maja takiego stanowiska, o które pytasz.

Jak chcesz robic w tym karierę to szukaj praktyk albo staży w bankach. Co do kasy to szczerze wątpię w 4-5k - stawiam na max 3k. Dlatego ze analityków finansowych jest jak psów - natomiast brak analityków biznesowych ale to juz na ogół trzeba miec pojęcie o IT. W dodatku pierwszy lepszy analityk finansowy ogarnie kwestie faktoringowe...

A od siebie mówiąc - nie widziałem jeszcze oferty pracy dla analityka ds faktoringu.
    • Gość: faktor IP: *.piaseczno.robbo.pl 29.10.13, 21:01
      1. Ja też nie słyszałem o pracy "anala ds. faktoringu" a w nim pracuję. Analityk to analityk, kwestia jaką analizą się zajmujesz. W faktoringu to typowa analiza finansowa przedsiębiorstw (RZiS, Bilans, sprawozdawczość finansowa itp) - masz kojarzyć fakty i zadać odpowiednie pytania o stan firmy na podstawie informacji liczbowych.
      2. Kasa. Nie masz doświadczenia w analizach albo w faktoringu to na nic nie licz, mało prawdopodobne że zostaniesz zatrudniony (szansa jak 1 / 10 000). Faktoring, to jak zostało wspomniane - nisza. W zależności od doświadczenia i instytucji możesz liczyć od 4tys. do 7tys. brutto.
      I to by było na tyle. Pozdrawiam
    • Gość: analityk IP: 194.242.62.* 31.10.13, 12:20
      Witaj,
      też pracuje w faktoringu i zamierzam przejść do Działu Oceny Ryzyka.
      Aktualnie zajmuję się analizą ale nie koniecznie ustawianiem limitów dla faktorantów. Czy możesz mniej więcej opisać na co dokładnie zwracać uwagę w Bilansie i RZiS przy nadawaniu limitów faktoringowych?
    • Gość: gonzo IP: *.adsl.inetia.pl 11.06.13, 07:23
      A ten faktoring to taki dancing za cwancing z dupcingiem?
    • Gość: analityk IP: *.dynamic.chello.pl 30.01.14, 21:20
      Sami specjaliści na forum, a nikt nie podaje ceny. Analityk faktoringowy to nisza. Jak już się dostaniesz i jesteś dobry to szalejesz. Przy małych firemkach i małych limitach - min 7 000 brutto plus premie. Max 9 tys. Przy duzych - corpo - podstawa 12 000 plus premie. Łącznie do 20 000 miesięcznie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka