Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Umowa na "zastepstwo"

04.01.19, 19:00
    Witam. W zakladzie pracy mam umowe na czas nieokreślony na stanowisku a. Od paru miesiecy pracuje na umowe na "zastępstwo" na stanowisku b. Okazało sie ze jestem w ciąży...Czy jesli pojde na zwolnienie to po porodzie moge wrocic na moje stanowisko na ktorym mam umowe na czas nieokreślony czy zostaje bez pracy? Na moim stanowisku jest osoba ktora mnie zastępuje i ma wpisane do powrotu pracownika x.
    Edytor zaawansowany
    • snajper55 05.01.19, 14:11
      niikaa18 napisał(a):

> Witam. W zakladzie pracy mam umowe na czas nieokreślony na stanowisku a. Od par
      > u miesiecy pracuje na umowe na "zastępstwo" na stanowisku b. Okazało sie ze je
      > stem w ciąży...Czy jesli pojde na zwolnienie to po porodzie moge wrocic na moj
      > e stanowisko na ktorym mam umowe na czas nieokreślony czy zostaje bez pracy?
      > Na moim stanowisku jest osoba ktora mnie zastępuje i ma wpisane do powrotu pr
      > acownika x.

Nie rozumiem. To teraz pracujesz czy na twoim "stanowisku jest osoba która" cię zastępuje?

W sumie to nieistotne. Teoretycznie osoba wracająca po urlopie macierzyńskim wraca na swoje stanowisko. Jednak pracodawca może jej następnego dnia wręczyć wymówienie. Jak każdemu innemu pracownikowi.

S.
      --
      Flowers of the Forest
    • niikaa18 05.01.19, 19:56
      Ja zastepuje osobe która pracowała na stanowisku b. Mam umowe na zastępstwo i jest osoba ktora mnie zastępuje.
    • niikaa18 05.01.19, 19:56
      Zastępuje na stanowisku a
    • profes79 15.01.19, 15:34
      Przyznam szczerze że czytam i nie rozumiem konstrukcji prawnej.

Masz umowę na stanowisku a - umowa na czas nieokreślony. Piszesz, że masz umowę na zastępstwo na stanowisku b a w tym samym czasie inna osoba ma umowę na zastępstwo za ciebie na stanowisku a. Jak to się w ogóle odbyło? Bo ja nie widzę konstrukcji prawnej umożliwiającej taką ekwilibrystykę bez wypowiedzenia pierwszej umowy na czas określony i zawarcia nowej "na zastępstwo" - bo nie sądzę, aby takie coś obejmowało wypowiedzenie zmieniające...

Czy umowa na czas nieokreślony dalej obowiązuje, czy została wypowiedziana? Jeżeli obowiązuje, to czy masz dwie umowy (a i b) czy np. dostałaś urlop bezpłatny ze stanowiska a? Jeśli nie obowiązuje to dlaczego i czy masz teraz tylko umowę na zastępstwo?

--
      Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ
    • profes79 15.01.19, 15:35
      *"pierwszej umowy na czas nieokreślony" powinno być...

--
      Witoldzbazin i Big_news - mała (na szczęście) wesoła gromadka trolli FŁ

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka