Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Średnia krajowa 4600

28.08.17, 17:54
    Średnia krajowa to 4600zł brutto Czy to możliwe AŻ TYLE ZARABIAĆ ? Gdzie za tyle przyjmują w okolicach wałbrzycha/świdnicy ? To możliwe aż tyle? Znacie kogoś kto az tyle zarabia?
    Edytor zaawansowany
    • 28.08.17, 22:12
      Mój szwagier jest sztygarem a jednocześnie związkowcem na kopalni i zarabia ponad 10 tysięcy plus 13-stki, 14-stki kartki na mięso, wszystkie dodatki a jak przepracuje niedzielę która jest płatna 200% to ma jeszcze dodatkowy dzień wolny płatny. Najlepiej mu się pracuje na noc bo się przynajmniej wyśpi w pracy i byle do wcześniejszej emerytury.
    • 02.09.17, 10:32
      dlatego mamy tak drogi węgiel i ludzie palą plastikami i wszystkim co cię da spalić i znów będziemy mieli piękny smog
    • 29.08.17, 21:55
      iemix napisał:

> Średnia krajowa to 4600zł brutto Czy to możliwe AŻ TYLE ZARABIAĆ ? Gdzie za tyl
      > e przyjmują w okolicach wałbrzycha/świdnicy ? To możliwe aż tyle? Znacie kogoś
      > kto az tyle zarabia?

Aż tyle??? Hmm...

S.
      --
      Five miles out
    • 30.08.17, 22:25
      Jest mocno zaniżona przez ogromną ilość ludzi, którzy zarabiają minimalną na umowie i resztę w kopercie. Tyle możesz zarobić w prawie każdym fachu, jeżeli będziesz się przykładał do pracy. W każdym wykwalifikowanym fizycznym zawodzie to jest minimum dla dobrego fachowca. A jak jesteś słaby, to nie dość, że tyle nie zarobisz, to w dodatku i tak cię zwolnią.
    • 31.08.17, 20:19
      To jest ~3300 "na rękę". Tyle da się zarobić w Biedronce.
      Kolega jeździ w jednej z sieciówek z pizzą.Też ma ok 3-3,5 + napiwki,więc koło 4tys. się zakręci.
      Mniej, to się zarabia w jakimś osiedlowym sklepie,czy jako sprzątaczka.
      Oczywiście zdecydowanie łatwiej o pracę za 3tys, netto w Wa-wie, a dużo trudniej w Wałbrzychu.Jednak jest jeszcze jeden aspekt tego.Koszty życia,które mocno sie różnią w tych miastach.
    • 31.08.17, 23:31
      Jeżeli tym słynnym 'kosztem życia' jest ilość spalanej benzyny podczas dojazdów do pracy lub cena mieszkania, to ok, bo pozostałe rzeczy w małych miastach są w tych samych/wyższych cenach niż w dużych miastach. Po kilku latach w Wawie byłem w szoku, gdy na dwa tygodnie pojechałem do średniej wielkości miasta (60-70k mieszkańców, oficjalnie) i musiałem płacić za pizzę, lody czy kawę w kawiarni tyle samo, co gdzieś na Nowym Świecie, a po zakupy jeździłem do Biedronki, Lidla albo Tesco i też miałem ceny warszawskie... Także dysproporcja jakości życia między dużym miastem a wsiami/małymi miejscowościami jest ogromna na niekorzyść tych drugich.
    • 01.09.17, 19:14
      no tak ale w wałbrzychu za 1100zł apartament 100m wynajmiesz a w wawie nie moglem nawet kawalerki znalezc za tyle :o szok
    • 01.09.17, 22:22
      dlatego powiedziałem, że jedyna różnica to koszty zakupu/wynajmu + koszt zużytej benzyny, bo poza tym tak samo/taniej jest w dużym mieście
    • 02.09.17, 21:49
      No, a to (wynajem/kupno mieszkania) to chyba dość istotny koszt życia,nie uważasz?
      U mnie w mieście (200tys.mieszkańców) kupisz NOWE mieszkanie w cenie 3,8-4tys za m2.Wynajem 2 pokoi w zależności od lokalizacji 900-1200zł.
      Żarcie możesz zawsze kupić tańsze,ciuchy w ciucholandzie,auto możesz mieć na LPG albo jeździć "zbiorkomem" a mieszkanie...no chyba,że ktoś lubi pod mostem.
    • 31.08.17, 23:36
      Tak, w największych miastach (Warszawa, Trójmiasto, GOP, Kraków, Wrocław, Poznań) bez większego problemu znajdziesz taką pracę, szczególnie mając doświadczenie w zawodzie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.