Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Praca na umowe zlecenie

    23.02.18, 11:32
    Witam mam taki problem przyjelam sie do pracy na umowe zlecenie praca miala byc od pon-pn i czasem w sobote lub w niedziele po podpisaniu umowy 2 dni temu okazalo sie ze bede pracowac od niedzieli do piatku i tylko na godz 14-22 chociaz bylo mowione ze na 3 zmiany bedzie to praca ale kierownik uwaza ze mam chodzic na 14 az sie nie naucze a na tych zmianach jest najwiecej pracy. Chcialabym z tej pracy zrezygnowac nawet i dzis bo jest to praca bardzo ciezka no i niestety nie wygladaja zmiany tak jak bylo mowione. Na umowie mam okres wypowiedzenia 2 tyg. Czy musi byc taki okres czy moge juz nawet dzis do tej pracy nie isc? Bo na mysl o nastepnym dniu w tej pracy az plakac mi sie chce... Prosze o rady:)
    Edytor zaawansowany
    • pandaber 23.02.18, 17:00
      W przeciwieństwie do umowy o pracę rozwiązanie umowy zlecenia (umowy o świadczenie usług) może nastąpić w każdym czasie (art. 746 § 1 Kodeksu cywilnego). Wypowiedzenie tej umowy nie musi być więc uzasadnione, nie występują również okresy ochronne, w trakcie których z prawa do wypowiedzenia w ogóle nie można skorzystać. Dotyczy to także umowy zlecenia zawartej na czas oznaczony.

      Zasadą jest, że zlecenie może wypowiedzieć każda ze stron, bowiem jest to stosunek oparty na wzajemnym zaufaniu i dlatego strony nie mogą z góry zrzec się skutecznie uprawnienia do wypowiedzenia umowy
      z ważnych powodów (art. 746 § 3 Kodeksu cywilnego). Jeżeli więc strony nie ograniczyły dopuszczalności rozwiązania zlecenia do ważnych powodów, to nie muszą nawet – składając drugiej stronie stosowne oświadczenie woli – wskazywać powodów wypowiedzenia. Strony mogą też zastrzec karę umowną na wypadek wypowiedzenia umowy zlecenia bez ważnych powodów.

      --
      Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

    Popularne wątki

    Nie pamiętasz hasła lub ?

     

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

    Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.