Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  L4 a deklaracje VAT-7 i JPK_VAT

  02.01.18, 21:13
  Czy będąc mikroprzedsiębiorcą przebywającym przez kilka miesięcy na L4, trzeba składać do US deklaracje VAT-7 i JPK_VAT, jeśli przez ten czas dochody wynoszą 0 ?
  Edytor zaawansowany
  • snajper55 04.01.18, 01:53
   rostov84 napisał:

   > Czy będąc mikroprzedsiębiorcą przebywającym przez kilka miesięcy na L4, trzeba
   > składać do US deklaracje VAT-7 i JPK_VAT, jeśli przez ten czas dochody wynoszą
   > 0 ?

   Wygląda, że trzeba:

   "Wyżej wymieniony przepis nakłada na podatników obowiązek składania deklaracji podatkowych, niezależnie od tego, czy w danym okresie wykonują czynności skutkujące powstaniem obowiązku podatkowego. Tym samym nawet w przypadku niewystępowania sprzedaży podatnik jest obowiązany składać deklaracje podatkowe"

   interpretacja-podatkowa.pl/interpretacja/pokaz/1-_podatek-od-towarow-i-uslug-oraz-podatek-akcyzowy_/2-podatek-od-towarow-i-uslug/280-odliczenie-i-zwrot-podatku.-odliczanie-czesciowe/281-odliczenie-i-zwrot-podatku/62694-koszty-uzyskania-przychodow-podatek-od-towarow-i-uslug-skladanie-deklaracji-zwolnienie-lekarskie.html
   S.
   --
   Kometa
  • elizabetti2 18.02.18, 17:31

   Zerowy JPK_VAT (pobrano ze strony dos.radom.pl )
   Należy przygotowywać i przekazywać organom podatkowym nie tylko JPK_VAT za okresy, w których występują czynności opodatkowane VAT, ale również:
   Gdy transakcji opodatkowanych ani dających prawo do odliczania VAT u podatnika VAT czynnego nie było.
   Gdy były jedynie czynności rodzące prawo do odliczenia VAT,
   Gdy krajowy podatnik VAT (posiadający w Polsce siedzibę lub miejsce zamieszkania) prowadził wyłącznie transakcje opodatkowane za granicą.
   W efekcie, jeżeli podatnik jest zarejestrowany jako VAT czynny, to nawet w przypadku braku transakcji opodatkowanych – składa JPK_VAT. Inne postrzeganie obowiązku raportowego, jest ryzykowne i niesie za sobą możliwość naliczenia kar. Podobnie podatnicy rozliczający się kwartalnie nie mogą wysyłać zerowych JPK_VAT za pierwsze dwa miesiące kwartału a wszystkie zakupy i sprzedaż z całego kwartału wykazać w trzecim miesięcznym zestawieniu JPK_VAT.
   Również w trakcie zawieszenia działalności gospodarczej obowiązkiem podatnika pozostaje przesyłanie raportów JPK_VAT. Obowiązek ten jest niezależny od konieczności składania deklaracji VAT w okresie zawieszenia działalności. Te ostatnie składać muszą w okresie zawieszenia podatnicy:
   dokonujący wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów (WNT),
   dokonujący importu usług lub nabywający towary, w zakresie których są podatnikiem.
   W okresach rozliczeniowych, w których zawieszenie wykonywania działalności nie dotyczyło pełnego okresu rozliczeniowego
   W okresach rozliczeniowych, w których obowiązani do rozliczenia podatku z tytułu wykonywania czynności podlegających opodatkowaniu lub korekty podatku.
   Za wszystkie te, ale również pozostałe okresy – należy składać miesięczne raporty VAT_JPK (również raporty zerowe).
   Aby nauczyć się tego polecamy kurs dos.radom.pl/?page_id=15 jak bezstresowo wypełnić obowiązek JPK-VAT i innych.
  • truten.zenobi 18.02.18, 19:48
   a czy nie jest tak że zus może odebrać świadczenia i domagać sie składek jeśli stwierdzi że w czasie przebywania na zwolnieniu ubezpieczony wykonywał pracę czy działania związane z DG.
   ... jak dobrze że to juz nie są moje dylematy...

   --
   "mam dosyć tego kraju
   czerwono czarnej mafii"
   ps. nigdy więcej szajs-sunga.

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka
  Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.