Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

czy źle podpiałam umowę?

08.03.18, 17:32
    chciałabym zapytać, czy moja umowa o pracę jest ważna i co ewentualnie zrobić w zaistniałej sytuacji:

Pracuję w zakładzie pracy od połowy stycznia 2016. Pierwsza umowa nazywała się na okres próbny i trwała trzy miesiące. Następnie bez przerw podpisywałam umowę drugą (do kwietnia 2017) i trzecią (do końca lutego 2018). Wystąpiłam o przedłużenie umowy, otrzymałam zgodę i byłam pewna, że to będzie umowa na czas nieokreślony. W kadrach dostałam umowę do połowy listopada 2018, a na moje pytanie dostałam odpowiedź, że "jeszcze się nie należy". Myślałam więc, że coś pomyliłam i podpisałam taką jak mi przedstawiono.
    Teraz jednak sprawdzam i umowy mam jak wyżej napisałam, ta właśnie podpisana jest czwarta, w tym pierwsza była na okres próbny, wszystkie informacje, jakie znajduję w temacie to takie, że powinnam dostać umowę na czas określony.
    Nie wiem czy ma to znaczenie, byłam zatrudniona w niepełnym wymiarze, początkowo 1/2, później 1/3 etatu.

Czy rzeczywiście umowa nie musi być na czas nieokreślony?
    A jeśli powinna, to czy jest problemem, że podpisałam taką, jak mi przedstawiono?
    Czy ewentualna zmiana w umowę na czas nieokreślony następuje automatycznie, czy coś powinnam robić w tej sprawie?

z góry dziękuję za pomoc
    pozdrawiam
    Edytor zaawansowany
    • atria1987 19.03.18, 19:11
      Nie, Pani umowa nie musi być jeszcze umową na czas nieokreślony. Zawarła Pani z pracodawcą trzecią umowę na czas określony, dopiero czwarta będzie umową na czas nieokreślony. Umowa na okres próbny nie wlicza się do tego okresu. dopiero umowa po listopadzie 2018 będzie umową na czas nieokreślony. Wymiar czasu pracy nie ma tu znaczenia
    • arahia1 20.03.18, 22:50
      Dziękuję i pozdrawiam!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.