Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Praca a ciąża

13.02.18, 21:59
    Witam pracuje w duzej firmie i jestem na umowie na okres probny na okres 3ch miesiecy w "innej"firmie (typu work service, progress itd...) okazalo sie ze jestem w 3miesiacu ciazy. Czy obowiazuje mnie okres ochronny i mimo wszystko musza mi przedluzyc umowe? Jak to jest?
    Edytor zaawansowany
    • katarzyna_ksiezniak.kosmala 22.02.18, 10:44
      Na podstawie przedstawionych przez Panią okoliczności trudno odpowiedzieć na to pytanie ze 100% pewnością. Istotne dla oceny sytuacji jest:
      1) czy przed zawarciem tej umowy o pracę była już Pani kierowana do pracy (u kogokolwiek) przez tę samą agencję pracy tymczasowej w okresie 36 miesięcy poprzedzających Pani aktualną umowę? Jeśli tak, to czy okres tego skierowania wyniósł przynajmniej 2 miesiące? Jeśl tak - to jest Pani chroniona, aktualna umowa o pracę z mocy samego prawa przedłuża się do dnia porodu.
      2) jeśli pierwszy warunek nie jest spełniony (nie było takich skierowań w takim łącznym wymiarze czasu) - to istotne jest:
      - kiedy zawarła Pani aktualną umowę na okres 3 miesięcy;
      - kiedy okazało się, że jest Pani w 3 miesiącu ciąży;
      - czy od dnia zawarcia umowy o pracę minęły już 2 miesiące. Jeśli tak, tzn. przed upływem 2 miesięcy ta umowa nie została rozwiązana, to w mojej ocenie umowa ta powinna ulec przedłużeniu do dnia porodu.
    • 9abrakadabra94 27.02.18, 09:30
      Jest to pierwsza umowa z ta firma umowe podpisalam 3stycznia 2018roku konczy sie 3kwietnia 2018roku.
    • 9abrakadabra94 27.02.18, 09:31
      Jestem juz w ponad 3miesiacu ciazy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.