Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

podsłuch w telefonie słuzbowym

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.04, 21:38
    Wczoraj gruchnęła w mojej frmie (niedużej, prywatnej) plotka że szef załozył
    podsłuchy w telefonach w biurze. Jak mylicie, mozliwe to? czy to jest
    dozwolone, karalne, jak to sprawdzic...?
    Edytor zaawansowany
    • 29.09.04, 21:43
      Gość portalu: Piotr napisał(a):

> Wczoraj gruchnęła w mojej frmie (niedużej, prywatnej) plotka że szef załozył
      > podsłuchy w telefonach w biurze. Jak mylicie, mozliwe to?

mozliwe

czy to jest
      > dozwolone,

niedozwolone, jesli osoby uzywajace telefonu nie wiedza o tym

karalne,

tak, ale nei znam paragrafow

jak to sprawdzic...?

powiedz cos brzytkiego na szefa, wspomnij, ze znow udalo ci sie okrasc firme, a nastepnie czekaj na reakcje lub jej brak.
    • Gość: hey IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.04, 08:52
      krzysztof nie przesadzaj, nie radze ci tak mówic piotrze bo szef to wezmie na
      serio i bedzie miał powód by cie kontrolowac bedziesz pod ostrzałem, a co do
      sprawdzenia czy jest podsłuch to trudno mi powiedziec jak to wykryc , chyba ze
      ktos u was pracował w branzy tel. i wie jak wyglada pluskwa załozona do tel.,
      ale z tego co sie orientuje to szef moze nie tylko podsłuchiwac a takze
      sprawdzic wasza prace na komputerze jakie zadania wykonujecie i na co czas
      pracy poswiecacie, a tel. to na pewno biling robi z rozmów moze sprawdzic czy
      dzwonicie prywatnie czy słuzbowo i wtedy konsekwencje wyciagnie.ostroznie
    • 30.09.04, 09:06
      Nie znam zrodel prawnych, ale temat podsluchu w telefonach i pomieszczeniach przewijal sie w roznych miejscach. Podsluch w firmie jest zabroniony - chyba, ze zainteresowani sa o nim uprzedzeni.

(naturalnie moja "rada" byla zartem.
    • Gość: DOŚWIADCZONY IP: *.alan.krakow.pl 30.09.04, 09:09
      TAK, podsłuch, czy tzw."przeglądarka wiadomości" jest obecna w wielu firmach ,
      lecz z litery prawa nie wolno bez pisemnego zezwolenia podsłuchiwać czy
      przeglądać wiadomości jest to karalne.
    • Gość: agulha IP: *.europe.ppdi.com 30.09.04, 16:42
      Dodam od siebie, że moim zdaniem Twój szef, jeżeli założył podsłuch, wymięknie
      po miesiącu. Kto będzie miał czas godzinanmi siedzieć i odsłuchiwać kilometry
      nagrania?! Gdzie 99% to będzie sieczka typu "dzień dobry, mówię z firmy X.
      Taaak, dzwoniłam wczoraj. No właśnie: kiedy dostaniemy dokument YY?".
    • Gość: Piotr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.04, 17:09
      zapytałem nie żebym miał coś na sumienu, ale czasami puści się jakiś komentarz,
      który niekońecznie chciałbym aby szef słyszał...,brr Poza tym zaczyna byc w
      frmie cały czas bardzo stresowo....Dzieki za rady, zastanawiam się tylko, czy
      jesli to prawda mozna donieść na policję, albo do PIP-u?
    • 01.10.04, 00:31
      Gość portalu: hey napisał(a):

> krzysztof nie przesadzaj, nie radze ci tak mówic piotrze bo szef to wezmie na
      > serio i bedzie miał powód by cie kontrolowac bedziesz pod ostrzałem, a co do
      > sprawdzenia czy jest podsłuch to trudno mi powiedziec jak to wykryc , chyba
      ze
      > ktos u was pracował w branzy tel. i wie jak wyglada pluskwa załozona do tel.,

Jaka pluskwa... Wystarczy rejestrator przy centrali telefonicznej....
    • 01.10.04, 00:56
      mike_mike napisał:

>
      > Jaka pluskwa... Wystarczy rejestrator przy centrali telefonicznej....

Z tematyki inwigilacyjnej, to chwalil mi sie jeden wykonaca , ze montowal w ktorejs z firm system elektroniczny, w ktorym wszystkie zamki (stale zablokowane i przy kazdym otwarciu drzwi wymagajace identyfikatora) byly sprzezone z identyfikatorami pracownikow.
      Umozliwialo to oprocz okreslania poziomow fizycznego dostepu do poszczegolnych pomieszczen, rowniez raportowanie dnia pracy kazdego pracownika lacznie z toaleta, palarnia i pomieszczeniami socjalnymi.
    • 01.10.04, 01:39
      krzysztofsf napisał:

> mike_mike napisał:
      >
      > >
      > > Jaka pluskwa... Wystarczy rejestrator przy centrali telefonicznej....
      >
      > Z tematyki inwigilacyjnej, to chwalil mi sie jeden wykonaca , ze montowal w
      kto
      > rejs z firm system elektroniczny, w ktorym wszystkie zamki (stale zablokowane
      i
      > przy kazdym otwarciu drzwi wymagajace identyfikatora) byly sprzezone z
      identyf
      > ikatorami pracownikow.
      > Umozliwialo to oprocz okreslania poziomow fizycznego dostepu do
      poszczegolnych
      > pomieszczen, rowniez raportowanie dnia pracy kazdego pracownika lacznie z
      toale
      > ta, palarnia i pomieszczeniami socjalnymi.

Hehehehehe. A mnie wydawało się, że to standard....
    • Gość: emi IP: 212.244.128.* 30.09.04, 17:29
      chyba nie pamiętacie o "terroryzmie" i jak to odbiło sie na firmach .było to
      zagrane suuperr!!!!!!!!! -wystarczyło rozporządzenie MSWiA i nie dziwcie się
      teraz ,że szef burak jest cholernie ciekawy!

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.