Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

plecy w pracy czy warto reagować

IP: *.162.63.228.interplus.com.pl 21.09.13, 11:22
    Witam
    Pracuje w dużej korporacji gdzie dwukrotnie aplikowałam na stanowisko specjalistyczne , za pierwszym razem zatrudniono osobę po znajomościach, za drugim byłam na rozmowie i odpadłam na drugim etapie przyznaje że mogłam wypaść lepiej, ale znowu doszły mnie słuchy że wybrano osoby dzieki poleceniu. Ostatnio znowu zwolniło się miejsce ale nie było nawet konkursu bo zatrudniono znowu osobę po plecach. Czy Waszym zdaniem warto reagować, bo jak słyszę że zasady obowiązują wszystkich i takie tam to mnie nie powiem co bierze....
    Jakie są wasze doświadczenia?
    Obserwuj wątek
      • agulha Re: plecy w pracy czy warto reagować 21.09.13, 23:46
        "Z polecenia" i "plecy" to nie jest to samo pojęcie. Wiele korporacji proponuje pracownikom kierowanie znajomych lub rodziny do pracy, o ile te osoby mają poszukiwane przez firmę kwalifikacje. Jeżeli szukają na specjalistyczne stanowisko X, do którego Ciebie dopiero musieliby wyuczyć, a ktoś zna np. z poprzedniego miejsca pracy kogoś, kto już tym specjalistą jest od 5 lat i akurat myśli o zmianie pracy, to korporacji prawo zatrudnić (oczywiście po rozmowie kwalifikacyjnej) tamtą osobę.
        Jeżeli natomiast jedyną kwalifikacją tamtej osoby jest to, że jest siostrzenicą szefowej sąsiedniego działu albo synową prezesa, a o robocie ma pojęcie zerowe, to faktycznie szlag może trafić, natomiast nie sądzę, żebyś była realnie w stanie coś z tym zrobić (niemniej trzymam kciuki).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka