Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    31.07.18, 17:04
    Niedawno skończyłem 3-miesieczny okres próbny w pracy i przeszedłem na umowę o pracę, z racji tego że jest to moja pierwsza praca pierwsze 5 dni wykorzystałem które mi na tej próbnej umowie przysługiwały - przy podpisaniu umowy te wypracowane dni (5) mi z automatu przysługują? Jak interpretować i ile dni wolnych mi przysługuje?
    Edytor zaawansowany
    • silenta 31.07.18, 18:26
      Jak je wykorzystałeś, to jak Ci przysługują? A wolnych dni w roku masz 20 albo 26. Skoro to Twoja pierwsza praca, to masz ich 20 (26 dni przysługuje po przepracowaniu 10 lat; skończone studia liczą się do stażu urlopowego jako 8 lat, a np. szkoła policealna jako 6 - po jakiej jesteś szkole?). W tym roku przysługuje Ci proporcjonalnie 20/12 * ilość przepracowanych miesięcy.
    • snajper55 31.07.18, 19:35
      silenta napisał(a):

> Jak je wykorzystałeś, to jak Ci przysługują? A wolnych dni w roku masz 20 albo
      > 26. Skoro to Twoja pierwsza praca, to masz ich 20

Może mieć ich także 26. Na przykład dzięki zawodowej służbie wojskowej czy pracy w gospodarstwie rolnym rodziców.

S.
      --
      Flowers of the Forest
    • silenta 31.07.18, 20:18
      Dzięki, tego nie wiedziałam. To wtedy 26/12 * ilość przepracowanych miesięcy. Ale przypuszczam, że 20, bo gdyby miał 26, to za okres próbny dostałby 6.
    • snajper55 31.07.18, 20:34
      silenta napisał(a):

> Dzięki, tego nie wiedziałam. To wtedy 26/12 * ilość przepracowanych miesięcy. A
      > le przypuszczam, że 20, bo gdyby miał 26, to za okres próbny dostałby 6.

Masz rację. Skoro dostał 5, to ma 20. :)

S.
      --
      Flowers of the Forest

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.