Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Zwolnienie lekarskie po urlopie macierzyńskim

25.03.18, 23:03
    Obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim. Od początku roku wypłaca mi go ZUS, ponieważ umowa o pracę była tymczasowa do końca 2017 roku. Była to umowa na 1/3 etatu, teraz dostaję 1000 zl. Urlop macierzyński mam do czerwca. Niestety na koniec maja został mi wyznaczony termin operacji. Wedlug lekarza czeka mnie potem około 3 miesięcy zwolnienia Chciałabym się dowiedzieć, czy po operacji będę mogła przejść na zwolnienie z zasiłku macierzyńskiego? Czy będę dostawała tylko 80% zasiłku? Czy po miesiącu, kiedy skończy mi się macierzyński i będę oficjalnie bezrobotna będę mogła być na zwolnieniu lekarskim? Czy będzie ono płatne? Byly pracodawca jest gotowy podpisać nową umowę od listopada ( dopiero wtedy będzie dla mnie zajęcie)
    Edytor zaawansowany
    • snajper55 26.03.18, 21:31
      noalle napisał(a):

> Obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim. Od początku roku wypłaca mi go ZUS,
      > ponieważ umowa o pracę była tymczasowa do końca 2017 roku. Była to umowa na 1/
      > 3 etatu, teraz dostaję 1000 zl. Urlop macierzyński mam do czerwca. Niestety na
      > koniec maja został mi wyznaczony termin operacji. Wedlug lekarza czeka mnie po
      > tem około 3 miesięcy zwolnienia Chciałabym się dowiedzieć, czy po operacji będ
      > ę mogła przejść na zwolnienie z zasiłku macierzyńskiego? Czy będę dostawała tyl
      > ko 80% zasiłku? Czy po miesiącu, kiedy skończy mi się macierzyński i będę oficj
      > alnie bezrobotna będę mogła być na zwolnieniu lekarskim? Czy będzie ono płatne?
      > Byly pracodawca jest gotowy podpisać nową umowę od listopada ( dopiero wtedy
      > będzie dla mnie zajęcie)

Nie jesteś objęta ubezpieczeniem chorobowym, więc zasiłek chorobowy Ci nie przysługuje.

S.
      --
      Five miles out
    • noalle 27.03.18, 09:57
      Zapomniałam dodać, że studiuję dziennie ( dlatego pracowałam tylko na 1/3 etatu), obecnie mam rok urlopu. Czy z tego tytułu nie mam ubezpieczenia zdrowotnego?
    • snajper55 27.03.18, 14:13
      noalle napisał(a):

> Zapomniałam dodać, że studiuję dziennie ( dlatego pracowałam tylko na 1/3 etatu
      > ), obecnie mam rok urlopu. Czy z tego tytułu nie mam ubezpieczenia zdrowotnego?

Masz ubezpieczenie zdrowotne i dzięki temu możesz korzystać bezpłatnie z opieki zdrowotnej.
      Nie masz ubezpieczenia chorobowego i dlatego nie dostaniesz zasiłku chorobowego.

S.
      --
      Kometa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.