Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Problem z wypłatą

18.08.18, 12:45
    Cześć , mam pytanie....
    Otóż pracowałem na stanowisku przedstawiciela handlowego, ale rozwiazalem umowę za porozumieniem stron na początku lipca. Wypłata datowana była na 27go każdego miesiąca a rozliczenia za czerwiec nie dostałem do dzisiaj... generalnie osoby które prowadziły moje biuro I jednocześnie mnie zatrudnily odbywają mnie mówiąc, że nie wiedzą kiedy dostanę pieniądze.
    Dodam że była to umowa zlecenie I zapytam co mogę w związku z tą sprawą zrobić?
    Z góry dzięki za pomoc , pozdrawiam.
    Edytor zaawansowany
    • snajper55 18.08.18, 22:11
      czlowiekkkj napisał(a):

> Cześć , mam pytanie....
      > Otóż pracowałem na stanowisku przedstawiciela handlowego, ale rozwiazalem umowę
      > za porozumieniem stron na początku lipca. Wypłata datowana była na 27go każdeg
      > o miesiąca a rozliczenia za czerwiec nie dostałem do dzisiaj... generalnie osob
      > y które prowadziły moje biuro I jednocześnie mnie zatrudnily odbywają mnie mówi
      > ąc, że nie wiedzą kiedy dostanę pieniądze.
      > Dodam że była to umowa zlecenie I zapytam co mogę w związku z tą sprawą zrobić?
      > Z góry dzięki za pomoc , pozdrawiam.

Znam trzy metody, które można wypróbować w takiej sytuacji.

1. Droga sądowa (trzeba mieć trochę pieniądzy).

2. Na windykatora (trzeba mieć trochę czasu).

Czyli stosowanie wszelkich metod tych jakże skutecznych wyciskaczy pieniędzy - telefony na różne, także prywatne, numery. Maile, wizyty osobiste, nachodzenie w domach, "spotykanie" na ulicy. Pressing, pressing, pressing. Podobno najskuteczniejsze jest "spotkanie" szefa rano gdy wychodzi do pracy i towarzyszenie mu jak długo się da.

3. Na wizerunek.

Metoda opisana w jednym z artykułów:

"Komentatorzy z facebookowego forum dla czekających na przelew polecają radykalną, lecz zadziwiająco skuteczną metodę. Warto po prostu "spamować" stronę zleceniodawcy, informować w sieci o swoim problemie, oznaczać firmę, która z racji na dbałość o swój wizerunek, może nagle zreflektować się i wypłacić zaległe pieniądze."

www.newsweek.pl/moje-finanse/zleceniodawca-nie-placi-za-prace-co-zrobic-,artykuly,408288,1.html
      Najlepiej chyba zastosować wszystkie trzy metody. :)

S.
      --
      Kometa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.