Forum Praca Praca
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Głupi żart czy... namierzanie niezadowolonych?

  07.05.19, 16:06
  Dostałem 1 kwietnia (właściwie wszyscy w firmie dostali) maila od szefowej HR (pracuje w firmie znacznie krócej niż reszta,w zasadzie można powiedzieć że relatywnie niedługo) dziwnego maila. Otóż przesłała wszystkim informację,że w kwietniu zostanie wypłacona premia roczna; dla niektórych może się to wydawać całkowicie normalnym sformułowaniem,ale w firmie,w której pracuję, 13-ka czy premia roczna są pojęciem nieznanym (jedyne co,to pojawia się premia świąteczna w grudniu,równa mniej więcej maksymalnej premii miesięcznej jaką mogę mieć; czyli jej wysokości daleko choć do jednej pensji,ale zawsze). Jak się pewnie niektórzy domyślają,żadna premia roczna na konto mi nie wpłynęła; co więcej,pensję jaką dostałem na początku maja,odebrałem normalnie jak strzał w pysk (jak pracuję w firmie ileś już lat,tak niższą i porównywalną wypłatę dostałem jedynie 3 razy,w okresach nadzwyczajnej posuchy z pracą). Innymi słowy: już sama wysokość pensji zdrowo mnie wkurzyła,a jak nie wpłynęła owa premia z maila, to dosłownie nosi mnie żeby wysłać HR-ówie maila żeby nie zachowywała się jak gówniara,bo z pewnych rzeczy dorośli ludzie nie żartują. Ale tknęło mnie coś innego: czy to jedynie durny żart czy też może jakaś nowa HR-owska metoda żeby wyłapać niezadowolonych z zarobków (których... sam nie wiem... których kierownictwo może uważać przez to za potencjalne bomby zegarowe)? Ktoś zetknął się z czymś takim?
  Edytor zaawansowany
  • wiktor_bog 07.05.19, 16:48
   Brzmi to jakoś podejrzanie... jeżeli jest ktoś zaufany z Twojego kręgu, może warto zapytać, czy czegoś nie wie. O HR-owskiej zagrywce tego typu nie słyszałem, ale potrafią wymyślać różne cuda wianki. Uważałbym na Twoim miejscu.

   --
   Właściciel bloga zycieoptymalne.pl
  • majeczka2k19 10.05.19, 11:10
   Maila możesz wysłać albo podejść i zapytać, ale z żadnymi dziwnymi pretensjami (tak się takich rzeczy nie załatwia) tylko z zapytaniem, czy to był taki specyficzny prima aprilisowy żart czy pominięto Cię w rozliczeniach. i tyle. wypłata na maj to inny temat i nie ma z tym nic wspólnego.
  • eurotram 12.05.19, 14:46
   Podejść nie mogę,bo siedzi w centrali. Natomiast rozważałem zapytanie czy to była poważne czy primaaprilisowy żart i DOPIERO PO POTWIERDZENIU ŻE TO GÓWNIARSKI ŻART zamierzałem wbić szpilę (i zamierzam,jeśli to jedynie ciężkie poczucie humoru,bo w obecnej sytuacji to było robienie sobie jaj z pogrzebu!) że "poważni,dorośli ludzie takich żartów nie robią"; tyle jej się w takim wypadku jak najbardziej należy!

   @wiktor_bog
   Dzięki za Twoją opinię; jedną z głównych opcji,jakie zakładałem,było spytanie mojego bezpośredniego przełożonego (w tym wypadku mogę całkiem szczerze pogadać) i chyba tak zrobię,niezależnie od innych działań.

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka