podsłuch w telefonie słuzbowym Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Wczoraj gruchnęła w mojej frmie (niedużej, prywatnej) plotka że szef załozył
    podsłuchy w telefonach w biurze. Jak mylicie, mozliwe to? czy to jest
    dozwolone, karalne, jak to sprawdzic...?
  • Gość portalu: Piotr napisał(a):

> Wczoraj gruchnęła w mojej frmie (niedużej, prywatnej) plotka że szef załozył
    > podsłuchy w telefonach w biurze. Jak mylicie, mozliwe to?

mozliwe

czy to jest
    > dozwolone,

niedozwolone, jesli osoby uzywajace telefonu nie wiedza o tym

karalne,

tak, ale nei znam paragrafow

jak to sprawdzic...?

powiedz cos brzytkiego na szefa, wspomnij, ze znow udalo ci sie okrasc firme, a nastepnie czekaj na reakcje lub jej brak.
  • Gość: hey IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.04, 08:52
    krzysztof nie przesadzaj, nie radze ci tak mówic piotrze bo szef to wezmie na
    serio i bedzie miał powód by cie kontrolowac bedziesz pod ostrzałem, a co do
    sprawdzenia czy jest podsłuch to trudno mi powiedziec jak to wykryc , chyba ze
    ktos u was pracował w branzy tel. i wie jak wyglada pluskwa załozona do tel.,
    ale z tego co sie orientuje to szef moze nie tylko podsłuchiwac a takze
    sprawdzic wasza prace na komputerze jakie zadania wykonujecie i na co czas
    pracy poswiecacie, a tel. to na pewno biling robi z rozmów moze sprawdzic czy
    dzwonicie prywatnie czy słuzbowo i wtedy konsekwencje wyciagnie.ostroznie
  • Nie znam zrodel prawnych, ale temat podsluchu w telefonach i pomieszczeniach przewijal sie w roznych miejscach. Podsluch w firmie jest zabroniony - chyba, ze zainteresowani sa o nim uprzedzeni.

(naturalnie moja "rada" byla zartem.
  • Gość: DOŚWIADCZONY IP: *.alan.krakow.pl 30.09.04, 09:09
    TAK, podsłuch, czy tzw."przeglądarka wiadomości" jest obecna w wielu firmach ,
    lecz z litery prawa nie wolno bez pisemnego zezwolenia podsłuchiwać czy
    przeglądać wiadomości jest to karalne.
  • Gość: agulha IP: *.europe.ppdi.com 30.09.04, 16:42
    Dodam od siebie, że moim zdaniem Twój szef, jeżeli założył podsłuch, wymięknie
    po miesiącu. Kto będzie miał czas godzinanmi siedzieć i odsłuchiwać kilometry
    nagrania?! Gdzie 99% to będzie sieczka typu "dzień dobry, mówię z firmy X.
    Taaak, dzwoniłam wczoraj. No właśnie: kiedy dostaniemy dokument YY?".
  • Gość: Piotr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.04, 17:09
    zapytałem nie żebym miał coś na sumienu, ale czasami puści się jakiś komentarz,
    który niekońecznie chciałbym aby szef słyszał...,brr Poza tym zaczyna byc w
    frmie cały czas bardzo stresowo....Dzieki za rady, zastanawiam się tylko, czy
    jesli to prawda mozna donieść na policję, albo do PIP-u?
  • Gość: emi IP: 212.244.128.* 30.09.04, 17:29
    chyba nie pamiętacie o "terroryzmie" i jak to odbiło sie na firmach .było to
    zagrane suuperr!!!!!!!!! -wystarczyło rozporządzenie MSWiA i nie dziwcie się
    teraz ,że szef burak jest cholernie ciekawy!
  • Gość portalu: hey napisał(a):

> krzysztof nie przesadzaj, nie radze ci tak mówic piotrze bo szef to wezmie na
    > serio i bedzie miał powód by cie kontrolowac bedziesz pod ostrzałem, a co do
    > sprawdzenia czy jest podsłuch to trudno mi powiedziec jak to wykryc , chyba
    ze
    > ktos u was pracował w branzy tel. i wie jak wyglada pluskwa załozona do tel.,

Jaka pluskwa... Wystarczy rejestrator przy centrali telefonicznej....
  • mike_mike napisał:

>
    > Jaka pluskwa... Wystarczy rejestrator przy centrali telefonicznej....

Z tematyki inwigilacyjnej, to chwalil mi sie jeden wykonaca , ze montowal w ktorejs z firm system elektroniczny, w ktorym wszystkie zamki (stale zablokowane i przy kazdym otwarciu drzwi wymagajace identyfikatora) byly sprzezone z identyfikatorami pracownikow.
    Umozliwialo to oprocz okreslania poziomow fizycznego dostepu do poszczegolnych pomieszczen, rowniez raportowanie dnia pracy kazdego pracownika lacznie z toaleta, palarnia i pomieszczeniami socjalnymi.
  • krzysztofsf napisał:

> mike_mike napisał:
    >
    > >
    > > Jaka pluskwa... Wystarczy rejestrator przy centrali telefonicznej....
    >
    > Z tematyki inwigilacyjnej, to chwalil mi sie jeden wykonaca , ze montowal w
    kto
    > rejs z firm system elektroniczny, w ktorym wszystkie zamki (stale zablokowane
    i
    > przy kazdym otwarciu drzwi wymagajace identyfikatora) byly sprzezone z
    identyf
    > ikatorami pracownikow.
    > Umozliwialo to oprocz okreslania poziomow fizycznego dostepu do
    poszczegolnych
    > pomieszczen, rowniez raportowanie dnia pracy kazdego pracownika lacznie z
    toale
    > ta, palarnia i pomieszczeniami socjalnymi.

Hehehehehe. A mnie wydawało się, że to standard....

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.