Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

biuro wirtualne jako siedziby firmy?

19.01.18, 17:30
    Czy orientuje się ktoś, czy biuro wirtualne może być siedzibą firmy tzn. można na nie założyć działalność gospodarczą i podawać we wszystkich innych dokumentach?
    Nie chcę aby adresem mojej firmy był mój adres zamieszkania, a jakiś adres podać muszę.
    Wiem, że takie biura udostępniają biura i sale konferencyjne, więc jako tako praca w nich nie jest wykluczona. Generalnie charakterem dg byłyby sprawy związane z tworzeniem artykułów, tekstów etc.
    Czy takie biuro musi być w jakiejś niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania, czy to nie ma znaczenia?
    Edytor zaawansowany
    • snajper55 19.01.18, 23:45
      karolinek8 napisał(a):

> Czy orientuje się ktoś, czy biuro wirtualne może być siedzibą firmy tzn. można
      > na nie założyć działalność gospodarczą i podawać we wszystkich innych dokumenta
      > ch?
      > Nie chcę aby adresem mojej firmy był mój adres zamieszkania, a jakiś adres poda
      > ć muszę.
      > Wiem, że takie biura udostępniają biura i sale konferencyjne, więc jako tako pr
      > aca w nich nie jest wykluczona. Generalnie charakterem dg byłyby sprawy związan
      > e z tworzeniem artykułów, tekstów etc.
      > Czy takie biuro musi być w jakiejś niedalekiej odległości od miejsca zamieszkan
      > ia, czy to nie ma znaczenia?

Może być siedzibą firmy. Odległość od miejsca zamieszkania nie ma żadnego znaczenia. Może być to na przykład wirtualne biuro w którymś z rajów podatkowych (np. Barbados czy Grenada).

S.
      --
      Kometa
    • tomeczek_44 08.02.18, 13:21
      snajper55 napisał:

> Może być siedzibą firmy. Odległość od miejsca zamieszkania nie ma żadnego znaczenia.
      > Może być to na przykład wirtualne biuro w którymś z rajów podatkowych (np.
      > Barbados czy Grenada).

Ładne okolice, ciepły klimat, aż chce się pracować. :)
      Ale... czy to nie jest tak, że w Polsce siedziba firmy jest jednocześnie miejscem przechowywania jej dokumentów księgowych i innych? Gdyby było tak jak piszesz, to zagraniczne firmy prowadzące interesy w Polsce nie musiałyby otwierać swoich firm lokalnych typu Tesco Polska czy Leroy Merlin Polska. Nie wiem, czy można w wirtualnym biurze składającym się z biurka i fotela na godziny przechowywać faktury czy np. sprawy kadrowe.

Co innego adres korespondencyjny - ten faktycznie może być w wirtualnym biurze; choćby i w ciepłym raju podatkowym, tylko trudno będzie odbierać stamtąd przychodzącą korespondencję. :)

--
      To ja, "tomeczek". Się zarejestrowałem. A co...
    • snajper55 08.02.18, 16:07
      tomeczek_44 napisał:

> Ładne okolice, ciepły klimat, aż chce się pracować. :)
      > Ale... czy to nie jest tak, że w Polsce siedziba firmy jest jednocześnie miejsc
      > em przechowywania jej dokumentów księgowych i innych? Gdyby było tak jak piszes
      > z, to zagraniczne firmy prowadzące interesy w Polsce nie musiałyby otwierać swo
      > ich firm lokalnych typu Tesco Polska czy Leroy Merlin Polska.

Bo i nie muszą. Chcą. Jak kierować pracownikami w Polsce z USA czy Francji?

> Nie wiem, czy można w wirtualnym biurze składającym się z biurka i fotela na godziny
      > przechowywać faktury czy np. sprawy kadrowe.

Faktury i sprawy kadrowe przechowuje się w internecie. To nie czasy zakurzonych segregatorów.

> Co innego adres korespondencyjny - ten faktycznie może być w wirtualnym biurze;
      > choćby i w ciepłym raju podatkowym, tylko trudno będzie odbierać stamtąd przyc
      > hodzącą korespondencję. :)

Nie, siedziba firmy to siedziba firmy. Firma mająca siedzibę na Barbados jest firmą barbadoską, płaci podatki do budżetu Barbadosu i podlega barbadoskim prawom. Kontrolują ją właściwe urzędy barbadoskie i przed nimi się tłumaczy. Taka barbadoska firma może oczywiście prowadzić działalność na całym świecie, na przykład w Polsce. Przecież właśnie na tym polega wykorzystanie rajów podatkowych.

S.
      --
      Panzerlied
    • boczek150 16.02.18, 07:50
      No to jeszcze super by było gdyby rzeczywiście to było tak prosto jak piszesz.
    • tomeczek_44 16.02.18, 16:04
      snajper55 napisał:

> Faktury i sprawy kadrowe przechowuje się w internecie. To nie czasy zakurzonych
      > segregatorów.

Tylko nie "zakurzonych" dobrze? U mnie w firmie porządnie się sprząta!

A poważnie: takie cuda, jak opisujesz to chyba tylko w jednoosobowych działalnościach gospodarczych (wiadomo, że jednoosobowy biznesmen nie wystawia sobie świadectwa pracy). U mnie przy ostatniej kontroli PIP pan inspektor sprawdzał właśnie zawartość teczek osobowych pracowników, świadectw pracy oraz papierowe kopie listy płac.

--
      To ja, "tomeczek". Się zarejestrowałem. A co...
    • snajper55 17.02.18, 14:53
      tomeczek_44 napisał:

> snajper55 napisał:
      >
      > > Faktury i sprawy kadrowe przechowuje się w internecie. To nie czasy zakur
      > zonych
      > > segregatorów.
      >
      > Tylko nie "zakurzonych" dobrze? U mnie w firmie porządnie się sprząta!
      >
      > A poważnie: takie cuda, jak opisujesz to chyba tylko w jednoosobowych działalno
      > ściach gospodarczych (wiadomo, że jednoosobowy biznesmen nie wystawia sobie świ
      > adectwa pracy). U mnie przy ostatniej kontroli PIP pan inspektor sprawdzał właś
      > nie zawartość teczek osobowych pracowników, świadectw pracy oraz papierowe kopi
      > e listy płac.

Na Barbadosie nie ma PIP. Firma z siedzibą na Barbadosie podlega przepisom barbadoskim, ktore sa przyjazne dla przedsiębiorców. Dokładnie tak samo jak Twoja firma z siedzibą w Polsce podlega przepisom polskim, które nie są przyjazne dla przedsiebiorcow.

S.
      --
      ????????? ?????

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.