Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  jaka umowa najkorzystniejsza dla pracodawcy by...

  21.04.17, 15:38
  jaka umowa (krótkoterminowa 3-6 miesięcy) najkorzystniejsza dla pracodawcy, bym ja jako pracownik:
  - posiadał ubezpieczenie wypadkowe
  - mógł skorzystać z lekarza pierwszego kontaktu ze specjalisty w razie poważniejszej choroby
  - nie płacił składek emerytalnych i rentowych (jeśli tak wolno)
  - dostał możliwie najwięcej na rękę

  Podsumowując: To ma być krótka umowa korzystna doraźnie i dla mnie i dla pracodawcy. (ja chcę kasy dostać dużo, pracodawca chce dać mało, ja chcę ubezpieczenie na czas trwania umowy, nie chcę płacić na emeryturę/rentę. )
  Edytor zaawansowany
  • katarzyna_ksiezniak.kosmala 24.04.17, 16:05
   Witam, ubezpieczenie wypadkowe nierozłącznie wiąże się z ubezpieczeniem emerytalnym i rentowym -jednym słowem, jeśli nie ma się ubezpieczenia emerytalnego i rentowego, to nie można mieć ubezpieczenia wypadkowego. Pozdrawiam.
  • thepanone 06.05.17, 18:28
   e tam, w prywatnych widzę oferty pod tytułem "ubezpieczenie wypadkowe".
  • snajper55 07.05.17, 07:00
   thepanone napisał:

   > e tam, w prywatnych widzę oferty pod tytułem "ubezpieczenie wypadkowe".

   Różne rzeczy pracodawca może w ogłoszeniu nazywać "ubezpieczeniem wypadkowym". Pewnie nie jest to ubezpieczenie ZUSowskie. Ważne jest to, co masz zagwarantowane, a nie jak to się nazywa.

   S.
   --
   ????????? ?????
  • agulha 13.05.17, 17:03
   Może wykupują wtedy jakieś ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków? Które gwarantuje, że rodzina dostanie całe 10 tys. zł w razie śmiertelnego wypadku ubezpieczonego, natomiast tenże ubezpieczony, jak mu rękę utnie, to się dopiero dowie, że nie dostanie żadnego zasiłku chorobowego.
   O ile wiem, to wszystkie legalne umowy (o dzieło, zlecenia) tylko wtedy mogą nie mieć obowiązkowego ubezpieczenia emerytalno-rentowego i zdrowotnego, jeśli zleceniodawca oświadcza pisemnie, że ma już takowe z innego tytułu. To znaczy: jest zatrudniony na etacie (gdzie indziej), jest emerytem, rencistą, studentem.
  • thepanone 18.05.17, 20:02
   nieprecyzyjnie się wyraziłem. pisząc "prywatne" miałem na myśli prywatne ubezpieczalnie, że oferują ubezpieczenie wypadkowe.

   Czyli twierdzicie, że nie mam możliwości podpisania krótkiej umowy bez obowiązku płacenia składek na ub. społeczne.

   Pytam jeszcze raz.
   Pracodawca ma do przeznaczenia 5000 zł, jaka umowa (krótkoterminowa 2-3 miesiące) najkorzystniejsza bym ja jako pracownik:
   - miał ub. zdrowotne
   - dostał możliwie najwięcej na rękę


  • ppo 31.05.17, 01:11
   5000 brutto za 2-3 miesiące pracy? Słabiutko. I jeszcze na ubezpieczeniu chcesz "oszczędzić". Desperat z ciebie. Bałbym się w cokolwiek z tobą wchodzić. Ciężko oczekiwać, że praca na takich warunkach będzie wykonana dobrze.

   --
   God = Gold, Oil, Drugs
  • thepanone 19.06.17, 19:11
   5000 miesięcznie. Cholera.
  • leda16 27.06.17, 17:56
   Kontrakt. On Ci płaci za pracę, Ty z tego wynagrodzenia pokrywasz sobie składki. Gorszą opcją jest umowa - zlecenie. Składki płaci pracodawca. Natomiast najkorzystniej na kontrakcie wychodzi emeryt.

   --
   Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka
  Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.