Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Bezrobocie sięga prawie 40 proc., a pod urząd p...

• mafeczek123 04.08.14, 17:03
      A wystarczyloby, tak jak w innych krajach, wprowadzic obowiazek meldowania sie bezrobotnych na posredniaku np. co 2 tygodnie. Nie zameldowal sie, tzn ma prace, czyli po swiadczeniach.
      Po dwoch latach w Szydlowcu beda staly Fiaty i Dacie przed palacami.
      NO ALE! Przeciez pracownicy posredniaka musieliby dostac dodatkowy obowiazek wyszukiwania tej armii wyludzaczy, a oni podobno bardzo nie lubia pracowac.
    • akle2 04.08.14, 19:02
      A teraz nie jest tak że się muszą meldować? Poza tym to słaby straszak, jak "robią" na czarno zawsze mogą się zwolnić w ciągu dnia na czas przybicia pieczątki
    • Gość: amelka IP: *.195-178.cust.bluewin.ch 04.08.14, 20:10
      przeciez jest obowiazek meldowania sie, chyba co 2-3 miesiace, ale to i tak upierdliwe. Ja nie chcialam zadnego zasilku tylko ubezpieczenie zdrowotne, musialam przyjechac, uslyszec ze nie maja pracy dla ludzi z moim wyksztalceniem i umowic sie na nastepny raz zeby uslyszec to samo. Na czekanie w kolejce stracilam mase czasu, bo bylo chyba z 60 osob przede mna, mysle ze niepotrzebnie zajelam czas pani z okienka, z ktorej byloby wiecej pozytku, jakby pomogla ludziom ktorzy licza na to ze UP faktycznie moze im znalezc prace.. Na szczescie szybko znalazlam prace i nie musialam tam juz jechac niewiadomo po co.
    • Gość: jezry777 IP: *.ip.oxynet.pl 04.08.14, 17:08
      złodziejstw to jest w urzędach kolego , 600 tys. urzędników głównie pierdzi w stołki i nic nie tworzy , z wyjątkiem coraz większego bałaganu , no może tylko wymyślają jak coraz więcej zedrzeć z pozostałych
    • lucusia3 07.08.14, 00:25
      Warto też sprawdzić gdzie jest najgorszy Urząd Skarbowy w Polsce.Zupełnie przypadkowo własnie w Szydłowcu - WSZYSTKIE odwołania do wyższych instancji od decyzji US w Szydłowcu zostały w ciągu ostatnich lat uznane. Ludzie tam nie zakładają legalnego biznesu i baoja się zgłosić dochody, bo ich zżerają
      --
      pogotowiedomowe.com.pl/
    • Gość: Benek IP: 80.51.213.* 04.08.14, 17:08
      Sprzedam MERCEDESA !!! C 240 rok 1997 ok 6000 PLN zapewne stać na to auto autora powyższego artykułu zachęcam do kupna i będzie Pan jeździł Mercedesem.
      Dodam, że nie jestem bezrobotnym z Szydłowca , ale znam to miasto i nie uważam, że jest takie piękne i zadbane jak przedstawia to artykuł, a do niemieckiej prowincji bardzo mu daleko.
    • notremak 04.08.14, 17:14
      Wina Tuska, to oczywista oczywistość!
      Tak naprawdę to polskie faktyczna bezrobocie trzeba podzielić może na pół, może trochę w tę lub tamtą...
    • Gość: sdf IP: *.bb.online.no 04.08.14, 17:21
      Do le ming. Ja pracuje legalnie za granicą, w Polsce nie leczę się, nie chcę od Państwa żadnych pieniędzy, niczego nie pobieram itp ale rozumiem ludzi z artykułu. Miej wynagrodzenie 1500 netto legalnie a miej wynagrodzenie 3000 zł netto pod stołem. Wybór jak dla mnie prosty bo i tak emerytury nie będziemy mieli więc żyje się w Polsce tym co jest tu i teraz. Gdyby w kraju płacono adekwatnie do cen jakie mamy to nikt by nie pracował na czarno. Zapewniam Cię! Czemu na jedyne propozycje jak zwalczyć takie zjawisko które jest w Szydłowcu i nie tylko, słyszę że jedynym i słusznym rozwiązaniem jest sprawienie aby bezrobotny "nie kręcił" to pozbyć się go z urzędu pracy (czytaj statystyk), a nie czytam JAK MU POMÓC ZNALEŹĆ pracę która pozwoli utrzymać się jemu i jego rodzinie na godnym poziomie.

• Gość: le Ming IP: *.jmdi.pl 04.08.14, 17:37
      "Gdyby w kraju płacono adekwatnie do cen jakie mamy to nikt by nie pracował na czarno. Zapewniam Cię! "

Bzdura, czego najlepiej dowodzi przykład gościa z artykułu, który nawet za granicą jak tylko może, to pracuje na czarno.
    • Gość: sdf IP: *.bb.online.no 04.08.14, 17:26
      Z artykułu wynika że wszyscy bezrobotni to złodzieje, krętacze, lenie itp. a państwo jest biedne bo jest "okradane" z danin które bezrobotni nie płacą bo nie są legalnie zatrudnieni. Państwo i tak swoje dostaje, bo przecież Ci ludzie robią zakupy, a więc VAT idzie do kasy państwowej, kupują benzynę do swoich mercedesów (akcyza) itp itd A
    • tomwoj83 04.08.14, 17:27
      Ja uważam, że nie byłoby żadnego problemu, tylko wtedy kiedy praca dobrze płatna trafiałaby się każdemu Polakowi na miejscu i nikt nie musiałby wyjeżdżać z tego kraju i tym samym dorabiać obce państwa, pomijając to, że może troszkę Nas tutaj okradają, chociaż mamy Państwo i Politykę Prospołeczną, więc skąd pomysł, że sąsiad Nas okrada. Może lepiej byłoby pomyśleć żeby dać ludziom tutaj na miejscu pracę za godne pieniądze, a nie wymyślać od razu, że Oni Nas okradają, bo niestety muszą się szlajać po całym świecie i jak to słusznie jest zapisane pracować na czarno, bo inaczej to podatki jak to w kapitalistycznym złodziejskim systemie legalnie okradają każdego z osobna i tak to wygląda. DAJCIE LUDZIOM PRACĘ I NIE BĘDĄ NIGDZIE WYJEŻDŻAĆ I NIKT NIE BĘDZIE UWAŻAŁ ŻE NASI RODACY PRAWDZIWI POLACY OKRADAJĄ KOGOKOLWIEK Z NAS, bo OKRADAJĄ Nas tylko Ci którzy siedzą na Wiejskiej i z tymi trzeba się rozprawić. Kto chce wiedzieć jaka przepaść jest między zarobkami najlepiej ustawionych w tym kraju a biedą, nędzą i rozpaczą to Proszę Bardzo, stosunek wynosi minimum 200:1 i to jest tylko jeden z przykładów a takich można dwoić i troić a różnice niestety zdarzają się jeszcze większe. To jest Polska i tak Państwo polskie funkcjonuje i ciągle oszukuje Rodaków, prawdziwych Polaków. Pozdrawiam...
    • net_friend 04.08.14, 17:31
      A już myślałem, że to domy naszych celników ze ściany wschodniej.

> w drugiej połowie dekady sprzedano ją francuskiej firmie Lafarge. Jednak Francuzi
      > nie mieli pomysłu na ożywienie "Wierzbicy" i w 1997 roku wygasili kotły.

Przeciwnie. Powoli 'wygaszono' konkurencję.
    • Gość: Polak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.14, 17:37
      To chyba dla każdego w Polsce jest zrozumiale. Przecież nikt w tym Kraju, pracując i to pracując uczciwie na Mercedesa mieć nie będzie. To bandyckie Państwo, stosujące prawo wstecz, okradające emerytów i rencistów, stosujące działania nie znane w żadnym cywilizowanym Państwie Europy. Zatem, żeby tu cos mieć to na pewno nie z pracy.
    • Gość: lukaxor IP: *.dynamic.chello.pl 04.08.14, 17:43
      Zapraszam do gry o skokach narciarskich. s1.skijumpmania.com/r109309
    • Gość: ja IP: *.dynamic.chello.pl 04.08.14, 17:45
      Ja mam niezłą pracę, i nie stać mnie na dom z ogródkiem. Zaświadczam jednak, że 5 lat pracy bez podatków i vat i jestem krezusem -stać mnie na wszystko co zechcę :-)

pozdrawiam
      US i ZUS!
    • Gość: GREG IP: *.play-internet.pl 04.08.14, 17:51
      musza ciagle jezdzic w tą i z powrotem słuchac czesto chamskiego HOLENDRA kobiety moze musza loda mu robic same plusy
    • vito3 04.08.14, 18:04
      a co takiego to panstwo daje-ubezpieczenie za trzy stowki tyle to to zasrane panstwo sciaga ze stu litrow ropy,to jest zlodziejskie panstwo i logicznie myslacy ludzie probujacy odzyskac cokolwiek z tego co biurwy ukradly
    • Gość: by IP: *.compower.pl 04.08.14, 18:18
      Tak bardzo aktualne jest powiedzenie z czasów komuny. G*wno! Nie ma po równo! Na każdego tyle przypadnie ile kto ukradnie :-) Sorry...taki zbudowaliśmy kraj. Świadomość wśród polaczków czym jest społeczeństwo znikoma. Chowa się młodzież jak tuczniki nie jak ludzi (masz konsole i nie truj d*py). Więc polactwo czego chce w zamian? Tylko nie piszcie, że dobrobytu bo mi zwieracz puści ze śmiechu.
    • Gość: olo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.14, 18:15
      Takie artykuły nie zmienią rzeczywistości, a o na jest taka że Szydłowiec wygląda jak wygląda bo ludzie pracują za granica, a mediana zarobków w Polsce wynosi 3200 ZŁ (brutto)
    • Gość: michu IP: *.dynamic.chello.pl 04.08.14, 18:16
      No to prosta sprawa - sprywatyzować służbę zdrowia i żadne ubezpieczenia fikcyjnych bezrobotnych nie będą już potrzebne. Niech płacą za opiekę zdrowotną - jeśli nie składki, to swoje szare złotówki.
    • Gość: as IP: *.free.aero2.net.pl 04.08.14, 18:17
      Wybiórcza wychowała zastępy ćwierćmózgów, łykających najbardziej prymitywną propagandę. Idealnym przykładem jest udzielający się tutaj Le Ming.
      Lemingu - debilu - dziennikarzyna spłodził wielkie g...o pod założoną tezę, a ty debilu już ujadasz.
      Zdjęcie z 3 domami i już mamy dowód.

Napuścić jednych na drugich, a samemu wpierd...ć ośmiorniczki, oto cel rządzących ! Jak może biedota używanymi mercedesami jeździć? Urzędasy do dzieła, wprowadzić nakaz łażenia na piechotę (dla bezrobotnych).
    • Gość: xxx IP: *.adsl.inetia.pl 04.08.14, 18:18
      "Jednak Francuzi nie mieli pomysłu na ożywienie "Wierzbicy" i w 1997 roku wygasili kotły."

Nie szanowny panie redachtorku. To wlasnie byl plan francuzow od poczatku do konca konsekwentnie realizowany. Zamknac polska cementownie, zeby nie robila konkurencji francuskim. W latach 90-tych to byla powszechna prktyka polskiego rzadu.
    • mcozio 04.08.14, 18:18
      bezrobocie bedzie na poziomie 5%
    • Gość: Dodo IP: *.dynamic.chello.pl 04.08.14, 18:23
      Bida wszędzie widoczna ale propagandzista znalazł kilku bogaczy pewnie partyjniaków
    • Gość: vp IP: *.rzeszow.mm.pl 04.08.14, 18:26
      Ach, jacy ci bezrobotni wredni i leniwi. Ma zawód asystentka albo specjalista od resocjalizacji - jak sądzę to kobiety mają te zawody - i te leniwe baby patentowane nie chcą wyjechać za granicę jako spawacz, tokarz, elektryk? Same sobie winne, nie? Tylko i wyłącznie z lenistwa nie chcą robić - jaaaasne. Cholera nóż w kieszeni to za mało na takie debilizm...
    • jantos51 04.08.14, 18:32
      Kolejne rządy bezmózgowców wysprzedali majątek narodowy co doprowadziło do takiego bezrobocia jakie mamy, więc Polacy muszą sobie radzić sami i sobie radzą. Zarabiają za granicą a w kraju za zarobione pieniądze kupują materiały budowlane i remontują swoje posiadłości ciężko pracując bo za darmo w Polsce to ma tylko kościół katolicki. Dziura budżetowa taka że dna nie widać bo kto ma ją zasypać? Państwo to jak przedsiębiorstwo jeżeli się jego nie rozwija to to przedsiębiorstwo pada i nie przynosi dochodów, to jak Państwo Polskie może mieć dochody gdzie wszystko sprzedane. Odpowiedzialnych za ten stan jest wiele.
    • Gość: ityle IP: *.dynamic.chello.pl 04.08.14, 19:04
      nie rozumiem jak można być bezrobotnym posiadającym pracę? :) nie ważne, że sezonową. Żyją z tego cały rok. Dlatego lepszy jest eurostat który liczy bezrobotnego jak osobę która AKTYWNIE POSZUKUJE pracy... według danych eurostatu w Polsce jest bezrobocie poniżej 10 %.
    • strzemiennego 04.08.14, 19:44
      Jeszcze mniejszą liczbę otrzymalibyśmy, gdybyśmy policzyli AKTYWNIE poszukujących pracy NA SERIO. Szacuję, że 3-4%. W moim miasteczku na Podlasiu, troszkę mniejszym od Szydłowca, a więc takim gdzie prawie wszyscy znają prawie wszystkich "oficjalne" bezrobocie to około 18-20% - tylu jest zarejestrowanych. Natomiast rzeczywiście o pracę kilka razy w tygodniu dopytuje się (i czasem łapie się na miesiąc, trzy, bywa, że i na rok) dosłownie nie więcej niż dziesięć tych samych osób. Reszta - papierek, pieczątka i do zobaczenia za czas jakiś i taka to ich "aktywność". Ja nawet sam kilku proponowałem, gdy u mnie w firmie chcieli zatrudnić magazynierów, to tylko mnie wyśmiali, potem jeszcze po knajpach naopowiadali, jaki to ciężki frajer ze mnie.
    • Gość: krm IP: *.interkar.pl 04.08.14, 18:34
      I tak to jest ja pracuję za 2000zł, płacę podatki, zusy, tamci zarabiają po 5-10 tys. nie płacą żadnych podatków, leczenie mają opłacane z moich pieniędzy, jeżdżą po drogach budowanych z moich pieniędzy, a w przyszłości pewnie wyciągną ręce po jakieś zasiłki i jakąś gwarantowaną minimalną emeryturę, którą ja i mi podobni frajerzy dla nich uskładają.

Może należy wprowadzić jakąś komunikację między zusem, urzędami pracy, komunikacji i skarbówką?

Jeździsz niezłym samochodem, budujesz dom, a jesteś przy tym bezrobotnym? Zaraz, zaraz, cos tu nie gra. Kontrola, kontrola i karne odsetki!
      Mamy dość okradania nas przez cwaniaczków.
    • Gość: gustdelf IP: *.as13285.net 04.08.14, 18:37
      Typowe szczucie Wyborczej, najlepiej zabrać i dać urzędnikom bo tylko oni zasługują na te pieniądze, winnym ciężkiej pracy za granicą wszystko odebrać wpędzić do rozwalających się chat zabrać wszelkie świadczenia lekarskie tak aby 60 nie dożyli i ziomkowie redaktorów GAzety mogli kiedys powrócić do swojej ziemi obiecanej.
    • Gość: ciekawska.efka IP: *.dynamic.chello.pl 04.08.14, 18:46
      ale co na to URZĄD SKARBOWY???? niedowidzi??? to może kontrola CBA lub podobnych 'firm' trochę ocuci ? skoro nie masz legalnych dochodów to za co budujesz i jeździsz???????
      to znaczy, że reszta ludzi pracujących to frajerzy???????????
    • Gość: bezr11 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.14, 18:47
      Przykład idzie z góry. Politycy oficjalnie są biedni bo nic nie mają a mieszkają w posiadłościach ociekającymi marmurami za które wydali fortuny natomiast na ich kontach bankowych przelewa się od zagrabionych miliardów
    • Gość: obserwator IP: *.ust.tke.pl 04.08.14, 18:59
      Artykuł, aż kipi z nienawiści do Polaków, szczególnie mieszkańców Szydłowca.Ich winą jest, że są pracowici,zaradni, że nie emigrują.Reżim zrobił wszystko, aby byli biedni, zlikwidował wszystkie miejsca pracy, nałożył gigantyczne podatki od wszystkiego co możliwe.A oni dalej nie emigrują i dają sobie radę.Artykuł przypomina niemieckie raporty z getta.Pisali do zwierzchcników, że zrobili wszystko co możliwe ,a Żydzi mimo to umierają zbyt wolno.Czyzby reżim nie był zadowolony z depopulacji Polski i przygotowywał bardziej radykalne rozwiązania?
    • Gość: kiki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.14, 19:56
      Chylę czoła, że gazeta wyborcza osiagnela wyżyny trybuny ludu. Tak trzymać, brakuje tylko sfomulowan typu "bikiniarscy bumelanci" oraz "zaplute karły realcji"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.