Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Którą pracę byście wybrali??

22.10.18, 00:35
    Mam 2 oferty pracy, obydwie z firm, które na forach są bardzo krytykowane i hejtowane, ponieważ są to typowe korpo "po polsku" (firmy z 100% kapitałem polskim), obydwie zatrudniające ok. 5 tyś pracowników.
    Którą pracę byście wybrali:
    firma A - stanowisko kierownicze z nazwy, z funkcji bardziej team-leaderskie, w praktyce zastępca istniejącego kierownika; duży zespół, w miarę zdyscyplinowany, praca w biurze na miejscu, nie ma laptopów - tylko komputery stacjonarne, służbowy telefon komórkowy, ale ponoć po godzinach nikt nie dzwoni i nie zawraca d..py; praca jak najbardziej związana z tym czym zajmowałam się wcześniej, ale w innej branży; zarobki bardzo średnie (na okresie próbnym zaoferowali mi niecałe 3 tyś na rękę + premie); ubezpieczenie medyczne w prywatnej przychodni tylko dla pracownika, po pół roku pracy możliwość uzyskania dofinansowanej karty sportowej; bardzo dużo sprawozdawczości dla dyrektorów i zarządu (raporty, zestawienia, prezentacje), ale jest szansa wychodzić po +/- 8h, mimo że pracownicy przebąkują, że nadgodziny zdarzają się dosyć często, elastyczny czas pracy (pracę można zacząć od 7, 7.30, 8, można skorzystać z prywatnych przepustek, które trzeba później odpracować);
    firma B - stanowisko specjalistyczne, w praktyce związane ze sprzedażą, handlowe, praca wyjazdowa + na miejscu w biurze (80/20), w takiej samej branży jak pracowałam wcześniej, ale wcześniej pracowałam jako kierownik typowego back-office (nie bezpośrednio z klientem), tutaj było by właśnie to "coś więcej"; na okresie próbnym zaoferowali mi 4 tyś na rękę + premia uznaniowa, ale wiem od ludzi tam pracujących, że stawka wynegocjowana "na dzień dobry" obowiązuje tam latami; prywatne ubezpieczenie medyczne dla pracownika i jego rodziny; pracy bardzo dużo, firma znana z tego, że pracuje się po kilkanaście godzin dziennie, w biurze obowiązuje 8,5 h dzień pracy (wliczona przerwa obiadowa) bez możliwości zmiany czy bardziej elastycznego czasu pracy (np. wcześniejszego przyjścia do biura i wyjścia); auto służbowe tylko na wyjazdy, za każdym razem inne, takie, które akurat jest wolne, klienci ponoć tylko z terenu jednego województwa. Oczywiście są zapewnienia o "pomocnym zespole profesjonalistów", ale wiem, że bywa tam różnie i trzeba sobie radzić samemu, krąży mit, że o wszystkim decyduje osobiście założyciel. Duże możliwości nawiązania wielu kontaktów w branży, wyjazdy na targi branżowe, oczywiście określony target sprzedażowy do zrealizowania.
    Mam dylemat co wybrać. Trochę spokojniejszą pracę, wręcz nudną, gdzie mogą się zdarzyć sporadyczne nadgodziny czy pracę w ruchu, z ludźmi, non stop na telefonie i w aucie, gdzie niezrealizowanie targetu sprzedażowego może skutkować końcem współpracy. Pieniądze oczywiście też stanowią bardzo ważny aspekt, nie oszukuję się, ale z drugiej strony czy dla 1000 zł warto pracować niemalże 24h/dobę? Co byście zrobili?
    Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.