Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  zwolnienie z pracy

  20.01.18, 15:20
  zwolniono mnie z pracy(umowa o prace) z dnia na dzień, miałam zaległy urlop zamiast okresu wypowiedzenia kazano mi iść na urlop, a mi sięwydaje że powinnam pracować jeszcze na wypowiedzeniu 2 tyg i po tym okresie wykorzystać urlop albo szefowa powinna mi za niego zapłacić, czy szefowa mogła tak postąpić
  Edytor zaawansowany
  • snajper55 20.01.18, 16:21
   chmurka1226 napisała:

   > zwolniono mnie z pracy(umowa o prace) z dnia na dzień, miałam zaległy urlop zam
   > iast okresu wypowiedzenia kazano mi iść na urlop, a mi sięwydaje że powinnam pr
   > acować jeszcze na wypowiedzeniu 2 tyg i po tym okresie wykorzystać urlop albo s
   > zefowa powinna mi za niego zapłacić, czy szefowa mogła tak postąpić

   Nie miałaś urlopu zamiast okresu wypowiedzenia, miałaś urlop w czasie okresu wypowiedzenia.

   W okresie wypowiedzenia to pracodawca decyduje, czy pracownik będzie pracować, czy też pójdzie na urlop.

   S.
   --
   Panzerlied
  • chmurka1226 21.01.18, 07:59
   Pierwszy raz się z takim czymś spotykam, zawsze pracowałam na wypowiedzeniu, potem pracodawca się pytał czy chce iść na urlop czy ma mi zapłacić. Dziękuje za odpowiedz
  • pandaber 21.01.18, 08:58
   W okresie wypowiedzenia umowy o pracę pracownik ma obowiązek wykorzystać przysługujący mu urlop wypoczynkowy. Pod warunkiem, że w okresie wypowiedzenia, pracodawca udzieli pracownikowi urlopu.

   W przypadku niewykorzystania przysługującego urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny. Z obowiązku takiego pracodawca jest zwolniony, jeśli ustali z pracownikiem, że urlop wypoczynkowy zostanie wykorzystany w czasie pozostawania pracownika w stosunku pracy na podstawie kolejnej umowy o pracę. Umowa o prace musi być jednak zawarta z tym samym pracodawcą bezpośrednio po rozwiązaniu lub wygaśnięciu poprzedniej umowy o pracę. Rozwiązanie takie ma zapewnić realizację zasady udzielania urlopu wypoczynkowego w naturze. Bowiem urlop wypoczynkowy powinien być pracownikowi udzielany w naturze, czyli w postaci dni wolnych. Pracodawca nie może zapłacić pracownikowi pieniędzy w zamian za pozostanie przez pracownika w pracy, w dniach jego urlopu wypoczynkowego.

   Pracodawcę ma prawo udzielić pracownikowi przysługującego mu urlopu wypoczynkowego w okresie trwającego wypowiedzenia umowy o pracę, bez względu na długość okresu wypowiedzenia oraz bez względu na sposób zakończenia stosunku pracy.

   W okresie wypowiedzenia umowy o pracę, jeśli pracownikowi pozostaje jeszcze niewykorzystany urlop wypoczynkowy pracodawca może udzielić mu zaległego urlopu w okresie wypowiedzenia, albo wypłacić pracownikowi ekwiwalentu za niewykorzystany urlop.

   --
   Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
  • snajper55 22.01.18, 19:57
   chmurka1226 napisała:

   > Pierwszy raz się z takim czymś spotykam, zawsze pracowałam na wypowiedzeniu, po
   > tem pracodawca się pytał
   czy chce iść na urlop czy ma mi zapłacić. Dziękuje za
   > odpowiedz

   O tym, czy pracownik pójdzie na urlop w czasie okresy wypowiedzenia decyduje pracodawca. Gdy jest mu wszystko jedno, może pracownika zapytać co pracownik woli. Ale decyzja zawsze należy do pracodawcy.

   S.
   --
   Kometa

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka
  Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.