Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    "Czasownik" a 2 dni opieki nad dzieckiem.

    16.10.14, 16:24
    czy osobie zatrudnionej tymczasowo przysługują 2 dni opieki nad dzieckiem a jeśli tak to od kiedy od chwili zatrudnienia można je wykorzystać i czy są one płatne?
    Z góry dziękuję za wyczerpującą podpowiedź:-))))
    pozdrawiam
    Edytor zaawansowany
    • daniel_wisniewski 24.10.14, 01:11
      Zgodnie z art, 188 kp Pracownikowi wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy na 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia. Zgodnie z art. 2 KP Pracownikiem jest osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę. Zatem "czasownik" jest uprawniony do skorzystania z przedmiotowego uprawnienia. Nadto, uprawnienie to jest niezależne od okresu rzeczywistego świadczenia pracy w ciągu roku i może być wykorzystane w dowolnym momencie. W celu skorzystania z tego uprawnienia należy wystąpić do pracodawcy z wnioskiem.
    • luzix 27.10.14, 16:27
      Serdecznie dziękuję za odpowiedź:)

    Popularne wątki

    Nie pamiętasz hasła

    lub ?

     

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

    Nakarm Pajacyka