Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Profesjonalne CV - warto zapłacić ?

26.12.14, 17:21
    Czy korzystaliście lub korzystacie z usług firm lub korygujących CV ? Czy warto ? Które firmy polecacie ?
    Edytor zaawansowany
    • truten.zenobi 26.12.14, 17:27
      jeżeli na prawdę potrzebujesz profesjonalne, nietuzinkowe CV i nie potrafisz samemu sobie je zrobić, to oznacza że nie masz odpowiednich kwalifikacji i za wysoko mierzysz.
      jeżeli zaś na szeregowe stanowisko to wywalisz kasę w błoto.. bo albo mierzysz do muchy z armaty, albo pakujesz się w niezłe bagno.
      --
      A poza tym sądzę, że stadion należy zniszczyć
    • niezdec.ydowana 26.12.14, 18:21
      Potrafię sama sobie zrobić CV i mam takie, tylko szukam pracy od kilku miesięcy i nic. Może to wina CV ?
    • truten.zenobi 26.12.14, 18:48
      bardziej to wina polityki ostatnich 25 lat.. a cv w sposób magiczny nie stworzy miejsca pracy.
      zapewne warto zadbać o to by było poprawne, estetyczne, nie zawierało błędów... ale myślę ze dużo więcej zależy od znajomości (i tych rozumianych jako kontaktów jak i takich które określamy nepotyzmem) kwalifikacji, cierpliwości (w tym i ilości aplikacji) i... szczęścia.

a takie wykorzystywanie ciężkiej sytuacji (w której być może się znalazłaś) przez żerujących na cudzych problemach szamanów uważam za podłe...
      --
      "mam dosyć tego kraju
      czerwono czarnej mafii"
    • niezdec.ydowana 26.12.14, 19:30
      Ale ja nie mam znajomości.Czy to znaczy, że jestem bez szans ?
    • truten.zenobi 26.12.14, 22:08
      nie nie jesteś bez szans i nie bo pewnie każdy ma jakieś

--
      "The future is coming on..."
    • ppo 30.01.15, 22:50
      Chodziłaś do jakiejś szkoły? Pracowałaś gdzieś? Masz jakąś rodzinę? To są właśnie znajomości. Przecież nie spadłaś z kosmosu, jak ta gwiazda! A może w szkole i pracy byłaś podperdalaczką i zadzierałaś nosa? To sama jesteś sobie winna.
      --
      God = Gold, Oil, Drugs
    • nigella356 28.03.18, 11:47
      Raczej tak, bez szans.
      Dla motłochu jest robota za 2000 brutto ew staże z PUP za grosze i wmawia się przy tym że czegoś się nauczysz i lepszy rydz niż nic i jeśli nie chcesz podjąć takiego zajęcia to jesteś roszczeniowy leń.
      Tak to wszystko urządzono 25 lat transformacji.
      W tym czasie fikcyjni prezesi i ich pociotki i króliki brylowali np P.Grad brał szmal chociaż elektrowni atomowej nie było a nam wmówiono, ze mamy chodzić na szkolenia z pisania cv, poruszania się na rynku pracy, autoanalizy i prezentacji osobowości i że w ogóle to z nami coś jest nie tak bo nie umiemy znajdować pracy.
      Zreszta te szkolenia to tez niezły przekręt bo niezłą kasa za to szła- wiem coś o tym jak to funkcjonuje.
      A plebs kończył bzdurne kursy po których dalej nic.
      Dlatego ludzie stąd wyjechali i wyjeżdżają bo mają dość pie...menta i bycia biednym mimo nawet posiadania pracy.
      No i słynne już słowa że za 6 tysięcy to tylko idiota pracuje.
      Czy to nie daje do myślenia??
    • nigella356 28.03.18, 11:31
      Tak, to na pewno wina CV.
      Proponuję zapisać się, najlepiej na studia magisterskie, mogą być zaoczne- poprawne pisanie CV i LM.😁😁
    • niezdec.ydowana 26.12.14, 18:38
      Interesuje mnie stanowisko Doradcy/Opiekun klienta w sektorze finansów lub w usługach.
    • nkake 29.01.15, 15:15
      Ja myślę, że warto dać do napisania profesjonalistom. Jak ci napisze ktoś z doradztwa personalnego, albo jakiejś firmy rekrutacyjnej, to masz gwarancję, że cv będzie dobre.
    • ppo 30.01.15, 22:47
      Do biedronki może być byle jakie, a gdybyś nadawała się na lepsze stanowiska, to umiałabyś sobie sama takie napisać.
      --
      God = Gold, Oil, Drugs
    • ak-69 16.12.15, 16:06
      >zapewne warto zadbać o to by było poprawne, estetyczne, nie zawierało błędów...

Jak pisze ktoś na forum internetowym, to znaczy, że komputer mu nieobcy.

Aktualnie w PAKIETACH BIUROWYCH typu Office, OpenOffice są proste KREATORY takich dokumentów CV.

DORADCĘ ZAWODOWEGO zajmującego się poradami w sprawie pracy, pisaniem CV znajdziesz w pierwszym lepszym URZĘDZIE PRACY. Nie mówiąc o pomocy np. dla studentów we wszelkich biurach karier.

Czyli nie warto chodzić i wywalać kasę na jakiś PŁATNYCH DORADCÓW ZAWODOWYCH. Nie mówiąc o PŁACENIU PRZEZ INTERNET za coś takiego nie znając "doradcy" twarzą w twarz.

Na pewno nie warto korzystać z takich pomocy jak podawane linki do stron, choćby na takich forach jak tu. Niby specjaliści zrobią wszystko za Ciebie. Tak naprawdę żadna gwarancja, że to osoba zawodowo zajmująca się doradztwem, a nie amator jak ja w tej dziedzinie. Wręcz nastolatek znający się na komputerze nie doradca...
      Napisze ci taki internetowy "doradca" CV na kreatorze Worda, a potem jedynie poda konto na przelew za tą amatorską pracę. Do tego ma za darmo najcenniejsze w internecie twoje OSOBISTE DANE OSOBOWE. Sprzedaż spamerom, reklamodawcom takich danych jak choćby banalny adres e-mail, telefon daje kolosalne zyski a tobie cały zalew swojej poczty, komórki spamem.
    • ewa.kawecka 20.12.15, 22:37
      Witam,
      warto zapłacić, ale tylko pod warunkiem, że jest to połączone ze spotkaniem z certyf. doradcą zawodowym, który pomoże Pani nazwać swoje zasoby i nauczy pisania CV w odpowiedzi na KONKRETNE oczekiwania pracodawcy na przyszłość.
      Jeżeli ktoś ma jedynie "upiększać" Pani CV bez zrozumienia, kim Pani jest i nauczenia Pani samodzielnej pracy, to w mojej opinii nie warto w to inwestować pieniądze.
      Pozdrawiam,
      --
      Ewa Kawecka
      międzynarodowy coach ICC
      certyfikowany doradca zawodowy
      www.jobcoaching.com.pl
    • ak-69 21.12.15, 18:47
      Ja byłem dzisiaj na mini szkoleniu kilkugodzinnym na swojej uczelni.
      Na takie na pewno warto chodzić bo prowadzi profesjonalny doradca z biura karier dla studentów, a nie internauta podszywający się pod takiego dla kasy.
      Można było sobie m.in. zrobić korektę aktualnego CV przyniesionego ze sobą.

Takie biura karier mogą się różnie nazywać, ale na pewno można znaleźć na każdej porządnej uczelni.

Nie trzeba być aktualnym studentem aby korzystać. Można też przyjść nawet po latach od zakończenia nauki gdy ma się kłopoty ze swoja ścieżką kariery.
    • anna.bialy81 28.03.18, 09:12
      jeśli CV byłoby pisane przez doradcę to można bym zapłaciła. Albo jeśli musiałabym przygotować dokumenty w innym języku. Bo jeśli chodzi o takie zwyczajne cv to przecież jest teraz dużo szablonów, dostępnych zupełnie za darmo
    • inocom 31.03.18, 01:43
      ewa.kawecka napisała:

> Witam,
      > warto zapłacić, ale tylko pod warunkiem, że jest to połączone ze spotkaniem z c
      > ertyf. doradcą zawodowym, który pomoże Pani nazwać swoje zasoby i nauczy pisani
      > a CV w odpowiedzi na KONKRETNE oczekiwania pracodawcy na przyszłość.
      > Jeżeli ktoś ma jedynie "upiększać" Pani CV bez zrozumienia, kim Pani jest i nau
      > czenia Pani samodzielnej pracy, to w mojej opinii nie warto w to inwestować pie
      > niądze.
      > Pozdrawiam,

Skorygowany życiorys brzmi strasznie.
      cvkreator.pl/jak-napisac-zyciorys/

--
      "Stůjte v poznané pravdě, která vítězí nade vším a sílu má až na věky" AD 1415 (z dopisu Jana Husa z kostnického vězení Pražské univerzitě). Cit. z projevu V. Havla na konferenci o M. J. Husovi ve Vatikánu 1999. old.hrad.cz/president/Havel/speeches/1999/1712.html
    • inocom 31.03.18, 01:41
      niezdec.ydowana napisała:

> Czy korzystaliście lub korzystacie z usług firm lub korygujących CV ? Czy wart
      > o ? Które firmy polecacie ?

A co znaczy to CV?

Co znaczy skorygowany życiorys?

--
      V politice začíná Evropská Unie připomínat doktora z Haškova příběhu "Osudy dobrého vojáka Švejka", který předepisoval na všechny zdravotní potíže pouze jediný lék - klystýr.
    • inocom 31.03.18, 01:47
      niezdec.ydowana napisała:

> Czy korzystaliście lub korzystacie z usług firm lub korygujących CV ? Czy wart
      > o ? Które firmy polecacie ?

pl.wikipedia.org/wiki/Curriculum_vitae#/media/File:Japanese_style_resume.png

--
      "Stůjte v poznané pravdě, která vítězí nade vším a sílu má až na věky" AD 1415 (z dopisu Jana Husa z kostnického vězení Pražské univerzitě). Cit. z projevu V. Havla na konferenci o M. J. Husovi ve Vatikánu 1999. old.hrad.cz/president/Havel/speeches/1999/1712.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.