Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Co po astronomii?

24.04.17, 20:33
    Witam, jestem w 2. klasie technikum i poważnie rozważam studia astronomiczne i tu pojawia się pytanie. Czy mogę liczyć na prace po tym kierunku i ile wynosi wynagrodzenie po tym kierunku?
    Edytor zaawansowany
    • 24.04.17, 23:38
      active44 napisał(a):

> Witam, jestem w 2. klasie technikum i poważnie rozważam studia astronomiczne i
      > tu pojawia się pytanie. Czy mogę liczyć na prace po tym kierunku i ile wynosi w
      > ynagrodzenie po tym kierunku?

Wynagrodzenie jest oczywiście astronomiczne. :)

S.
      --
      Five miles out
    • 25.04.17, 08:27
      snajper55 napisał:

> active44 napisał(a):
      >
      > > Witam, jestem w 2. klasie technikum i poważnie rozważam studia astronomic
      > zne i
      > > tu pojawia się pytanie. Czy mogę liczyć na prace po tym kierunku i ile wy
      > nosi w
      > > ynagrodzenie po tym kierunku?
      >
      > Wynagrodzenie jest oczywiście astronomiczne. :)
      >
      > S.

A praca w TV jako wróżbita z gwiazd.
      --
      Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów
      Stanisław Lem
    • 25.04.17, 11:24
      pandaber napisał(a):

> A praca w TV jako wróżbita z gwiazd.

Można też chyba uczyć w szkole geografii? W końcu astronomia to taka rozszerzona geografia? :)

S.
      --
      Kantyczka z lotu ptaka
    • 25.04.17, 11:28
      Oczywiście że tak. Możliwości jest wiele, tylko zapewne nie będzie to wykorzystanie zdobytej wiedzy a tym samym brak dalszego rozwoju.

--
      Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów
      Stanisław Lem
    • 01.05.17, 23:22
      Fizyka
    • 28.04.17, 09:38
      Bardzo fajnie, że pytasz już teraz :-)

Pracowałem z ludźmi, którzy ukończyli astronomię po UMK. Jeden był programistą, a drugi testerem oprogramowania. Tobie marzy się pewnie odkrywanie nowych planet poza Układem Słonecznym...
    • 28.04.17, 12:21
      uthark napisał:

> Bardzo fajnie, że pytasz już teraz :-)
      >
      > Pracowałem z ludźmi, którzy ukończyli astronomię po UMK. Jeden był programistą,
      > a drugi testerem oprogramowania. Tobie marzy się pewnie odkrywanie nowych plan
      > et poza Układem Słonecznym...

Jest możliwość pracy naukowej (obserwatoria, uczelnie itp) ale liczba wolnych miejsc w takich instytucjach jest pewnie bliska zeru, więc trzeba być wybitnym astronomem lub/i mieć znajomości.
      --
      Modlitwa o wschodzie słońca
    • 03.05.17, 17:09
      niby Astronomia to nauka ścisła ... a zostaniesz humanistą.
      a teraz prosta matematyka... rocznie ile osób kończy kierunek? 30? a co ile lat ktoś odchodzi z katedry?
      czyli jeśli Twoich rodziców stać to możesz sobie studiować hobbystycznie jeśli zaś szukasz pracy... to lepiej od razu idź na kasę w biedzie...

--
      "mam dosyć tego kraju
      czerwono czarnej mafii"
      ps. nigdy więcej szajs-sunga.
    • 07.05.17, 00:01
      Astronomia to jest tak naprawdę fizyka, przechodzisz normalny program fizyki, dopiero na wyższych latach masz bardziej specjalistyczne kierunkowe wykłady. Więc możesz robić wszystko co może robić absolwent fizyki, a wbrew pozorom może sporo. Dwie podstawowe ścieżki kariery poza uczelnią to programowanie albo finanse/ubezpieczenia.
    • 07.05.17, 15:42
      oczywiscie że jest praca ----na marsie.
    • 07.05.17, 20:05
      O włos bardziej kojarzy się: praca.saturn.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.