Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Przebranżowienie

05.12.18, 13:06
    Cześć, myślę żeby się przebranżowić, jestem sprzedawca od wielu lat. Od bardzo długiego czasu chodzi za mną programowanie. Chciałem się wybrać na kurs w związku z tym.
    Teraz mam dylemat, usłyszałem jedną opinię od osoby która zarządza działem informatycznym w dużej korporacji, że jeszcze z 2-3 lata i zarobki spadną dla programistów, bo jest ich masa i do tego cały czas przybywają. Wiem, trudno opierać się o jedno zdanie dlatego byłem ciekaw co wy o tym sądzicie.

I tak pozostawiam was z pytaniem czy lepiej zrobić kurs programowania czy SAP'a? Bo podobno w tym drugim też szukają dużo osób i dobrze się zarabia.

Edytor zaawansowany
    • truten.zenobi 05.12.18, 21:25
      jak się nad tym zastanawiasz w momencie gdy już pracujesz to raczej nie wróżę świetlanej przyszłości...
      powiem jeszcze tak ze jeśli masz jakąś zaprzyjaźniona firmę w której ktoś da ci szanse na wdrożenie to może jest jakaś szansa... w przypadku kursów.. zastanów się!
      1.jeśli ktoś zna się dobrze to raczej będzie programował lub uczył ludzi których stać by zapłacili odpowiednią kase (czytaj już coś potrafią, zarabiają ale się doskonalą)
      czyli na Twoich kursach raczej będa cwaniacy którzy sami niewiele potrafią.
      2. jak sądzisz kogo chętniej(w sensie osobę bez doświadczenia) zatrudni firma studenta czy kogoś po niedzielnym kursie?
      3. najczęściej programowanie to nie grafomania i wodolejstwo - bardziej porównałbym to do projektowania skomplikowanej maszyny - inżynier projektujący nawet jakies proste kółko musie miec odpowiednią wiedze i umiejętności oraz rozumiec co robi - bo nawet jeden element moze rozpieprzyć całą maszynę...
      4 nikt nie daje kasy za nic oczywiscie sa dobrze zarabiajacy programiści ale zwykle muszą coś sobą reprezentować (no chyba ze jest na stanowisku syn swojego ojca) - nie wiem skąd się berze taka wiara ze są zawody że wystarczy mieć jakiś świstek i i manna spada z nieba

--
      "mam dosyć tego kraju
      czerwono czarnej mafii"
      ps. nigdy więcej szajs-sunga.
    • snajper55 06.12.18, 11:49
      rozstaj napisał(a):

> Cześć, myślę żeby się przebranżowić, jestem sprzedawca od wielu lat. Od bardzo
      > długiego czasu chodzi za mną programowanie. Chciałem się wybrać na kurs w związ
      > ku z tym.
      > Teraz mam dylemat, usłyszałem jedną opinię od osoby która zarządza działem info
      > rmatycznym w dużej korporacji, że jeszcze z 2-3 lata i zarobki spadną dla progr
      > amistów, bo jest ich masa i do tego cały czas przybywają. Wiem, trudno opierać
      > się o jedno zdanie dlatego byłem ciekaw co wy o tym sądzicie.
      >
      > I tak pozostawiam was z pytaniem czy lepiej zrobić kurs programowania czy SAP'a
      > ? Bo podobno w tym drugim też szukają dużo osób i dobrze się zarabia.

Wiesz, w zasadzie podpisuję się pod tym co napisał Truteń, ale... Truteń nie wziął pod uwagę jednej rzeczy. Programowanie to praca twórcza i jeśli ktoś ma talent, to choćby późno zaczynał - da sobie radę. Spróbuj. Ale zwróć uwagę jakie wymagania stawiają kursantów, co trzeba wiedzieć przed kursem. Za wysoko zaczniesz, to się zrazisz. No i raczej nie SAP, tylko jakieś podstawy programowania lub konkretny język od podstaw.

S.
      --
      Panzerlied
    • truten.zenobi 06.12.18, 21:08
      masz rację ale założyłem że jeśli ktoś "ma to coś" to startuje wcześniej i nawet jeśli życie go zmusiło do czegoś innego to ma jakieś pojecie i o tym co che robić i jak się uczyć.

mam jeszcze inna propozycje może zacząć od pracy jako tester lub jakiś innych zawodów pokrewnych (np tester aplikacji obsługującej sprzedaż ) - takie "rozpoznanie bojem" ;)

--
      czytając wiadomości odnoszę wrażenie że jak 29 lat temu polska wstawała z kolan to się zdrowo jebnęła w głowę
    • snajper55 07.12.18, 16:45
      truten.zenobi napisał:

> masz rację ale założyłem że jeśli ktoś "ma to coś" to startuje wcześniej i nawe
      > t jeśli życie go zmusiło do czegoś innego to ma jakieś pojecie i o tym co che r
      > obić i jak się uczyć.

Różnie bywa. Mój syn zdawał na leśnictwo na AR, rzucił, w końcu pracuje jako informatyk i dobrze sobie radzi.

> mam jeszcze inna propozycje może zacząć od pracy jako tester lub jakiś innych z
      > awodów pokrewnych (np tester aplikacji obsługującej sprzedaż ) - takie "rozpozn
      > anie bojem" ;)

Nie, nie. Tester to obsługa skomplikowanych systemów testujących. Testowanie nie polega dziś na "udawaniu" użytkownika. Najlepsze, najprostrze wejście w informatykę to programowanie. Znajomość języka plus talent, dryg czy jak kto nazwiesz wystarcza.

S.
      --
      Kometa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.