Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Ubezpieczenie zdrowotne po zerwaniu umowy

20.04.19, 09:07
    Witam,

Jestem na kilkutygodniowej umowie zlecenie, jednak muszę ją zerwać przed zakończeniem. Obecnie przepracowałem tydzień.
    Zależy mi na ubezpieczeniu zdrowotnym, gdyż wybieram się do szpitala dokładnie za miesiąc.
    Wiem, że po zakończeniu umowy zlecenie ubezpieczenie jest ważne przez 30 dni. Pytanie moje brzmi czy jeśli umowę zerwę to czy ubezpieczenie będę miał również przez 30 dni od dnia zerwania umowy zlecenie ?
    Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
    Edytor zaawansowany
    • snajper55 20.04.19, 21:50
      pawel86s napisał(a):

> Witam,
      >
      > Jestem na kilkutygodniowej umowie zlecenie, jednak muszę ją zerwać przed zakońc
      > zeniem. Obecnie przepracowałem tydzień.
      > Zależy mi na ubezpieczeniu zdrowotnym, gdyż wybieram się do szpitala dokładnie
      > za miesiąc.
      > Wiem, że po zakończeniu umowy zlecenie ubezpieczenie jest ważne przez 30 dni. P
      > ytanie moje brzmi czy jeśli umowę zerwę to czy ubezpieczenie będę miał również
      > przez 30 dni od dnia zerwania umowy zlecenie ?
      > Proszę o pomoc.

Istotne jest to, za jaki miesiąc została zapłacona ostatnia składka zdrowotna, a nie sposób zakończenia umowy.

S.
      --
      Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
    • pawel86s 21.04.19, 06:55
      Pracę rozpocząłem 15 kwietnia, a umowę mam do 30 kwietnia. Przyjęcie do szpitala jest 15 maja. Czy będę miał wówczas ubezpieczenie po tej umowie (Jeśli zerwę ją 24 kwietnia) ?
    • snajper55 22.04.19, 15:47
      pawel86s napisał(a):

> Pracę rozpocząłem 15 kwietnia, a umowę mam do 30 kwietnia. Przyjęcie do szpital
      > a jest 15 maja. Czy będę miał wówczas ubezpieczenie po tej umowie (Jeśli zerwę
      > ją 24 kwietnia) ?

Ubezpieczenie zdrowtne nie zależy od sposobu zakończenia pracy. Natomiast jest ono ważne przez 30 dni od dnia zakończenia umowy o pracę czy zlecenia.

poradnikpracownika.pl/-dobrowolne-ubezpieczenie-zdrowotne-po-zakonczonym-zatrudnieniu
      S.
      --
      Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
    • nigella356 20.05.19, 14:15
      Możesz się zarejestrować w PUP i po sprawie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka