Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Szukam pracy i nic :(

06.12.18, 10:25
    Witam, czy tylko mnie jest ciężko znaleźć sensowną prace? Jestem po 40 stce, wcześniej pracowałam w opiece społecznej, po odejściu stamtąd jako sprzedawca u jubilera. Z opieki społecznej odeszłam z powodu depresji ale już jest ok. Od sierpnia jestem bez pracy ponieważ ze względu na wiek nie mam już czasu podejmować się czegoś na parę miesięcy. Szukam stabilnej pracy, odpada więc kasjerka w Auchan ( byłam na próbę, odpada), kanapkarnia po 18 godzin na dobę, kelnerka ( wiek i nie chcą). Nie mam wysokich wymagań bo i nic specjalnego nie umiem. Czy też tak długo szukaliście pracy? Zaczynam myśleć że jestem nieprzydatna do niczego, nie chcę znowu mieć depresji ale co dalej robić? Ile trwa szukanie pracy? Coś robię nie tak?
    Edytor zaawansowany
    • snajper55 06.12.18, 11:33
      kasiazenas napisała:

> Witam, czy tylko mnie jest ciężko znaleźć sensowną prace? Jestem po 40 stce, wc
      > ześniej pracowałam w opiece społecznej, po odejściu stamtąd jako sprzedawca u j
      > ubilera. Z opieki społecznej odeszłam z powodu depresji ale już jest ok. Od sie
      > rpnia jestem bez pracy ponieważ ze względu na wiek nie mam już czasu podejmować
      > się czegoś na parę miesięcy. Szukam stabilnej pracy, odpada więc kasjerka w Au
      > chan ( byłam na próbę, odpada), kanapkarnia po 18 godzin na dobę, kelnerka ( wi
      > ek i nie chcą). Nie mam wysokich wymagań bo i nic specjalnego nie umiem. Czy te
      > ż tak długo szukaliście pracy? Zaczynam myśleć że jestem nieprzydatna do nicze
      > go, nie chcę znowu mieć depresji ale co dalej robić? Ile trwa szukanie pracy? C
      > oś robię nie tak?

Byłaś w UP?

S.
      --
      Warriors Of The World United
    • kasiazenas 06.12.18, 18:34
      Tak, zaproponowano mi dotację na działalność, niestety potrzebni są dwaj żyranci. To zupełnie odpada, ja sama nigdy bym nikomu nie poręczyła więc i ja nie pójdę do nikogo z taką prośbą. Oferty pracy marne, jeśli coś fajnego to na miejscu się okazuje że już nieaktualne.
    • kalia85 07.12.18, 06:57
      Nie musi być poręczenie, może być hipoteką na zabezpieczenie wierzytelności lub poddanie się egzekucji w firmie aktu notarialnego.
    • kasiazenas 07.12.18, 08:43
      Ok, zadzwonię dziś do up i sprawdzę jak jest z tym poddaniem się egzekucji. Ta działalność by mnie ratowala, umiem robić usługi typu czyszczenie srebra, naprawy bizuterii, grawerowanie itp.Poza tym mam dość pracy z ludźmi, tzn. słabo sobie radzę w relacjach grupowych. Tu od nikogo nie byłabym zależna.
    • snajper55 07.12.18, 16:37
      kasiazenas napisała:

> Ok, zadzwonię dziś do up i sprawdzę jak jest z tym poddaniem się egzekucji. Ta
      > działalność by mnie ratowala, umiem robić usługi typu czyszczenie srebra, nap
      > rawy bizuterii, grawerowanie itp.Poza tym mam dość pracy z ludźmi, tzn. słab
      > o sobie radzę w relacjach grupowych. Tu od nikogo nie byłabym zależna.

A potrafisz tak się zareklamować, aby mieć klientów i zarobić choćby na obowiązkowe składki ZUS?

Uważasz że usługi to nie jest praca z ludźmi???

Ja bym ci radził znaleźć jakikolwiek etat, choćby to co w UP proponują i mając etat próbować rozkręcać działalność. Działalność to naprawdę nie jest prosta sprawa i większość ludzi próbujących tak zarabiać nie daje rady. Ogromna większość. W 2016 roku zarejestrowano 279 573 nowych DG a wyrejestrowano 271 884. Różnica to 7689, 2,7% działalności zarejestrowanych.

S.
      --
      Ten kraj

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.