Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Strach przed grupą

16.02.19, 21:25
    Witam,
    piszę ten post w formie terapii oraz może dostanę jakieś życiowe wypowiedzi.
    Boję się grupy. Od czasów szkoły, poprzez studia i pracę obserwowałam zachowania ludzi w grupie i tracą oni wówczas swój rozum. Rozumiem, że należy się dopasować, ale w grupie czuję się osaczona, bo jeśli nie będę obgadywać/atakować kozła ofiarnego (mimo że mi nic złego nie zrobił), to grupa obróci się przeciwko mnie. Muszę lubić/nie lubić, tych samych ludzi, oglądać te same programy i składać się na coś, co mi jest niepotrzebne - bo konformizm.
    Przykład z życia: szefowa zachowywała się beznadziejnie wobec własnego zespołu w wyniku czego zbudowała się przeciw niej koalicja. Potem się zmieniła, zrozumiała swój błąd, była miła, nagradzała awansami, bonusami, zagadywała - źle. wiecznie członkinie koalicji siedziały obrażone, z minami srających kotów, złe nie wiadomo o co. Dalej kontynuowały obgadywania, intrygi i wojenki. Kolega się wyłamał i stwierdził, że skoro szefowa zaczęła się zachowywać w porządku, to on da jej szansę. W mig, ekipa się od niego odwróciła i to on został kozłem ofiarnym, MIMO ŻE NIC IM ZŁEGO NIE ZROBIŁ. przestały z nim rozmawiać, zapraszać, zaczęły obgadywać, stał się ich wrogiem.nawet mu nie powiedziały o co chodzi. Tylko dlatego, że chciał zakopać topór wojenny i zakończyć tą głupią wojenkę. NIE, źle, ma być problem, ma być wojna. Czy to jest normalne? Jak się odnaleźć w takiej sytuacji? Brzydzę się obgadywaniem i niszczeniem osób, które nic mi nie zrobiły złego tylko dlatego że kasia, andżelika i karolinka tego ode nie oczekują. Takich sytuacji widziałam masę i szczerze mnie to przeraża. Jak się odnaleźć w takiej dziczy? Proszę o włączenie się do dyskusji i dzielenie się swoimi doświadczeniami, spostrzeżeniami.
    Edytor zaawansowany
    • panufoludek 20.02.19, 23:04
      Tak, w pewnych kręgach społecznych, przy konkretnym typie ludzi jest to powszechne. Zwłaszcza wśród kobiet, które jak dobrze wiadomo potrzebuję po prostu emocji i uwielbiają dramaty.

--
      CentrumAnkiet.pl - Zarabiaj na płatnych ankietach oraz udziale w panelach badawczych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.