Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

wypowiedzenie po urlopie macierzyńskim

02.08.17, 09:10
    Po urlopie macierzyńskim zgłosiłam się do pracy celem wypisania urlopu wypoczykowego zaległego. Dowiedziałam się od mojego położonego że nie mam po co wracać do pracy gdyż nie ma dla mnie miejsca ( podobno zlikwidowano moje stanowisko pracy - to troche śmieszne bo w firmie jest takich 5 stanowisk tylko różnią się miedzy sobą nazwami obszarów i akurat zliwidowano moje). Po urlopie mam sie pojawić w firmie to dostane oficjalnie wypowiedzenie, mam je podpisać za porozumieniem stron to dostane może odprawe. Nie ukrywam że taki obrót sprawy bardzo niekorzystnie wpłynie na moje życie i bardzo zależy mi na utrzymaniu pracy. Co mogę w takim przypadku zrobić? Czy pracodawca może tak postąpić?
    Edytor zaawansowany
    • 02.08.17, 13:32
      marcia_k1 napisała:

> Po urlopie macierzyńskim zgłosiłam się do pracy celem wypisania urlopu wypoczyk
      > owego zaległego. Dowiedziałam się od mojego położonego że nie mam po co wracać
      > do pracy gdyż nie ma dla mnie miejsca ( podobno zlikwidowano moje stanowisko p
      > racy - to troche śmieszne bo w firmie jest takich 5 stanowisk tylko różnią się
      > miedzy sobą nazwami obszarów i akurat zliwidowano moje). Po urlopie mam sie poj
      > awić w firmie to dostane oficjalnie wypowiedzenie, mam je podpisać za porozumie
      > niem stron to dostane może odprawe. Nie ukrywam że taki obrót sprawy bardzo nie
      > korzystnie wpłynie na moje życie i bardzo zależy mi na utrzymaniu pracy. Co mog
      > ę w takim przypadku zrobić? Czy pracodawca może tak postąpić?

Pracodawca może tak postąpić. Jednak...

1. W żadnym razie nie podpisuj porozumienia stron, gdyż możesz nie dostać odprawy. Odprawa należy się tylko wtedy, gdy powód rozwiązania umowy leży wyłącznie po stronie pracodawcy. Bezpieczniej jest, gdy jest się zwalnianym z powodu likwidacji stanowiska, gdyż wtedy sytuacja jest jasna i oczywista.

2. Możesz złożyć wniosek o urlop wychowawczy, pracodawca nie może wtedy rozwiązać z Tobą umowy o pracę do końca urlopu wychowawczego.

3. Możesz złożyć wniosek o obniżenie wymiaru czasu pracy. Pracodawca jest zobowiązany taki wniosek uwzględnić i nie może z Tobą rozwiązać umowy o pracę przez 12 miesięcy (to tak w skrócie).

Więcej:
      kadry.infor.pl/kadry/indywidualne_prawo_pracy/uprawnienia_rodzicielskie/738691,Ochrona-przed-zwolnieniem-po-urlopie-macierzynskim-zmiany-w-2016-roku.html

S.
      --
      Modlitwa o wschodzie słońca

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.