Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

handlowiec na wlasniej działalności

09.01.19, 13:29
    Dzień dobry,

Postanowiłem napisać na tym forum z nadzieją na poradę. Nie jestem handlowcem z doświadczeniem pracy na własnej działalności. Działalność wszak prowadzę, ale to zupełnie inna branża (usługi). Postanowiłem rozszerzyć swoje umiejętności i spróbować czegoś innego.
    Chciałbym wiedzieć czy taki 'deal' jak opisałem poniżej, jest czymś naturalnym, czy tu mogę się wkopać w kłopoty. Aktualna działalność będzie prowadzona jeszcze przez jakiś czas i stopniowo wyciszana. Zastanawiam się czy faktycznie robię dobrze.
    Pracowdawca proponuje zwrot 50% kosztów podróży po przedsrtawieniu faktur i rachunków. Dodatkowo 1500zł "na ZUS" (na niższym już nie bedę po mam działalnośc od 10 lat) i 5-8% prowizji od sprzedaży. Jest to branża sporotowa, odzież, okulary, itp.
    W tej chwili, jeśli nie sprzedaję, nie mam nic. jestem gotowy zaryzykować, bandam rynek, ale jest dużo niewiadomych. Do prodróży mam używać swojego samochodu (to nie jest fajne).
    Czy ktoś mógłby mi poradzić czy to oferta dobra dla kogoś kto wchodzi w rynek, czy to raczej oferta dla agenta z kontaktami i wachlarzem produktów do których można dodać okulary sporotowe i przeciwsłoneczne?
    Chcę pracować za wyższą prowizję i ogólnie najbardziej chodzi o zarobek zgodny z efektami. Wolę to niż jakąś niewiadomo jak wysoka pensję stałą. Obawiam się jednak, że kazdy problem i kłopot wprowadzą mnie w koszty, na które nie będę miał pieniędzy i tym samym będę musiał się wycofać. Skórka z wyprawkę. Jaki jest minimalny standard?

Bardzo dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie!
    Janke
    Edytor zaawansowany
    • snajper55 09.01.19, 19:50
      Prowizja 65 od 1000? Fachowcem od sprzedaży nie jestem, ale to się wydaje niewiele. Na minimalną krajową musisz mieć sprzedaż 1500 dziennie. Minus koszty samochodu - benzyna, naprawy, ubezpieczenia a w końcu kupno nowego. Minus 50% kosztów podróży (hotele, jedzenie itp). Bez urlopu. Opłaty stałe typu ZUS jakie są miesięcznie wiesz lepiej ode mnie. Cała księgowość na Twojej głowie lub koszty księgowej. Towar raczej do sprzedaży trudny i spora konkurencja...

Handlowcy są poszukiwani. Sprawdź na szybko co oferują inne firmy. Porównaj.

S.
      --
      Five miles out

--
      Modlitwa o wschodzie słońca
    • jomumma81 10.01.19, 08:34
      Dzieki za odp. Też tak myślę. Tzn, to raczej jasna sprawa. Pytam pod kątem ile powinienem cisnać w negocjacjach. To nie jest jakaś wielka firma, i troche myślę, że ta oferta jest bardziej dla kogoś z siatką klientów, którzy już biorą podobne towary. Tym samym, jednocześnie, można zaoferować tej "moj" produkt. Zastanawiam się tylko jaka oferta jest oferta rozsądną. Obecna, na pewno nie jest, a z drugiej strony można cisnąć bez końca.
      Jeśli chodzi o porównanie, to więsze firmy płacą dużo więcej, przynajmniej podstawy. W głębi duszy czuję, że jednak w tej firmie (współpracuję z nimi od paru lat) odnalazłbym się i pasują mi ludzie. W innej może być różnie... takie tam dylematy durne, ale spędzają sen z powiek.
      Jeszcze raz dzięki!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.