Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Zatrudnienie pracownika

04.04.19, 17:46
    Witam. Posiadam jednoosobową firme ,podjęłam współprace na zasadzie ajenta "Ruch" - sprzedaje w kiosku ruchu. Chciałabym zatrudnić wnuczkę do pomocy... podpisać z nią umowę o pracę na 1/8 etatu na czas nieokreślony. Ztąd właśnie moje pytnie: co powinnam napisać na umowie
    rodzaj pracy
    wymiar czasu pracy
    wynagrodzenie ;( znaczy się 281.25 brutto wypłacane miesięcznie)
    inne warunki zatrudnienia
    dopuszczalna liczba godzin pracy ponad określony w umowie wymiar czasu pracy: (nieplanujemy aby pracowała dłużej, chciałabym aby przychodziła mi na godzinke dziennie i pomogla w kiosku ze zwrotami posprzatała poukładała towar)
    I dodatkowo dowiedziec się co będę musiała opłacać z racji zatrudnienia pracownika. wiem ze do 7 dni od podpisania umowy muszę zgłosić do zusu. Czy coś oprócz tego jeszcze muszę zrobić? Jakieś dokumenty do skarbówki? z góry dziękuję za pomoc.
    Edytor zaawansowany
    • snajper55 05.04.19, 00:21
      nul1ana1 napisał(a):

> Witam. Posiadam jednoosobową firme ,podjęłam współprace na zasadzie ajenta "Ruc
      > h" - sprzedaje w kiosku ruchu. Chciałabym zatrudnić wnuczkę do pomocy... podpis
      > ać z nią umowę o pracę na 1/8 etatu na czas nieokreślony. Ztąd właśnie moje py
      > tnie: co powinnam napisać na umowie
      > rodzaj pracy
      > wymiar czasu pracy
      > wynagrodzenie ;( znaczy się 281.25 brutto wypłacane miesięcznie)
      > inne warunki zatrudnienia
      > dopuszczalna liczba godzin pracy ponad określony w umowie wymiar czasu pracy: (
      > nieplanujemy aby pracowała dłużej, chciałabym aby przychodziła mi na godzinke d
      > ziennie i pomogla w kiosku ze zwrotami posprzatała poukładała towar)
      > I dodatkowo dowiedziec się co będę musiała opłacać z racji zatrudnienia pracown
      > ika. wiem ze do 7 dni od podpisania umowy muszę zgłosić do zusu. Czy coś opróc
      > z tego jeszcze muszę zrobić? Jakieś dokumenty do skarbówki? z góry dziękuję za
      > pomoc.

Hmm... A nie może przychodzić bez umowy? Ale jeśli chcesz oficjalnie, to są poradniki opisujące jak to się robi:

poradnikprzedsiebiorcy.pl/-obowiazki-zwiazane-z-zatrudnianiem-pracownikow

lub

msp.money.pl/wiadomosci/poradniki/artykul/zatrudnienie-pracownika-8211;-formalnosci-i,132,0,2423940.html

Polecam Googla. Tylko wyszukując porady zwróć uwagę na datę opublikowania artykułu, aby opisywał on obecną sytuację. Przepisy dość często się zmieniają. Ja do Googla wpisałem po prostu "jak zatrudnić pracownika" i stąd mam te dwa linki.

S.
      --
      Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.