Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Grafik pracy - brak grafiku

24.08.17, 10:38
    Jak mam sie zachowac jesli kierownik sklepu odmawia przygotowania grafiku na wrzesien?
    Pracujemy na 2zmiany. Do tej pory pracownicy robili grafik sami,ale ze wzgledu na wystapienie roszczen pracowniczych, nie chcemy miec problemow prawnych.
    Jak mam przyjsc do pracy 1 wrzesnia jesli kiereonik nie poda grafiku?
    Edytor zaawansowany
    • Dzień dobry, prawidłowa organizacja czasu pracy pracowników zmianowych, czyli przygotowanie grafiku pracy, to obowiązek pracodawcy, a nie pracowników. Proszę zatem nadal nalegać na pracodawcę, aby przygotował i udostępnił przed 1 września pracownikom grafik na wrzesień. Może zdyscyplinuje go "groźba", że jeśli takiego grafiku nie dostarczy, to 1 września wszyscy pracownicy przyjdą na pierwszą zmianę, czyli na godzinę o której otwierany jest sklep i zostaną 8 godzin, po czym sklep zamkną, jeśli nie dostaną uzasadnionego w świetle prawa polecenia na piśmie dalszej pracy w godzinach nadliczbowych. Pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.